Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 109 31,3%
  • Ne

    Glasovi: 212 60,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 7,8%

  • Ukupno glasača
    348
O tome ti i pricam, dzaba nama da je i Teslin elektromagnetni top kada siptari love Srbe po obroncima Kopaonika, a vojska i policija ne ulaze u Veliki Trnovac 20 godina ili nam seku sumu duboko u Kursumlijskoj opstini, Srbija kao drzava i Srpski narod od nore nemaju nista, samo lopovi iz YI i njihovi "sefovi".
У суштини да, али то је друга тема много комплекснија. Тако би могли да кренемо и причу типа шта хоће метро у Београду док је Косово окупирано нпр.
 

Koga interesuje... analiza napada na ruske ciljeve na Krimu i još dosta toga...
 
PreCednik najavio večeras najveći ugovor naše namenske industrije do sada, 300 miliona $, sa Azerbejdžanom!
Brat Alijev! :D
 
Иде џебана ко луда. Таман да преко Азера стигну хеликоптери из Русије.
 
Ide li neko na partner? Ja imam akreditaciju ali neću stići da odem. Radno vreme sajma ko i radno vreme na poslu
 
Zastava top M12 30 mm x 173
Porodi li se više?
Novi snimak

 
Gledao sam jedan francuski dokumentarac sa francuskim vojnim analitičarima o ratu u ukrajini.
Na pitanje koliko bi današnja vojska francuske u direktnoj konfrontaciji sa rusijom mogla da izdrži u ratu u ukrajini odgovor je bio da sa njenim trenutnim operativnim kapacitetima francuska vojska bi mogla da pokrije liniju fronta dugačku 80 [osamdeset] kilometra!
😨
 
20230928_130905.jpg
 
Gledao sam jedan francuski dokumentarac sa francuskim vojnim analitičarima o ratu u ukrajini.
Na pitanje koliko bi današnja vojska francuske u direktnoj konfrontaciji sa rusijom mogla da izdrži u ratu u ukrajini odgovor je bio da sa njenim trenutnim operativnim kapacitetima francuska vojska bi mogla da pokrije liniju fronta dugačku 80 [osamdeset] kilometra!
😨
Француска има мање од 300 тенкова а Украјина је пре рата имала око 1400 тенкова. Француска има колонијалну армију као и пола НАТО.
 
Gledao sam jedan francuski dokumentarac sa francuskim vojnim analitičarima o ratu u ukrajini.
Na pitanje koliko bi današnja vojska francuske u direktnoj konfrontaciji sa rusijom mogla da izdrži u ratu u ukrajini odgovor je bio da sa njenim trenutnim operativnim kapacitetima francuska vojska bi mogla da pokrije liniju fronta dugačku 80 [osamdeset] kilometra!
😨
После Русије, Украјине, Грчке и Турске нема озбиљне војске у Европи, све остало је боранија и то је комплимент. Једино Пољска покушава да се наметне и улаже труд. Пре неки дан читам да су договорили још 2 милијарде долара кредита од Американаца за војну опрему и обуку. Шта ће све да купе тренутно није познато.
 
Немамо ми тих пара друже. Лепо ове куполе на 120 БВП, а сама возила могу да добију ДУБС па да буду допуна у пешадијским батаљонима, или да намонтирамо минобацаче на њих. Могу и лансер Стреле 1 да препакују са маторих БРДМ на њих, и да замене БТР-60 као КОТ у ПВО дивизионима са Стрелама.
 
To je sve krpačina. Plus da mi budemo deponija ruskog otpada u Evropi koji svi ostali izbacuju iz upotrebe? Mađarska, Kipar...
 
Па кад немамо пара за озбиљније. Мада солидна је купола са БТР-80А. А само возило може да се искористи за нешто секундарно, и овако имамо и даље кршеве из 60их и 70их попут БРДМ-2, БТР-50, БТР-60. Да имамо пара давно би то било замењено.
 
By the way, jel piše negde šta je sve u sklopu onog "rekordnog" ugovora od ~100 miliona evra što je juče potpisan na Partner-u sa namenskom?

Onaj sinoć reče da je Menendez u američkom Senatu do skora blokirao našu kupovinu njihovоg naoružanja, da su tek skoro uspeli da odblokiraju za hamere koji su delimično stigli. Sad kad je taj lik puk'o možda nam odobre još stvari , recimo TOW , ti reče da nam je to bilo odbijeno do sada @Дошљак
 
Poslednja izmena:
Ma neka lepo kupe Lynx-ove kao i Mađari , ionako će sad tamo da se prave u Rheinmetall-ovoj fabrici.
Па кад немамо пара за озбиљније. Мада солидна је купола са БТР-80А. А само возило може да се искористи за нешто секундарно, и овако имамо и даље кршеве из 60их и 70их попут БРДМ-2, БТР-50, БТР-60. Да имамо пара давно би то било замењено.

Za onu jednu MB2-03 kupolu sto se nalazi na zandarmerijskom Lazaru Rusi su nam lupili "bratsku" cenu od 300K$. Sto je trecina cene Lazara. Veci problem od cene je sto nece niko sa zapada da udje u saradnju sa nama. Jedino sa Fracuzima tradicionalno saradjujemo. Na stranu to sto bi nastala dreka zbog Zastave, a oni 30 godina ne mogu da razviju krsten top 30mm, a VTI sklepotine od kupola nije ni vredno komentaristi.
 
Vrh