Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

V.N.V":2rci0yl1 je napisao(la):
Licno se ne intrsujem vec dve godine oko toga sta se gradi u gradu...ali forumasi pomenuse da su nasli po njihovom ukusu bolji projekat. Za njih bolju opciju.
Ako se ne interesujete sta se gradi u gradu vec 2 godine zasto onda gubite vreme na forumu komentarisuci samo negativno? Nemoguce da nemate neku pohvalu ni za jedan projekat? Nije Beograd megalopolis pa da ima hiljade gradilista

Kada kazete "forumasi" imajte na umu da neko od njih moze biti manji investitor koji je sagradio manju zgradu u Mosorskoj ulici pa troluje po svim drugim temama hvaleci iskljucivo svoj projekat. Pricam samo hipoteticki


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A zasto ste vi na forumu ako mislite da je to gubljenje vremena?! :)

O drugim projektima ne pricam jer sa njima nisam imala iskustvo. Kvadrate vise necu kupovati i to je razlog sto se ne intresujem.

Takodje, zasto mislite da su vasi komentari pozitibni a moji negativni?!
 
Ala se zakuvala diskusija, super ! na forumu ima svega i svakoga, kupaca, prodavaca, investitora, propalih agenata za nekretnine koji za sitnu lovu troluju, “analitičara“ tržišta nekretnina koji nisu izasli na teren zadnjih godina...ono sto je sigurno da niko neće da pohvali obećavajući projekat dok ne kupi stan tamo , moj drug bgvozd je naveo projekat gde se pomalo kajem, Central Garden za 1800€, ostali dobri projekti su u rukama Izraelskih firmi ali ne daju čoveku evro da pretekne...
 
V.N.V":362i8c15 je napisao(la):
A zasto ste vi na forumu ako mislite da je to gubljenje vremena?! :)

O drugim projektima ne pricam jer sa njima nisam imala iskustvo. Kvadrate vise necu kupovati i to je razlog sto se ne intresujem.

Takodje, zasto mislite da su vasi komentari pozitibni a moji negativni?!
Da bih pomogao nekome ko zeli da se informise oko kompleksa a nije upucen u neke stvari. I oko dobrih i oko losih stvari. Dokle god mogu da pomognem nekome to onda za mene nije gubljenje vremena. Moji negativni komentari su iskljucivo upuceni drzavi i SVIM investitorima koji pokusavaju da se obogate preko ledja kupaca. Kompleks kao kompleks je dobar sto se mene tice. Imam zamerki ali Boze moj. Za pare koje sam dao mislim da tesko nesto slicno mogu da nadjem u Beogradu pa mi je zakljucak da sam dobro prosao. A to sto investitor od nas pravi ovce i menja projekat kako mu se prohte, to je visa sila i mi tu ne mozemo nista. Ali opet napominjem to nije slucaj samo ovde vec skoro svuda

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A da li sam pomenula da su moja iskustva drugacija, da se zalim na kvalitet izvedenih radova?! Medjutim to nije tema vecerasnje diskusije.
Isto tako, komentarisem svoja iskustva, iskljucivo Licna iskustva...saznanja...misljenja.

A mislim i da ne pomazete kupcima jer ih nazivate ovcama... Platili smo zajedno m2 po puno nizoj ceni, i nije bilo toliko tesko doneti odluku kao sto bi danas to bilo tesko. To sto investitor menja projekat, je nesto sto smo naknadno saznali i na sta me mozemo da uticemo.
 
V.N.V":1xcg5hl1 je napisao(la):
A da li sam pomenula da su moja iskustva drugacija, da se zalim na kvalitet izvedenih radova?! Medjutim to nije tema vecerasnje diskusije.
Isto tako, komentarisem svoja iskustva, iskljucivo Licna iskustva...saznanja...misljenja.

