Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Slazem se da su cene kvadrata otisle u nebo, a da je Vojvode Stepe deo od autokomande do trosarine "periferija" to nikako. Gresis bas dosta oko toga. Ali opet cu ponoviti svako ima pravo da misli sta oce. Svakom je svoj kraj najbolji , svakom je svoje selo najbolje itd.

Preterano je reći da je periferija, ali da je precenjeno, jeste. Pogotovo za Voždovac. Za sličnu cenu se prodaje novogradnja po NBG, koji je neuporedivo bolji kraj za život.
 
Preterano je reći da je periferija, ali da je precenjeno, jeste. Pogotovo za Voždovac. Za sličnu cenu se prodaje novogradnja po NBG, koji je neuporedivo bolji kraj za život.
Naravno da nije periferija to svako normalan zna ali cene da su nabijene to je istina i zalosno je. A da ulazimo sad u polemiku koji kraj je bolji za zivot itd... mogli bi mesec dana da objasnjavamo razloge za i protiv :) Ja npr. ne bih ziveo na nbg ni za dzabe.
 
Preterano je reći da je periferija, ali da je precenjeno, jeste. Pogotovo za Voždovac. Za sličnu cenu se prodaje novogradnja po NBG, koji je neuporedivo bolji kraj za život.
Jel moze neki link gde se po NBG prodaju po slicnoj ceni kao u Vozdovim Kapijama?
 
Ima i dalje dosta problema sa vodom u garaži. Potrebno je u ulicama okolo da se poveća obim na kanalizacionoj mreži, ali to je na dugom štapu. Ne rade neki ozbiljni sistemi u kompleksu - odimljavanje, prskalice itd., ali investitor već godinama potpuno ignoriše zahteve sa se to u garanciji reši. Kao uostalom i zahtev da se popravi hidroizolacija na krovu garaže.

Ali ako pričamo o lokaciji, to zavisi od čoveka do čoveka. Ovde ima nekih stvari kojih nema na NBG, i obratno. Dodatni plus je šinski gradski prevoz. Banjička šuma je blago koje treba čuvati i u kome se može uživati.
 
20230711_102402.jpg
 
Rok za 5. Fazu je uskoro, meni su rekli da u avgustu prelaze 80% zvanicno. Sto se tice 6. faze mislim da jeste originalno bio kraj 2024, mada stara je informacija dosta, mozda su promenili.
 
Da li samo meni ove zgrade liče na 1/1 klon Wellport-a ili su zapravo identičan projekat na drugoj lokaciji?
 
Dobar dan svima na grupi!
Pišem kao stanar Voždovih kapija u nadi da će neko imati sugestiju za jedan od nebrojeno mnogo problema koji postoje u ovom kompleksu.
Neću nabrajati sve nedostatke, bahatost investitora i izvođača jer sigurno će neki i reći da "tako nam i treba...".
Aktuelni problem je da smo doznali da u garaži na nivou -2 imamo bunar. Za bunar nismo ni znali dok nismo dobili prepiske firme za održavanje i investitora (na koje investitor i ne odgovara) a u kojima je goruća tema kvar pumpi koje održavaju nivo vode da ne dođe do plavljenja nivoa -2.
Pumpe su izuzetno skupe a kao što sam i napisao, potencijal vode u bunaru je da može poplaviti ceo nivo garaže.
Pošto verujem da ovo čitaju i moderatori i stručni, ima li neko iskustva i/ili predlog šta da radimo?
Šta preživljavamo u Voždovim kapijama nikome ne bih poželeo.
Hvala uanpred na sugestijama a hvala i ako ne bude podrugljivih komentara...nama je jasno sve da se sami sebi smejemo (kiselo).
P.S. Dodao bih da niko nije znao da kupuje stan u kompleksu sa bunarom i da je ovo ozbiljno prikrivan nedostatak. Investitor je sve znao i verovatno se nadao da će završiti izgradnju svih faza dok se pumpe ne pokvare.
 
Dobar dan svima na grupi!
Pišem kao stanar Voždovih kapija u nadi da će neko imati sugestiju za jedan od nebrojeno mnogo problema koji postoje u ovom kompleksu.
Neću nabrajati sve nedostatke, bahatost investitora i izvođača jer sigurno će neki i reći da "tako nam i treba...".
Aktuelni problem je da smo doznali da u garaži na nivou -2 imamo bunar. Za bunar nismo ni znali dok nismo dobili prepiske firme za održavanje i investitora (na koje investitor i ne odgovara) a u kojima je goruća tema kvar pumpi koje održavaju nivo vode da ne dođe do plavljenja nivoa -2.
Pumpe su izuzetno skupe a kao što sam i napisao, potencijal vode u bunaru je da može poplaviti ceo nivo garaže.
Pošto verujem da ovo čitaju i moderatori i stručni, ima li neko iskustva i/ili predlog šta da radimo?
Šta preživljavamo u Voždovim kapijama nikome ne bih poželeo.
Hvala uanpred na sugestijama a hvala i ako ne bude podrugljivih komentara...nama je jasno sve da se sami sebi smejemo (kiselo).
P.S. Dodao bih da niko nije znao da kupuje stan u kompleksu sa bunarom i da je ovo ozbiljno prikrivan nedostatak. Investitor je sve znao i verovatno se nadao da će završiti izgradnju svih faza dok se pumpe ne pokvare.

