Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 108 32,1%
  • Ne

    Glasovi: 201 59,8%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,0%

  • Ukupno glasača
    336
Meni je ovaj rewind srBske istorije i mitologije u 90e u isto vreme zabavan i tragican jer znam kako ce da se zavrsi po nas. Neki oslobadjaju Konstantinopolj od Turaka, drugi uveliko gadjaju London Cirkonima...preko foruma (90ih se to radilo po slavama i na pijaci).
I jos nista nisu naucili iz svojih gresaka.
 
Pre će biti poljska dvobojka u Lavovu.... da malo pratiš stvari, znao bi to...
I to sa punim aminom od Rusa...
Aaaa mislis na teoriju Poljske kolonizacije Ukrajine? S onim narativom "nismo mi Rusi krvnici i okupatori, nego ovi Poljaci vi'ite ih sta rade i sta spremaju"?

Jasta, nema Poljska pametnija i preca posla nego da okupira i kolonizuje pola Ukrajine i da rizikuje rat sa Rusijom...

Sem toga, kako sad Specijalna vojna operacija samo oko Donbasa i istoka Ukrajine? Zar nije misija SVO da se CELA Ukrajina denacifikuje i demilitarizuje?

Mnogo bre cesto menjate narativ, mislim da ste i sami poceli da se gubite u svemu tome. A kako i ne bi kad je ogroman deo price kljakav i supalj jos od pocetka.

I da, naravno, skoro ceo svet gresi, ukljucujuci i nekoliko miliona Rusa sto izbegose iz nje i oni sto ostadose ali protestuju i bojkotuju... svi oni tj. svi mi gresimo, a samo Kremlj, Peking, Pjongjang i Teheran su u pravu. Of kors.
 
Meni je ovaj rewind srBske istorije i mitologije u 90e u isto vreme zabavan i tragican jer znam kako ce da se zavrsi po nas. Neki oslobadjaju Konstantinopolj od Turaka, drugi uveliko gadjaju London Cirkonima...preko foruma (90ih se to radilo po slavama i na pijaci).
Pa sad, ako disusiju srozavamo na ovakav nivo, šta da ti kažem.
Ne znam to za Konstantinopolj, ali ti Cirkoni po Londonu mnooogo dobro zvuče.
:rolleyes:
 
Te cirkone je pojeo neki Putinov drzavni cata, isto kao i PVO sisteme sa Moskve, kotlove sa Kuznjecova, Armate i jos stosta... Ali na papiru postoje kao sto postoje i oni Eliptoni, Peresveti i zmajevi. Ostala je jedino da funkcionise privatna vojska kriminalaca i psihopata koji se ne vode ubedjenjima vec plenom.

Jednostavno, isto kao i kod nas, samo na 100x vecoj skali. Zlato i mermer su prioriteti za dvorsku elitu, ideje su za plebs
 
U pravu je bunanub..
Postoji ogroman antagonizam između Poljaka i Ukrajinaca sa zapada Ukrajine...
Antagonizam se dodatno pojačao prijemom izbeglica u Poljsku...
To što se dve vlade ližu je u totalnoj nesrazmeri sa antagonizmima običnih ljudi...
Prosto je tako...
 
Meni kolega iz Poljske, ima rodbinu u okolini Lavova, kaze ne mrze se :D Ali opet ne mogu da izvedem definitivne zakljucke, ipak su mu ovi rodjaci sa zenine strane lol
Ali ako nesto volimo da radimo, to je da projektujemo mentalitet naseg balkanskog obora na sve ostale
 
Kad pomenu Kinu:
Oni su za razliku od Rusije ozbiljna država.

Elem, meni će biti fascinantno da posmatram kako će na neizbežni ruski slom i Putinov pad sa vlasti reagovati domaći rusofili-znači, koja će tu mentalna akrobatika biti potrebna ne mogu ni da zamislim! Očekujem da će otprilike 1/2 da bez pardona preleti u NATO tabor a druga 1/2 ima da bljuje vatru kako je Putin od samog početka bio agent CIA-e, izdajnik, mason, Iluminat itd. poslat da uništi Rusiju...
 
Meni samo nije jasno, ako je Rusija toliko nenadyebiva, a NATO toliko supalj i smotan, kako se do sad uveliko ne zavijori Ruska zastava u Lavovu... Ili pak Varsavi, Berlinu, Parizu...