A mislim i da ne pomazete kupcima jer ih nazivate ovcama... Platili smo zajedno m2 po puno nizoj ceni, i nije bilo toliko tesko doneti odluku kao sto bi danas to bilo tesko. To sto investitor menja projekat, je nesto sto smo naknadno saznali i na sta me mozemo da uticemo.
I samog sebe sam onda nazvao ovcom tako da nisam sebe izuzeo iz tog poredjenja. I kada sam to rekao mislio sam iskljucivo FIGURATIVNO. Niti sam imao nameru ikoga da vredjam niti lose o bilo kom kupcu da pricam. Kao sto je Brugada napisao da je stvarni trosak investitora po stanu oko 900 evra po kvadratu a on to prodaje visestruko vise, on od nas pravi ovce tako sto radi sta zali. Ne samo on vec i drzava koja ne stiti svoje gradjane. Elem, nije to tema uopste. Opet napominjem da je moj negativan stav iskljucivo prema investitoru koji menja kompleks kako mu se cefne ali da to nije slucaj samo sa ovim. I na drugim gradjevinama koje se rade u fazama je isti takav slucaj (Primer A Bloka). Zasto niste trazili u ugovoru da pise da se nece graditi soliteri? Zasto niste trazili u ugovoru da pisu tacne dimenzije parka i da ne sme da se smanjuje? Niste mogli, jer investitor to ne bi dozvolio da pise u ugovoru. A ako vi odustanete, sigurno ce kupiti neko drugi taj stan koga ce manje zanimati i soliter i velicina parka. Ja nisam direktno uputio poruku Vama vec generalno vezano za prepucavanje ovo debljine fasade, kamene vune ili vazduha koji dolazi sa Zlatibora i zaustavlja se kod Panorame. Ja opet pitam (a neko je vec isto pitanje postavio), da mi bilo ko kaze gde u Beogradu moze da se kupi stan u kompleksu sa cistim papirima, savrsenim pogledom, mirom, tisinom, dobrom gradnjom, odlicnom lokacijom za ove ili slicne pare?

Cim u ugovoru pise da investitor polaze puno pravo da izmeni kompleks, znajte da ce to kad tad uraditi. I to je nama i receno prilikom kupovine uz usmeno obecanje "da se nece mnogo menjati". Znaci, slagali su nas. Ako zeli on moze i da nadogradi vec postojece zgrade sa jos po 2 sprata. Ko ce da mu stane na put? Drzava? Inspekcije? Nece... Jednostavno moze mu se. A mi mozemo samo da nastavimo da se prepiremo ovde i to je to

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Chunga lunga, moje tumacenje “ovce” je da je neko glup i da ne razmislja kada kupuje nesto. Verujem da vam je namera bila drugacija, ali drugacije zvuci na “papiru” (tj kad se napise).
Ono sto je moja penta bila je da trziste diktira cenu, ponuda i trzanja, da kupac ima pare i glavu da bira i da ne treba da nas stanare VK vredja sto neko ima drugacije misljenje, odnosno sto ne vidi vrednost koju dobija investiranjem u kupovinu VK (mozda ne ceni pogled,tisinu,lokaciju kao nesto sto treba toliko platiti). Nike patike kostaju 10 eur a prodaju se za min 100 eur, ali to je zakon trzista. Kad se smanji traznja odnosno poveca konkirencija, smanjice se i cena Nike-a (i svake druge robe).
Tako sam i ja svesno prihvatila rizik kupovine na nevidjeno, jer mi je cena bila prihvatljiva. I jasno kao dan je da nemozemo nista po tom pitanju uraditi, svesni sam rizik preuzela. Ali to ne umanjuje moje misljenje da ce soliteri biti grozni i sama komunikacija u kompleksu (i oko njega) otezana, sto sam i iznela na forumu. Vidim da nam se stavovi podudaraju. ;)
 
Zasto niste trazili u ugovoru da pise da se nece graditi soliteri? Zasto niste trazili u ugovoru da pisu tacne dimenzije parka i da ne sme da se smanjuje?

Mi smo zahtevali da se ovo unese u ugovor. Ne zato sto nam je tako "dunulo", vec zato sto su nam sve to pricali i obecavali "visoko kvalifikovani" prodavci. I zato sto su rekli - sta god da vas zanima sa pravne strane mozemo ukljuciti nase advokate u diskusiju i da unesemo izmene u ugovor. Za svaki predlog smo dobili jedno veliko - ne moze.
 
