Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Treba sagledati i negativne i pozitivne komentare pri kupovini i na kraju sam pogledati i odluciti. Slazem se da je ovo jedan od korisnijih postova

imate sada pune oglase stanova u VK. Uzmite na dan, prespavajte, ocenite sami ako se već kolebate. Nije toliko skupo, mnogo jeftinije nego posle da se kajete. To nije bilo moguće za kupce I i II faze. Iz prve ruke se uverite

i to je najbolja solucija, da je sreće pa da se svuda mogu prvo na dan isprobati stanovi ali isto tako treba znati i na šta obratiti pažnju. Kako ste rekli da neko "troluje" negativnim komentarima tako neko može da "troluje" pozitivnim jer je opšte poznato da kada Srbin kupi nešto to postaje najbolje na svetu (da komšiji crkne krava) i samim tim diže sebi i cenu za prodaju i izdavanje (isto kao i kad nema da kupi pa hejtuje). Ja sam napisao da sam zbog tih mana odustao (pogledajte moje postove još dok se druga faza gradila, i tada je bilo gotovih stanova iz prve faze koje mi prodajni tim nije dozvolio da pogledam. Tražio dalje i dobio dosta bolju lokaciju i izgradnju ali dobio i prometniji kraj i veću buku i gužvu. Opet prednost-mana). Nekome će te mane biti prednost i odlučiti da kupi, kada sagleda sve prednosti i mane, ali ono što ne treba raditi je kupovati po svaku cenu "ako neću ja ima ko hoće" jer samim tim kupci dozvoljavaju investitorima da, mimo dizanja cena, naplaćuju nepostojeću kvadraturu, izmenu prvobitnog plana, niži kvalitet, skupo održavanje, nametnuti upravnici...Sa druge strane bolji stanovi se brzo prodaju pa je kupac u još većem problemu.

:sesir:

edit: da se nadovežem i na dejjanov post. Kako će se taj gips zid ponašati kada odlučim da postavim na njega tv od 75 inca koji teži skoro 40kg? Ima bolju toplotnu izolaciju da ali... Već ste napomenuli da ima pukotina, kojom jačinom će mala deca smeti da udaraju po njemu jer će ga garant neko nekad nečim zakačiti?
 
Voždove kapije su nešto kao Golf 2 - svi se kunu u krš koji su kupili.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608750#p608750:1osjdart je napisao(la):
dejjan » Pet Mar 15, 2019 10:37 am[/url]":1osjdart]Zaista pregradni zidovi od gipsa?
Pa tako je bilo na Novom Beogradu još 60 i neke. Baš je napredovala tehnologija gradnje...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Po tvom postu više od 50 godina... a ti dokaži suprotno
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609086#p609086:3ffzertq je napisao(la):
dejjan » Sub Mar 16, 2019 3:13 pm[/url]":3ffzertq]Voždove kapije su nešto kao Golf 2 - svi se kunu u krš koji su kupili.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Sve OK Deki, svi smo prošli kroz pubertet, i ti ćeš nadam se... Onda sledi vozački, pa možda i skupiš za Golf 2... ili Bus Plus :lol:
 
miodragmiki":38qayet9 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608750#p608750 je napisao(la):
dejjan » Pet Mar 15, 2019 10:37 am[/url]":38qayet9]Zaista pregradni zidovi od gipsa?
Pa tako je bilo na Novom Beogradu još 60 i neke. Baš je napredovala tehnologija gradnje...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Po tvom postu više od 50 godina... a ti dokaži suprotno
Nije isti proizvođač. Teret dokaz je na tebi jer si ti čitao proizvođačku specifikaciju...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
edit: da se nadovežem i na dejjanov post. Kako će se taj gips zid ponašati kada odlučim da postavim na njega tv od 75 inca koji teži skoro 40kg? Ima bolju toplotnu izolaciju da ali... Već ste napomenuli da ima pukotina, kojom jačinom će mala deca smeti da udaraju po njemu jer će ga garant neko nekad nečim zakačiti?[/quote]

