Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Jeste ovo zemlja Srbija, ali mislim da nije posteno da ti neko uzme 100 000+ eur i kaze ti da ce da uradi jedno za te pare, a onda uradi drugo. Zato su tu ugovori, pa ce problem sigurno nekako da se resi.
 
E odjavljujem se sa teme jer definitivno imate ogranicene poglede na stvari...Da naivni ste.. jer ja sam isto ta koja je htela odredjeni sprat,odredjenu poziciju,odredjenu kvadraturu,odredjeni raspored,ali ne po svaku cenu bas zato sto placam sto i nesto hiljada.. tj nisam htela da platim nesto sto i nesto hiljada a da to prethodno ne vidim,pa po cenu da ne kupim nikad tu stan i tu se svaka prica zavrsava.. jer opet naglasavam JA SAM PARKET VIDELA I DOPAO MI SE KAO TAKAV.. zato sa dodatnom reci rustik nemam problem od zivotnog znacaja.
 
Kakve liste čekanja? Poslednje 3 zgrade će 2 godine da stoje prazne.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nema potrebe da (nas) vredjas. Ne vredja niko ni tebe. Blago tebi sto je tebi sve ispalo tako. Nije lepo reci nama, koji nismo mogli da prodjemo kao ti, da smo naivni.

Ne slazem se ni ja sa pola postova ovde pa ne vredjam niti reagujem ovako burno. Kako si imala pozitivan stav prema stanu, zadrzi ga i ovde na forumu :)
 
Moram da priznam da citajuci komentare pojedinih vlasnika, buducih stanara koji su PAMETNI i njihovu, njenu korespodenciju, zapitam se i konstatujem koliko bezobzirnosti i voljom za prepiranje oko nadasve normalnih stvari postoji.
Ovaj forum postoji da resavamo peobleme koji ce naravno postojati, jer ne postoji ozbiljnost u poslovanju, a koje svi mi ocekujemo.
Potrebno je ipak samo malko kulture i postovanje prema nekim koji misle malko drugacije.
 
Ja nikog me vredjam,ali to je odgovor na to da sam ja kupac za pozeleti u prevodu naivna pristajem na sve.. e pa ja svoje misljenje da vi koji ste toliko negativni prema celom projektu da usko gledate na stvari,nisam tako ulepsala nego sam rekla ogranicene poglede na stvari..a da smo svi bili u istoj situaciji da jesmo... pogotvo sto nije u pitanju bila nekakva javna rasprodaja po niskim cenama pa da smo trebali da se utrkujemo ko ce pre i ko ce bolke..
 
missnadja od dame sa razvijenim ukusom se očekuje i kulturan stil izražavanja kako verbalnog tako i pisanog. Niko te nije vređao pa lično pozdravljam tvoje odjavljivanje.
Uzimajući tvoje sposobnosti, voleo bih da te angažujem da mi obezbediš penthouse u II fazi kada radovi budu završeni, naravno, direktno od investitora ili po ceni koja je bila u izgradnji + 2% standardne provizije za tebe. Verujem da nećeš odbiti ponudu.
Normalni ili ne, ukazujemo na to da je na osnovu dostupnih informacija došlo do kršenja ugovorenih obaveza od strane investitora. Ugovor nije samo da bi se prodavac zaštitio.
Svako može da proveri ugovoreno i izvedeno stanje. Na osnovu toga se može izjasniti da li smo nenormalni, naivni, glupi itd. I pored svega smatram da živimo u pravnoj državi a to je temelj društva. Ako ne veruješ u pravno uređenu državu ne veruješ ni u društvo pa samim tim se postavlja pitanje čemu se nadaš kada ovde ulažeš novac? To društvo su tvoje komšije koje će ti sutra praviti žurku svake noći a ti i tvoja porodica ćete samo na to da ćutite. Svi će ti reći da si naivna gde si kupila stan i da si trebala prvo da se raspitaš kakav ti je komšiluk. Raspitaj se malo kako je po nekim drugim lokacijama gde čak i obezbeđenje ćuti da ih "mrak ne bi pojeo".
 
