Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Zar ne može da se nađe jedan pravnik koji bi bio zadužen ispred stanara,SZ za ceo komplex?Siguran sam da bi imao pregršt posla.Tako bi svi njemu dodelili prava i predmete.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=773100#p773100:uk8y6jef je napisao(la):
Veca68 » Uto Sep 08, 2020 8:03 pm[/url]":uk8y6jef]Šta prikazuju gore postavljene slike? Promocija su čega?
Nehumane gradnje.
Bitno je graditi novu fazu, soliter od 17 spratova a da se prethodno ne reše nedostaci iz prethodno izgrađenih faza.
Nezadovoljni stanari treba da se organizuju i zajedničkim snagama traže rešenje za sve probleme koji su ih snašli (poplave u garažama, enormna potrošnja zajedničke struje, neodgovarajuća kanalizacija, neadekvatni kontejneri...)

Izvolite Verice, organizujte. Podrzacemo Vas u svemu!
 
Nisam stanar VK i verovatno neću ni biti zbog mnogo negativnih stvari izrečenih na račun VK, tako da ne mogu ništa da organizujem , a rado bih da sam u prilici i na licu mesta.
Zato ostaje stanarima VK, SZ i njihovim predstavnicima
da svi zajedno i dalje međusobno komunicirajju, budu aktivni (aktivizam je u modi), organizuju se i nastave da rešavaju zajedničke probleme jer je to u njihovom interesu i interesu njihove dece.
SREĆNO!
 
Jel imao neko iskustva sa “probijanjem“rokova od strane iskustva i kakvi su “penali“.Unapred hvala
 
Penali? HAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHAHA!!!!!!!!!!!
 
hogar1, da li ste bili u situaciji da je proslo, ugovorom definisanih, 3 meseca i da vam nisu platili penale?

Bilo je slucajeva u prvoj fazi, da zbog nastalih problema, kasni useljenje. Penali su bili uredno isplaceni, kako je bilo propisano ugovorom.
 
U situaciji sam kao i svi da se investitor obavezao da sufinansira odrzavanje parka do kraja izgradnje da bi onda promenio plan, smanjio park za trecinu, prestao da finansira odrzavanje, ugasio firmu koja se obavezala na to, registrovao novu firmu koja gradi solitere od 12+12+17 spratova umesto zgrada od 7-8 spratova, a nama ostavio da placamo punu cenu odravanja parka koji samo klimava plehana ograda odvaja od gradilista na kome ce se divljacki raditi i danju i nocu do 2023. godine, a u kome se igraju deca uz dobru dozu rizika. U situaciji sam da cu verovatno uvek posle svake jace kise da gackam kroz vodu u garazi jer su lose izvedeni radovi u parku i koji 99.99% sam siguran da ne mogu da se saniraju jer bi trebalo pola parka razrusiti. U situaciji da su nam istekle garancije za protivpozarne sisteme, da se kvare garazna vrata svakih par meseci, da puca beton u parku vec posle 2 godine, da jedan od ulaza u garazu nije obezbedjen kamerama, da senzori za osvetljenje u garazi ne rade ili rade polovicno, da je cela prva faza imala ogromnih problema sa parketom...mogao bih ovako jos...poenta je, pored svega ovoga, koga briga sto ce se useliti par meseci kasnije i uzeti malo para za to... sta cemo sa "penalima" za sam zivot u kompleksu sa svim ovim tekucim problemima?
 