Произвођач тврди у гаранцији да је носивост овог конкретног зида 70 кг. Нама је сав намештај у дневном боравку "floating" виси на зиду а поприлично је тежак дрвени. И ТВ исто.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
miodragmiki":3pnm3t4i je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609086#p609086 je napisao(la):
dejjan » Sub Mar 16, 2019 3:13 pm[/url]":3pnm3t4i]Voždove kapije su nešto kao Golf 2 - svi se kunu u krš koji su kupili.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Sve OK Deki, svi smo prošli kroz pubertet, i ti ćeš nadam se... Onda sledi vozački, pa možda i skupiš za Golf 2... ili Bus Plus
Da si ti živ i zdrav u svom azbestnom naselju. Odavno sam prešao na veću kubikažu...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609096#p609096:39jcbv41 je napisao(la):
Pupsik » Sub Mar 16, 2019 3:37 pm[/url]":39jcbv41]
Произвођач тврди у гаранцији да је носивост овог конкретног зида 70 кг. Нама је сав намештај у дневном боравку "floating" виси на зиду а поприлично је тежак дрвени. И ТВ исто.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk

e ovo je koristan post jer sam se i sam pitao šta bi bilo kada bih tu stavio tv. Dobro je znati da može da nosi težinu preko 30kg verujem da će taj info značiti budućim kupcima, a vreme će pokazati da li je proizvodjač bio u pravu :)
 
Hvala pupsik na konkretnoj i korisnoj informaciji.

Godinama sam zivela u “azbestnom” naselju (blok 61) i mogu da potvrdim da je VK daleko od azbestnog naselja.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609084#p609084:1ez3gsl7 je napisao(la):
mariks » Sub Mar 16, 2019 3:10 pm[/url]":1ez3gsl7]Treba sagledati i negativne i pozitivne komentare pri kupovini i na kraju sam pogledati i odluciti. Slazem se da je ovo jedan od korisnijih postova

imate sada pune oglase stanova u VK. Uzmite na dan, prespavajte, ocenite sami ako se već kolebate. Nije toliko skupo, mnogo jeftinije nego posle da se kajete. To nije bilo moguće za kupce I i II faze. Iz prve ruke se uverite
CITAT U NASTAVKU
i to je najbolja solucija, da je sreće pa da se svuda mogu prvo na dan isprobati stanovi ali isto tako treba znati i na šta obratiti pažnju. Kako ste rekli da neko "troluje" negativnim komentarima tako neko može da "troluje" pozitivnim jer je opšte poznato da kada Srbin kupi nešto to postaje najbolje na svetu (da komšiji crkne krava) i samim tim diže sebi i cenu za prodaju i izdavanje (isto kao i kad nema da kupi pa hejtuje). Ja sam napisao da sam zbog tih mana odustao (pogledajte moje postove još dok se druga faza gradila, i tada je bilo gotovih stanova iz prve faze koje mi prodajni tim nije dozvolio da pogledam. Tražio dalje i dobio dosta bolju lokaciju i izgradnju ali dobio i prometniji kraj i veću buku i gužvu. Opet prednost-mana). Nekome će te mane biti prednost i odlučiti da kupi, kada sagleda sve prednosti i mane, ali ono što ne treba raditi je kupovati po svaku cenu "ako neću ja ima ko hoće" jer samim tim kupci dozvoljavaju investitorima da, mimo dizanja cena, naplaćuju nepostojeću kvadraturu, izmenu prvobitnog plana, niži kvalitet, skupo održavanje, nametnuti upravnici...Sa druge strane bolji stanovi se brzo prodaju pa je kupac u još većem problemu
KRAJ CITATA
...
Komunikacija može biti korisna samo ako se istom ne leče lične frustracije.

Koristan komentar u citiranim postovima. Bilo bi samo lepo znati gde se nalazi ta bolja i prometnija lokacija da bi oni koji jesu ili nisu neposredno zainteresovani mogli da uporede te dve opcije. Analizira se samo jedna lokacija a ne znamo šta je to bolje sa čime se poredi
 
V.N.V":w3z7rpfx je napisao(la):
Hvala pupsik na konkretnoj i korisnoj informaciji.
Комшије, само наравно да монтирање мора да буде адекватно за гипсани зид.

