Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

vrachar":3oe7coe4 je napisao(la):
Hvala Bogu da su konacno opravili fontanu ispred Palate Federacije. To je svakako jedna od najvecih i najreprezentativnijih u gradu. Mada, na onij slici mi se cini kao da nije u potpunoj funkciji.
Nju održava siv tj. kako se već sad zove.Vodovod treba da je preuzme ali nikako da se to desi.Ta fontana ima preko 500 mlaznica i oko 20 režima rada.
 
Fontana inace nije popravljena, vec jednostavno osposobljena, a ovo na slici izgleda kao da trenutno nema nekog specijalnog rezima rada, vec cisto da malo nesto tece. Da bi radila punim sjajem potrebna je obimnija rekonstrukcija.
 
Da bi radila kako je predviđeno potrebna je kompletna zamena opreme u mašinskoj sali (pumpe,cevi,ventili,elektronika...) i dekorativna rasveta,građevinski radovi... tj nova fontana.Obično neka privatna firma to uradi pa kad kao sve radi kako treba vodovod preuzme ispravnu fontanu i još godinu dana je popravlja tj. ispravlja loše izvedene radove :rant: .
Kao što sam već napisao nju održava siv koji nema ljude stručne za to.
 
Уторак, 14. октобар 2008.
Нова фонтана на Вождовцу
У улици Браће Јерковић, преко пута пијаце, започета је санација постојеће фонтане која није била у функцији. Уредиће се и околни простор, укупне површине 770 квадратних метара.

По ободу платоа који окружује фонтану биће изграђена нова бетонска стаза, санираће се постојећи бетонски зидови који служе за седење и уредити зелена површина. Финансијска средства обезбедила је општина Вождовац, а планирани радови трајаће два месеца.

Након завршетка платоа са фонтаном, уредиће се и трг на Бањици, унутар окретнице трамваја, који захвата површину од 2.000 квдратних метара.

1328115_Buduci_izgled_fontane.jpg
извор Беоинфо
линк http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1328111
 
Secam se da su jos prosle godine obecali neku velelepnu fontanu na okretnici tramvaja na banjici, i lepo sam tad govorio ljudima da od toga nema nista, i evo proslo godinu dana, a fontane i dalje nema a trebalo je jos ovog leta da je zavrse (niti je tu u startu uopste trebalo praviti fontanu). Realno gledano, imamo (Vozdovcani) najglupljeg predsednika opstine, ko ga je video sve mu je jasno. :bash:
 
ma to nema tu niakvog smisla, fontana unutar okretnice tramvaja, omg. da bi neko dosao do nje mora da predje preko sina i betona koji je pun ulja, znaci strasno, sa druge strane cak i da neko hoce da je gleda to ce moci da urade samo putnici na stanici i stanari dve okolne zgrade, jer je iz svih drugih pravaca taj pogled zaklonjen. evo slike sa google eartha da razumeju ostali o cemu se radi.

 
od svih mogucih lokacija na banjici, na kojoj za takve stvari postoji prostor, oni su izabrali najdebilniju mogucu. zar niko od tih mozgova nije bio na toj okretnici i video da kada se tu skupi tri tramvaja da je taj krug zatvoren sa svih strana i da mu se ne moze ni prici ni videti ista.
 
Danas su sređivali i fontanu između dva dvora i ona je isto proradila
 
da sređivali smo je a sutra ili bkod hrama svetog save ili kod skupštine :p
 
i uradiste li sta :)

zasto ova fontana na trgu marska i engelsa ne radi kompletno a i ovo sto radi nikako ne izgleda kao nekada
 
To sam i ja primetio.
Poredjenja radi evo slika fontane od pre 2-3 godine.

905176509444cdb3794fac558185823.jpg

800px-Fontana_ds.JPG

Ovde se najbolje vidi razlika
2isf445.jpg

Picture9.jpg
 
Igor":25a81xnh je napisao(la):
i uradiste li sta :)

zasto ova fontana na trgu marska i engelsa ne radi kompletno a i ovo sto radi nikako ne izgleda kao nekada
Zbog kamenca nataloženog u velikoj kružnoj cevi i mlaznicama.Kada sam govorio da to treba da se očisti nije me niko slušao a sada kad je došao 1 april samo su nam rekli da ona mora da radi i jednostavno vremena za to nije bilo.Ja se nadam da cemo za 10 dana uspeti da uradimo to.
Jako je teško u državnoj firmi prometi odnos ljudi prema stvarima,obično dobijem odgovor "NISI TI PLAĆEN DA MISLIŠ" :bash:
 
Iskreno, meni se više sviđa kada je mlaz ovako slabijeg pritiska.
 
