Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Poslali su dopis i zvanično. Videćemo šta će se dešavati dalje.

Evo teksta dopisa:

Beograd, 28.5.2018.
Poštovani/a gospodine/gospođo,
Svesni da je kupovina stana jedna od najvažnijih životnih odluka, investitor Shikun & Binui Group koji u Srbiji posluje kroz svoju kompaniju Novi Dom Red d.o.o, posvećen je svakom detalju i pažljivo bira isključivo renomirane proizvođače, izvođače i podizvođače radova. U skladu sa tim, ni stambeni kompleks Voždove kapije nije izuzetak. Međutim, i pored angažovanja tima profesionalaca, došlo je do propusta koji nije mogao da se predvidi.
Iako nije u pitanju greška investitora, budite sigurni da ćemo Vašem problemu pristupiti ozbiljno i profesionalno, uz poštovanje svih standarda kvaliteta koji se odnose na ugovorene specifikacije za završno opremanje. Takođe, u najbržem mogućem roku posvetićemo se rešavanju Vašeg slučaja pojedinačno.
Voždove kapije su jedan od brojnih projekata iza kojih ponosno stojimo. Profesionalnost i konkurentnost na tržištu nekretnina potvrdili smo uspešno realizovanim projektima, a dokaz za to su brojni zadovoljni klijenti ne samo u Srbiji, već i širom sveta koji su nam poklonili svoje poverenje.
Uveravamo Vas da ćete u Voždovim kapijama imati budućnost kakvu ste zamislili i kakvu smo Vam obećali.
Srdačan pozdrav,
Voždove kapije tim


Mislim da su svesni da će morati da menjaju parket.

Na konto onoga da su se neki stanari već uselili, nije se niko uselio bar kolko ja znam.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541186#p541186:3hkir0xq je napisao(la):
NonForumMan » Uto Maj 29, 2018 9:27 am[/url]":3hkir0xq]Poslali su dopis i zvanično. Videćemo šta će se dešavati dalje.

Evo teksta dopisa:

Beograd, 28.5.2018.
Poštovani/a gospodine/gospođo,
Svesni da je kupovina stana jedna od najvažnijih životnih odluka, investitor Shikun & Binui Group koji u Srbiji posluje kroz svoju kompaniju Novi Dom Red d.o.o, posvećen je svakom detalju i pažljivo bira isključivo renomirane proizvođače, izvođače i podizvođače radova. U skladu sa tim, ni stambeni kompleks Voždove kapije nije izuzetak. Međutim, i pored angažovanja tima profesionalaca, došlo je do propusta koji nije mogao da se predvidi.
Iako nije u pitanju greška investitora, budite sigurni da ćemo Vašem problemu pristupiti ozbiljno i profesionalno, uz poštovanje svih standarda kvaliteta koji se odnose na ugovorene specifikacije za završno opremanje. Takođe, u najbržem mogućem roku posvetićemo se rešavanju Vašeg slučaja pojedinačno.
Voždove kapije su jedan od brojnih projekata iza kojih ponosno stojimo. Profesionalnost i konkurentnost na tržištu nekretnina potvrdili smo uspešno realizovanim projektima, a dokaz za to su brojni zadovoljni klijenti ne samo u Srbiji, već i širom sveta koji su nam poklonili svoje poverenje.
Uveravamo Vas da ćete u Voždovim kapijama imati budućnost kakvu ste zamislili i kakvu smo Vam obećali.
Srdačan pozdrav,
Voždove kapije tim


Mislim da su svesni da će morati da menjaju parket.

Na konto onoga da su se neki stanari već uselili, nije se niko uselio bar kolko ja znam.


STIGLO JE I MENI, JA SAM I BIO DA VIDIM STAN IMAM I SLIKE, ALI PARKET NISAM ISKRENO NI ZAGLEDAO, POSTO SU BILI U ZURBI.
 
Ne dozvolite da vas ubrzavaju tokom primopredaje, vase je pravo da sve detaljno proverite.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541186#p541186:ru4jao82 je napisao(la):
NonForumMan » Uto Maj 29, 2018 9:27 am[/url]":ru4jao82]

Na konto onoga da su se neki stanari već uselili, nije se niko uselio bar kolko ja znam.