Отправлено с моего TA-1021 через Tapatalk
 
@bgvozd
evo mape. Da ne reklamiram bilo koga crnim krugom je moja lokacija, crveno su VK pa sad sami procenite gde je bolja lokacija. Plus sto je meni na 8 minuta od posla pešice.

SjATm7Z.jpg
 
Lokacija je stvar ličnih afiniteta.

Znam ljude koji su rođeni u Kralja Petra I (nekada 7. jula) pa su sa te elitne lokacije preselili na Čukaričku padinu. Starosedeocima su se smučili silikonska dolina, gužva i problemi sa parkiranjem i više im odgovara šetnja Adom.

Možda je zgrada u crnom kružiću zgrada privatnog investitora u Vase Pelagića gde je prošle godine bilo ponude stanova u novogradnji u maloj zgradi kojom dominira granit (fadada i kupatila), u to vreme je bilo raspoloživih stanova na prvom spratu objekta, ali iako je na slikama objekat izgledao sjajno nisam išao da pogledam jer mi je taj deo donjeg Senjaka nije akraktivan i blizu je železnički most, a lokacija je daleko od svih mojih tačaka funkcionisanja.

Ne mogu reći da ponuda nije bila interesantna, ali ne za moje potrebe.

@mariks pohvale za izbor ako se radi o tom objektu.

Međutim, ta lokacija nije u toj meri elitna bi nju izabrao uprkos ličnih tačaka funkcionisanja (posao, rodbina, stari kraj i sl.).

Ako se razmatra samo lokacija može zona Knez Mihajlove ali nekome i to ne odgovara, kao u napred navedenom primeru.

Tako da poređenje lokacija samo po sebi ne znači sve prilikom izbora i kupovine stana...
 
slažem se da je lokacija stvar ličnog afiniteta ali složićete se da je "laički i čisto lokacijski i mikro lokacijski gledano" to mnogo bolja lokacija nego sam kraj voždovca, tako da će sutra ako bude potrebe i nadam se više vredeti. U suprotnom bi stanovi na senjaku tj savskom vencu, starom gradu, vračaru, nbg-u koštali isto kao na konjarniku, cvetanovoj ćupriji, karaburmi i slično (panorama voždovac je koštala primetno jeftinije nego VK,a razlika je jedna stanica iliti oko 400m)a elitne lokacije ne bi bile elitne... Rekoh meni je posao na 8minuta pešice, autoput je na 300 metara, vrtić i škole na 500m, dom zdravlja 100m, stanice prevoza za gde god da se krene u 100m, park 300-500m, zatim prekoputa BnV i novi TC i blizina save i promenade i sajma, centra, ada 2.5km, TC Ušće 3km, trg republike 3km, pijaca 100m, maxi 50m, apoteke, kafići, zdrava hrana, restorani, mesare, pošta... sve od 50-300m i tako dalje, a kvalitet gradnje da ne komentarišem predpostavljam da ste videli. E sad, da ne bude samo da hvalim, samim tim što je sve tu stvara mnogo veliku gužvu što meni jako smeta, preko dana nemaš gde kola da parkiraš(parking mesto u zgradi je preskupo), cirkulacija ljudi je velika, železnički most je blizu tako da je danju napolju buka. Ja sam jedan od tih što bi pre na neku periferiju nego u gunguli, a za te pare mogao bih kuću negde kod avale da izmislim kako bi je napravio ali... avaj... druga polovina je rekla tu, gužva joj ne smeta navikla je, sve joj je tu jer ne vozi pa joj je to bitno i posao joj je relativno blizu jer radi kod arene, zatim iz razloga koje ne želim da navodim bitna joj je blizina kliničkog, rodbina takodje u blizini, centar... Ona je na početku i insistirala na VK zbog parka pre nego što je bila priča o tri solitera, smanjenog parka, nepostojeća kvadratura, nemogućnosti gledanja stana i ko zna kojim sve izmenama u budućnosti i na kraju naletosmo na ovo.

