Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Moj stan je bio manji za vise od 3 posto. I naravno dobio sam manji stan za 3 posto od placenog

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
 
bgworld":2vqi5czx je napisao(la):
Moj stan je bio manji za vise od 3 posto. I naravno dobio sam manji stan za 3 posto od placenog

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
I sta si radio po tom pitanju? Jel si dobio neki povracaj novca preko tih 3%?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
bgworld":17p4h8n8 je napisao(la):
Moj stan je bio manji za vise od 3 posto. I naravno dobio sam manji stan za 3 posto od placenog

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
A ko je utvrdio da je stan manje kvadrature? Da li si dobio dokument od investitora gde je to jasno navedeno ili si naknadno sam angazovao geometra?
 
@vladimir15 - imam oko 0.7m2 manje nego u ugovoru što dođe nekih 1.5%. Kad se pretvori u eura bude dosta, ali šta je tu je. Kao što je neko ranije napisao ugovor je u fazonu uzmi ili ostavi. Iskreno nisam ni merio do sad, ali kad svi već toliko pišu reko ajde.

@lkpm kod mene je stvarno bio katastrofalan. Ali stvarno, stvarno katastrofalan. Nisam inicijalno hteo da ga menjaju, sve sam se nadao da će uspeti da ga srede i pokušavao da se nateram da ga prihvatim jer znam koji je to posao sad kad ga menjaju, ali smo se na kraju i oni i ja složili da se morao menjati. Ali glavno je biti uporan i malo dosadan.
 
Oni su premerili i napisali novi aneks ugovora. Konsultovao sam advokata ali kaze da tu ne moze nista da se promeni. Ostajem kratak za neku hiljadu eura jer sam potpisao takav ugovor
vrlorad":2crzhf31 je napisao(la):
bgworld":2crzhf31 je napisao(la):
Moj stan je bio manji za vise od 3 posto. I naravno dobio sam manji stan za 3 posto od placenog

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
A ko je utvrdio da je stan manje kvadrature? Da li si dobio dokument od investitora gde je to jasno navedeno ili si naknadno sam angazovao geometra?

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
 
@NonForumMan, mozes li da mi napises sa kojim parketom ti menjaju neispravan parket? Isto sa prefabikovanim Saginim parketom 14mm ili tarketom, a ako menjaju tarketom, interesuje me kojim tarketom? Hvala

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
bgworld":1zvyr9sa je napisao(la):
Oni su premerili i napisali novi aneks ugovora. Konsultovao sam advokata ali kaze da tu ne moze nista da se promeni. Ostajem kratak za neku hiljadu eura jer sam potpisao takav ugovor
vrlorad":1zvyr9sa je napisao(la):
bgworld":1zvyr9sa je napisao(la):
Moj stan je bio manji za vise od 3 posto. I naravno dobio sam manji stan za 3 posto od placenog

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
A ko je utvrdio da je stan manje kvadrature? Da li si dobio dokument od investitora gde je to jasno navedeno ili si naknadno sam angazovao geometra?

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
Jesi li insistirao kod investirora na toj informaciji ili su ti tokom primopredaje dali taj dokument o izvedenoj povrsini? Ja prilikom primopredaje nisam dobio gotovo nista od dokumentacije (sem racuna i potvrde o kucnom broju).
 
E moji dragi kupci,profesionalno sam u oblasti nekretnina i to sto rade sada vec svi investitori je ocigledna pljacka i koriscenje ove banana drzave i nedostatka institucija za klasicno dobijanje ekstraprofita. Kada sednem za komp,podrobno cu vam objasniti mahinacije oko povrsina stanova sa dokazima. A notari overavaju predugovore i ugovoe sa povrsinama iz marketinskih kataloga.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da li neko zna na osnovu koje kvadrature stana država odredjuje porez na imovinu i iznos za refundaciju pdv-a za kupce prvog stana? Da li iz ugovorene ili izvedene? To uopste nije zanemarljiva cifra, ako tu postoji razlika.
 
