Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Evo slika od jutros. Taman da malo razbijemo raspravu (mada će garnat sad biti još više rasprave) :lol:

Zgrada 1 stigla do poslednje ploče.

Počeli da pripremaju teren za centralni deo parka i garažu ispod njega

Zgrada 6 krenula sa konstruckijom konačno.
 
@NonForumMan Zašto nam slikaš terasu? Nemoj da nam viriš! Vidimo se na jutarnjoj kafici :)
 
znaci spoljno orjentisani stanovi na višim spratovima u trećoj fazi će imati i najbolji pogled :) bar malo da opraavdaju povećanje cena.
 
Da li neko, ko je pazario dvosoban stan od 46-48kvm u VK, može da mi kaže koliko su, otprilike, ukupni troškovi mesečno? Mislim prvenstveno na infostan, struju, upravnika i održavanje zgrade/zelenila... Kako to tačno funkcioniše ovde? Unapred hvala :)
 
@Vaske

Za prošli mesec računi su bili:

Struja: 2.750
Infostan: 3.700
Održavanje zgrade: 1.250
Upravnik: 400
Internet: 1100

To je sve za stan od 47m2. Stim da infostan zavisi od toga koliko jako grejanje želite, ja ga držim dosta nisko (na 2-3 od 5). Internet je kod Radijus Vektor-a sa popustom od 50% prvih godinu dana (samo net, 100mbit) i održavanje će biti duplo skuplje kad se ceo kompleks završi.

Generalno i kad sve bude na full ceni oko 100e mesečno su svi troškovi.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=610191#p610191:3apnfkdq je napisao(la):
NonForumMan » Sre Mar 20, 2019 2:48 pm[/url]":3apnfkdq]@Vaske

Za prošli mesec računi su bili:

Struja: 2.750
Infostan: 3.700
Održavanje zgrade: 1.250
Upravnik: 400
Internet: 1100

To je sve za stan od 47m2. Stim da infostan zavisi od toga koliko jako grejanje želite, ja ga držim dosta nisko (na 2-3 od 5). Internet je kod Radijus Vektor-a sa popustom od 50% prvih godinu dana (samo net, 100mbit) i održavanje će biti duplo skuplje kad se ceo kompleks završi.

Generalno i kad sve bude na full ceni oko 100e mesečno su svi troškovi.

Hvala vam na informacijama. A koja firma održava zgradu?
 
III faza
cd2bb560afd901e3577ef2880995c88a.jpg
47791f50b3fdb3e73364a679a2710d40.jpg
913e0b1875d89c7788b3d074802a1204.jpg
83f702a0b154379de2f3985629276661.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Pozdrav svima na ovom forumu i hvala na korisnim informacijama koje ste do sada podelili.

Planiram kupovinu stana u III fazi i stan koji mi se najvise svidja ima jednu potencijalnu manu, a to je da se nalazi pored lifta. Iako verujem da savremeni liftovi i izolacija koja je uradjena u VK nemaju veze sa starom gradnjom (i starim liftovima), da li bi neko ko ima stan na slicnoj poziciji mogao da podeli svoje iskustvo? Da li se iz stana oseca/cuje kada liste prolazi, i kada se otvaraju i zatvaraju vrata?

Stan koj igeldam je na 4. spratu, tako da nije blizu pokretackog mehanizma.

Hvala unapred!
 
Ja se jos uvek nisam trajno uselio, ali iz dosadasnjeg iskustva i vremena provedenog u stanu - apsolutno se nista ne cuje sta se desava u zgradi. Malo se cuje sa gradilista da se radi, ali to je zaista zanemarljivo s obzirom na to da su nam ispred prozora.
 
Hvala na odgovoru!

Kakvo je iskustvo sa grejanjem bilo zimus? Vidim na nekim slikama da u spavacim sobama ima po 5-6 rebara na radijatoru. Da li je to dovoljno za tu velicinu sobe?
 
U stanu je poprilicno toplo bilo, a radijatori su bili na minimumu. Sad ne znam koliko se grejalo u okolnim stanovima, ali s obzirom na to da je zgrada mahom neuseljena, verujem da nije mnogo. Mogu da zakljucim da je toplotna izolacija takodje jako dobra.
 
