Šta je novo?

Voždove Kapije [ Stambeno poslovni kompleks | 70 000 m² ]

Evo čvrstog dokaza, predočenog od glavnog izvodjača radova, Exing group, da su za pad plafona isključivo krivi stanari.

 
Da ne pitamo onda za kanalizaciju... verovatno smo je mi stanari preopteretili. :blah:

I štampani beton se raspada u dvorištu verovatno zato što puno stanara hoda i to u cipelama. Preporuka Exinga će biti da se izuvamo na kapiji i da bez preke potrebe ne koristimo dvorište.

Naravno, oni koriste vrhunske materijale i najstručnije majstore :bash:
 
To sto su oni napisali ne menja cinjenicu da su za fiksiranje podkonstrukcije drugog nivao spustenog plafona koristili parce gips ploce, koja je vremenom od vlage pukla. Druga stvar, ja ne vidim na slici nigde visilice a prema tehnickom uspustvu svakog proizvodjaca gipsanih sistema postoji minimalan broj visilica na m2, da napomenem visilice su obavezne i pored UD profila po obodu.
 
Vrh odgovor. Nemaju blama da napišu ovako nešto.

Ovo je za tužbu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Investitor je svuda gledao da ide na to da dobije maksimum za najnižu cenu...eee, a tu dolazi srpska dovitljivost do izražaja:
1. uzorci parketa su pažljivo probrani za pokazni stan a kasnije je isporučeno nešto drugo (promenjen dobavljač Saga)
2. nijanse pločica u prodajnom salonu su drugačije od onih koje su nam ugrađene (opet, promenjen dobavljač Porcelanosa)
3. kvalitet završnih radova sve više dolazi do izražaja (padanje plafona, curenja u garaži, propada štampani beton, propadaju klupe u parku, propada rasveta u parku, garažna vrata se kvare...) ...dopis izvođača Exing ste videli...

Dalje, da se ne vraćam na kanalizaciju, automate za rasvetu u garaži koje su isključili (kvare se verovatno) pa je sada svetlo stalno upaljeno, mnoge druge razlike izvedenih stanova u odnosu na pokazni (ulazna vrata, elektro-galanterija...)... I "subvencija" za održavanje je bila takva da su dobavljači jedva čekali da raskinu ugovor...

Očekujmo sada da će svi troškovi poput održavanja biti prebačeni na stanare jer je šteta nastala našom krivicom da ne kažem useljenjem u našminkani kompleks. Garancija? Koja garancija??? Ko je rekao garancija?
 
U VK izgleda postoji neko interno takmičenje investitora i ostalih u pisanju "najkreativnijih" odgovora kupcima/stanarima, nemojmo nikad da zaboravimo:

"Statistički gledano Srbija kao umereno kontinentalna klima ne pripada području sa obilnim padavinama."

Doslovan citat odgovora na pitanje je l bi moglo nešto da se učini s rampama za ulaz u internu saobraćajnica, a ne da se trtimo stalno s otvorenim prozorom na kolima i nabadamo karticu na čitač.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684847#p684847:3htag95e je napisao(la):
artetam27 » Pon Dec 02, 2019 2:33 pm[/url]":3htag95e]Znaci direkcija koci celu situaciju? Kad planiraju da krenu sa radovima na soliterima?
ostoja90 cena je oko 1900-2100e koliko ja znam
Hvala @artetam27
Ljudi bio sam danas do showroom-a, i kazu da je sve rasprodato i da je faza IV u pripremi pa jedino kad tu krene prodaja. Pomenem im za forum a prodavac mi je rekao "Znate kako, to su uglavnom ljubomorni ljudi, konkurencija ili neuspeli kupci jer kod nas je velika potraznja." Pokazao mi je i foto i video materijal iz izgradnje i deluje mi da je to stvarno ok, e sad nisam bio na gradilistu pa da mogu da kazem da je snimak sa te lokacije ili ne jer ne vidi se okruzenje. I kaze da za sve to sto pise ovde da su uglavnom pojedinacni slucajevi da nista od navedenog nije na nivou celog kompleksa, za sta vidim da je obicna laz
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685169#p685169:2a78c7xq je napisao(la):
frode » Uto Dec 03, 2019 2:33 pm[/url]":2a78c7xq]je l bi moglo nešto da se učini s rampama za ulaz u internu saobraćajnica, a ne da se trtimo stalno s otvorenim prozorom na kolima i nabadamo karticu na čitač.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Bilo je glasanje da se nadogradi ulazna rampa. Profesionalni upravnik je ponistio glasanje jer nije glasao dovoljan broj stanara. A dokazano je da neki koji su glasali nisu bili na spisku.

