Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 106 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 199 59,9%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    332
Slusaj ta propaganda u vezi silovanja sa Cnn Bbc i td nije opravdana, za vreme bilo kog rata gde god on bio ( cije god strane ) nazalost desavale su se takve stvari. A to sto hoce da poremete odnose pa su pre par godina vrsili otvorenu propagandu na tu temu ( nije im proslo ) to je jako podmuklo. Ponovicu pojedinacnih slucajeva je nazalost bilo. Otvorenog sukoba nase drzave sa Rf nikad nije bilo, te to sto si napisao mozemo sa 1001 cinjenicom pomaganja tih istih Rusa vrlo lako da sabijemo. Ruku na srce zahvaljujuci mozda toj Rusiji postojimo kao drzava.Da mogli su da slede politiku Petra Velikog koji je igrao na nasu kartu
Da, da, propaganda CNN-a iz 1950, ima to.

Sa RF nismo imali prilike da zaratimo, pošto postoji od 1991. i ne graničimo se, niti je ta zemlja bilo kakav faktor u našem delu Evrope odonda da bi mogla ovde s nekim da zarati, ili da nekome pomogne. Zato, ne ložite se kao deca.
 
Besmisleno je pričati ovde dalje. Šta god se desilo u prošlosti i šta god će se desiti u budućnosti, jedan tabor će u tome uvek videti neki trijumf, pravednost ili dobročinstvo Rusije, a drugi tabor će uvek videti trijumf, pravednost ili dobročinstvo Zapada.

Sve je ok i treba diskutovati o svemu nego kako neko ovde na ovom srpskom forumu moze da zeli i navija za "trijumf, pravednost i dobrocinstvo Zapada" kako si napisao u postu iznad kad te taj isti zapad u istom NATO formatu izbombardovao pre 24 godina??? Sta je u glavi srbina koji zeli pobedu NATO pakta e to mi nije jasno!
Pritom ne mislim konkretno na tebe Bendere nego uopsteno za sve ljude ovde koji podrzavaju NATO potporu Ukrajini.
 
Poslednja izmena:
Poslednji, dobronamerni savet: prerastite bombardovanje.

Ne zato što je to moralna i etička stvar da se uradi, već zato što osim nas Srba, nikog drugog nije briga za to što se desilo pre 24 godine.
Rođaci, jedan Vijetnam i Amerika su se pomirili još 90ih (isto tako oko 20ak godina od njihovog sukoba), 2000ih uspostavili i saradnju, a već sredinom prošle decenije postali i bliski vojni saradnici i partneri. Da, onaj Vijetnam koji su Ameri i ostatak hijena preorali i spržili uzduž i popreko. Onaj Vijetnam u kome je jedno vreme govorenje engleskog jezika bila potencijalna karta za mardelj. E taj isti Vijetnam je jedan od značajnih vojnih partnera Amerike u Aziji. Link za neverne Tome u šoku. Ljudi prerasli šta je bilo, otišli dalje, dogovorili se jer im je oboma u interesu. Amerima jeftina radna snaga, a Vijetnamcima otvaranje ka svetu i držanje Pekinških besnih komunjara na odstojanju. Ej, Vijetnam i Amerika saveznici... Ali eto, desilo se i to.

Shvatite, nikoga nije briga za nas i naše bombardovanje. Bilo to pravično ili ne, međunarodna politika ne funkcioniše ni po principima emocija, ni po principima etike, ni po principima prošlosti. Već po principima interesa i sadašnjosti, sadašnjih okolnosti. Sve zemlje koje su to shvatile, od kraja hladnog rata naovamo su napravile pomake i napredak. Sve zemlje koje su odlučile da teraju neku kontru, isteruju pravdu, žive u prošlosti, i šta ti ja znam... su ostale rupčage.

Prerastite bombardovanje.
 