Pa za pocetak bi mogli malko pozitivnije da mislite,her ovde niko nista vec mesecima nije lepo rekao na konto citavog projekta...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=539896#p539896:301se538 je napisao(la):
miodragmiki » Sre Maj 23, 2018 4:01 pm[/url]":301se538]missnadja od dame sa razvijenim ukusom se očekuje i kulturan stil izražavanja kako verbalnog tako i pisanog. Niko te nije vređao pa lično pozdravljam tvoje odjavljivanje.
Uzimajući tvoje sposobnosti, voleo bih da te angažujem da mi obezbediš penthouse u II fazi kada radovi budu završeni, naravno, direktno od investitora ili po ceni koja je bila u izgradnji + 2% standardne provizije za tebe. Verujem da nećeš odbiti ponudu.
Normalni ili ne, ukazujemo na to da je na osnovu dostupnih informacija došlo do kršenja ugovorenih obaveza od strane investitora. Ugovor nije samo da bi se prodavac zaštitio.
Svako može da proveri ugovoreno i izvedeno stanje. Na osnovu toga se može izjasniti da li smo nenormalni, naivni, glupi itd. I pored svega smatram da živimo u pravnoj državi a to je temelj društva. Ako ne veruješ u pravno uređenu državu ne veruješ ni u društvo pa samim tim se postavlja pitanje čemu se nadaš kada ovde ulažeš novac? To društvo su tvoje komšije koje će ti sutra praviti žurku svake noći a ti i tvoja porodica ćete samo na to da ćutite. Svi će ti reći da si naivna gde si kupila stan i da si trebala prvo da se raspitaš kakav ti je komšiluk. Raspitaj se malo kako je po nekim drugim lokacijama gde čak i obezbeđenje ćuti da ih "mrak ne bi pojeo".


Mozda ces mi bas ti praviti zurke iznad,pored ili ispod glave... pa se nadam da ces me pozvati na pice :wink:
 
A sto se tice moje korispodencije ona je najmanji problem,a ovaj forum nije napravljen samo da se komentarise u negativnom kontekstu.
 


Mozda ces mi bas ti praviti zurke iznad,pored ili ispod glave... pa se nadam da ces me pozvati na pice :wink:[/quote]Neće, taj je daleko od nas prvofaznih... ;)

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Pa kad bi ljudi bili pozitivni spremni na dogovore i saradnju mozda bi prva faza bila najbolja od svih,bez obzira na uklanjanje nedostataka iz prve faze u svim narednim :)
 
missnadja":1khxmcvp je napisao(la):
Pa za pocetak bi mogli malko pozitivnije da mislite,her ovde niko nista vec mesecima nije lepo rekao na konto citavog projekta...
Zasto sada izmisljas i govoris neistine? Mnogo je ljudi prokometarisalo da im sve deluje jako lepo. Da je kompleks jako lepo odradjen ali da im samo neke sitne stvari smetaju kao sto su kontejneri ili recimo ovaj parket, ili ono crevo iz bojlera. Pitao bih tebe da si uzela stan tik pored ovih kontejnera da kad izadjes na terasu prvog sprata gledas direktno kako romi preturaju po njima. Mirno bi gledala na to? Mi samo zelimo da ugovor bude ispostovan i da platimo ono sto je ugovorom navedeno. Isto tako zelimo da zivimo u mirnom i cistom naselju bez smeca i takvih kontejnera. Ako oni ne postuju ugovor, je l mogu ja da dodjem i kazem "E necu da vam platim 100000 kako pise u ugovoru nego cu vam dati 90000"? Da li bi mi dozvolili to? Ne bi. Pa zasto bih ja onda dozvolio nesto sto je mimo ugovora. Ako postujemo mi, neka postuju i oni. Kratko i jasno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Pa ne znam sta bih ti rekla,od svega srca ti zelim da uspes da isteras svoje,al ovo sad govorim bez imalo ironije...najozbiljnije jer iskreno ne bi volela da imam nezadovoljan komsiluk,nego da svi uzivamo u novim stanovima i zajednickim delovima
 
miodragmiki":xtu07xq9 je napisao(la):
Uzimajući tvoje sposobnosti, voleo bih da te angažujem da mi obezbediš penthouse u II fazi kada radovi budu završeni, naravno, direktno od investitora ili po ceni koja je bila u izgradnji + 2% standardne provizije za tebe. Verujem da nećeš odbiti ponudu.

Ako baš veruješ u pravnu državu, onda ne možeš kupiti nekretninu uz posredovanje nekoga ko nema licencu posrednika niti legalno isplatiti predloženu proviziju.
 
Ljudi dajte da se ne zamlacujemo glupostima nego da se mi koji hocemo da dobijemo ono sto smo potpisali i platili organizujemo i isteramo svoje - sto se parketa tice 100% smo u pravu i koliko ja vidim ima nas dosta koji su nezadovoljni ovakvim tretmanom. Za pocetak mozemo se organizovati i zajedno otici kod predstavnika prodaje, nek nas je i 5 ili 10 nije malo - a jaci smo ujedinjeni. Ovako kad se pojedinacno zalimo oni uvek pevaju istu pesmu kako se niko jas na to nije zalio i kako ce resiti a ne resavaju nista!
 