Zato kažem sve ima svoje prednosti i mane. Ako nije sablja zavrat, i ne žuri se onda polako. Kvadrat u VK nije 1700e pa da kažemo da je relativno ok cena. Mada kako skaču cene i 2000 će uskoro biti ok. Plus neznanje o visini mesečnog održavanja koje za veći stan nije zanemarljivo tako da ako se ima vremena polako u obilazak gradilišta pa videti gde je najbolje za uloženo/dobijeno. Ako pak i onda neko odluči za VK smatram da nije loše prošao ukoliko njemu odgovara, blizina posla i ostalog funkcionisanja je jako bitna stvar (rodbinu ne računam :D). Svakako je bolje imati demit nego nikakvu fasadu, privatni park je opet plus koliko god mali bio na toliko stanovnika, a lokale ispod će nadam se zauzeti sve ostalo bitno za normalno i nesmetano funkcionisanje.
 
Teško je porediti babe i žabe. Ko ima afinitet prema Voždovcu teško da će izabrati Sajam odnosno donji Senjak.

U najboljoj poziciji su oni koji pri izboru nisu posebno vezani ni za jednu lokaciju.

Ko je u takvoj situaciji zašto bi birao donji Senjak kad se za sličan novac može kupiti stan kod Bajlonijeve pijace, gde u okolini ima 100 puta više dobrih sadržaja nego na Sajmu. Bitef je civilizacija za Vase Pelagića (Senjak se zove jer se tu nekad kosilo seno).

Znači, kome je bitna blizina centra ima sve razloge za Bajloni a ne za Sajam, jer se sa te tačke teško može pešaka do Narodnog pozorišta.

A kome odgovara Voždovac izabraće najbolje na Voždovcu, a ne Bajlonijevu pijacu iako je pozorište blizu.

Problem diskusije je što se ispravnost sopstvenog izbora opravdava tvrdnjama o pogrešnosti tuđeg.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=608357#p608357:4mb7zctr je napisao(la):
V.N.V » Čet Mar 14, 2019 12:09 am[/url]":4mb7zctr]Licno se ne intrsujem vec dve godine oko toga sta se gradi u gradu...ali forumasi pomenuse da su nasli po njihovom ukusu bolji projekat. Za njih bolju opciju.
Gospođo da li su vam forumaši u međuvremenu javili koji je to projekat?

Svi mi to željno i s nestrpljenjem to očekujemo.

Da gospodin bude zadovoljan :wink:
 
Bgvozd, mariks vam je dao detaljan opis...ne bih nista dodavala. Izbor ocigledno postoji.
Ali po vasim komentarima, vama bih preporucila VK...
 
Ipak ću izabrati ono što Vama preporuče forumaši.

Kada vam jave...
 
Dobili ste opis, ne znam sta vam nije jasno?! Senjak, gde se kosulo seno, vam ocigledno ne odgovara...
A ocigledno da niste razumeli, ja sam svoj izbor napravila, promenila adresu, ne trazim vise kvadrate... ne treba mi preporuka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=609186#p609186:31owaqk4 je napisao(la):
bgvozd » Sub Mar 16, 2019 9:42 pm[/url]":31owaqk4]Teško je porediti babe i žabe. Ko ima afinitet prema Voždovcu teško da će izabrati Sajam odnosno donji Senjak.

U najboljoj poziciji su oni koji pri izboru nisu posebno vezani ni za jednu lokaciju.

Ko je u takvoj situaciji zašto bi birao donji Senjak kad se za sličan novac može kupiti stan kod Bajlonijeve pijace, gde u okolini ima 100 puta više dobrih sadržaja nego na Sajmu. Bitef je civilizacija za Vase Pelagića (Senjak se zove jer se tu nekad kosilo seno).

Znači, kome je bitna blizina centra ima sve razloge za Bajloni a ne za Sajam, jer se sa te tačke teško može pešaka do Narodnog pozorišta.

A kome odgovara Voždovac izabraće najbolje na Voždovcu, a ne Bajlonijevu pijacu iako je pozorište blizu.

Problem diskusije je što se ispravnost sopstvenog izbora opravdava tvrdnjama o pogrešnosti tuđeg.