Bas steta sto nije ociscen taj kamenac pa da mlazovi budu jednaki, al slazem se sa Shmeksijem da su i ovi nizi mlazovi interesantni.

A jos prosle godine je ona fontana ispred bioskopa Jadran na trgu bila na izdahu, valjda ce se to sada srediti.
I što se već 10-ak godina ne renovira ona fontana između Panciceve i Dunavske ulice na Dorcolu?
 
c.s.i.":1sn1vy5r je napisao(la):
Bas steta sto nije ociscen taj kamenac pa da mlazovi budu jednaki, al slazem se sa Shmeksijem da su i ovi nizi mlazovi interesantni.

A jos prosle godine je ona fontana ispred bioskopa Jadran na trgu bila na izdahu, valjda ce se to sada srediti.
I što se već 10-ak godina ne renovira ona fontana između Panciceve i Dunavske ulice na Dorcolu?
Nisi placen da misliš nego da radiš :dil:
Ubio bi svog šefa :bash:

Ta kod jadrana nije sačekala kraj sezone ispravna i nemam pojma kako će ona raditi ove godine ako se hitno ne rekonstruiše.

Kod kulturnog centra prošle godine .Sutra će raditi a od danas radi i ona kod hrama.

xktb2e.jpg


a ove su od prošle godine kada smo čistili kamenac veliki je to posao nema šta...

1r3x3r.jpg


8xsphl.jpg
 
bgexplorer, imam pitanje pošto si iz te oblasti. Da li fontana ima neku određenu količinu vode koja se ubrizga u nju i onda ona to stalno vrti kroz svoj sistem uz povremeno dopunjavanje iz vodovoda ili se voda sve vreme dovlači iz vodovoda?
 
sta se desava sa ovim delom fontane prema skupstini koji vec duze vreme ne radi ako se ne varam a mislim da je nekada i taj deo radio
 
E bas ti levi mlazevi (kod Jadrana)... steta...
A sta je sa onom na samom trgu? Sto je postavljen onaj spiralni oblik u centru umesto one stare pecurke?
Ona je bila neuporedivo bolja. A tek mlazevi okolo... pola ih je zapuseno...
I da... sta god u poslednje vreme radite da voda dobije tako lepu boju, svaka cast :)
Hvala ti za ove fotke :D
 
shmeksi":3a4g92ur je napisao(la):
bgexplorer, imam pitanje pošto si iz te oblasti. Da li fontana ima neku određenu količinu vode koja se ubrizga u nju i onda ona to stalno vrti kroz svoj sistem uz povremeno dopunjavanje iz vodovoda ili se voda sve vreme dovlači iz vodovoda?
Da vrti kroz sistem,iz vodovoda se dopunjava automatski kada izgubi određenu količinu vode.
igore taj deo ka skupštini radi ali lošije nego pre zbog kamenca nataloženog u cevima.

ovo je deo mašinske sale jedne velike fontane...


29ft8oo.jpg
 
А, јел постоји могућност, тј, да ли неко у свету практикује, да се уведе систем декалцификације као код машине за прање посуђа, тј. да постоји резервоар пун соли кроз који треба да прође нова вода која допуњава фонтану када на мерним местима падне ниво? На тај начин би мала количина соли прилично разредила чишћење каменца? Дакле, прохромске цеви и благо слана вода...
 
Odlicna je ova fora sa plavom vodom mnogo lepse izgleda nego kada je voda obicna providna.

Kako to rade pa dobiju tako plavu vodu ?

Evo danasnjih slika, malo prirode i parkova.

azb0d4.jpg

207umaq.jpg

5a49p1.jpg

33wqkwp.jpg

bhh8bq.jpg

35d6c6c.jpg

18mzcp.jpg

2cprcd5.jpg

x3svtg.jpg
 
Pitanje za fontanu na trgu nikole pasica zasto neradi kao nekad mislim ono kad je voda izbijala iz sredine fontane iz izduzenog djela po sredini ima na nekim starim slikama i reportazi o samitu nesvrstanih .I sta je sa fontanom u knezu koja je nekad cini mi se bila ispred SANU
imam sliku iz negdje 1991 a ima i razglednica .I zasto je fontana ispred beogradjanke vrelo zivota da tako izrazim osakacena ona figura i ono zelenilo odstranjeno hvala unaprijed :cool:
 
Vrh