Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Ti si definitivno zalutao na ovom forumu gde ljudi pokusavaju da se bave realnim svakodnevnim problemima i da nadju nacin da ih rese...ali kad bolje razmislim nije vazno, uvek se nadje neko ko komentarise nesto sto ga se apsolutno ne tice i pritom bez ikakvog smisla... samo izvoli, stavrno nebitno.
 
Druže, ne znam zašto si se našao uvređenim samo sam hteo da istaknete barem nešto pozitivno za ovaj projekat...naravno ukoliko ima barem nešto pozitivno u izvedenom stanju, zbog kojeg ste u krajnju ruku i kupili stan u ovom kompleksu.

I sam sam kupac stana u novogradnji koja tek treba da se izgradi i dosta listam teme svih ostalih projekata jer je problematika uglavnom slična...tako da nije baš da komentarišem nešto što me se ne tiče...uostalom...info za tebe ovo je forum...ovde ljudi komentarišu stvari sa kojima uglavnom nemaju veze...

Upoređujući dve najaktivnije teme za novogradnje... Tri Nove i ovu deluje da se vinsusrećete sa većim problemima...nego oni koji se uglavnom žale na ograde na terasama ili na maske za klime...zato i postavljam pitanje da li ovde ima bilo šta pozitivno?

Tebi i svim stanarima naravno želim puno sreće da rešite sve ove probleme sa kojima se susrećete...sve se može kada vas ima dovoljno...nije više ovo onolika divljaština kao nekad...ti su sudovi, mediji, forumi etc...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=785053#p785053:cq5qr0nq je napisao(la):
hogar1 » Pon Okt 19, 2020 10:17 am[/url]":cq5qr0nq]Da ne bude da se samo sedi i pljuje na forumu, ja sam licno kao stanar vec angazaovao advokatsku kancelariju koja je utvrdila da ima pregrst osnova za tuzbu prema investitoru i izvodjacu radova u kompletu i da ne mogu da prebacuju odgovornost jedni na druge i slicno, a sledeci korak je skupljanje saglasnosti stanara celog kompleksa od vrata do vrata kako bi se dobilo na tezini. Ko nece da ucestvuje, ne mora, sve je stvar licnog izbora. Krajnji rezutat je ili da se donese resenje o saniranju svih problema, ili novcana naknada svim stanarima ili blokiranje dalje gradnje u kompleksu ukoliko se proces razvuce na vise godina. Pa sad, videcemo sta ce da bude....
Bravo apsolutna podrška :)
 
Pozdrav, još jedno pitanje vezano za modifikacije, u ovom slučaju konkretno za kaputilo tj wc šolju. Da li je neko od vas menjao raspored wc šolje i da li je postojao problem zbog kako su mi rekli nemogućnosti da se ima pad kako bi odlazio otpad? Ne znam bolje da objansim ali nadam se da me razumete. Ukoliko zamenim polozaj tus kabine i wc šolje u kupatilu bukvalno dobijam 1.5m i mogućnost za većom tus kabinom. A sada sam u problemu da li će mi njihove arhitekte izaći u susret zbog tog pada kako bi otpad iz wc šolje mogao da odlazi... hvala vam
 
Pa misli se na otpad iz zadnje otvora verovatno.

@wizzzi Zavisi od konkretnog slucaja. Wc solje uglavnom moraju biti do metar udaljenosti od vertikalnog kanala, tj. cevi kako bi voda direktno isla u vertikalu.
 
Naravno da se misli na taj otpad :lol: mislite 1m dijagonalno ili ukupna duzina cevi da bude 1m? Izvinite bas se slabo razumem a gledam da dobijem sto više prostora. Svaki kvadrat mi je bitan pogotovu u kupatilu.
 
Ako je konzolna wc solja, tj kaci se na zid, onda horizontalni deo cevi ide uz zid(skriven je u zidnoj supljini) do kanalizacione vertikale, taj horizontalni deo ne bi trebao biti duzi od 1m. Ali sve zavisi kako kupatilo izgleda i gde je ta kanalizaciona vertikala, jer ona se ne moze pomerati.
 
Pogledajte prilog 2
_20201023_184242.JPG

 
Da javim utiske u vezi modifikacije stana koji je u izgradnji, 5 faza. Što se tiče kupatila može se promeniti raspored svega osim wc šolje, konkretno u mom slučaju dozidace zidic dužine 15cm kako bi na mestu gde je predviđena kada stala zidana tus kabina širine 90cm kako bi se normalno funkcionisalo. Takođe u vezi tuš kabine imao sam zahtev da se dozida sedeći deo koji će sadržati grajače i rekli su mi da je to skroz u redu i da mogu napraviti to.

Što se tiče izmeštanja radijatora u fazi 5 osnovni veliki radijatori se nalaze ispod prozora(konačno) i nema potrebe bar u mom slučaju da se izmeštaju, dok mali pomoćni rsdijator je i dalje standardne veličine tj visine i moguće ga je staviti gde god želite, isto važi i za uticnice i prekidace. Imao sam zahtev za izradu spuštenog plafona i to je moguće od strane njih ali samo pod uslovom da imate vašeg arhitektu koji će sve to da izcrta i da obeleži. Tako da mi se i to sviđa. Takođe je moguće rušenje gipsanih zidova tj ne zidanje istih, što preporučujem pogotovu u delu gde se kuhinja spaja sa hodnikom, širina hodnika je 120cm a za normalno fuknipnisqnje je dovoljno 90cm bar malom stanu 51m je to dovoljno i time dobijate još mesta za kuhinju.

