VitezG":iq23ql3x je napisao(la):
Da li neko moze/zeli podeliti kako se krecu cene izmena koje zelimo u stanu (npr. povecanje broja uticnica, izmene prekidaca/funkcija itd)?
Generalno, mislim da su cene npr. elektro materijala korektne. Glavna stavka su troškovi izmena već izvedenog stanja. Mnogo se vremena izgubi na kompletiranju ponude dodatnih radova, pa zatim na otklanjanju grešaka/nesporazuma iz pristigle ponude (istine radi, u mom slučaju nije prošlo puno vremena za ispravljanje ponude), i onda se na kraju lepo i elegantno troškovi izmena u međuvremenu nastalog stanja prebace na kupca. Ali onda kupac prve faze, pun entuzijazma i vere u projekat kaže sebi "kad je beg bio cicija" i ne pravi od toga pitanje. U međuvremenu, preleži dečje bolesti, spozna npr. po koju o kvalitetu i savremenosti kontejnera, pa mu jedino ostaje da bar nove kupce posavetuje da se izmenama u stanu pozabave odmah po potpisivanju ugovora, a ne da misle da "ima vremena" i da konstantno "pritiskaju" prodaju da se taj proces ne oteže više nego što mora da traje (a realno, ništa kvalitetno ni ne može da se uradi preko noći) , iako je tu prodaja samo posrednik između arhitekte i raznih podizvođača s jedne strane i kupca sa druge. I na sastanku arhitektu pitati SVE, gde su radijatori u svakoj sobi, gde su bojleri, unutrašnje, spoljne jedinice, kutija ova, kutija ona, sve. Posle kad vam bojler u malom kupatilu bude horizontalno po sred zida, nema "otkud sad ovo?"
S druge strane, dobra strana kupovine u VK je što (skoro) sve može - košta, ali može, za razliku od na primer Zemunskih kapija i famozne Građevinske direkcije Srbije, gde, za ne tako male pare, skoro ništa ne može, koliko čujem.
Nekoliko ilustracija koliko taj osnovni elektro materijal koji se ugrađuje i nije neka visoka stavka, dok prepravke...
Sent from my STF-L09 using Tapatalk