Znam kako je senjak dobio ime ali i dedinje je nekad bilo njiva pa je sad elitno naselje pa tako i sve ostalo. Ako ćemo tako zašto bi iko kupovao stan na dedinju kada je vračar bliži centru ;) Opet se donekle slažemo samo jedno nije baš tako. Ko nije vezan za lokaciju zašto bi iko birao ne voždovac nego kraj voždovca (bliže je jajincima i kumodražu nego centru) kada za slične pare ima bajloni. Ja sam prvo razmatrao dve zgrade u blizini skadarlije ali nisam mogao na vreme da rezervišem stan, ovo mi je ispalo bolje jer kako rekoh, da ponovim, od posla mi je 8 minuta pešice, znači nema gužve na putu, čekanje u kolima po sat vremena i slično. Kod kuće sam maltene odmah, a opet mi je sve na dohvat ruke pa čak i narodno pozorište jednom malom šetnjom od 3km :). Na stranu što je zgrada i stan kvalitetniji možda ne duplo ali sigurno bolje nego u VK (sendvič zid, granit, drvo, tarket I klasa, toplotna pumpa...).

Dakle, ne uporedjujemo babe i žabe, po meni normalno diskutujemo napokon bez hejtovanja, trolovanja, političkog uključivanja i ostalog. Oboje kao kupci i to jedan kupac u VK i bivši potencijalni kupac u VK. Ali oboje smo došli do istog zaključka. Iako je nekome možda pogodnija lokacija karaburma, stari grad je opet daleko bolji izbor (i to ne znači da cena kvadrata na karaburmi i starom gradu treba da bude ista) što se same lokacije tiče, pogotovo ako je u pitanju isti novac. Meni je sa popustom za keš, dodavanjem 3% nepostojeće kvadrature u VK i malog dogovora sa investitorom cena kvadrata ovde koštala isto kao u VK. A ostalo neka budući potencijalni kupci procene šta je bolje. Svakako neće pogrešiti sa VK ako mu je celo funkcionisanje na voždovcu, a da li su VK najbolje na voždovcu i da li kvadrat u VK vredi isto kao kvadrat u starom gradu ili savskom vencu će sam proceniti (bar njemu).

mariks, bitno je da je zena zadovoljna! To je pravi izbor!

Reklo bi se druga najbitnija stavka pri izboru :D
 
Inače, suma sumarum, evo da iznesem moje lično zapažanje i računicu koju sam pravio prošle godine prilikom razmatranja VK.

- negativno
Ako stari grad, vračar, savski venac i ostali bolji delovi vrede oko 1900-2000e plus pdv, realna cena sa tom gradnjom na toj lokaciji vredi max 1600-1700e plus pdv. Sad će neko reći da ali ima park. Park sam već uračunao jer su se cene na toj lokaciji kretale 1400-1600e (imalo je par zgrada ispod VK, zatim panorama i dr u okolini, imalo je par lepih zgrada u Bul. oslobodjenja). Park sam procenio na 100-200e po kvadratu jer realno em će biti smanjen, em ga plaćate mesečno, em će Vaše dete na 1000 stanova čekati nekada i satima na red da se spusti niz tobogan, dakle ostaje samo prednost privatnosti tj dete će biti na oku medju postojećim stanarima ali pitanje je koliko ćete taj park koristiti. Zatim ćete npr za stan od 70kv plaćati njegovo održavanje 30-40e dok traje subvencionisanje investitora, a u budućnosti možda i više. To je sa infostanom, upravnikom i ostalim oko 50-60e minimum mesečnog troška bez struje, grejanja, telefona, interneta i ostalih troškova. Ako uzmemo da je prosečna kvadratura stanova oko 50kv to je znači trenutno na 1000 stanova 20000e minimum na održavanje parka. Slažem se da treba da se plati ali voleo bih da mi neko objasni sta to može sa 20000e mesečno, a ne može sa npr 10000e mesečno što se održavanja tiče. A za tih 50-60e mesečno mogu ići svaki dan u drugi park ili učlaniti se u neki klub ili plaćati mesečnu igraonicu sa babysittingom i za manje. A rodjendan i pravu igraonicu u parku nemam već bih morao za to dodatno da izdvajam novac. Izgled kondominijuma je narušen soliterima. Park nije kao što je prvobitno planirano. Kvalitet gradnje je prosek za iole normalnu novogradnju. Uzeću primer kapija vračara gde je cena bila slična, a kvalitet veći, ali nema zatvoren park. Umesto 700 sada će biti 1000 stanova, veća guzva kako na putevima tako i po parku, problem parkiranja bez garaže. Većina stanova u drugoj fazi gleda na onog frankenštajna u Bilećkoj i ne dobija sunce. Sama lokacija ukoliko niste usko vezani za voždovac nije ništa posebno jer je čak na kraju voždovca ili njegovog početka kako ko gleda. Preskupe prepravke u stanu ukoliko hoćete više utičnica, tuš kabinu, drugačiji zid... što dodatno diže cenu kvadrata. Investitor radi šta hoće sa kompleksom. Naplaćuje se u proseku 2-3% više u odnosu na pravu kvadraturu. Pregradni zidovi od gipsa što je mana koliko i prednost. Cena kvadrata skuplja od ostalih, pariraju skupljim lokacijama. Unutrašnji stanovi gledaju jedni u druge. Spoljni stanovi su redji sa boljim pogledom.