Toplotna izolacija je odlicna. Kad smo se uselili prvi smo se mesec smrzli zbog hladnog poda i zidova verovatno. Drugi mesec I nadalje je bill super. Mogli smo bosi I u "gacama", bez obzira na to da su radijatori stalno mlaki. Temperatura u stanu je stalno 23 bila sto je u sustini najbolje za coveka.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611679#p611679:1hg287md je napisao(la):
mozda_kupac » Uto Mar 26, 2019 3:12 pm[/url]":1hg287md]Pozdrav svima na ovom forumu i hvala na korisnim informacijama koje ste do sada podelili.

Planiram kupovinu stana u III fazi i stan koji mi se najvise svidja ima jednu potencijalnu manu, a to je da se nalazi pored lifta. Iako verujem da savremeni liftovi i izolacija koja je uradjena u VK nemaju veze sa starom gradnjom (i starim liftovima), da li bi neko ko ima stan na slicnoj poziciji mogao da podeli svoje iskustvo? Da li se iz stana oseca/cuje kada liste prolazi, i kada se otvaraju i zatvaraju vrata?

Stan koj igeldam je na 4. spratu, tako da nije blizu pokretackog mehanizma.

Hvala unapred!

Ja živim u stanu koji je odmah pored liftova i mogu da Vam kažem da je izolacija odlična :D
 
Dobra stvar je da su odmah reagovali, i da se od ranog jutra radi na tome.
 
Bio je danas kamion vodovoda i kanalizacije u Bilećkoj koji je otpušavao kanalizacionu mrežu, koja se zapušila i pritisak je prenet na VK što je izazvalo izlivanje u garaži. Ja sam video na -1 nivou kako curi na više mesta, osim par barica nije bilo toliko strašno, ne znam kako je bilo na -2, jel tamo bila neka poplava?
 
Nemojte te ružne stvari da pričate. Sve samo najbolje o VK da ničija sujeta ne proradi i ne počne da pravda preplaćene kvadrate.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Brugada":53kj4dkx je napisao(la):
Bio je danas kamion vodovoda i kanalizacije u Bilećkoj koji je otpušavao kanalizacionu mrežu, koja se zapušila i pritisak je prenet na VK što je izazvalo izlivanje u garaži. Ja sam video na -1 nivou kako curi na više mesta, osim par barica nije bilo toliko strašno, ne znam kako je bilo na -2, jel tamo bila neka poplava?
На -2 није било ништа

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Intresuje me kako ste organizovali kuhinju u objektu 10 jer su vrlo male mogućnosti za manevrisanje na površini od svega 3,86m2. A u uglu kuhinje je stub koji remeti dobar raspored. U pokaznom stanu je prikazano bez stuba i veće površine. I sada je problem kako funkcionalno opremiti tako malu kuhinju. HVALA.
 
Veca68":32viwypc je napisao(la):
Intresuje me kako ste organizovali kuhinju u objektu 10 jer su vrlo male mogućnosti za manevrisanje na površini od svega 3,86m2. A u uglu kuhinje je stub koji remeti dobar raspored. U pokaznom stanu je prikazano bez stuba i veće površine. I sada je problem kako funkcionalno opremiti tako malu kuhinju. HVALA.
Jako lako I lepo, postoji brdo nacina. Napisite mi u privatne poruke

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
Da li je iko dobio info od renomiranog investitora zasto smo pre neki dan bili poplavljeni kisnicom i fekalijama?
Da li je kanalizaciona mreza sposobna da primi te sadržaje iz prve faze, pa zatim i uz druge faze, pa onda iz treće....???

Sta Kaze investitor?
 
Proverićemo koliko je sposobna ovih dana ako budu ove kiše koje najavljuju... Taman da proverimo da li će još nekome od komšija stan da bude poplavljen zato što odvod na terasi ne funkcioniše....
 
Da je samo na terasi...i garaza...iz betona izbija....voda je znaci nasla put....cevi su ugradjene, ali naprsle pod tolikom masom vode....cudi me da vec ne kopaju Bilecku zbog izmene postojećih, sa cevima veceg kapaciteta....sramota....gomila primedbi koje su imali se prosto zaboravi kada se oseti smrad dezinfekcionogg sredstva u garazi...makar ja imam strah od vode, sa njom nema šale
 
Teći će potoci fekalija niz V. Stepe.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Pohvalio sam ti post znajući da si najstručniji za oblast fekalija. Samo napred :D
 
Vrh