Ne svidja mi se stav, da se mi kao kupci stavljamo u podredjeni pregovaracki polozaj, kao eto jadni mi ne mozemo nista da uradimo. Valjda mi treba da diktiramo sta ce se prodavati svojim novcem. Meni se nisu svidela petljana oko VK i to sam jasno iskazao svojom nekupovinom stana. Isto tako mogu da odrade i drugi. Nece se nista dogoditi ako budem jos godinu dana podstanar. To me podseca na jednog prodavca kuce na periferiji koju prodaje inace 4 godine, ja mu ponudim 20.000 nizu cenu, on ne pristane, kao eto vredi to prodace se....ma super kume prodaji jos 10 godina, ja ti ne dajem vise. Mozda sam trebao da mu objasnim da je samo na inflaciji za te 4 godine izgubio 10% vrednosti kuce, jer nije menjao cenu.
Sto kaze Miskovic u svojoj knjizi - parafraziram:"Srbi misle da je prodaja nebitna, usputna stvar, a ona je ustvari najvaznija." Sto je apsolutno tacno, ako imas robu koju niko nece da kupi, zapravo ti nista ni ne vredi. Ovakvo rezonovanje je verovatno zaostavstina komunistickog sistema, gde se sve prodavalo koliko god da se proizvede, problem su bile nestasice i nedostatak robe, a ne visak.

Da li neko zna kolike troskove imaju izvodjaci po neprodatom stanu, koliko im se isplati da ga drze neprodatog? Koji su gubici na godisnjem nivou itd...
 
Investitori su obično finansijski dovoljno snažni da drže neprodate stanove do povoljne prilike za njih. Obično u ovim periodima kada cena raste i postoji tražnja namaknu dovoljno da imaju lufta u sledećem periodu u kome nije tako velika tražnja, te tako obuzdaju pad cena na celokupnom tržištu.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Tako je. Ne isplati im se ni da ga prodaju samo da bi ga prodali jer bi tada umesto da ljudi jure da kupe u izgradnji jeftinije, cekali da se zgrada sagradi i stoji neprodata par meseci dok ne bude jeftinije sto je mozda i bolja solucija ali uvek bi bilo nekoga ko bi kupio.

Ono sto mene zanima je da znam da u ugovoru stoji da se izgled kompleksa ne sme bitno menjati, e sad pitanje je sta oni podrazumevaju pod bitno, to sto ce sada 1000 stanova setati u smanjenom parku izmedju 3 solitera nije bitno?

Ja sam npr zbog toga tu odustao jos dok je bila druga faza, da sam došao u prvoj fazi uzeo bih 99% dok je bio prvobitni plan, drugi razlog je zbog nepostojece 3% kvadrature (koju sada prodajni tim gura u svim kompleksima sto mu dodje kao agencijska provizija), zatim gledao u kapije vracara ali tamo zbog nemanja zajednickog jezika sa investitorom isto odustao. Kupio poslednji stan u novogradnji na savskom vencu, u blizini bnv, sajma, centra... nije sprat koji sam zeleo ali je bar kvalitet gradnje i materijala viši, imam pravu kvadraturu i ne moram da placam koliko po kvadratu za park koji ocigledno nece moci ispratiti kapacitet svih stanova. Tako da sam po meni dobio više za isto, a to isto uopše nije malo. Da li sam prosao bolje - mozda (po meni, po nekome ne), da li sam mogao bolje da sam još čekao - sigurno ali nisam više mogao da čekam. Svako kupuje prema svojim potrebama i sve vredi onoliko koliko je neko spreman da plati pa ako ima kupaca i za 2000e u VK onda je cena ok. Kupovina stana nije nimalo lak posao, po sebi sam video i pitanje je koliko bi neko mogao izdvojiti vremena da gleda sve novogradnje po beogradu, da se dogovara sa investitorima, da isprati sve projekte... to uopšte nije jednostavno i brzo ali ni u kupovinu stana ne treba žuriti koliko je moguće ukoliko se kupuje stan za život.
 
