Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Koliko cujem od advokata, potrebno je da se vlasnici direktno obracaju investitoru koji im je stanove i prodao, od tih podizvodjaca i raznih facility firmi nema vajde , na sudu ce se vaziti obracanje vlasnika ka investitoru....tada se stopiraju garancije. Sto vise vlasnika se bude zalilo, to ce biti bolji efekat. Ako se sve zbaci na 1 osobu koja je tu trenutno angazovana tj. koja nije vlasnik, pitanje je sta je sa garancijama.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783171#p783171:5cew1wal je napisao(la):
michael » Pon Okt 12, 2020 3:48 pm[/url]":5cew1wal]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782869#p782869:5cew1wal je napisao(la):
Mareni » Ned Okt 11, 2020 3:35 pm[/url]":5cew1wal]Zdravo,
Koja firma radi kod vas usluge odrzavanja i kako ste zadovoljni?

Teško je odgovoriti na ovo pitanje - firma za održavanje najviše energije troši na popravljanje raznih problema koje je prouzrokovao ili nastavlja da prouzrokuje investitor, kao što je npr. poplave u garaži i pojedinim ulazima, prljavština sa gradilišta, neadekvatni uređaji koji su ugrađeni (garažna vrata i osvetljenje koji nisu predviđena sa stalnu eksploataciju).

Ima toga još, ali najveći problem je nesaradnja investitora: bar 95% mailova koje predstavnica firme za održavanje pošalje na mail adresu investitora (inače jedini predviđeni kanal komunikacije koji je investitor ostavio) ostaje neodgovoreno. To se otprilike poklapa sa procentom neodgovrenih mailova koji stanari pošalju investitoru. Zbog tog i takvog pristupa investitora, firma za održavanje se bavi stvarima koje ne bi trebalo da radi, tako da je teško oceniti njihov rad na stvarima koje bi trebalo da rade.

Evo jedan vrlo plastičan primer svega ovoga - pre više od mesec dana napukao je jedan fasadni stakleni panel na zgradi u trećoj fazi, i počelo je staklo da pada na deo dvorišta gde se nalzi dečije igralište. Postoji opsanost da čitav panel padne. Šta mislite, da li je investitor odgovrio na mailove firme za održavanje i stanara u vezi ovoga? NIje. To tako stoji već dugo. Ostavio je mogućnost za katastrofalnu povredu umesto hitne reakcije, umirenja stanara, obezbeđenja mesta itd.
Problemi prve i druge faze se nedopustivo dugo ignorišu. Čudno je da se ignorišu i problemi u trećoj fazi a u tim zgradama ima još neprodatih stanova.
Gradi se i soliter u četvrtoj fazi a problemi se nagomilavaju jer su svi ulazi, garaža, dvorište, komunikacije zajednički
 
A sto se tice ciscenja i zelje da se rese tekuci problemi, brzinom odgovora i resenja problema?
Ta firma nudi usluge prof.upravnika i odrzavanja?Kako se zove firma, verujem da vam nije za sve zgrade isti upravnik.
 
Dokle god investitor kontrolise zgrade, necemo moci da se organizujemo
 
Stani, kišo, sestro, neću moći u zgradu da uđem, moraću kroz garažu! Jao, da, neću moći ni kroz garažu...

Ok, karikiram malo (ne previše!) ali ovi savremeni pristupi u građevinarstvu da voda ulazi kroz zidove na jednoj od najviših kota u Beogradu su stvarno malo too much što bi mladi rekli.
195a9b71ba712aa83d05bd1bfa62224a.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Jel to ono što su “rešavali” curenje u garaži? Onaj mučenik što je “tuc’o” fasadu ceo dan?
Ququ...povlačim sve reklamacije! Ovo je da nam pokažu da je bolje da više ništa ne opravljaju?
 
Ne može kiša da bude, a da nema vode u garaži - fotka od jutros.
1297b7fd85917d2d5c8e7588043b94b3.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ako vam svaki put bude vlazilo unutra, za 10 godina ce zgrada izgledati kao da ima 40.
 