Pa sad, znali ste da ce pored biti gradiliste sledecih faza, pa je i normalno da ne bude prijatno dok se ne zavrsi. A ostali propusti su svakako nedopustivi, ali mislim da nakon sto ste dali pare, investitora vise ne interesuje ta zgrada.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=774726#p774726:2nmz30zw je napisao(la):
hogar1 » Pon Sep 14, 2020 3:54 pm[/url]":2nmz30zw]U situaciji sam kao i svi da se investitor obavezao da sufinansira odrzavanje parka do kraja izgradnje da bi onda promenio plan, smanjio park za trecinu, prestao da finansira odrzavanje, ugasio firmu koja se obavezala na to, registrovao novu firmu koja gradi solitere od 12+12+17 spratova umesto zgrada od 7-8 spratova, a nama ostavio da placamo punu cenu odravanja parka koji samo klimava plehana ograda odvaja od gradilista na kome ce se divljacki raditi i danju i nocu do 2023. godine, a u kome se igraju deca uz dobru dozu rizika. U situaciji sam da cu verovatno uvek posle svake jace kise da gackam kroz vodu u garazi jer su lose izvedeni radovi u parku i koji 99.99% sam siguran da ne mogu da se saniraju jer bi trebalo pola parka razrusiti. U situaciji da su nam istekle garancije za protivpozarne sisteme, da se kvare garazna vrata svakih par meseci, da puca beton u parku vec posle 2 godine, da jedan od ulaza u garazu nije obezbedjen kamerama, da senzori za osvetljenje u garazi ne rade ili rade polovicno, da je cela prva faza imala ogromnih problema sa parketom...mogao bih ovako jos...poenta je, pored svega ovoga, koga briga sto ce se useliti par meseci kasnije i uzeti malo para za to... sta cemo sa "penalima" za sam zivot u kompleksu sa svim ovim tekucim problemima?


Naravno. U istoj sam situaciji kao i Vi. Pitanje se odnosilo na penale iz ugovora ukoliko useljenje ne bude na vreme.
 
Da li osim ovog foruma postoji još neki način komunikacije i organizovanja stanara?
Mislim da je ključno da se nađe neki pouzdan način komunikacije stanara i organizacije - iz svih zgrada!
Da li ime neke Viber grupe ili sl?
 
Zdravo, da li postoje slobodna parking mesta na koje mogu da računaju stanari koji ne kupe garažno mesto?
 
U samom kompleksu nema takvih mesta, jedino u okolnim ulicama da se ostave kola.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ide kišna sezona, a gde je kiša tu je i problem s kanalizacijom.
Možda je zgodna prilika da se apeluje na investitora VK da se malo ubrza sa dostavljanjem Projekta za izvođenje (PZI) nadležnoj gradskoj instituciji, grehota je da se gubi vreme kad je još u martu izdato rešenje kojim se odobravaju radovi i kad postoji glavni projekat.
c7278d98e6703796678ef671e0619cd7.jpg
adb4444cc2d6cca91dde725da5fd6dcc.jpg
052d5f9b4e99f77e7a7eabcd32e2325c.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
...
d3b4610215bb643431f9bad3d0cded10.jpg


Послато са Mi 10 помоћу Тапатока
 
Da li se zna da li su stručnjaci sa Saobraćajnog fakulteta sagledati situaciju po pitanju saobraćaja u Vojvode Stepe i okolnim uličicama nakon izgradnje predviđena 3 solitera u kompleksu VK (ili ko to već treba da uradi)?
Na slici snimljenoj sa Saobraćajnog fakulteta se vide već izgrađene zgrade u kompleksu VK a i gradnja solitera od 17 spratova je u toku. Po planu je predviđena i izgradnja još 2 solitera od po 12 spratova u Vojvode Stepe.
Megalomanska gradnja iz koju ne ide odgovarajuća infrastruktura (kanalizaciona pa ni saobraćajna).
Postavlja se pitanje kakav će biti saobraćaj u V.Stepe i okolnim uskim ulicama nakon izgradnje solitera i povećanog broja vozila i kako će to uticati na ionako konstantne, svakodnevne gužve u saobraćaju.
Da li se vodi računa o tome?
 
