Šta je novo?

Vodovod i kanalizacija - BVK

E Bgexplorer izvini što te smaram, ali šta je sa ovim dole fontanama? Jel se planira njihovo sređivanje?

Kod muzeja 25. maj
2mwhzya.jpg


Na Dorćolu
juye51.jpg
 
Bili smo prošle godine da vidimo fontanu kod muzeja 25 maj i u očajnom je stanju i niko ne pominje njenu rekonstrukciju.Ta fontana na dorćolu je u planu za ovu ili sledeću godinu.

34jajbs.jpg


Baš na trgu nikole pašića voda prolazi kroz rezervoar sa soli ali rezultat izostaje.Pogledaću ovih dana da li uopšte ima soli unutra ?
Ta plava boja je mešavina plavog kamena i malog procenta hlora.
Pitao sam na poslu za vrelo života i niko nema pojma da je ona drugačije izgledala.Verovatno zato što je do pre 4 godine gradsko zelenilo održavalo fontane.Inače je rekonstruisana.

2i03uqw.jpg

2i8klfd.jpg

f36ow1.jpg


Fontana kulturni centar
121rcld.jpg
 
16i8qp2.jpg

Na slici je fontana na trgu nikole pašića pre rekonstrukcije

Sa sve ovim parkingom nakaznim !
 
Hvala a u knezu je bla drugacija fontana blizu SANU koja je uklonjena znas li sta je sa njom a za vrelo zivota imas sliku na strani koja je naznacena kao vrelo zivota mislio sam da znas zato su je obrijali hvala jos jednom
 
bgexplorer":kj911a5v je napisao(la):
Baš na trgu nikole pašića voda prolazi kroz rezervoar sa soli ali rezultat izostaje.Pogledaću ovih dana da li uopšte ima soli unutra ?
Вероватно се не досипа со редовно или нешто није у реду са системом за декалцификацију...нпр. у машини за прање посуђа никад не прави проблем јер је јако једноставан...сипаш со када ти то каже индикатор...
Било би лепо да постоји нека комуникација између фонтане и центра (камерице у просторији пумпом, промена програма рада фонтане, осветљења, индикација потрошености соли, боје...)...то је све јако јефтино, али јбг, и поред тога је на жалост Дизниленд за наше услове...:)
 
Bgexplorer - nemoj nikada da izgubis taj entuzijazam i odnos prema poslu.

Znam da ti sada ne deluje tako, ali stvari UVEK dodju na svoje mesto, a onda ljudi koji su samomotivisani pronadju svoj put i na kraju rezultat stigne. Cak i u Srbiji, cak i danas;)
 
Terazijska česma oprana i očišćena :p
bgpm4j.jpg


110vyiq.jpg


2zekkts.jpg


I neka pametna Irena je našla lepo mesto da se potpiše :bash:
Sutra ćemo to da sredimo.

2cqb71w.jpg

Fontana kod muzeja Nikole Tesle.
 
ja mislim da joj je bap originalan potpis.
a takođe mislim da su fontane ovog grada očajne i da bi moglo da se poradi na njima malo stvarno.
nisu velika investicija, a lepe su.
no, kao i cveće, trebaju se intenzivno održavati, a mi ovde očigledno imamo problem sa time.

čudi me da ovde nije osvanula fotka najogavnije fontane na svetu - one odmah pored SKC-a.
 
Uz svu volju i trud nas nekoliko ne možemo bolje.Žao mi je. :(
 
explorer, pričao si nešto ranije da bi mogla da se primeni neka sprava na teslinu fontanu tako da ova više ne meagli iznutra, da li bi mogao to malko da objasniš i zašto to tvoji nadležni ne žele da izvedu?
 
bgexplorer":34fez7n4 je napisao(la):
Uz svu volju i trud nas nekoliko ne možemo bolje.Žao mi je. :(
kada sam rekao "mi", mislio sam na nadležne za fontane i ukrasne, tj. cvetne površine.
izvinjavam se ako je zvučalo kao da se obraćam direktno beobuildu.
 
bgexplorer radi u vodovodu na održavanju fontana pa ti je u tom smislu i odgovorio. može njih par da priča svojim šefovima kako treba, ali džaba ako oni njih neće da slušaju.

p.s. explorer nadam se da se ne ljutis sto odgovorih u tvoje ime, valjda sam dobro preneo poruku
 
Ne ljutim se hvala.Sutra ćemo o tome moram da spavam.Laku noć :D
 
Evo skinut je grafit sa fontane u krunskoj

16m6tk9.jpg


Fontana ribar na kalemegdanu pre pranja

2livbef.jpg


I posle ...

volr80.jpg


Fontana kod paviljona Cvijeta Zuzarić pre...