- pozitivno
Ono što i dalje ljudi gledaju, a to je privatan park. Nema prljavih pasa lutalica, narkomana, velike prašine i prljavštine. Komplex izgleda bolje od većine zgrada u Vojvode Stepe. Kupatila su za razliku od većine novogradnji prostrana. Zelene površine i komplex će se nadam se održavati čistim. Cene kvadrata skaču, dobre pozicije stanova se brzo prodaju te je potrebno brzo reagovanje. Usmena rezervacija je besplatna nekih nedelju dana. Penthause-i su pristojnih do skromnih kvadratura, terase kod penthausa se računaju upola cene. Manjak boljih stanova u beogradu za tu cenu jer se bolji stanovi brzo prodaju.

Eto, nadam se da će nekome ovaj posto značiti i pomoći mu u razmatranju pri kupovini.
:sesir:
 
Moja razmišljanja o VK

Prednosti:
- Koncept zatvorenog tipa, meni lično simpatičan iz više razloga a pre svega zbog bezbednosti, privatnosti i komfora (podzemni parking, dvorište, komercijalni sadržaji na jednom mestu)
- Blizina Bajfordove (Banjičke) šume. Zelene površine ovog tipa su retkost u gradu kao što je Beograd gde se stabla seku i zelene površine betoniraju kako kome dune. Ne znam da li je u pitanju moj subjektivni oswćak, ali kvalitet vazduha je u ovom delu Voždovca uz šumu neuporediv u odnosu na mnoge delove grada. Sportski centar Banjica sa bazenom, teniskim terenima itd na 7-8 min hoda. Avala relativno blizu (iako još uvek nema sadržaja vrednih pažnje za neku redovniju upotrebu)
- Sa aspekta investiranja - 4 fakulteta u blizini, VMA, nekadašnji Diplomatski klub takodje u blizini (u planu je renoviranje). Solidan broj diplomatskih predstavništva u okruženju (duž bul oslobodjenja i dedinja).
- Solidna sobraćajna veza sa centrom (tramvaj v stepe, autobus bul oslobodjenja), autokomanda/autoput.

Mane:
- Okruženje je trenutno vizuelno šarenoliko, sa velikim brojem kuća/udžerica koje će se uskoro rušiti (sa strane Bilećke) i još uvek šarenolikom ulicom V Stepe koja iako ima vrlo raznovrsnu ponudu svega i svačega (u smislu radnji i potrepština), većim delom još uvrk izgleda nekompaktno i nefunkcionalno.

Gradjevinski posmatrano VK nisu ništa ne znam koliko epohalno, ali sasvim solidno i naizgled kvalitetnije od većine novogradnji u ponudi na sličnim lokacijama.

Na kraju sam se odlučio za drugu nekretninu, ali mislim da ne bih pogrešio da sam pazario u prvoj, drugoj ili sad u trećoj fazi VK. Ove iduće faze ka V Stepe su mi iskreno manje interesantne, ali donekle razumem odluku investitora da ide sa zgradama veće spratnosti jer će se time podići atraktivnost života u zgradama orijentisanim ka bučnoj ulici i dodatno stvoriti “zid” koji odvaja i štiti miran deo Bilećke od žamora iz V Stepe.
 
Kako napreduje izgradnja? Jel može neka mini fotoreportaža?
 
Vrh