Па била је 50 година у Варшави и Берлину,
иначе и Русија и САД (НАТО) су у супштини непобедиви,
на крају све је то игра за САД(НАТО), па чак и за Русију, никада неће доћи до директног сукоба Русије и САД(НАТО),
када је САД ратовао у Вијетнаму СССР је помагао Вијетнам, кад је СССР ратовао у Авганистану САД је помагао Авганистан, па Русија подржава једне у Сирији, а САД друге,
сад је игра у Украјини, једина разлика је што је игра сдалеко већег интезитета, али опет је игра,
оно што је увек сигурно је да једино страдају те играчке Вијетнам, Авганистан, Сирија, Украјина…
Кад се туку слонови, настрада трава.
 
Sa tom razlikom, da su sada ulozi daleeeko veći.
Ishod ovog sukoba odrediće stranu koja će dominirati planetom u ovom veku.

EDIT: Siriju možeš slobodno da staviš u isti koš sa Ukrajinom. Sve su to epizode jednog te istog procesa.
 
Па била је 50 година у Варшави и Берлину,
Pa da, i zamrzeli su je kao nikoga pre.
To je ono o cemu (izmedju ostalog) pricam svo vreme, da neke nacije umeju da budu i losi i dobri saveznici i upravnici, a neki umeju da budu samo losi. Da sam ja imao cizmu ili upravu nad 20 zemalja sirom sveta, i vise nemam, i onda me zamrze kao nikada pre... zapitao bih se malo u cemu to gresim. Ali ne... Neki u Rusiji smatraju da oni nikad ne grese. Ni u cemu.
оно што је увек сигурно је да једино страдају те играчке Вијетнам, Авганистан, Сирија, Украјина…
Кад се туку слонови, настрада трава.
S tim se slazem.

Al ajde napisi ovde ili na nekom drugom mestu da ako smo mi trava ispod tih slonova koji se tuku, imamo pravo da mrzimo I JEDNOG I DRUGOG zbog toga... i rusofili ce ti napisati "ne ne... samo je onaj zapadnjacki slon kriv".
A ako mene pitas, krivi su i jedan i drugi, i mrzim ih obojicu. Jer jedno djubre ne ponistava drugo djubre nego samo smrde i truju dvaput jace i gore.

Elem, isto tako, ajde napisi ovde ili negde da, kao sto sam kazes - Ukrajina strada u svemu ovome... i rusofili ce ti napisati "ne stradaju, sve je to minimalna kolateralna steta". Ili ce ti pak napisati "pa neka, zasluzili su sve ovo (svo ovo unistenje), za razliku od nas 99' koji nismo zasluzili nista od onoga".

I mislim sta tu onda da se prica...
Na sve sto se kaze, izbaci se neki izgovor. Mislim pa kad sam napisao da su oko Belgoroda Rusi napravili Mazino liniju (jer im ofanziva toliko dobro ide), svi rusofili ovde su to precutali i iskulirali. Jer im ne ide u prilog. I mislim sta tu da se dalje diskutuje, pa jasno je da postoje ljudi koji sta god da se desi, za jedan mikron nece promeniti svoje stavove, i sta god da se desi oni ce negirati realnost, i to je to, dzaba onda sve.
 
Pa da, i zamrzeli su je kao nikoga pre.
Мрзели су и пре и тада и сада. Нема разлике. Једино што су се Пољаци осилили преко сваке мере.
Мрзе, а немци их се још боје. Да видиш кад треба да доведу некош швабу на преговоре први пут, тресе се као прут. Па их прво доводе код нас да није све тако баш страшно...
А код себе, понашају се супериорно, поготову кад се попије пиво. Много пута сам видео.
 
Jasta, nema Poljska pametnija i preca posla nego da okupira i kolonizuje pola Ukrajine i da rizikuje rat sa Rusijom...
1680704176726.png

malo po malo...
 
Мрзели су и пре и тада и сада. Нема разлике. Једино што су се Пољаци осилили преко сваке мере.
Мрзе, а немци их се још боје. Да видиш кад треба да доведу некош швабу на преговоре први пут, тресе се као прут. Па их прво доводе код нас да није све тако баш страшно...
А код себе, понашају се супериорно, поготову кад се попије пиво. Много пута сам видео.
Apsolutno tačno!