Zamolio bih nekoga ko je stručniji od mene da mi objasni sledeće: Zbog čega se govori u negativnom kontekstu o kvalitetu gradnje u VK? Stekao sam takav utisak nakon čitanja poslednjih 20-tak stranica ove teme, na jednoj strani imamo ljude koji su zadovoljni i zvučnom i termo izolacijom, na drugoj strani ljudi komentarišu da je kvalitet malo iznad proseka, da je fasada loša, a meni lično fasada projekta deluje mnogo kvalitetnije nego na nekim drugim.

Mislim, mnoge stvari jesu precenjene danas i slažem se da je cena kvadrata visoka, ali mi kvalitet gradnje ne izgleda loše, bio sam i u njihovom pokaznom stanu, sve mi je delovalo i više nego kvalitetno. Ja sam jedan od zainteresovanih za kupovinu dvosobnog stana u ovom kompleksu i pod utiskom sam da je gradnja kvalitetna, ne nužno najbolja na tržištu, ali iznad proseka - da. Da li je moja percepcija grešna i zbog čega?
 
Ako je tebi OK, nema potrebe da te bilo ko ubeđuje u suprotno, pogotovo ako si već pažljivo pročitao temu.
Meni se čini da je stvoren hype oko novogradnja generalno, bez obzira što sam se lično uverio u isti kvalitet i novih i starih objekata. Nepotrebno je reći da sve što je novije očekujem da je automatski i bolje.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vaske batali forum i Internet. Ne čitaj gluposti, uglavnom troluju. Ja sam se uselio u drugu fazu. Ako ti odgovara lokacija sve ostalo je odlično za naše uslove. Malo su sad već naduvane cene ali to je trend i po meni balon ali šta je tu je. Dosta smo i mi useljeni razmaženi pa tražimo dlaku u jajetu. Pročitaj malo temu, ima mojih postova gde sam ih isto napadao i nije da ne zaslužuju po nekim osnovama ali generalno je sve jako dobro urađeno. Izmene projekta neću da komentarišem jer još se ništa ne zna... Pozdrav :)
 
Samo bih napomenuo kupcima u zgradama IX i X (ukoliko već nije kasno, pogledajte u registru katastra) da ne dozvole da im polupismena ekipa dođe kao "profesionalni" upravnici, i održavanje zgrade, kao što je to slučaj u zgradama VII i VIII.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608600#p608600:23rqpawv je napisao(la):
Vaske » Čet Mar 14, 2019 7:11 pm[/url]":23rqpawv]Zamolio bih nekoga ko je stručniji od mene da mi objasni sledeće: Zbog čega se govori u negativnom kontekstu o kvalitetu gradnje u VK? Stekao sam takav utisak nakon čitanja poslednjih 20-tak stranica ove teme, na jednoj strani imamo ljude koji su zadovoljni i zvučnom i termo izolacijom, na drugoj strani ljudi komentarišu da je kvalitet malo iznad proseka, da je fasada loša, a meni lično fasada projekta deluje mnogo kvalitetnije nego na nekim drugim.

Mislim, mnoge stvari jesu precenjene danas i slažem se da je cena kvadrata visoka, ali mi kvalitet gradnje ne izgleda loše, bio sam i u njihovom pokaznom stanu, sve mi je delovalo i više nego kvalitetno. Ja sam jedan od zainteresovanih za kupovinu dvosobnog stana u ovom kompleksu i pod utiskom sam da je gradnja kvalitetna, ne nužno najbolja na tržištu, ali iznad proseka - da. Da li je moja percepcija grešna i zbog čega?

pokazni stan nema veze sa vezom, nadam se da se jos neko seća slučaja "parket" gde je zamenjen u odnosu na onaj u pokaznom, kao i da se u 90% stanova "podigao" pa je morao na zamenu, zatim pregradni zidovi u sobama su od gipsa, u pokaznom stanu su zidani sa boljom zvucnom izolacijom i td... najbolje je da ako ikako mozete pogledati neki gotov stan jer Vam to prodajni tim verovatno nece dozvoliti (meni nisu) i onda sami presudite da li Vama vredi tog novca. Menjanje dvorišta nije zvanično objavljeno ali je gotovo sigurno i ne zna se koliko će se plaćati dvorište kada prestane subvencionisanje investitora, a kakvi su upravnici verujem da će biti baš jeftino..., uostalom kao što su Vam rekli, ako Vama odgovara kada pogledate sve onda je ok kupovina.
 