Poslednja izmena:
To je zato sto su sve te zemlje priznale poraz, pomirile se sa tim a mi nismo.
Videli smo ledja turcima, austrugarima, nemcima, videjemo ledja i tom istom NATO paktu.
Znam da zvuci mitoloski nacionalisticki ili kako god ali istorija je pokazala i dokazala da je Srbija uvek izasla na kraj sa velikim osvajackim silama.
Tako ce biti i sa ovim ratom u Ukrajini, jer Rusija ne zapocinje ratove, ona ih zavrsava. A taj rat NATO alijanse protiv rusije nije poceo u februaru 2022 nego mnogo ranije.
Jedine 2 slobodne zemlje od 1989te u evropi koje se odupiru uticaju zapadnog hegemona su Rusija i Srbija zato sto se bore za slobodu i nezavisnost zato se i sukobljavaju sa NATO paktom.
 
Jeste, tačno sve, ali takav smo narod odvajkada, ne savijamo kičmu. Ne ulazim u to da li je to dobro ili loše po nas i da li nam se isplatilo samo iznosim istorijske činjenice i odlike našeg mentaliteta.
 
Па ево састају се у Украјини, нацоши из пукова Азов и Ајдар, десног сектор, нацоши из ЧКВ Вагнер, нацоши добровољци из западних држава у Украјинској војсци (има и усташа), умишљени четници, умишљени бољшевици, Чечени сепаратисти, Чечени лојалисти Ахмат-сила, добровољци из Грузије, Пољске, НАТОфили, Путинофили, има разних лудака. Једино што има и пуно обичног света што гине због будалаштина једног умишљеног глумца и једног излапелог шпијуна.
 
Leba i igara. Vidite kako smo moćni sa 8 tenkova i 17 transportera, dok su nam potrošačke korpe sve manje a računi sve veći. I dok potpisujemo ono za šta smo prozivali prethodne.


Ali ipak, pohvala autorima videa za trud.
 
Па оно, дан војске је. Ред је да се некако прослави. Опет боље овако него да праве параду у граду, не би се Гангула снашао да окрпи асфалт после тенкова никако, ставио би знак опасност колотрази само.
 
Voz Mataruška banja - Batajnica.

Okolina Beograda, 04.04.2023. god.
Voz sa 34 vagona natovarena sa 34 oklopna oruđa. Dužina voza 416 m, masa voza 1383 tone, od toga oklop 709 tona.
Autor Dulevoz

252. oklopna brigada ide na rampu koja se nalazi na stanici u Mataruškoj banji gde se vrši utovar, odatle obično u stanici Kraljevo ako ide na sever menja lokomotivu i ide dalje. Ne moram baš sve da pišem, kako i kad.
 
Ово су тенкови из самосталног батаљона који је базиран у Нишу. Самохотке и БВП су могуће из Краљевачке 2. бригаде.
 
Ово су тенкови из самосталног батаљона који је базиран у Нишу. Самохотке и БВП су могуће из Краљевачке 2. бригаде.
Nisu, ovo su njihovi koji su im dodeljeni iz donacije. Buni te što nema ni jedan M-84?! Dodeljen im je jedan broj, koliko je to ne znam, verovatno 10 tenkova, video sam ih kada su išli u Rašku.
 
Ови тенкови на возу нису из Краљева. Можда су тенкови који су слати у КЗБ летос током тензија.
 
Pa mogu i da ti se raspitam, da ti kazem tacno.
 
Jeste, 'Srbija je izašla na kraj sa velikim osvajačkim silama...' sve smo ih mi pobedili, imali smo presudnu ulogu. A stradali kao pilići u Agroživu u oba rata.

Kao deca.

