Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

U tu preteranu cenu nam naplaćuju ciscenje travnjaka oko kompleksa po kome se" šetaju" komšijski ljubimci kao i čišćenje oko kontejnera u koje bacaju đubre stanari iz svih okolnih ulica kao i čišćenje prljavstine sa gradilista. A sve to nam je omogućio genijalni investitor. ZASTO i DOKLE?
A sad su kupili te iste grozne kontejnere za lll fazu?!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683802#p683802:1dbm0cjp je napisao(la):
bgvozd » Čet Nov 28, 2019 5:54 pm[/url]":1dbm0cjp]Zašto se ne zatraži ponuda JP "Gradsko stambeno" za održavanje? Ili od "firmi" koje pružaju slične usluge po prihvatljivim cenama?
Pristojne firme se zahvalile na pozivu i odbile da daju ponude. Sa ovim investitorom i pod trenutnim uslovima nisu raspoloženi za saradnju...
 
Da li se zna ko održava kompleks Central Garden koji je gradio isti nvestitor i koja je cena održavanja. Valjda nije poslovna tajna. Ovo što se dešava u VK je haotično. Mora se tražiti realno rešenje u interesu svih stanara.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683935#p683935:1udn4qf3 je napisao(la):
miodragmiki » Pet Nov 29, 2019 12:14 am[/url]":1udn4qf3]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683802#p683802:1udn4qf3 je napisao(la):
bgvozd » Čet Nov 28, 2019 5:54 pm[/url]":1udn4qf3]Zašto se ne zatraži ponuda JP "Gradsko stambeno" za održavanje? Ili od "firmi" koje pružaju slične usluge po prihvatljivim cenama?
Pristojne firme se zahvalile na pozivu i odbile da daju ponude. Sa ovim investitorom i pod trenutnim uslovima nisu raspoloženi za saradnju...

Jedino ovo za pristojne firme i Gradsko stambeno u istoj recenici ne ide nikako,ko je sa tim razbojnicima imao posla ni pakao mu nece tesko pasti.
 
Ponuda ne obavezuje dok se ne prihvati. Dobro je u procesu izbora firme za održavanje pribaviti ponude kako pristojnih tako i onih drugih, komparacije radi. Konkurencija samo može da podigne kvalitet i smanji cenu koštanja iste usluge
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684114#p684114:39lhn5yp je napisao(la):
Veca68 » Pet Nov 29, 2019 7:01 pm[/url]":39lhn5yp]Da li se zna ko održava kompleks Central Garden koji je gradio isti nvestitor i koja je cena održavanja. Valjda nije poslovna tajna. Ovo što se dešava u VK je haotično. Mora se tražiti realno rešenje u interesu svih stanara.

Isto Eson, cena je 0.6+pdv, a u nekim ulazima fiksno 50ak evra po stanu, zavisi kako je gde izglasano. Bilo je i ovde ponudjeno 0.7+pdv, ali onda su se ljudi pobunili i skupljene su ponude drugih firmi sto je nateralo i Eson da spusti cenu. Eson nije bio najjeftiniji, ali nije bio ni drasticno skuplji (nakon sto su revidirali ponudu), tako da je izglasan obzirom da su ljudi relativno zadovoljni.

Druga razlika je sto je cena povecana tek kada su sve zgrade u kompleksu bile prakticno gotove.
 
Povećana je cena na kraju izgradnje kompleksa CG a Voždove kapije će se graditi još godinama, uz prateće sadržaje, buku, prašinu, tabananje radnika kroz kompleks...

Još jedna značajna razlika, VK su veće od CG, veći je i broj stanova a na obe lokacije je jedna portirnica i ne verujem da je angažovanje ljudskih i drugih kapaciteta značajno veće. Ali su značajno veći prihodi zbog većeg broja stanova, kvadrata u Voždovim kapijama...

Samim tim i cena održavanja u VK mora biti proporcionalno niža od cene u CG
 
0.6 e je za sta?? Pljacka i trebate se organizovati i smeniti upravnike, raspisati tender i izabrati firmu koja ce novo naselje ovog.tipa.odrzavati za 0.3-0.4e bez problema
 
Ja isto bas mnogo vise volim da manje placam stvari, ali bazicna matematika ipak pokazuje da je 0.3-0.4 nerealna cena uz jednak kvalitet odrzavanja. Uz 15-20 stalno zaposlenih na kompleksu (obezbedjenje, ciscenje, odrzavanje garaze, facility manager) plus odrzavanje dvorista (koje izvodi spoljni dobavljac), cena odrzavanja kompleksa je tesko ispod 12k evra. Ako ima 350 stanova, i uz cenu od 0.6 za koju svaki stan placa u proseku oko 50e mesecno, to je 17500 evra mesecno uz stopostotnu naplatu (sto trenutno nije slucaj, ni blizu). Na to treba dodati lokale, ali oni placaju nesto minimalno, ne znam koliko od njih mogu da uzmu.