Sudski vestak gradjevinske struke pa advokatska kamcelarija specijalizovana za ovu vrstu problematike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: sun
A jel ima neki problem sa pumpom ili se žalite što postoji pumpa za vodu koja mora uvek da radi? Ima dosta primera takvih zgrada po BG-u kod kojih je to tako rešeno tako da nije to nešto jedinstveno. Kolko sam ja laički shvatio, taj izbor se pravi prilikom gradnje i neki stručnjak je procenio da je to prihvatljivije rešenje za te uslove. Za slučaj da je zgrada projektovana bez tih pumpi a onda se ispostavilo da ipak moraju da stoje e tad bi već bio problem i možda predmet tužbe.
 
A jel ima neki problem sa pumpom ili se žalite što postoji pumpa za vodu koja mora uvek da radi? Ima dosta primera takvih zgrada po BG-u kod kojih je to tako rešeno tako da nije to nešto jedinstveno. Kolko sam ja laički shvatio, taj izbor se pravi prilikom gradnje i neki stručnjak je procenio da je to prihvatljivije rešenje za te uslove. Za slučaj da je zgrada projektovana bez tih pumpi a onda se ispostavilo da ipak moraju da stoje e tad bi već bio problem i možda predmet tužbe.
U prelivnom bunaru, iliti pumpnoj stanici DŠ-III, projektom je predviđeno dve pumpe Grundfos SEG-40-26-2-50B. Vi ste pri zameni ugradili Grundfos UNILIFT-AP50B-50-11.

Mi ne znamo koje su dve prvobitno ugrađene jer je voda preplavila obe ove pumpe koje su neispravne (jedna pumpa je sad stradala zbog druge koja je u garanciji po predračunu u prilogu, za koju smo opominjali da se reaguje da se ovo ne bi desilo).

Obzirom da ste poslednji put ugradili pumpu modela UNILIFT, a da je projektom predviđeno SEG, molimo Vas za informacije:

Da li su i prvobitno ugrađene pumpe po projektu SEG-40-26-2-50B ili kao poslednja zamenjena UNILIFT-AP50B-50-11.
Kakvo je sada stanje, da li imamo jednu SEG a drugu UNILIFT pumpu i da li su karakteristike iste (dijagrami su zaista slični, ali ne potpuno isti - prilog)
Po našem mišljenju potrebno je drugačije tehničko rešenje (ovlašćeni izvođač Grundfos-a će danas u 14h sa nama obići bunar, pa predlažemo da pošaljete i Vi vašeg predstavnika).

Naša 2 inženjera i 4 tehničara intervenisali su u petak pred vikend i povezali 3 ručne potapajuće pumpe da bi se nivo spustio. Slike su u prilogu. Sada ove 3 naše ručne pumpe rade 24/7h a nivo se održava između 75 i 95, što opet nije dovoljno da se voda spusti ispod Grundfos pumpi da bi se demontirale. Za ovu intervenciju smo imali trošak radnih sati 6 stručnih lica, pa se postavlja pitanje kako će se ovo regulisati.

Još jednom Vas najljubaznije molimo, kao i prvog puta (osmi put Vam se obraćamo), da ovaj problem shvatite kao jako ozbiljan i hitan, uz konstataciju da su zbog Vašeg proloniranja odgovora i intervencije na pumpi u garanciji stradale obe pumpe. Do sada niko nije reagovao niti izašao na teren da vidi o čemu se radi. Stoga Vas pozivam da u 14h izađete sa nama na lice mesta i čujete od nas i Group Protema predloge rešenja, a nadamo se i sami predložite rešenje kao neko ko je odgovoran za nastalu situaciju. Nivo vode je trenutno dirigovan zbog naše intervencije, ali naše pomoćne ručne pumpe ne znamo koliko još dugo mogu izdržati, a tada će garaža verovatno poplaviti.

Ovako izgleda OSMI dopis firme koja održava kompleks prema investitoru
 
Trazite Projekat izvedejnog objekta, postoji u organu koji je izdao Upotrebnu dozvolu i tu mozete da vidite da li je ovako bilo predvidjeno
 
4.0 Stanovi su 2800-2950e.
Ja trenutno razmatram kupovinu ovde. Druga opcija je novi beograd, ali sve u rangu cene do ~3300 (blok65) mi nije za poredjenje sto se tice zivota (skola na 1+km, okolo samo beton). Ovde je plus dvoriste koje se dobije, neka razumna cena u odnosu na ostatak u Beogradu (zemun kapije npr).
 
Moze li neko ko zivi ovde da napise prednosti/mane stanova koji gledaju ka/van dvorista?
Da li ima buke u stanovima koji gledaju ka dvoristu (iz dvorista) / van dvorista (koliko se cuje V stepe u III fazi)?
 
Pozdrav, da li ima neko informacije oko tehnickog prijema za 5tu fazu?
 
Moze li neko ko zivi ovde da napise prednosti/mane stanova koji gledaju ka/van dvorista?
Da li ima buke u stanovima koji gledaju ka dvoristu (iz dvorista) / van dvorista (koliko se cuje V stepe u III fazi)?
Vojvode Stepe nije nikakav problem, dvoriste se zbog gomile poludivlje dece i jednog dela nezainteresovanih roditelja, audio vizuelno prakticno pretvorilo u dzunglu i to dobrim delom dana, tako da bih ga menjao za dve Vojvode Stepe!
 
Ja bi menjao prozor ka autoputu (ziveo 5 godina, stara stolarija) u odnosu na deciju ciku kada se zeli odmor.
Zbog toga sam stanove koji gledaju spavace sobe na dvoriste otpisao, dok mi ne smeta decija graja i cika, ako ne spavam.

Pitanje je, gde gosti koji dodju ostave automobile? Ima li nesto sem lidla blize da ima mesta.
 
Vrh