Poljska se ozbiljno osilila.
Počela je da iritira i Nemce, a o Rusima da i ne govorimo.

Ponavljaju greške iz istorije.... stalno ista priča...
Počnu da prave nered i na smiruju se dok ih okolni narodni, u nemanju boljih opcija, ne izbrišu sa mape.
 
Kao sto rekoh, uvek ima neki izgovor za sve. Deluzija, zemlja utopija.


Nego, a sto se vi toliko cimate oko te zle Poljske zavere da uzme pola Ukrajine? Pa zar nismo ranije utvrdili da Rusija moze da obrise pod cak i sa celim NATOom, a kamoli sa Poljskom...?

Ako Poljska i pokusa... pardon, KAD Poljska pokusa da uleti u Ukrajinu, Kremlj ce prosto da pobaca Iskandere i Topolje na njih i njihovu domovinu, ono sto pretekne ce da isamara VDVom, Gardom, Rosgvardijom, Poljska ce biti pretvorena u radioaktivnu pustinju (ali opusteno, radijacija nece prelaziti drzavne granice) Nemacka ce to da vidi i da se u**re u gace i da pobegne, a onda ce NATO da kaze "Ok Rusiju izvini bate, evo predajemo se, nikad vise" i da sazove sednicu na kojoj ce da se trajno raspusti.

Tako da ne znam sta se brinete, pa Poljska invazija na Ukrajinu Rusiji moze samo da ide u korist.

Ili vi to mozda sve zbog brige za Ukrajince? 🤔

Ne razumem, o cemu se radi, sta je pogon za tolike emocije... Gde to gori, sta je frka, sta je problem... Kad Rusija ionako pobedjuje u svakom scenariju.
 
Poslednja izmena:
Poljska je već u Ukrajini.
Svaki dan se presreću radio komunikacije na poljskom na bojnom polju.
Poljaci su posade na zapadnim haubicama, posebno samohotkama... oko 8000 plaćenika je angažovano direktno u borbama... itd...

Za sada Zapad eskalira rat povećanjem isporuka oružja i municije Ukrajini.
To ide kako ide, Ukrajina se bori, ali to očigledno nije dovoljno, jer se sav taj silni materijal i ljudski životi troše u ogromnim količinama bukvalno svakodnevno.
Pošto kočnica na Zapadu nema, naredna faza eskalacije mogla bi da bude ulazak Poljske u rat pod nekim izgovorom (peacekeeping, bla bla...)
Ovo bi bilo protumačeno kao unilateralna akcija jedne NATO članice, a ne celog NATO pakta.
Poljska je, navodno, već mobilizovala oko 300.000 ljudi.

Da li će do toga zaista i doći, drugo je pitanje... ali uopšte nije nemoguće.
Mislim da za sada na Zapadu i dalje veruju u neku ukrajinsku ofanzivu koja će Ruse da istera iz cele zemlje, uključujući i Krim.

Ukoliko takva ofanziva ne ispuni očekivanja, verujem da je ova finta sa naloženim Poljacima sasvim realna.
Nakon toga verovatno ide puna ruska mobilizacija, oko 1.5 miliona ljudi i onda je sve moguće.
To i dalje NIJE nuklearni rat. Ali je veoma ozbiljna i opasna situacija.

Ja se nekako uzdam da običan narod u Poljskoj nema stomak da se uvlači u ovakve avanture.
Vlast je veoma ekstremna i agresivna, ali na kraju krajeva običan narod treba da da sinove da izginu za te sulude ambicije političara.
Samim time, na kraju dana, pita se i narod... na ovaj ili onaj način.
 
Pa da, i zamrzeli su je kao nikoga pre.
To je ono o cemu (izmedju ostalog) pricam svo vreme, da neke nacije umeju da budu i losi i dobri saveznici i upravnici, a neki umeju da budu samo losi. Da sam ja imao cizmu ili upravu nad 20 zemalja sirom sveta, i vise nemam, i onda me zamrze kao nikada pre... zapitao bih se malo u cemu to gresim. Ali ne... Neki u Rusiji smatraju da oni nikad ne grese. Ni u cemu.

S tim se slazem.