Drage komsije mala pomoc, zna li neko kako se pusta grejanje u fazi 3 zgrada 02 ?
Pustili smo ali nema grejanja od kad su krenule probe nista ? ... Moguce da smo pogresne ventile odvrnuli ?
8dc68bedb7b01a0255e9af42c090a565.jpg


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Ventili su vam u dobrim položajima. Možda vam je ventil za stan koji se nalazi u ormanu u hodniku zavrnut. Kontaktirajte portirnicu, oni imaju ključeve.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
frode":16d5z9qk je napisao(la):
Ventili su vam u dobrim položajima. Možda vam je ventil za stan koji se nalazi u ormanu u hodniku zavrnut. Kontaktirajte portirnicu, oni imaju ključeve.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
Hvala komsija

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pozdrav, ovih dana treba da potpišem ugovor za stan u cetvrtoj fazi, pa me interesuje da li neko od vas iskoristio mogućnost modifikacije stanova koje investitor nudi(rok za prijaviju modifikacija je još 10 dana)? Ja bih u mom slučaju izmestio položaj utičnica, položaj radijatora i izbacio kadu kako bih napravio tuš kabinu. Da li je neko radio nešto slično i koja je cena istih konkretno za stan od 50kv. Hvala vam.
 
U stanu moze da se menja sve sto se zamisli, tako je barem bilo u drugoj fazi, u mom slucaju uticnice, prekidaci, tus kabine, tus iz plafona, rusenje nekih zidova, klizna vrata, klima u svakoj prostoriji, bez plocica u kuhinji, parket umesto njih itd.......a fakture su stvarno bile razlicite... ko zna koliko je to sada jer je i sam kvadrat skuplji bar za 300 evra nego kad smo mi kupovali, a o prvoj fazi da ne pricam.... i na primer, ako ne zelite neki zid i njihovu tus kabinu, oni to odbiju od cene...ima i toga...znaci sve je moguce, a koliko ce da kosta ko zna:)
 
Komšije, jel ima neko pouzdanu informaciju šta se dešava sa garažnim vratima? Više ne rade nego što rade. Danas čujem da su nakon nekoliko uzastopnih popravki moraju zameniti kompletno jer je popravka nemoguća. Navodno pripadaju I fazi i garancija je istekla pa ćemo mi morati da platimo nova garažna vrata. Ovo mi sve zvuči neverovatno s obzirom da ima i jedna neuseljena zgrada. Stanare te zgrade će dočekati garaža bez vrata. Molim nekog da me demantuje. Hvala!
 

Prilozi

  • 20201014_181710.jpg
    20201014_181710.jpg
    650,2 KB · Pregleda: 2.226
Sve tacno za vrata.... ali ne mozemo ni da kupimo nova vrata dok se ne sloze sve stambene zajednice....pravila, pravila, pravila....
 
Jedva smo prošli put usaglasili 4 stambene zajednice, sad kad nas je 7 biće još lakše :lool:
Biće da će ovo sačekati mlade snage IV faze :laugh:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783578#p783578:97b1wpj8 je napisao(la):
hogar1 » Sre Okt 14, 2020 10:13 am[/url]":97b1wpj8]U stanu moze da se menja sve sto se zamisli, tako je barem bilo u drugoj fazi, u mom slucaju uticnice, prekidaci, tus kabine, tus iz plafona, rusenje nekih zidova, klizna vrata, klima u svakoj prostoriji, bez plocica u kuhinji, parket umesto njih itd.......a fakture su stvarno bile razlicite... ko zna koliko je to sada jer je i sam kvadrat skuplji bar za 300 evra nego kad smo mi kupovali, a o prvoj fazi da ne pricam.... i na primer, ako ne zelite neki zid i njihovu tus kabinu, oni to odbiju od cene...ima i toga...znaci sve je moguce, a koliko ce da kosta ko zna:)

Šta ste sve vi menjali? Imate li bar neke cene? Šta mislite koliko može da kosta izmeštanje utičnica i radijatora bar to? Standardan plan stana nema nikakvog smisla bar sto se tiče radijatora...
 