Не иде то тако, “решимо Косово” уведемо санкције Русији и као готово,
већ сам писао овде о једној изјави чини ми се Булатовића, не могу тачно да се сетим, кад је Милошевић преговарао са Вореном Кристофером и након тешког разговора Милошевић ставио празан папир на сто и рекао напишите шта хоћете да урадимо и урадићемо то,
а Кристофер одговара не може то тако, да напишем ти, то и то и ви то да урадите, већ ћете увек, стално и сваку пут кад ми нешто тражимо ви то да урадите,

само јоп ухаосите Милошевића, само још га испоручите Хагу, само још Караџића, само још Младића, само још приватизујте то, то и то, само још угасите домаће банке, само јоп потпишите Бриселски споразум, само још ово, само још оно итд,
увек ће бити нешто ново, Рио Тинто, ево сада креће и ЕПС,

извлаче максималну вредност из свог плена док не остане ништа,

то је оно што нас чека на “европском НАТО путу”, на крају када узму све узеће нам и последњи ресурс -људе, квалификовану радну снагу, а неквалификована ће да остане овде у опет њиховим мотачницама каблова,

да ли би било горе по нас да прекинемо тај “европски пут” не знам, можда, али у сваком случају ову земљу чека суморна будућност, као и све умируће балканске банана државе.
 
Не иде то тако, “решимо Косово” уведемо санкције Русији и као готово,
Naravno da ne ide to tako, da ništa nije "gotovo" - moraš stalno, dok te ima da radiš pametno i da ne odustaješ. Kad prestane da radi pametno, firma propada. Pa tako i država. Nego mi kao tražimo tu neku udobnost materice, svako juri neko svoje "zlatno doba" trajnosti i nepromenljivosti - čega nema - i sve bajke koje pričamo sebi i o sebi nam u osnovi tome služe. Sve je to lakše od realnog života: živeti u mitovima, govoriti "nikad", razmišljati kroz emocije, ko na utakmici... U osnovi - adolescencija, ako ne i čista infantilnost.
 
A da ipak ne sledimo braću Slovake? ;)
Pa ok, možemo 29ke da “prodamo” Amerikancima, pa da oni vide s tim šta će ;)
Mi-35 i Mi-17 takodje! I da onda, kao Slovaci, tražimo od Amera kompenzaciju u vidu Viper-a AH-1Z i Black Hawk-a, odlični helikopteri, dobro bi nam došli za nekog sledećeg Platinastog vuka!:D
 
Poljska je već u Ukrajini.
Svaki dan se presreću radio komunikacije na poljskom na bojnom polju.
Poljaci su posade na zapadnim haubicama, posebno samohotkama... oko 8000 plaćenika je angažovano direktno u borbama... itd...

Za sada Zapad eskalira rat povećanjem isporuka oružja i municije Ukrajini.
To ide kako ide, Ukrajina se bori, ali to očigledno nije dovoljno, jer se sav taj silni materijal i ljudski životi troše u ogromnim količinama bukvalno svakodnevno.
Pošto kočnica na Zapadu nema, naredna faza eskalacije mogla bi da bude ulazak Poljske u rat pod nekim izgovorom (peacekeeping, bla bla...)
Ovo bi bilo protumačeno kao unilateralna akcija jedne NATO članice, a ne celog NATO pakta.
Poljska je, navodno, već mobilizovala oko 300.000 ljudi.

Da li će do toga zaista i doći, drugo je pitanje... ali uopšte nije nemoguće.
Mislim da za sada na Zapadu i dalje veruju u neku ukrajinsku ofanzivu koja će Ruse da istera iz cele zemlje, uključujući i Krim.

Ukoliko takva ofanziva ne ispuni očekivanja, verujem da je ova finta sa naloženim Poljacima sasvim realna.
Nakon toga verovatno ide puna ruska mobilizacija, oko 1.5 miliona ljudi i onda je sve moguće.
To i dalje NIJE nuklearni rat. Ali je veoma ozbiljna i opasna situacija.

Ja se nekako uzdam da običan narod u Poljskoj nema stomak da se uvlači u ovakve avanture.
Vlast je veoma ekstremna i agresivna, ali na kraju krajeva običan narod treba da da sinove da izginu za te sulude ambicije političara.
Samim time, na kraju dana, pita se i narod... na ovaj ili onaj način.
Izvor Happy TV...
Izvor na kome su jednom pustili klip iz video igrice kao klip iz bahmuta...
 
Vrh