Al ajde napisi ovde ili na nekom drugom mestu da ako smo mi trava ispod tih slonova koji se tuku, imamo pravo da mrzimo I JEDNOG I DRUGOG zbog toga... i rusofili ce ti napisati "ne ne... samo je onaj zapadnjacki slon kriv".
A ako mene pitas, krivi su i jedan i drugi, i mrzim ih obojicu. Jer jedno djubre ne ponistava drugo djubre nego samo smrde i truju dvaput jace i gore.

Elem, isto tako, ajde napisi ovde ili negde da, kao sto sam kazes - Ukrajina strada u svemu ovome... i rusofili ce ti napisati "ne stradaju, sve je to minimalna kolateralna steta". Ili ce ti pak napisati "pa neka, zasluzili su sve ovo (svo ovo unistenje), za razliku od nas 99' koji nismo zasluzili nista od onoga".

I mislim sta tu onda da se prica...
Na sve sto se kaze, izbaci se neki izgovor. Mislim pa kad sam napisao da su oko Belgoroda Rusi napravili Mazino liniju (jer im ofanziva toliko dobro ide), svi rusofili ovde su to precutali i iskulirali. Jer im ne ide u prilog. I mislim sta tu da se dalje diskutuje, pa jasno je da postoje ljudi koji sta god da se desi, za jedan mikron nece promeniti svoje stavove, i sta god da se desi oni ce negirati realnost, i to je to, dzaba onda sve.
Sta si se uhvatio Rusofila, pa upravu su na nas Rusija kao na suverenu drzavu agresiju vrsila nije. Znaci nama je bolji Rus od zapadnjaka ( od Ruskog metka nijedan nas drzavljanin stradao nije ) dok od zapadnjackih izgubismo pola nacije. I inace posle npr 1999 treba jakooo dobro ispratiti povecanje malignih bolesti u nasem narodu ( vise je umiralo od raka nego od kovid-a ) te treba proglasiti neku vrstu " crvene zone " pandemije ( znam na sta ciljam i cega se strane ambasade pojedine plase u srb ) te se pitanje toga brzo u medijima povuce - DEMOKRATSKI NA ZAPADNJACKI NACIN 🤣. Vise smo kao nacija stradali posle 1999 nego same 99te. Da se vratimo na Ruse i Rusku "cizmu" zamisli ali Rus kad je bio i drzao te zemlje nigde nijednog rata, nijedna drzava nije napravila genocid nad drugim drzavama - dok je kod zapadnjaka to mnogo drugacije. Svako piskaranje Vas koji blage veze sa Rusijom nemate te lupate po forumu mi je jasno, ali treba i tebi i ovim pro-nato da bude jasna jedna stvar RUSKI NAROD je doziveo u ukrajini uz pomoc zapada pravi GENOCID! Sta se radilo Ruskom narodu u Donbasu i ostalim delovima te drzave necu ni pisati, to je CINJENICA da je Rusija morala da reagyje!!! Ili mislis da nije? Zapadnjaci gde god se pojave naprave haos i to je cinjenica. No najjaci su mi ovi iz NVO Pro-Natovci na forumu, sem foruma realno nemaju gde ni da seju " dobrotu nato pakta " pa eto ovde piskaraju 🤣 Ajde malo Bendere i od tebe da cujemo posto si " ni za 1 ni za 2 " ( za Ruse si ispisao i stavio do znanja poziciju ) da prokomentarises nesto o zapadnjacima? Sta mislis jel su u Libiji zemlji gde se zivelo bolje nego na zapadu pre njihove intervencije, doneli demonkratiju i ucinili je pravom gradjanskom drzavom? 🤔
 
Ginuli su naši graničari kao snoplje na bugarskoj i inim granicama posle 1948. od sovjetskih metaka i od njihovih satelita, organizovane su i sahrane pred Skupštinom, sa po 100.000 prisutnih.

Takođe, zarad otopljavanja odnosa sa SSSR-om, bela knjiga o zločinima sovjetskih vojnika tokom dovođenja njihovih saveznika na vlast u Jugoslaviji (tj. Srbiji, gde bi teško došli na vlast) 1944. godine je u najvećoj meri uništena, ali po privatnim bibliotekama ima sačuvanih primeraka. Na Čukarici ima slučajrva da su muža obesili na ulaznim vratima jer nije dao da mu siluju ženu. Dabome, tu je bilo i Ukrajinaca i ostalih, ali im se bogme komandovalo iz Moskve.

