Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 106 31,8%
  • Ne

    Glasovi: 200 60,1%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,1%

  • Ukupno glasača
    333
Морају да се повећају плате, као и на осталим слабије плаћеним пословима.
 
Meni je veće iznenađenje ko sve radi u novinama. Mislio sam da je Danas bar malo kvalitetniji od informera, a oni pisu o minobacačima 120mm za MLRS Grad
 
To nemoj da te čdi.
Neka devojčica je dobila zadatak da na osnovuu nekoliko stranih izvora sastavi tekst sa rokom od sat vremena.
Bitno je da se pusti pre drugih.
A kako se žuri, urdnik nema vremena da čita detaljno, lektora više niko nema, a i da ima to bi sad bila neka devojlica koja ne bi rszlikovala tenk i kampanjolu. I tako izađe na komili i minobacači za Grad, granate, rakete i mine.
Ali suštinski i ne menja stvar - municija iz Srbije stiže do Ukrajine. A kad se setim prošlosti, dešavalo nam se to. Prodavalo se paralelno još i Iraku i Iranu, zemljama pod embargom na oružje, trgovalo se i tokom rata u Bosni i Hrvatskoj sa sve tri zaraćene strane, itd... Money, monay, money...
 
 
Sta ce Rusima nase oruzje? Pa zar Rusi nemaju sve najbolje i od svega najvise...Budanov ocigledno ne zna za to
 
Kako Srbija da isporuči Rusiji oružje/municiju čak i da hoće?

Čak i teoretski kad bi pokušali tako nešto preko neke treće zemlje Ameri i ekipa bi to, naravno, vrlo brzo saznali i zakucali bi nas sankcijama k'o ekser!
 
Ajte ljudi, manite se ovih ukrajinskih gadosti.
Njihove izjave prkose i logici i fizici i vremenu i prostoru.

Sve je to specijalni rat... puštaš nebulozne izjave, unosi se smutnja i nemir, ljudi se češu po glavi u smislu "pa zar da našim granatama da ubijaju Ruse" do "kako bre isporuče grante uopšte Rusima".... sve do "mrzim Vučića, vidi ga šta radi, ali drago mi je da radi jer mrzim i Ruse"....

Domaći mediji prenesu to smeće i onda se cela stvar mota i vrti neko vreme... do naredne splačine.
 
Kako Srbija da isporuči Rusiji oružje/municiju čak i da hoće?

Čak i teoretski kad bi pokušali tako nešto preko neke treće zemlje Ameri i ekipa bi to, naravno, vrlo brzo saznali i zakucali bi nas sankcijama k'o ekser!
Реекспорт. Нпр. Азербејџан купи товар муниције за минобацаче, и после га пребаци у Русију. На сличан начин су код нас стигли ватрогасни хеликоптери из Русије.
 
Реекспорт. Нпр. Азербејџан купи товар муниције за минобацаче, и после га пребаци у Русију. На сличан начин су код нас стигли ватрогасни хеликоптери из Русије.
Ta 2 kupljena helikoptera za gašenje požara su klasifikovana kao civilne letilice (praktično leteći vatrogasni kamion) pa su i taj 1 jedva dozvolili da dodje prošle godine, drugi još nisu i ko zna kad će.
Kao što rekoh: da i 1 metak iz Srbije završi u Rusiji Amerikanci bi vrlo brzo saznali tako da to nikome ovde ne pada na pamet ni da pokušava.

Ali zato:



Nešto pametno i od nas, da pomognemo Ukrajincima makar i preko posrednika.
 
Чуј помогнемо, то она вуцибатина Тешић продао за масне паре :D
Мада сад је јасно да је наша власт 100% про- НАТО.
 
Џабе се ови укро-твитер ратници сладе, те ракете само продужују агонију и страдање Украјинског народа. Исти је то шљам добровољних давалаца туђе крви као и наши Z тупани.
 