Wizzzi":222ijht3 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783578#p783578 je napisao(la):
hogar1 » Sre Okt 14, 2020 10:13 am[/url]":222ijht3]U stanu moze da se menja sve sto se zamisli, tako je barem bilo u drugoj fazi, u mom slucaju uticnice, prekidaci, tus kabine, tus iz plafona, rusenje nekih zidova, klizna vrata, klima u svakoj prostoriji, bez plocica u kuhinji, parket umesto njih itd.......a fakture su stvarno bile razlicite... ko zna koliko je to sada jer je i sam kvadrat skuplji bar za 300 evra nego kad smo mi kupovali, a o prvoj fazi da ne pricam.... i na primer, ako ne zelite neki zid i njihovu tus kabinu, oni to odbiju od cene...ima i toga...znaci sve je moguce, a koliko ce da kosta ko zna:)

Šta ste sve vi menjali? Imate li bar neke cene? Šta mislite koliko može da kosta izmeštanje utičnica i radijatora bar to? Standardan plan stana nema nikakvog smisla bar sto se tiče radijatora...
Ja sam prepravljao iz kade u tuš kabinu, koštalo je skoro 1100€. I oko 300ak € za izmeštanje i dodavanje par utičnica. Kupljen stan u prvoj fazi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783697#p783697:3pg3cjyz je napisao(la):
miodragmiki » Sre Okt 14, 2020 6:32 pm[/url]":3pg3cjyz]Jedva smo prošli put usaglasili 4 stambene zajednice, sad kad nas je 7 biće još lakše :lool:
Biće da će ovo sačekati mlade snage IV faze :laugh:
Šta je kupila 3 faza? Pokvarena vrata? Kad njima ističe garantni rok?
 
Da li je moguće da garažna vrata opet ne rade i da će danima biti otvoren ulaz na izvolite? I još da stanari plate nova vrata jer ova ne mogu da se poprave i kao garancija istekla. Pa ta vrata ne pripadaju samo I fazi već i svim ostalim fazama (za njih garancija nije istekla) i da je poštenja i dobrog poslovnog duha, investitor treba da snosi troškove. Dara je prevrsila meru.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783726#p783726:1j8a5se1 je napisao(la):
bgvozd » Sre Okt 14, 2020 8:29 pm[/url]":1j8a5se1]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=783697#p783697:1j8a5se1 je napisao(la):
miodragmiki » Sre Okt 14, 2020 6:32 pm[/url]":1j8a5se1]Jedva smo prošli put usaglasili 4 stambene zajednice, sad kad nas je 7 biće još lakše :lool:
Biće da će ovo sačekati mlade snage IV faze :laugh:
Šta je kupila 3 faza? Pokvarena vrata? Kad njima ističe garantni rok?
Istekle su im mnoge garancije samo što toga još nisu svesni. Kao ni oni što planiraju da kupe u IV i ostalim fazama. Veliki broj sistema je vezan za I fazu a garancija je bila dve godine.
 
Pa dobro, valjda ce investitor objasniti ljudima koji kupuju stanove sada da kupuju garažno mesto bez vrata.

Inače, tačna ja informacija - crko je motor posle samo par godina eksploatacije. Očigledno je bio pogrešan model. I ko zna kada ce biti nov instaliran.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Inače, danas su u garaži izvodjeni radovi - krpljene su rupe na podu treće faze, koje su se pojavile nakon samo nekoliko meseci od useljenja. Kako rupe izgledaju je na trećoj fotki, ovu su preskočili.

Ovo je pokazatelj da je kvalitet radova i materijala katastrofalan. Nisam stručnjak da sudim o kvalitetu zakrpa, ali mi na oko izgledaju jadno.

Pod garaže je svakako veliki promašaj, u poređenju sa onim u Central Gardenu, A bloku, Westu itd. Vidno je jeftiniji materijal, koji se sad pokazao i neadekvatnim.

I opet moram da kažem, stvarno sam negativno iznenađen ovolikom količinom grešaka izvođača i investitora. Očekivao sam bar pristojan kvalitet. Pogrešio sam.
973999516ea317837d80e8664a29106b.jpg
8c3fc4bd093f08c2fbe0a00b15cc9344.jpg
06a692653f65bb54682b1a44adeb8d75.jpg


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sve "lepše od lepšeg", toliko nekvalitetno odrađenog posla. Zar izvođač radova i investitor moraju toliko da "šamaraju" kupce stanova u VK i da im urušavaju život!?
Svi ti problemi koji se nagomilavaju i "zakrpe" izvedenih radova su nedopustivi.
U novim stanovima ljudi bi trebalo da uživaju a ne da svakodnevno imaju probleme i stres.
A kupcima sledećih faza neka ovaj forum i sve izloženo bude ogledalo događanja u kompleksu.
 
Vrh