Dosta s tim vašim mitomanijama, hteli su Niš da daju Bugarskoj, i to ne SSSR nego Carska Rusija. Da pitamo Mađare kako je kad te okupiraju, da li ne pucaju?
 
Ginuli su naši graničari kao snoplje na bugarskoj i inim granicama od sovjetskih metaka i od njihovih satelita, organizovane su i sahrane pred Skupštinom, sa po 100.000 prisutnih.

Takođe, zarad otopljavanja odnosa sa SSSR-om, bela knjiga o zločinima sovjetskih vojnika tokom dovođenja njihovih saveznika na vlast u Jjgoslaviji (Srbiji, gde bi teško došli na vlast) 1944. godine je u najvećoj meri uništena, ali po privatnim bibliotekama ima sačuvanih primeraka. Na Čukarici ima slučajrva da su muža obesili na ulaznim vratima jer nije dao da mu siluju ženu.

Dosta s tim vaśim mitomanijama, hteli su Niš da daju Bugarskoj, i to ne SSSR nego Carska Rusija.
Slusaj ta propaganda u vezi silovanja sa Cnn Bbc i td nije opravdana, za vreme bilo kog rata gde god on bio ( cije god strane ) nazalost desavale su se takve stvari. A to sto hoce da poremete odnose pa su pre par godina vrsili otvorenu propagandu na tu temu ( nije im proslo ) to je jako podmuklo. Ponovicu pojedinacnih slucajeva je nazalost bilo. Otvorenog sukoba nase drzave sa Rf nikad nije bilo, te to sto si napisao mozemo sa 1001 cinjenicom pomaganja tih istih Rusa vrlo lako da sabijemo. Ruku na srce zahvaljujuci mozda toj Rusiji postojimo kao drzava.Da mogli su da slede politiku Petra Velikog koji je igrao na nasu kartu
 
Ma Nato agresija na SRJ 1999 je samo bila vezba za ovo sto se desava sada u ukrajini.
Bukvalno im je Srbija (tj Jugoslavija) bila mali eksperimentni poligon za proksi rat sa jednom drzavom koja ima rusko naoruzanje da bi se procenile NATO sposobnosti za mnogo veci rat sa Rusijom koji se danas odvija.

Samo sto NATO zlocincima ovaj put nece to proci jer je Rusija mnogo tvrdji orah od tadasnje Jugoslavije 1999.
 
Besmisleno je pričati ovde dalje. Šta god se desilo u prošlosti i šta god će se desiti u budućnosti, jedan tabor će u tome uvek videti neki trijumf, pravednost ili dobročinstvo Rusije, a drugi tabor će uvek videti trijumf, pravednost ili dobročinstvo Zapada. I oba tabora će da nastave da se lože na jednu ili drugu stranu, na jednog ili drugog slona koji se trenutno makljaju dok ti slonovi nama, i drugima oko nas, uništavaju živote i buducnost.

Dosta ljudi je mentalno i intelektualno nesposobno da koriguje bilo koji delić bilo kog stava, to se videlo ovde x puta. Graničnost i narcizam ne dopuštaju da se uspostave nove sinapse u glavama. Dosta ljudi čak ne ume ni da čita, pošto se npr. na 168. strani vrte u krug i laprdaju o nečemu o čemu je bilo reči npr. na strani 166, i onda se tako stvara još više i više i više ''šuma'' na temi i sve se vrti u krug iznova i iznova. A sve to zbog ljudske lenjosti i bandoglavosti. Isto je i na mnogim drugim temama širom foruma, i zato su neke stvari izgubile svaki smisao i značaj. Gomila bukvi i inatlija od kojih svako dođe samo da bi isterao svoju agendu i neće ni da čuje za bilo šta drugo.

Pišite svoje mitologije o jednoj i tirade o drugoj strani, ja se na njih neću obazirati. Čekam da se pojave neke nove vesti vezane za naše odbrambene kapacitete, ili generalno nešto vezano za vojna dešavanja, pa da se tema vrati na prvobitni kolosek. Pošto se pokazalo da mnogi za ovu trenutnu raspravu jednostavno nisu sposobni.
 
Poslednja izmena:
Vrh