Zaista pregradni zidovi od gipsa?
Pa tako je bilo na Novom Beogradu još 60 i neke. Baš je napredovala tehnologija gradnje...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608709#p608709:19nxdnhz je napisao(la):
neko_tamo » Pet Mar 15, 2019 1:41 am[/url]":19nxdnhz]Samo bih napomenuo kupcima u zgradama IX i X (ukoliko već nije kasno, pogledajte u registru katastra) da ne dozvole da im polupismena ekipa dođe kao "profesionalni" upravnici, i održavanje zgrade, kao što je to slučaj u zgradama VII i VIII.
Eeeee, haaaalaaaa! :)
Mislim stvarno, otkako je počeo ovaj serijal na TV svi iz IX i X smo u strahu da nam ne dodje taj iz Brusa... ne znam kako bi se nosili sa tim... OK, jeste on upravnik ali jel baš mora to...pipkanje?

Kako se vi iz VII i VIII nosite sa tim...mislim... pipkanjem? Ima li toga kod vas, kako reagujete?
 
Koga interesuje kvalitet gradnje, imate sada pune oglase stanova u VK. Uzmite na dan, prespavajte, ocenite sami ako se već kolebate. Nije toliko skupo, mnogo jeftinije nego posle da se kajete. To nije bilo moguće za kupce I i II faze. Iz prve ruke se uverite, ne čitajte forum i pisanja tipa odustao sam... ne bih ja tamo nikad... ljudi su mnogo nisko pali sa komentarima...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608764#p608764:1rhjvxwi je napisao(la):
miodragmiki » Pet Mar 15, 2019 11:06 am[/url]":1rhjvxwi]Koga interesuje kvalitet gradnje, imate sada pune oglase stanova u VK. Uzmite na dan, prespavajte, ocenite sami ako se već kolebate. Nije toliko skupo, mnogo jeftinije nego posle da se kajete. To nije bilo moguće za kupce I i II faze. Iz prve ruke se uverite, ne čitajte forum i pisanja tipa odustao sam... ne bih ja tamo nikad... ljudi su mnogo nisko pali sa komentarima...

Najkorisniji post u zadnjih 2 meseca. Svaka čast!



Ponovo ću sumirati šta je sve pozitivno, posebno sad posle dužeg perioda života ovde:

