Šta je novo?

Vojska i Namenska industrija Srbije

Da li ste za povratak vojnog roka?

  • Da

    Glasovi: 108 31,9%
  • Ne

    Glasovi: 204 60,2%
  • Ne znam

    Glasovi: 27 8,0%

  • Ukupno glasača
    339
Aha ok.
Izvinjavam se pogrešno sam protumačio jer je 109 BOV M16 zaista impresivna količina.
Onda je to odlicna vest
 
Poslednja izmena:
Mnogi mediji su pisali o 109 "malih Miloša", jer se bave samo prepisivanjem, pa kad jedan pogreši greše i oni. Pred kraj snimka u ovom članku je jasno rečeno "109 Miloša", a ne "malih Miloša".

 
И председник је сам штуро набројао средства, а новинари су ту тек лаици. У суштини ту су нови само Милоши и Лазари, док су тенкови, БВП (које председник брка са БРДМ), хаубице Гвоздика и Огњеви модернизација постојећих средстава. Лепа цифра све скупа.
 
Čas spominje 26 ,čas 40 tenkova M84.Pa na kraju kaže ja znam da nije moguće sve modernizovati do kraja 2024 od te količine već će se to preneti u narednim godinama.
 
Питање је колико ТРЗ Чачак може да одради. Пола посла овде (тенкови, БВП, хаубице) је на њима, а пола на СДПРовим фабрикама (Плана и Куршумлија).
 
Obezbedjene su Kamaz-ove sasije. Radi se i MAN-ovim, ali su 200K EUR skuplje
Obezbedjene su Kamaz-ove sasije. Radi se i MAN-ovim, ali su 200K EUR skuplje.
Moj info je od pre Nove godine, direktno iz SDPR. Ne znam da li su u međuvremenu uspeli nešto da nabave .

Inače Kamazi koji su nam do sada stizali zapravo nisu potpuno nova vozila već su stajali godinama na nekim lagerima na otvorenom i kisli. Pri dolasku u Srbiju prvo im se radi servis i otklanjanje posledica visegodišnjeg stajanja. Isto info iz SDPR.
 
Moj info je od pre Nove godine, direktno iz SDPR. Ne znam da li su u međuvremenu uspeli nešto da nabave .

Inače Kamazi koji su nam do sada stizali zapravo nisu potpuno nova vozila već su stajali godinama na nekim lagerima na otvorenom i kisli. Pri dolasku u Srbiju prvo im se radi servis i otklanjanje posledica visegodišnjeg stajanja. Isto info iz SDPR.
Na 10:30 o Kamaz-ovim i MAN-ovim sasijama.

Na 14:40 o Milosima.

 
Inače Kamazi koji su nam do sada stizali zapravo nisu potpuno nova vozila već su stajali godinama na nekim lagerima na otvorenom i kisli. Pri dolasku u Srbiju prvo im se radi servis i otklanjanje posledica visegodišnjeg stajanja. Isto info iz SDPR.
Klasicna ruska podvala. 😁

Alzircima su isto tako svojevremeno isporucili Mig 29ke koje su na papiru nove a u realnosti sacinjene od delova starih 30 godina.
A isto tako su Indusima isporucivali T-90 sa starim livenim kupolama umesto novim varenim.

Bilo je jos takvih incidenata. Imaju groznu sibicarsku politiku u poslovanju kojom samo sebi rade na stetu ali dzaba kada su suvise slepi i sirovi ds bi to uvideli.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: BGG
Aha ok.
Izvinjavam se pogrešno sam protumačio jer je 109 BOV M16 zaista impresivna količina.
Onda je to odlicna vest
Koliki je kapacitet SBS, za koliko može da se realizuje ova količina ?

Zanimljivo da SBS i dalje na sajtu vodi FAP 2632 kao šasiju za Noru, obzirom da je to vozilo iskorišćeno samo za prototip pre 20 godina.

1677066518302.png
 
Kapacitet je navodno 12 Nora ili 24 Milosa. Sada prebacuju Milosa u Kuršumliju, da im ne bi oduzimao kapacitet.
Mada da su bili pametni da kupe Gošu za smešne pare sada bi imali znatno veći kapacitet. SBS je inače nastao na temelju jednog manjeg preduzeća izdvojenog iz Gose.
 
Poslednja izmena:
Klasicna ruska podvala. 😁

Alzircima su isto tako svojevremeno isporucili Mig 29ke koje su na papiru nove a u realnosti sacinjene od delova starih 30 godina.
A isto tako su Indusima isporucivali T-90 sa starim livenim kupolama umesto novim varenim.

Bilo je jos takvih incidenata. Imaju groznu sibicarsku politiku u poslovanju kojom samo sebi rade na stetu ali dzaba kada su suvise slepi i sirovi ds bi to uvideli.
Ne starih vec novih koji su stajali u RSK MiG-u. Drugo to sto se nasi dogovaraju i dovlace jeftinije da ispadnu sasije je drugo. Primera radi u salonima automobila imas nov auto 2022 ( on je nov i jeftiniji od istog 2023g ) Negde sam vidjao po salonima vozila i po 2 godine pa su ispod cene i to je sasvim normalno. U Rusiji imas kamione sa konzervacije nove 2012g koje mozes sada kupiti. Inace treba pozdraviti svakako sto su Nore na sasiji Kamaz-a najizdrzljivije sasije na svetu, opterecenja koja izdrzavaju su za svaku pohvalu 👍🏻 Inace Kamaz je svetski prvak Pariz dakara gde je na prvom mestu po broju pobeda. Kamioni Kamaz i Ural su se pokazali najzilavijim kamionima u vojnim sukobima sirom sveta. Ural sa njuskom ( metar zivota ) i bez bilo kakve blinde izdrzava prelazenje mine gde posada ne strada i td.
 
Pogledajte prilog 154923

Pa mislim da ipak nije mislio jer je pričao kako je drastično smanjena težina Malog Miloša sa 650kg na 250kg

Ipak je Milos BOV M16. Neko je napravio gresku misleci na ove male Milose i ona se lancano ponavlja po drustvenim mrezama. Jesi pogledao video koji sam okacio gde na 14:40 izricito kaze da se radi o BOV-u?


Ovaj smanjeni mali Milos je urbana varijanta i uradjen je na zahtev insostranih kupaca. Sto ne znaci da se u nekom broju nece uvesti i kod nas. Mozda za MUP.

Fpb-FSe-DXs-AA57vt.jpg
 
Само још да видимо за шта су наменили толике Милоше, надам се да иду у пешадијске батаљоне као замена за Тамове 110 и Пинчеве.
 

 
Ovo mi deluje kao zamena za vraćanje vojnog roka kojim su pretili do skora.
Videli su da od toga nema ništa i sad daj “specijalce”…ali dobro, u svakom slučaju sam za to da bude potpuno profesionalna vojska a ne dva ga tuku a trojica vuku model.
 
Верујем да ће многе који буду одбијени за специјалне јединице да распоређују у остале јединице, као што они који на академији отпадну за пилоте буду распоређени у ваздухопловно-техничку службу.
 
Koliko sam čuo najveći problem je masovni odlazak stručnog kadra iz vojske, neće biti pilota, vozača, mehaničara, tehničara itd. ni za ove sisteme koje već imamo a kamoli za nešto novo.
 
Vrh