Ponovo jos jedna foto-montaza u ovom ratu. Ova fotografija definitivno nije originalna, ne kazem da tamo nema EDePro raketa, ima ih sigurno, ali neka idu i neka se potrude i uslikaju ih na terenu, a ne ove kreacije koje ne znam ko jos moze da proguta kao original.
Screenshot 2023-03-01 at 13-36-00 🇺🇦 Ukraine Weapons Tracker on Twitter.png
 
ko zna šta se radi, možda je to specijalna operacija Ukrajine protiv nas, a možda stvarno prodajemo oružje, tj municiju, a što da ne? Mada fer bi bilo da se prodaje obema stranama, ako smo već nautralni.
 
Нисмо неутрални, гласали смо за међународне резолуције против Русије.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Нисмо неутрални, гласали смо за међународне резолуције против Русије.
Ni jedna Švajcarska nije više neutralna tako da je ta priča o nekakvoj "neutralnosti" jeftino zamajavanje.

Mala zemlja okružena sa svih strana NATO paktom može da bude neutralna samo onoliko koliko joj taj isti NATO dozvoli...ni manje,ni više od toga.
 
Srbija je među retkim drzavama koje vode doslednu politiku po pitanju Ukrajine, i tako treba ostati.
Koliko god se žvalavi trudio da nam objasni da je trenutna situacija losa po nas, zapravo predstavlja šansu da se promeni percepcija zapadnog javnog mnjenja prema Kosovu. Svaki put kada oni pricaju o agresiji i otimanju teritorije mi imamo puno pravo da im to natrljamo na nos.
Zapadni političari su u raskoraku i treba iskoristiti hajp oko Ukrajine u nasu koristit.
 
To mi mislimo da se nekome žuri. Hoće da reše problem, iz nekog razloga. Ali da će da se promeni percepcija, mislim da neće. Svi znamo za Makijavelija, tako se svetski političari ponašaju, bitan im je zaštita svog interesa, ne toliko državnog interesa koliko interesa povlašćenih grupa unutar država koje oni zastupaju, (a jedna od najuticajnijih grupa je svakako industrja naoružanja). Pa ako se državni interes poklapa još bolje. Nekome je dozvoljeno da otima, nekome nije, i što bi rekao Vesić "to je tako". Od kada postoji sveta i veka
 
Vise nego očigledno je da im se žuri, jer zele sebe da operu od odgovornosti.
Ni Rusi nisu mnogo bolji, jer traže opravdanje za svoje postupke upravo na primeru Kosova.
 
Нисмо неутрални, гласали смо за међународне резолуције против Русије.

Војно смо неутрални, политички следимо принципе међународног права.


G-2000 122mm 40km домета Србија је испоручила само Грчкој. И то не комплетне ракете него само моторе, а спајање са бојевим главма и стабилзатори се ради у Грчкој. Тако да ова вест да је G-2000 испоручен Украјини чиста глупост. Још стоје на гомили са обични бугарским градом домета 20km. Још као шатро скинуте ознаке.


Немојте да поистовећујете Митровића са PR-DC. Он је само уложио новац у већ постојећу компанију Петрушиновића.

Danilo & Olivera Petrašinović​

We have a very young team which is good in a way that we are all used to can keep up with the latest technologies and scientific breakthroughs. On the other hand, young people usually do not have enough professional or life experience to tako on large and complex projects on their own.
We are more than thankful that this is not the case with our team. That's because the roots of the company date back to the year 1981 when Danilo and Olivera Petrašinović (in that time Jovanović) met at the Faculty of Mechanical Engineering of the University of Belgrade where they studied aerospace engineering together. Many years later, Danilo and Olivera have four children (three of them you can find above) and all of them are also aerospace engineers. Danilo is now a professor teaching aircraft structural analysis at the same faculty, while Olivera spent more than a decade at the Military Technical Institute in Belgrade, working on aircraft armament. Today they still keep all the dots connected and take care of each young talent as of their own child.

PR-DC IKA:

 
Vrh