U svakom slucaju, verovatno je minimum isplativosti oko 0.5+pdv, i bila je jedna ozbiljna ponuda sa tom cenom, ali su ljudi ipak izabrali Eson. Za ljude na Vozdovim kapijama - ako se dobro organizujete i ok ste sa time da promenite firmu koja vam odrzava kompleks, verovatno mozete da spustite na 0.5+pdv.
 
Drage komsije, moze li jos malo propratnog video/ photo materijala kako bi bili sto vise informisani u pravo vreme.
Ukoliko ima neko fotke iz 3 faze obe zgrade slobodno nek sheruje ?
Unapred Zahvalan

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Dzigz, nas problem je sto imamo isti nivo ljudstva i potreba kao CG ali nemamo toliki broj stanova... Oko 250 stanova je 1 i 2 faza...manji je i broj parking mesta trenutno u odnosu na CG... Verujem da cemo sa zavrsenim kompleksom biti i ispod cene koja se placa u CG...jer ce biti veci broj stanova i to ce dalje znaciti manje fiksne troskove obezbedjenja po stanu...
 
Ill faza se uskoro useljava. Zašto se ne uzme u obzir i broj tih stanova pri obračunu i donošenju cene održavanja kompleksa.
Dodatni problem je održavanje spoljasnjeg dvorišta gde su smešteni neodgovarajući kontejneri u koje odlažu đubre stanari iz okolnih ulica a nama se fakturise održavanje i ciscenje.
Problem je i predviđena izgradnja solitera ka V. Stepe (a što nam nije prikazano pri kupovini) i osećamo se prevareni . Još da plaćamo čišćenje unutrašnjeg dvorišta po toj uvećanoj ceni a oni će tu graditi i prljati. Rekli su da će subvencionisati do kraja izgradnje kompleksa. A sad odustaju i sve prebacuju na stanare. Nešto tu nije kako treba.
 
Kad se oforme SZ trece faze, dobicemo novu ponudu. Cena od 0,7 eur/m2 je samo za 1 i 2 fazu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684391#p684391:3o5sj4pi je napisao(la):
Ulixes » Sub Nov 30, 2019 10:16 pm[/url]":3o5sj4pi]danasnja desavanja u zgradi 10
file.php

Au, kakav blam! :shok:
 
Da ne preudiciramo,mozda su plafon ovi iz odrzavanja nezno spustili/skinuli da obrisu prasinu ili da srede neko svetlo sto ne radi
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=683766#p683766:14i1u0eq je napisao(la):
miodragmiki » Čet Nov 28, 2019 3:07 pm[/url]":14i1u0eq]Ma sve je sjajno :laugh: Kad se samo setim nasmejanih lica treniranih prodavaca. Sve što kažu tražite napismeno sa overom kod notara, u suprotnom pola njihove priče bacite u vodu.
Deru nas sa strujom, kanalizacija nam na spisku želja...
Ako im pomenete da ste pročitali nešto uznemirujuće na forumu reći će vam da je to par zaludnih pojedinaca ali većina je presretnih. :lool:
Ljubazno ih zamolite da zajednički prisustvujete nekoj od, sada već mnogih i vrlo učestalih sastanaka SZ (ima 4 SZ trenutno). Baš bi se svi obradovali njihovom prisustvu, uželeli smo ih se a zbog zauzetnosti ne stižu ni na mailove da nam odgovore. Ne ujedamo, nema razloga da nas sada izbegavaju :twisted:
A mogli bi i da nam upriliče neki sastanak u njihovim toplim kancelarijama, da se ne smrzavamo po ulazima. Siguran sam da bi oni učinili sve za svoje cenjene kupce kojima izlaze u susret čak do isplate poslednje rate odnosno da budem precizniji, sve do potpisivanja ugovora kod notara. Taman i vi da se upoznate sa životom stanara u ovom malom raju...a sa soliterima biće to veeeeliki raj za sve uključujući i nas zaludne po forumima. Dobro nam došli!

Miki hvala na odgovoru, znaci da im nista ne verujem? Da li je neko probao da ide sa advokatom na sastanak sa kupcima? Pa jel ima uopste neko od "presretnih" kupaca da nam se javi ovde, da cujemo sta ima da kaze. Generalno gledano bas su dosta stvari izlagali ali koliko sam gledao tu po okolini i nemaju neku pravu konkurenciju u smislu velicine kompleksa, kad bi se neko pojavio jos mozda bi se i oni malo dozvali pameti. Sad ovako gledano, sta se sve desavalo i sta ce tek da se desi, nesto i nisam rad da platim 1.9k po m2 i da strepim kad izadjem iz stana da li ce da mi padne plafon na glavu, ili ce psi lutalice da mi "pojedu auto" :shock: a o kradji sa odrzavanjem objekta da ne pricam.
 