1. Zvučna izolacija - stvarno apsolutno ništa ne čujem - kao neko ko se do sada preko 20 puta u životu selio ovo mi je neprocenjivo
2. Toplotna izolacija. Račun za infostan u jeku zime za stan od 47m2 4000 din... Mislim da to dovoljno govori
3. Papirologija čista - jeste da smo čekali upotrebnu dozvolu i da još uvek uknjiženje nije gotovo, ali to je standard u Srbiji. Jako mi je drago da su uradili sve po projeku, u smislu da nisu ubacili dodatni sprat, pa se onda odlučili da ga legalizuju.
4. Podzemna garaža koja je odrađena po svim mogućim standardima, lep i širok ulaz, komotna parking mesta, dobra PP zaštita, lift koji ide do nje direktno. One ulazne rampe (ulaz na parking) nisu baš najbolje rešenje, ali šta je tu je.
5. Kvalitet stolarije, kako unutrašnje tako i spoljašnje
6. Gipsani zidovi mi se dopadaju zato što daju bolju zvučnu izolaciju nego da je od opeke, mada ima par pukotinica na spoju između zida i plafona, ali ništa strašno. To realno jedino ja vidim, a to je cena brze gradnje koja je postala standard. Tu je bio i problem parketa, ali to su rešili
7. Dva lifta - skoro nikada ne čekam duže od 15ak sekundi
8. Privatni park koji je stvarno lep i uredan. Prosto je zadovoljstvo gledati u njega ujutro. Znam da su ga smanjili, ali nije kraj sveta. Tih 5m manje neće napraviti drastičnu razliku u mom životu. Ako sam neko ko je bio nesrećan, ostaću nesrećan i sa manjim i većim parkom. Tu je jedino problem što su pričali jedno, a sada je drugo aktuelno. Da su na početku odmah ovaj plan izbacili ljudi se ne bi žalili. Ali šta je tu je, stvari u životu se menjaju.
9. Udaljenost drugih zgrada - apsolutno osećam privatnost zato što je naspramna zgrada toliko daleko da nemam upšte osećaj da me bilo ko gleda. Što je mimo u blokovima teško pronaći u BG.
10. Izgled spoljašnje fasade - iako je daleko od arhitektonskog čuda, korektno i uredno izgleda fasada.
11. Činjenica da me je kvadrat stana (kada sam odbio PDV za prvu nekretniu) u ovoj zgradi izašao 1.615 eura po m2... U prvoj fazi sam uzeo stan i imao sreću da prođem jeftinije. A nemojte se čuditi što dižu cene, svi mi i vi bi ste isto to uradili da ste na mestu investitora. Da li je sad skuplje, jeste, ali opet, može im se i podržavam to. I ja bi apsolutno isto uradio. I to nema nikakve veze sa državom, to je jednostavno tržište. Nisu oni neko kod koga se mora kupiti stan, nije država propisala da se na Voždovcu stan kupuje samo u VK. Jednostavno ljudima se dopada i hoće da kupe stan tamo, spremni su da plate, a investitor naravno izvlači maksimum, što, ponavljam, bi svi mi, vi i oni naravno radili. Na temu ovoga sam jednom napisao, premium se uvek plaća mnogo više nego što dobijete. U smislu za 20% bolju zgradu se plaća 50% veća cena i to je tako uvek bilo i u svim oblastima je tako. Npr. obična Škoda Octavia je 16k eura a RS verzija sa full opremom je 30+k eura, a u suštini isti auto za nekoga sa strane. Mada bi ja samo tako RS-a uzeo da imam para. :lol:

Nadam se da sam uspeo malo da objasnim da nije sve tako mračno kako svi ovde to predstavljaju. Ima nedostataka, ali to svaki projekat ima.
 
Kakva je situacija sa komercijalnim sadržajima u prizemlju zgrade, šta se otvorilo od lokala/prodavnica?
 
@srdjan - dva frizerska salona su otvorena (plus jedan u stanu na prvom spratu), jedna prodavnica poklona i apoteka, koja se na žalost zatvorila. Ono što baš nedostaje je neka mini prodavnica koja radi bar do ponoći, pošto kad se maxi u 9 zatvori nema nešto na par koraka a da radi do ponoći.
 
Nadovezao bih se na post NonForumMan-a, pregradni zidovi jesu gipsani ali da budemo do kraja, sa svake strane su duple gipsane ploče + izolacija između. Takva konstrukcija ima bolje karakteristike zvučne i toplotne izolacije od opeke. O karakteristikama pogledajte malo tehničke dokumentacije proizvođača. Gipsani zidovi imaju i mnoge druge prednosti ako se dobro odrade. Takođe, teško da ćete sa malterisanim i gletovanim zidovima dobiti idealno ravnu površinu za neke kvalitetnije boje ili špatulat. U VK su i na zidove od blokova išli preko sa gipsanim pločama.

Spoljna izolacija i između stanova je stvarno :kk: Ja sam baš blizu gradilišta i sa zatvorenim prozorima se ništa ne čuje. Mi smo smanjili grejanje na minimum po primopredaji, pošto se nismo uselili, i u stanu je uvek pristojna temperatura. Hodnici zgrade su takođe prilično topli.

Čega sam se sve nagledao po BG, šta reći, najbolje je kada se sami uverite u stanje...
 
Šta kaže proizvođač, koliki je period raspada gipsanih zidova?

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Vrh