Mala ispravka: po planu (PDR) su predviđena/dozvoljena 3 solitera od 17 spratova, to što NDR crta po svojim renderima čaš jedno, čas drugo, nema nikakvog značaja i nije obavezujuće. Iskreno, malo su me iznenadili što umesto srednjeg solitera od 12 spratova nisu ubacili veštačku planinu sa divnim četinarima i jezerom. To bi aktuelni soliter učinilo znatno primamljivijim budućim kupcima.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=779792#p779792:21yi4hgq je napisao(la):
frode » Čet Okt 01, 2020 10:40 am[/url]":21yi4hgq]Mala ispravka: po planu (PDR) su predviđena/dozvoljena 3 solitera od 17 spratova, to što NDR crta po svojim renderima čaš jedno, čas drugo, nema nikakvog značaja i nije obavezujuće. Iskreno, malo su me iznenadili što umesto srednjeg solitera od 12 spratova nisu ubacili veštačku planinu sa divnim četinarima i jezerom. To bi aktuelni soliter učinilo znatno primamljivijim budućim kupcima.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Pa kad mogu da menjaju PDR šta je za njih render da promene :dil: , a prethodnim PDR-om visina zgrada do V. Stepe je trebala da bude ista kao i na zgradama prethodnih faza
 
Posle prve jesenje kiše opet poplava u garaži, na oba nivoa... Stvarno mi nije jasno kako je Exing kao izvođač toliko loše ovo uradio. I ne samo garaža, poplave su i u pojedinim lokalima, i u ulazima u zgrade, potpuna katastrofa. Kada sam kupovao, mislio sam da ću ipak dobiti malo bolji kvalitet gradnje od proseka u beogradskim novogradnjama (naravno ne očekujući čuda). Pogrešio sam. Kvalitet gradnje je očigledno gori (kada se uzme količina vode na mestima na kojima ne bi smela da postoji).
 
Zanimljivo mi je sto posle svake kiše tema ispliva na vrh.
Da ne živim u Beogradu znao bih da je bila kisa po ovoj temi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Za razliku od kupaca stanova I, II faze koji su dovedeni u zabludu i izigrani jer nisu mogli ni da pretpostave šta ih sve čeka u oazi VK, potencijalni - budući kupci imaju ovaj forum na 88 strana koji je "odlična"preporuka pa neka dobro razmisle...
Ako se izvođač potrudi i sve do sada pogrešno i sve nekvalitetno popravi a novo izgradi kako treba, možda će biti novih komšija u VK.
 
Zdravo,
Koja firma radi kod vas usluge odrzavanja i kako ste zadovoljni?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=782869#p782869:32izsply je napisao(la):
Mareni » Ned Okt 11, 2020 3:35 pm[/url]":32izsply]Zdravo,
Koja firma radi kod vas usluge odrzavanja i kako ste zadovoljni?

Teško je odgovoriti na ovo pitanje - firma za održavanje najviše energije troši na popravljanje raznih problema koje je prouzrokovao ili nastavlja da prouzrokuje investitor, kao što je npr. poplave u garaži i pojedinim ulazima, prljavština sa gradilišta, neadekvatni uređaji koji su ugrađeni (garažna vrata i osvetljenje koji nisu predviđena sa stalnu eksploataciju).

Ima toga još, ali najveći problem je nesaradnja investitora: bar 95% mailova koje predstavnica firme za održavanje pošalje na mail adresu investitora (inače jedini predviđeni kanal komunikacije koji je investitor ostavio) ostaje neodgovoreno. To se otprilike poklapa sa procentom neodgovrenih mailova koji stanari pošalju investitoru. Zbog tog i takvog pristupa investitora, firma za održavanje se bavi stvarima koje ne bi trebalo da radi, tako da je teško oceniti njihov rad na stvarima koje bi trebalo da rade.

Evo jedan vrlo plastičan primer svega ovoga - pre više od mesec dana napukao je jedan fasadni stakleni panel na zgradi u trećoj fazi, i počelo je staklo da pada na deo dvorišta gde se nalzi dečije igralište. Postoji opsanost da čitav panel padne. Šta mislite, da li je investitor odgovrio na mailove firme za održavanje i stanara u vezi ovoga? NIje. To tako stoji već dugo. Ostavio je mogućnost za katastrofalnu povredu umesto hitne reakcije, umirenja stanara, obezbeđenja mesta itd.
 
Vrh