Mi smo dobili povracaj PDV-a na osnovu kvadrature iz ugovora

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A da li ste imali manju izvedenu kvadrturu i prilozili neki pismeni dokaz o tome pri podnosenju zahteva za povrat pdv-a?
 
Po struci sam dipl.grad.inz. a po profesiji licencirani procenitelj. Moram vam reci da,nazalost,bar je to moje dugogodisnje iskustvo pokazalo,kupci su uglavnom u zabludi i slepo,a nekad i naivno, veruju svemu sto im upakuju marketinske agencije i angazovane devojke u prodaji. Ponavljam,to je moje zapazanje,ne kazem da su svi takvi.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Kupci smo u drugoj fazi tako da nazalost jos uvek ne znamo sta ce nas sacekati i koja kvadratura. Jedino sto smo dobili je racun za katalosku kvadraturu tj. kvadratura za koju smo i platili pdv

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553121#p553121:24w0a84x je napisao(la):
Meridijan » Pet Jul 20, 2018 10:10 pm[/url]":24w0a84x]Da li neko zna na osnovu koje kvadrature stana država odredjuje porez na imovinu i iznos za refundaciju pdv-a za kupce prvog stana? Da li iz ugovorene ili izvedene? To uopste nije zanemarljiva cifra, ako tu postoji razlika.

Izvedena povrsina je jedina relevantna povrsina. Na osnovu projekta izvedenog stanja dobija se ono sto je stvarno izvedeno i konacno dobijeno. To je povrsina koja ce se upisati u katastar, to je povrsina koju vlasnik poseduje i to je povrsina na koju se placa porez. To je jedina relevantna povrsina kada se citav proces kupovine stana zavrsi.

Sama rec projektovana znaci da je to nesto sto se ocekuje, projekcija, nista drugo. Kada se kupuje stan u izgradnji ne moze se druga povrsina kupiti sem te. Zato postoji aneks koji ce kasnije da ispegla stvar i resiti razlike izmedju projektovane i izvedene povrsine.

Sto se tice povracaja PDV-a na prvi stan drzava je tu izasla u susret da ljudima odmah vraca novac na osnovu projektovane povrsine. Medjutim, ukoliko mi kvadratura stana bude manja, a na te kvadrate sam ostvario povrat pdv-a, ja sam GDS-u potpisao dokument da cu platiti pdv na te kvadrate ako mislim da dobijem novac nazad, sto je naravno korektno. Prilikom povrata novca za manjak kvadrata, ukoliko se desi, duzan sam GDS-u da donesem resenje kako bi proverili na koliko kvadrata sam dobio povrat.

Znaci kod samog povrata pdv-a na prvi stan mozda se drzava zezne ili ne za koji kvadrat kod vasih ugovora jer koristi projektovanu povrsinu, ali ne moze da se bavi sad svakom klauzulom koja se smisli. A mozda je i drzava smislila mehanizam, pa kasnije kada je stan upisan u katastar moze da vam trazi visak vracenog pdv-a.

Glavno je to da je na kraju procesa iskljucivo relevantna izvedena povrsina i nista drugo.
 
Hvala, Kanta. Iz ovoga zaključujem da bi oni morali u zapisniku o primopredaji da konstatuju izvedenu kvadraturu. Medjutim na ovom forumu niko nije potvrdio da mu je to uneto u zapisnik.
 
Naravno da bi morali svakom kupcu da predoce sta je na kraju dobio. Oni bez Projekta izvedenog stanja ne mogu dobiti upotrebnu dozvolu i zgradu upisati u katastar.
Mozda su u svoj ovoj zbrci oko parketa i vasih pritisaka u haosu pa zaboravljaju na neke stvari.
A video si, neko je kacio formalne nedostatke za upotrebnu dozvolu, ocigledno neko malo aljkav radi taj posao i frlja se sa brojevima.
Ispeglace se sve to na kraju.
 