[/quote]

Miki hvala na odgovoru, znaci da im nista ne verujem? Da li je neko probao da ide sa advokatom na sastanak sa kupcima? Pa jel ima uopste neko od "presretnih" kupaca da nam se javi ovde, da cujemo sta ima da kaze. Generalno gledano bas su dosta stvari izlagali ali koliko sam gledao tu po okolini i nemaju neku pravu konkurenciju u smislu velicine kompleksa, kad bi se neko pojavio jos mozda bi se i oni malo dozvali pameti. Sad ovako gledano, sta se sve desavalo i sta ce tek da se desi, nesto i nisam rad da platim 1.9k po m2 i da strepim kad izadjem iz stana da li ce da mi padne plafon na glavu, ili ce psi lutalice da mi "pojedu auto" :shock: a o kradji sa odrzavanjem objekta da ne pricam.
[/quote]


Bili smo mi, ali ništa nismo dobili jer su bili u fazonu uzmi ili ostavi. Tada je prodaja išla bolje, ako je sada tako kao što čujem, da prodaja ne ide nešto, možda budu počeli da prave ustupke.
Znaš kako, glupo je reći da nismo uopšte zadovoljni, stanovi su dobro urađeni (mada kad vidim ovaj plafon, počinjem i u to da sumnjam), ali su na svemu pokušali da zarade. Stanovi su manji od projektovanog i od onog što plaćate - tu ne prave nikakav ustupak kada želite da promenite tu stavku u ugovoru. To im nije bilo dovoljno, nego su ostavili rupe u zidovima, ne znam kako bih ih drugačije nazvala, ali su rupe ne bi li valjda dobili na kvadraturi, makar i minimalno.
Tu je cela ova situacija sa održavanjem kompleksa. A da ne pominjem kanalizaciju jer su dobili dozvole, izgradili veći deo kompleksa, a pitanje kanalizacije još nije rešeno, garaže plave i kamion dolazi svakog dana i ispumpava tu vodu. Možete misliti šta će biti kada izragde i usele solitere! Investitor odgovornost prebacuje na Grad, ovi iz Grada se prave ludi, i tako, verovatno, dok ne odu sa gradilišta.
Mi kad smo kupovali, stavili smo na papri dobre i loše strane i bili svesni nedostataka i prevagnule su bolje. Aliiii, tada nismo znali mnogo toga, npr. ovo sa kanalizacijom i sumnjam da bismo doneli istu odluku.
 
Pa svako ko je novac za stan zaradio ili ko se sprema da potpise pakt sa djavolom (banka) i sledecih 20-30 godina bude njihov a ne da mu je neko poklonio pa moze da ih baca kako hoce, mora da dobro izvaga sta placa. Ja sam hteo da kupim ovde i istao sam kod prodavca, koji mi je na svako moje pitanje nastavljao da vrti svoju napamet naucenu pricu i nisam ni mogao da saznam sta me sve zanima osim onoga sto je naucio da mi isprica. Zato udjem ovde i imam sta i da vidim. Kakav je kontakt sa investitorom, jel ima neku sluzbu za reklamacije/ primedbe?
 
Ima služba za održavanje za reklamacije, ona je u okviru firme koja održava kompleks, a krupnije stvari idu preko prof. upravnika, koji je njihov čovek (odabran tako što su lažirani potpisi). I onda stanari iznesu primedbu, ovaj pošalje dopis, oni odgovore ne može i to je to. Govorim o najbanalnijoj stvari kao što su kontenjeri ispred kompleksa jer polovina ne radi, kupljeni su najjeftiniji, smeće se baca okolo i onda kad dune i najblaži vetar, raznese se po kompleksu, raznose ga psi lutalice, majstori koji rade po lokalima u kompleksu tu vrše nuždu, čak je jednom i jedan prosjak tu prespavao. Ali investitor neće da ih promeni jer, naravno, pritisak na njega nije bio dovoljan.
 
Znaci stedelo se na svakom koraku, a sto se tice kanalizacije zar nije bio jedan od uslova za gradjevinsku dozvolu III faze (mislim kad je investitor pristao na nove lokacijske uslove da su dobili dozvolu, a pre toga su bili odbijeni par puta) da se srede komunalije oko kompleksa?? :? :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684826#p684826:2nsu311i je napisao(la):
artetam27 » Pon Dec 02, 2019 2:31 pm[/url]":2nsu311i]Znaci stedelo se na svakom koraku, a sto se tice kanalizacije zar nije bio jedan od uslova za gradjevinsku dozvolu III faze (mislim kad je investitor pristao na nove lokacijske uslove da su dobili dozvolu, a pre toga su bili odbijeni par puta) da se srede komunalije oko kompleksa?? :? :?


Oni su donirali projekat, a na Direkciji je da izgradi kanalizaciju, bar su takvo saopstenje dali.
 
Znaci direkcija koci celu situaciju? Kad planiraju da krenu sa radovima na soliterima?
ostoja90 cena je oko 1900-2100e koliko ja znam
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684448#p684448:3r7u4nz0 je napisao(la):
džagi » Ned Dec 01, 2019 12:37 am[/url]":3r7u4nz0]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684391#p684391:3r7u4nz0 je napisao(la):
Ulixes » Sub Nov 30, 2019 10:16 pm[/url]":3r7u4nz0]danasnja desavanja u zgradi 10
file.php

Au, kakav blam! :shok:

Ovo je prilicno iznenadjujuce za oazu mira. Bas kada je pao mrak, kada smo uspavljivali decu, pao je i plafon.
 
Vrh