Primopredaja je uveliko pocela, cim se izvrsi primopredaja kljuceva, stanar ulazi u posed stana, rizici prelaze na njega itd. Ja to razumem kao useljenje...sad da li je neko uneo namestaj u stan ili ne to je drugo.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541209#p541209:3b47aswn je napisao(la):
ChungaLunga » Uto Maj 29, 2018 10:25 am[/url]":3b47aswn]To je njihova fora da te ubrzaju jer im se zuri da bi mi imali sto manje vremena da pronadjemo nepravilnosti u stanu. Ako im se zuri pa neka idu. Ja imam vremena natenane da pregledam ceo stan. Ne dajte da vas pozuruju jer onda pristajete da "radite" na svoju stetu.

Ja pretpostavljam da postoji neki period i nakon primopredaje kljuceva dokle moze da se prijavi nepravilnost. Koliko god vremena da provedes testirajuci stan, moze da ne bude dovoljno. Nekad je potrebno npr 2 nedelje da se nesto provali...

Npr. drugar kada se uselio u west65, je izvalio da se voda u tus kabini sliva na pogresnu stranu. Ko se jos tusira prilikom primopredaje stana? Nego je proslo neko vreme dok je ubacio stvari i dok se uselio, i kad je poteklo malo vise vode uocila se nepravilnost. Naravno da su mu izasli u susret i da su otklonili.
 
nemojte da vas loze da se nepravilnosti mogu prijaviti samo tokom primopredaje. za primopredaju mozete bukvalno da uzmete kljuceve na ulici i oni ce i dalje morati/hteti da vam poprave sve sto prijavite u narednih par godina. mene su samo zamolili da sve prijavim dok su majstori jos uvek na kompleksu, sto je narednih 18 meseci, zato sto je tako lakse. ja sam se u central garden uselio pre 5 meseci, a i dan danas izvaljujem neke sitne probleme koje oni dodju i poprave. naravno da se ne moze sve izvaliti dok se covek ne useli i pocne svakodnevno da koristi stan.
 
Ja sam preuzeo stan prosle nedelje i bio prilicno naplasen svime sto sam citao. Imao sam zamerke i obecali su mi da ce biti otklonjene u kratkom roku. Nisam primetio da u mom stanu ima problema sa parketom . Nisam neki expert al na oko je u redu. Svakako mi je receno da je garancija na gradjevinske radove 5 godine. U svakom slucaju uveliko su mi stolari u stanu i nadam se da cu ubrzo imati slike . Imate otvoren poziv na kafu
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541309#p541309:1l16rudi je napisao(la):
dzigz » Uto Maj 29, 2018 7:04 pm[/url]":1l16rudi]dakle, doslo je ocigledno do velikog propusta, verovatno ima i drugih, ali nemojte da vas loze da se nepravilnosti mogu prijaviti samo tokom primopredaje. za primopredaju mozete bukvalno da uzmete kljuceve na ulici i oni ce i dalje morati/hteti da vam poprave sve sto prijavite u narednih par godina. mene su samo zamolili da sve prijavim dok su majstori jos uvek na kompleksu, sto je narednih 18 meseci, zato sto je tako lakse. ja sam se u central garden uselio pre 5 meseci, a i dan danas izvaljujem neke sitne probleme koje oni dodju i poprave. naravno da se ne moze sve izvaliti dok se covek ne useli i pocne svakodnevno da koristi stan.
Kako to izgleda na Central Gardenu? Jel otklanjaju? I meni su rekli da mogu sve da prijavljujem i nakon primopredaja
 
Zapisnik sa primopredaje je pravno obavezujuci dokument, naknadne primedbe se rešavaju kao reklamacije,...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541348#p541348:5k08qv2q je napisao(la):
Dzingis » Uto Maj 29, 2018 10:14 pm[/url]":5k08qv2q]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=541309#p541309:5k08qv2q je napisao(la):
dzigz » Uto Maj 29, 2018 7:04 pm[/url]":5k08qv2q]dakle, doslo je ocigledno do velikog propusta, verovatno ima i drugih, ali nemojte da vas loze da se nepravilnosti mogu prijaviti samo tokom primopredaje. za primopredaju mozete bukvalno da uzmete kljuceve na ulici i oni ce i dalje morati/hteti da vam poprave sve sto prijavite u narednih par godina. mene su samo zamolili da sve prijavim dok su majstori jos uvek na kompleksu, sto je narednih 18 meseci, zato sto je tako lakse. ja sam se u central garden uselio pre 5 meseci, a i dan danas izvaljujem neke sitne probleme koje oni dodju i poprave. naravno da se ne moze sve izvaliti dok se covek ne useli i pocne svakodnevno da koristi stan.
Kako to izgleda na Central Gardenu? Jel otklanjaju? I meni su rekli da mogu sve da prijavljujem i nakon primopredaja

Otklanjaju, momci iz Esona (firma koja odrzava kompleks) reaguju odmah, a ako trebaju majstori zavisi od toga da li i dalje rade u kompleksu - nekad se sve zavrsi za dan, a nekad treba i nekoliko nedelja.
 