Potpisao sam ugovor pre 2-3 nedelje i u aneksu pise Hrast natur. U potpunosti se slazem da je nedopustivo ukoliko na bilo koji nacin ne ispostuju dogovor i podrzacu inicijativu da se zajedno borimo za ono sto stoji u ugovoru.

Da li neko moze/zeli podeliti kako se krecu cene izmena koje zelimo u stanu (npr. povecanje broja uticnica, izmene prekidaca/funkcija itd)?
 
Ja sam trazila nekoliko manjih izmena u stanu, konkretno produzila sam zid izmedju (nepostojeceg) hodnika i kuhinje i dodala zid/nisu u nastavku od nekih 60cm, malo povecala povrsinu kuhinje koja je prekrivena plocicama (zbog cega se za toliko smanjuje povrsina parketa a posto je parket skuplji od plocica tu kao ostvarila neku malu ustedu), u kupatilu promenila raspored bojlera/wc solje i lavaboa (tu sam takodje imala jedno umanjenje od nekih 60ak eur zbog toga sto mi nisu jedan zidic u kupatilu izgradili) i u jednoj spavacoj sobi dodala par uticnica...to me je kostalo izmedju 350 i 400eur racunajuci to umanjenja od otprilike 100eur (dakle bez umanjenja bi bio trosak nekih 450-500eur) Razmatrala sam i izmestanje klime u dnevnoj sobi od koga sam odustala posto su za to trazili nekih 800eur a arhitekta koju sam unajmila je izracunala da to ne bi smelo da kosta vise od 250eur.

Inace trebali je 2 do 3 meseca da mi posalju ispravnu ponudu, posle 3 ili 4 pogresne gde su mi zaracunavalu nepostojece troskove i izmene koje nisam trazila. Dakle kad vam saljuponudu za dodatne radove moj savet je sa je dobro proverite. Grese iskljucivo na stetu klijenta, od 3 ili 4 pogresne ponude ni jednom se nisu zeznuli na svoju stetu nesto da pogrese.

Dodatno imala sam u samom startu veliku neprijatnost sa njima - naime kad sam razmatrala kupovinu stana, agent je isticao kako su bojler i ves masina u kupatilu "sakriveni" izmedju dva zidica i ja sam i predugovor potpisala sa takvim projektom u aneksu gde su bojler i ves masina jasno ucrtani izmedju 2 zidica. Posle potpisivanja predugovora i prvog sastanka sa VK arhitektom, ona mi je nonsalantno rekla kako je to greska u projektu i kako ta dva zidica ustvari nece ni biti izdradjena vec ako ne zelim da mi se ves masina i bojler vide, mogu da napravim (o svom trosku) neki ormar i to sakrijem?! Kad sam rekla da je to neprihvatljivo i da insistiram da mi ili izgrade sve kao po predugovoru ili ponude adekvatno zamensko resenje, inace da cu da odustanem od potpisivanja glavnog ugovora ili da ih tuzim za prevaru, prvo su pokusali da me ubede da sam luda i da je zapravo isto da li je bojler sakriven ili ne, kao i da sam ja jedina osoba koja se na tu izmenu zalila, pa su onda kad to nije upalilo isli na tu kartu da ce zbog mog insistiranja oni (arhitekta konkretno) morati od svoje plate da odvoje da se meni sakrije bojler i tako neke pateticne ljigave price...dakle strasno je kad oni svoju gresku moraju da plate, ali nije strasno da klijent placa njihove greske iz svog dzepa...na kraju sam uspela da dobijem ono sto mi sleduje ali uz mnogo suludo potrosenog vremena, a o zivcima necu ni da pricam!
 
Inače koliko znam primopredaja stanova je počela, krecu od zgrade u O. Kersovanija - bilo bi lepo ako se javi neko ko je usao u stan da nam prenese utiske dok cekamo da nas pozovu...
 
Cini mi se da postoje stavke koje su pominjali da su deo standardnog opremanja kao npr. “Sakriveni bojler i ves masina” bas kao sto si opisala, elementi (ormarici) u kupatilu (secam se da su u pokaznom stanu pricali da je sve sto vidimo deo standardne ponude.
Mozda gresim ali mislim da su pominjali i sank u kuhinji da je deo koji se podrazumeva.
Danas se to ne podrazumeva.
Agent i arhitekta imaju neusaglasene price.
Steta sto je njihov odnos prema prodaji, potencijalnim kupcima na niskom nivou.
 