30c51sl.jpg


2zodlw0.jpg


I posle pranja

hsnx38.jpg


1ru1dj.jpg


Toliko od mene za danas :p
 
E vala baš sam sad sedeo na Kališu kod fontane ribara, i mnogo je prijatno tamo - debela ladovina, voda baš prija.. :)
 
Danas smo bili kod sava centra oprali smo fontanu postavili pumpu i ... nema struje :lool:

klou8.jpg


2uo6g4h.jpg


Ovo što izgleda kao auspuh je potapajuća torpedo pumpa hm...

2dj8ktg.jpg


Radiće verovatno od sutra.
 
Sava centar - slika je od septembra prošle godine

2jburzo.jpg


..inače fontana je imala "kvar" kako sa dovodom vode koji je nedavno otklonjen tako sa pumpama koje je neko "odneo", pa sad umesto četiri ima samo jedna koja takođe i radi. Činjenica da radi samo jedna pumpa pokazuje sliku da rade samo centralne mlaznice.
Navodno bi Vodovod trebao da nabavi još tri kako bi radila kompletna za Univerzijadu i naravno za ubuduće.

Nezvanični podaci... ;)
 
"Fontane će raditi danonoćno jer je njihova svrha da ulepšaju grad, a Beograd živi 24 časa dnevno. Sve one rade sa vodom koja se nalazi u zatvorenom sistemu, što znači da ne troše vodu za piće, osim kada je treba dopuniti. Vodoskoci kod Sava centra i SRC „Tašmajdan" ove godine neće raditi jer treba obaviti njihovu kompletnu sanaciju", rekao je Milan Milanović, direktor sektora održavanja JKP „Beogradski vodovod i kanalizacija". Fontana „Bezistan" biće obnovljena u okviru rekonstrukcije čitavog prolaza.

Studio B - 01.04.2009

http://www.studiob.rs/images/upload...sava+centar&gbv=2&ndsp=20&hl=sr&sa=N&start=20
 
Понедељак, 08. јун 2009.

Израда главног пројекта санације фонтане „Жена са шкољком”

Секратеријат за комуналне и стамбене послове – Управа за воде покренуо је јавну набавку за израду главног пројекта санације фонтане „Жена са шкољком”, која се налази у пасажу „Безистан”.

eu4sx5.jpg


– Фонтана „Жена са шкољком” налази се на репрезентативној локацији у центру града, у пасажу који спаја Теразије са Тргом Николе Пашића, где је проток људи у току дана изузетно велик. Овај простор је заштићен као културно добро чија је намена вишеструка. Ту се одржавају изложбе, културне манифестације, промоције, а у плану је да буде преуређен и одређен као трајно место за продају сувенира. Како би се фонтана довела у функционално стање, потребно је обавити комплетну санацију, а пре тога припремити техничку документацију за ове радове. Први корак је израда главног пројекта за санацију фонтане, што је предмет ове јавне набавке – рекао је Јово Пилиповић, директор Управе за воде.

Фонтана је изграђена 1959. године, а скулптура „Жена са шкољком”, која је у њеном средишту, дело је чувеног вајара Александра Зарина. Ове године фонтана „пуни” 50 година и у изузетно је лошем стању.

Процењена вредност за израду главног пројекта је 997.100 динара. Наведена јавна набавка је у Плану јавних набавки за 2009. годину Секретаријата за комуналне и стамбене послове и у току је припрема конкурсне документације.
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=1347873
 
Mnogo mi lepo izgleda taj park Ćirila i Metodija... samo možda još neko lepo cveće da ubace i divno.... Ne znam da li je u planu da se sredi Dom Kraljice Marije (ili barem osvetli).. neka mi neko oprosti ako jeste osvetljen, ali retko tu prolazim uveče (gotovo nikada)
 
Vrh