Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

Fontana "Devojka sa školjkom " u prolazu Bezistana

hriq9i.jpg
 
Fontana "Ribar" ili kako je originalan naziv "Borba" na Kalenegdanu...

iqadud.jpg
 
E još da si to sve stavio u jedan post... vidimo se u 8.00 :kafa:
 
"Ovo je jedina fontana u Beogradu koja me nervira, da mogu nekako bih joj promenio izgled" by Shmeksi

Zašto te nervira ?
 
..oni koji se nesećaju kako je izgledala fontana "Breza" ranije..

2yxk8c2.jpg
 
Plato na Terazijama kod hotela "Moskva" je do relativno skoro izgledao ovako

15i118g.jpg
 
Mickey, divan foto izveštaj ;) ali ja stvarno ne mogu da verujem da je onako ružna fontana našla mesto na trgu republike... ona fontana breza mi je stvarno kriminalna (doduše kriminalnija u pređašnjem stanju)
 
Mislim da je "relativno skoro" za fotku kod Moskve kraj 80-ih.Jesam li upravu?
 
Fontana kod trezora Narodne banke, meni lepa jer je drugačija činjenicom da mlaz umesto da bije na gore, bije na dole

2mxe7bn.jpg
 
Plato kod hotela Moskve su rekonstruisali krajem osamdesetih početkom devedesetih. Tako mi se čini.. (upravu si - Stefan 23) :p
 
"Terazije danas"... ( za razliku od predhodne ova je od prošle godine )

24zeygz.jpg
 
Inače, pre neki dan kada sam prolazio kraj Beograđanke video sam prodavačicu Nestle sladoleda kako pere šolje od kafe u fontani, a ista situacija se dešava u Zemunu. Prodavci i tamo peru šoljice od kafe, jer im je navodno daleko česma koja se nalazi na samoj pijaci...
Pitao sam i kod Beograđanke i u Zemunu zašto tu peru šolje, a one su mi dale isti odgovor "A gde da perem"..

2u60mtu.jpg
 
E da ja zaboravio da se zahvalim Mickey za reportažu, svaka čast :D

Sad o fontani kod JDP-a. Stvari koje mi smetaju su sledeće: visina fontane - niti je neka prizemna fontana niti je do vrha zgrada (što bi verovatno zahtevalo neku mnogo jaku pumpu za vodu), sledeća stvar je boja tih stakala na fontani koja mi pre priliči nekom selu u Tunguziji nego Beogradu, i forma fontane mi je nekako previše iseckana i poslednja stvar koja mi smeta je prskanje vode na 2 metra oko fontane, verujem da ovo poslednje može najlakše da se sredi tako što bi se smanjio nivo vode u "lavoru".

Moj predlog bi bio, ukoliko je fizički moguće izvesti napraviti fontanu od vrha zgrade koja bi išla u neke četiri etape, a mlaz bi se samo prelivao preko ta četiri nivoa dok ne dođe do "lavora". Evo na brzaka sam to odradio u Sketchupu zanemarite izgled, ali to je ta neka forma koja bi se meni svidela, ova četri nivoa bi mogla da budu od nekog lepog tamno plavog stakla.

2re2stg.jpg
 
Dobra je ideja :)
Što se tiče ˝lavora˝ trenutno nije moguće smanjiti nivo vode u njemu zato što ta voda koja se preliva preko njega ide u rezervoar pa u pumpe pa opet gore.
Inače ima tri jake pumpe tako da bi verovatno mogla da izbaci vodu do vrha i to ne bi bio problem
Prskanje može da se reši tako što se ukluči samo jedna pumpa ali onda se malo vode sliva niz nju i izgleda kao da ne radi što opet nije rešenje :(
Stakla mnogo bolje izgledaju kada su čista ali je jako teško oprati je.Potrebno je mnogo sone kiseline i kula (onaj kamion za zamenu javne rasvete) što imamo ali nemamo adekvatna zaštitna odela :(
Baš ne bi bila fora da izgorimo u fontani :lol:
U svakom slučaju poradiću na tim odelima i pokušati posle univerzijade da je operemo da bude čista kao nova.
Da i pranje te fontane odozgo do dole u kuli mi je jedno od naj luđih iskustava u životu a i mickey - u isto :D
 
Ja mislim da je JDP fontana vrlo lepa a pored toga i odraz jednog vremena.
Jedino se slazem da stakla izgledaju jadno.
No bgexplorer i Mickey ce sve to lepo srediti pa cemo svi uzivati u novoj-staroj fontani!
 
Vrh