Da li se neko raspitivao za spoljne jedinice klime dal imaju nameru da ih sakriju il koje je tu resenje?
 


Počelo postavljanje fasadne stolarije u II fazi.

Creva za odvod kondenza iz klima su izvučena na fasadu.

To nije rađeno u I fazi. Pitanje je gde se odvodi kondenz?

Kako rade klime i ostalo kod useljenih?
 
Juce kad sam isao do VK, rupe koje su probusili oko kontejnera da bi ih "zamaskirali" ipak su zatrpali i zabetonirali te rupe. Tako da izgleda nista ni od tog maskiranja. Nazalost izgleda da ce ostati onako kako sada jeste.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 

Ovako to izgleda na lokaciji između Sarajevske i Nemanjine, Beograd
 
Ovo je neka tehnologija koja je previše skupa za Voždovac.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Na sajmu.
Umesto onog starog raspalog sto ih ima svuda po gradu, postavljen je ovaj.
 
Na zapadu se kontejneri nalaze u okviru kompleksa, njihov izgled je nebitan. Ovde je problem što će kontejnere da koristi ceo kvart.
 
Na "zapadu" su kontejneri zaključani u kućici sa osvetljenjem i koriste ih oni koji imaju ključ.
"Ovde" ću lično prenositi đubre sa susednih opština da bi više smrdelo :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542237#p542237:34n1942y je napisao(la):
bgvozd » Sub Jun 02, 2018 10:40 pm[/url]":34n1942y]
Creva za odvod kondenza iz klima su izvučena na fasadu.

To nije rađeno u I fazi. Pitanje je gde se odvodi kondenz?

Kako rade klime i ostalo kod useljenih?

Jeste rađeno i u prvoj fazi, isto tako je rešeno.
 
Rešeno preko "fasadnog" zida ili preko terase? Kod instalacije za klimu na terasi na fotografiji se vide dva creva koja ulaze u oluk. Čemu onda služe creva izvedena na fasadu? To nisam video u prvoj fazi? Možda sam prevideo taj detalj?
 
dejjan":1ak5xm6u je napisao(la):
Na "zapadu" su kontejneri zaključani u kućici sa osvetljenjem i koriste ih oni koji imaju ključ.
"Ovde" ću lično prenositi đubre sa susednih opština da bi više smrdelo :)
Pa o tome pričam. Ja živim u stambenom kompleksu zatvorenog tipa koji je građen početkom 80ih i upravo je takvo rešenje. Svaki ulaz ima svoju prostoriju sa kantama za smeće koje se redovno prazne a sama prostorija se pere dva puta mesečno. Ne smrdi, niko sa strane ne baca smeće i nikom nije pod prozor. Srbija je daleko od tog nivoa, tamo ni podrume ne mogu da obezbede u "lux" novogradnjama a da ne pričamo o nečem drugom.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=542686#p542686:1gej1qux je napisao(la):
bgvozd » Pon Jun 04, 2018 9:18 pm[/url]":1gej1qux]Rešeno preko "fasadnog" zida ili preko terase? Kod instalacije za klimu na terasi na fotografiji se vide dva creva koja ulaze u oluk. Čemu onda služe creva izvedena na fasadu? To nisam video u prvoj fazi? Možda sam prevideo taj detalj?

Creva u fasadi su za kondenz od unutrašnje jedinice. Na terasi su za kondenz spoljašnje jedinice. Evo na ovoj slici tamno negde iz decembra/januara se vide creva na fasadi.
 
Mi smo vratili stan na primopredaji na dodatne popravke ali evo vec 8 dana nam nisu javili kada da ocekujemo sledeci pokusaj primopredaje odnosno kada ce biti gotove uocene popravke. Da li je neko dobio neku informaciju? (Sem dopisa)
 
Vrh