Kanta":6pp521wl je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=553121#p553121 je napisao(la):
Meridijan » Pet Jul 20, 2018 10:10 pm[/url]":6pp521wl]Da li neko zna na osnovu koje kvadrature stana država odredjuje porez na imovinu i iznos za refundaciju pdv-a za kupce prvog stana? Da li iz ugovorene ili izvedene? To uopste nije zanemarljiva cifra, ako tu postoji razlika.

Izvedena povrsina je jedina relevantna povrsina. Na osnovu projekta izvedenog stanja dobija se ono sto je stvarno izvedeno i konacno dobijeno. To je povrsina koja ce se upisati u katastar, to je povrsina koju vlasnik poseduje i to je povrsina na koju se placa porez. To je jedina relevantna povrsina kada se citav proces kupovine stana zavrsi.

Sama rec projektovana znaci da je to nesto sto se ocekuje, projekcija, nista drugo. Kada se kupuje stan u izgradnji ne moze se druga povrsina kupiti sem te. Zato postoji aneks koji ce kasnije da ispegla stvar i resiti razlike izmedju projektovane i izvedene povrsine.

Sto se tice povracaja PDV-a na prvi stan drzava je tu izasla u susret da ljudima odmah vraca novac na osnovu projektovane povrsine. Medjutim, ukoliko mi kvadratura stana bude manja, a na te kvadrate sam ostvario povrat pdv-a, ja sam GDS-u potpisao dokument da cu platiti pdv na te kvadrate ako mislim da dobijem novac nazad, sto je naravno korektno. Prilikom povrata novca za manjak kvadrata, ukoliko se desi, duzan sam GDS-u da donesem resenje kako bi proverili na koliko kvadrata sam dobio povrat.

Znaci kod samog povrata pdv-a na prvi stan mozda se drzava zezne ili ne za koji kvadrat kod vasih ugovora jer koristi projektovanu povrsinu, ali ne moze da se bavi sad svakom klauzulom koja se smisli. A mozda je i drzava smislila mehanizam, pa kasnije kada je stan upisan u katastar moze da vam trazi visak vracenog pdv-a.

Glavno je to da je na kraju procesa iskljucivo relevantna izvedena povrsina i nista drugo.
Nisi u pravu

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja sam potpisao ponovo kod notara aneks ugovora na novu povrsinu stana. A upotrebna dozvola se ocekuje za dva meseca

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
 
Meni je ponuđen ugovor sa istom klauzulom - 3/+3 % kod investitora AFI
Probaćemo da to promenimo, zanima me da li je neko uspeo. Ja prihvatam da bude i 0 pa neka doplati ko kome treba na kraju. To je mnogo poštenije čini mi se.


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja sam se baš pitao ko kupuje novogradnju u kondominijumima, kad ono sve neki naivni ljudi...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
dejjan":3ugfrasp je napisao(la):
Ja sam se baš pitao ko kupuje novogradnju u kondominijumima, kad ono sve neki naivni ljudi...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Da, iskusni ih zidaju

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Naivna ili ne, moja nekretnina sada vredi barem 25%vise od placenog :)
 
Obično se stan iz druge ruke prodaje skuplje nego preostalih 500 novih stanova koji se grade. Tako i Warren Buffett zarađuje 25% godišnje ...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
ChungaLunga":3fr9rw66 je napisao(la):
bgworld":3fr9rw66 je napisao(la):
Moj stan je bio manji za vise od 3 posto. I naravno dobio sam manji stan za 3 posto od placenog

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
I sta si radio po tom pitanju? Jel si dobio neki povracaj novca preko tih 3%?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Da jesam. Dobio sam povracaj ali samo to sto je preko 3 posto

Послато са SM-G955W уз помоћ Тапатока
 
Vrh