Naravno moguće je staviti vase pločice i tarket ukoliko im javite na vreme.

Za sve ove zahteve oni šalju cenu i onda vi odlučujete šta zelite da rade, naravno niste u obavezi bilo šta da prihvatite.

Ukoliko vas interesuje još nešto slobodno pitajte. Pozdrav
 
Krenula izgradnja 5 faze? Super! Sigurno su moguće sve modifikacije u toj fazi!
 
Kako izgledaju prozori u ovoj sledećoj fazi (u pitanju je inače 4. a ne 5. faza), kada je moguće staviti radijator ispd njih? To nije moglo u prethodnim fazama.
 
Koliko vidim, ljudi trce da potrose svoje tesko zaradjene pare, nije bitno sto investitor nije ispunio puno toga iz prethodnih faza. Nemojte posle da kukate na forumu kako vam fali ovo ili ono i kako vas je neko zeznuo.

Ja sam vec duze vreme u fazi trazenja stana, ali samo komentari na ovom forumu su bili dovoljni da eliminisem: Sunnyville, Vozdove kapije i Zelenu aveniju.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=787507#p787507:3n3ivb1e je napisao(la):
michael » Pon Okt 26, 2020 6:52 pm[/url]":3n3ivb1e]Kako izgledaju prozori u ovoj sledećoj fazi (u pitanju je inače 4. a ne 5. faza), kada je moguće staviti radijator ispd njih? To nije moglo u prethodnim fazama.
U 5 fazi, za sada virtuelnoj, sigurno će sve biti moguće, a možda i više od toga. Uz 4 fazu koja se trenutno gradi dobijaju se gratis i svi postojeći problemi koje imaju i prve tri faze, a o čemu se detaljno pisalo u prethodnim postovima. Doplata za kupatilo po želji i druge dodatne radove, neće rešiti te zajedničke probleme kompleksa koje gratis dobijaju kupci stanova u svim narednim fazama
 
Pogrešio sam a nema edit, tj bar ne mogu da nađem reč je o 4 fazi koja je trenutno u izgradnji.

Što se tiče prozora oni se nalaze na visini od 55cm i ispod njih su pravougaonasti niski radijatori visine tipa 50cm i idu celom dužinom prozora. Tako je bar slučaj kod mene. Tako je u projektu i takav info sam dobio i od njihovog arhitekte.
 
Retko dobra stvar je što izlaze u susret sa izmenama. Gospođa koja im je glavni arhitekta je korektna i stručna. Ali zato majstori uspevaju da sve zase*u. Ni zidove ne umeju da spoje a da ćošak ne puca. Možda i znaju ali jeftinije je silikonom zamazati nego kvalitetnu traku staviti. Okrečeno poludisperzijom. Gips kvalitetan, duple ploče, ali zato sve kriiiivoooo...
I podovi su u talasima pa onda krpe ispod lajsni od parketa da se ne vidi. Neretko pri jačim kišama prodire voda oko prozora... Rampa na ulazu na parking već korodirala. Realno, projekat je obećavao ali ekonomski interesi su preovladali. Štedi se na puno toga a rezultat vidljiv već na pola izgradnje. I meni je sve bilo divno na papiru... Eto, pogledajte rampe...zar je moguće da posle 3 godine korodiraju? Još će ispasti kao za klupe u parku da rampe nisu za spoljašnju montažu :bash:
 
Pohvale za suncokrete? Može. Volim i Van Gogove suncokrete.
Ali ovde je reč o kvalitetu izvedenih radova. Evo, padel teren je već raskopan a nije se još ni koristio a pitanje je da li je i potreban u situaciji kad je unutrašnje dvorište smanjeno za 1/3 u odnosu na prvobitno prikazano dvorište.
I garažna vrata iz General Rašića su već u kvaru. A o onim drugim je ovde već bilo reči. I dalje ne rade. I tako iz dana u dan, problem na problem. Do kad tako? Rešenje - KAD?
 
Roditelji su se uselili u O.Kersovanija 11.Grejanje je vise nego loše,ljudi su im rekli da je to trenutno do toplane.Kakva su iskustva drugih komšija?
 
Pored prvog padel terena u istoriji kondominijuma, VK dobile i bazen. Sad možemo i zlatnu ribicu da upecamo, možda nam ona sredi probleme...
e9326581bc76313df9a7b3ba053aab07.jpg
 
Šta se tu popravlja i to ponovo? Otkud voda na ulazu u zgradu?
 
Ne znam kako drugi ovo vide, možda nisam objektivan, možda preterujem, ali meni zaista nije normalno da izvođač Ex ING na ovaj način izvodi radove ispred ulaza u zgradu, odnosno u dvorištu kompleksa u kom živi zaista veliki broj male dece. Ceo vikend ovo ovako stoji, armatura štrči, apsolutno nikakvo obezbeđenje radova i rupe ne postoji. Valjda računaju ako se toleriše rasulo u centru grada, u Dušanovoj, može i u nekim šugavim Voždovim kapijama...
19430eca42f6247925e97ee6742466f2.jpg
db1a4a82438c496534b29c30d1bc8c18.jpg
52121580207a457dcf9cba37da06bafe.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Koliko čujem, odgovor JKP BVK po pitanju proširenja kapaciteta kanalizacione mreže je da će biti kada se za to steknu uslovi tj. kada bude viška para u budžetu. Naravno, izbori se ne dobijaju kada stanarima "lux" naselja obezbediš kanalizaciju. Možda i dočekamo da se neka sredstva u budžetu dodele za ovu namenu. Ili će kao i za sve ostale popravke u VK biti iz "samodoprinosa"...
 
Vrh