Dodatno zanimljivo u vezi skrivenog bojlera i veš mašine je bilo objašnjenje arhitekte (koja nije imala odgovor na bilo koje konkretno pitanje iz njenog domena) da projektovano rešenje nije tehnički izvodljivo jer bi se zidom postavljenim s jedne strane, koji se po projektu nalazi neposredno uz kadu, onemogućilo montiranje kade, te da je takvo rešenje moguće samo u kupatilima gde ta pozicija nije uz veš mašinu.
Ovo bi moglo biti logično, jer ukoliko bi zidić bio postavljen kao u projektu, kada bi mogla pretnodno da se montira ali se ne bi moglo pristupiti sifonu odnosno odvodu radi održavanja.
Ko je bio toliko ingeniozan da projektuje takvo rešenje (tehnički nefunkcionalno) i da li postoji još sličnih skrivenih iznenađenja u funkcionalnosti projekta (zaštićenog autorskim pravima) videćemo uskoro pri korišćenju stanova
 
VitezG":iq23ql3x je napisao(la):
Da li neko moze/zeli podeliti kako se krecu cene izmena koje zelimo u stanu (npr. povecanje broja uticnica, izmene prekidaca/funkcija itd)?

Generalno, mislim da su cene npr. elektro materijala korektne. Glavna stavka su troškovi izmena već izvedenog stanja. Mnogo se vremena izgubi na kompletiranju ponude dodatnih radova, pa zatim na otklanjanju grešaka/nesporazuma iz pristigle ponude (istine radi, u mom slučaju nije prošlo puno vremena za ispravljanje ponude), i onda se na kraju lepo i elegantno troškovi izmena u međuvremenu nastalog stanja prebace na kupca. Ali onda kupac prve faze, pun entuzijazma i vere u projekat kaže sebi "kad je beg bio cicija" i ne pravi od toga pitanje. U međuvremenu, preleži dečje bolesti, spozna npr. po koju o kvalitetu i savremenosti kontejnera, pa mu jedino ostaje da bar nove kupce posavetuje da se izmenama u stanu pozabave odmah po potpisivanju ugovora, a ne da misle da "ima vremena" i da konstantno "pritiskaju" prodaju da se taj proces ne oteže više nego što mora da traje (a realno, ništa kvalitetno ni ne može da se uradi preko noći) , iako je tu prodaja samo posrednik između arhitekte i raznih podizvođača s jedne strane i kupca sa druge. I na sastanku arhitektu pitati SVE, gde su radijatori u svakoj sobi, gde su bojleri, unutrašnje, spoljne jedinice, kutija ova, kutija ona, sve. Posle kad vam bojler u malom kupatilu bude horizontalno po sred zida, nema "otkud sad ovo?"

S druge strane, dobra strana kupovine u VK je što (skoro) sve može - košta, ali može, za razliku od na primer Zemunskih kapija i famozne Građevinske direkcije Srbije, gde, za ne tako male pare, skoro ništa ne može, koliko čujem.

Nekoliko ilustracija koliko taj osnovni elektro materijal koji se ugrađuje i nije neka visoka stavka, dok prepravke...

163fa2f7acd8eb0bfb6cd05091d864ad.jpg
20eac68ff4dc39542794715417b69cbb.jpg
a6b63b305850241dbd9e830b2e106b62.jpg
5a920d045fa64f8f44e6790bc7b3c0a8.jpg


Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Drage komšije,

Jednostavno zaključili smo da imamo identična iskustva . Posebno je zanimljivo iskustvo IS27 ja sam slično prošao ali .... Jednostavno u ovom timu postoje ljudi koji nisu upotrebljivi bez obzira na stepen poznavanja posla koji prezentuju kupcima.

Hteo bih još samo da prokomentarišem parket natur-rustik ili šta je već ugrađeno. Svoj parket još nisam video ali je jako zanimljiva fotografija koju je ChungaLunga postavio ako se radi o stanu u VK.
Na tzv industrijskom parketu se pored velikog broja čvorova nazire i dosta svetlog drveta (nijansa drveta) u narodu i zanatskom svetu poznato kao belika ili deo stabla koji je blizu kore i koji nema posebno visoku tvrdoću što će ovde biti suštinski problem u daljoj upotrebi podova.
Ovakva boja hrasta je uglavnom jako meka te sugerišem da izbegavate kupovinu težeg nameštaja sa tačkastim oslanjanjem ili čak trpezarijske stolice sa tankim al. nogama. Može se desiti da vam neka dama sa tankim štiklicama prodefiluje parketom i ostavi dugoročne uspomene na vašem novom rustik-natur industrial podu...
 
Vrh