Ko nije upucen: Bilo je glasanje izmedju dva sistema:
1) Sistem koji nadogradjuje postojeci daljinski od garaznih vrata da moze da otvara rampu. Firma predlozena od strane stanara. ~600e ukupno.
2. Sistem koji daljinski ocitava karticu za rampu i podize rampu. Predlozen od strane Facility Factory. ~3600e

Pobedu nije odnelo resenje broj 2, pa je glasanje moralo da se ponisti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685169#p685169:3gbcq88t je napisao(la):
frode » Uto Dec 03, 2019 3:33 pm[/url]":3gbcq88t]U VK izgleda postoji neko interno takmičenje investitora i ostalih u pisanju "najkreativnijih" odgovora kupcima/stanarima, nemojmo nikad da zaboravimo:

"Statistički gledano Srbija kao umereno kontinentalna klima ne pripada području sa obilnim padavinama."

Doslovan citat odgovora na pitanje je l bi moglo nešto da se učini s rampama za ulaz u internu saobraćajnica, a ne da se trtimo stalno s otvorenim prozorom na kolima i nabadamo karticu na čitač.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

:lool: ovu sam zaboravio

Da rampe su hit, doslovce moraš da zalepiš karticu na čitač, rukav natopljen dok te očita.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685178#p685178:25h2c35z je napisao(la):
ostoja90 » Uto Dec 03, 2019 2:56 pm[/url]":25h2c35z]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=684847#p684847:25h2c35z je napisao(la):
artetam27 » Pon Dec 02, 2019 2:33 pm[/url]":25h2c35z]Znaci direkcija koci celu situaciju? Kad planiraju da krenu sa radovima na soliterima?
ostoja90 cena je oko 1900-2100e koliko ja znam
Hvala @artetam27
Ljudi bio sam danas do showroom-a, i kazu da je sve rasprodato i da je faza IV u pripremi pa jedino kad tu krene prodaja. Pomenem im za forum a prodavac mi je rekao "Znate kako, to su uglavnom ljubomorni ljudi, konkurencija ili neuspeli kupci jer kod nas je velika potraznja." Pokazao mi je i foto i video materijal iz izgradnje i deluje mi da je to stvarno ok, e sad nisam bio na gradilistu pa da mogu da kazem da je snimak sa te lokacije ili ne jer ne vidi se okruzenje. I kaze da za sve to sto pise ovde da su uglavnom pojedinacni slucajevi da nista od navedenog nije na nivou celog kompleksa, za sta vidim da je obicna laz

I u pravu je za pojedinacne slucajeve. Samo je jednom pao plafon.
 
klacikur":3vzflrb8 je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685169#p685169 je napisao(la):
frode » Uto Dec 03, 2019 2:33 pm[/url]":3vzflrb8]je l bi moglo nešto da se učini s rampama za ulaz u internu saobraćajnica, a ne da se trtimo stalno s otvorenim prozorom na kolima i nabadamo karticu na čitač.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Bilo je glasanje da se nadogradi ulazna rampa. Profesionalni upravnik je ponistio glasanje jer nije glasao dovoljan broj stanara. A dokazano je da neki koji su glasali nisu bili na spisku.

Ko nije upucen: Bilo je glasanje izmedju dva sistema:
1) Sistem koji nadogradjuje postojeci daljinski od garaznih vrata da moze da otvara rampu. Firma predlozena od strane stanara. ~600e ukupno.
2. Sistem koji daljinski ocitava karticu za rampu i podize rampu. Predlozen od strane Facility Factory. ~3600e

Pobedu nije odnelo resenje broj 2, pa je glasanje moralo da se ponisti.
Istine radi, oba rešenja su predložili stanari, neizglasavanje nema veze sa FF, prosto glasanje nije bilo dovoljno dobro organizovano. A pitanje investitoru je bilo upućeno mnogo pre ijednog predloga, druga faza je bila u gradnji.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=685187#p685187:21f3onad je napisao(la):
frode » Uto Dec 03, 2019 3:10 pm[/url]":21f3onad]Istine radi, oba rešenja su predložili stanari, neizglasavanje nema veze sa FF, prosto glasanje nije bilo dovoljno dobro organizovano. A pitanje investitoru je bilo upućeno mnogo pre ijednog predloga, druga faza je bila u gradnji.

Sent from my STF-L09 using Tapatalk

Ok, moja greska. Onda mi je samo ceo proces izgledao suvise pristrasno.
 
Tako je. Izmene nisu dozvoljene.

Kao sto rece ostoja90 iznad - "Znate kako, to su uglavnom ljubomorni ljudi, konkurencija ili neuspeli kupci jer kod nas je velika potraznja." Sad mi je jasno zbog cega smo neuspeli kupci.
 
" Komšije vas čekaju", reklama kojom se pozivaju budući kupci stanova u V.kapijama. A reklama ne kaže da ih cekaju razočarane i nezadovoljne komšije. Ako sad na početku, u tek useljenim zgradama stanari imaju toliko zamerki i problema, šta će tek biti sa useljenjem lll faze, a pogotovo kad renomirani investitor kome je bilo dato poverenje useli komšije u 3 solitera od po 17 spratova. "Oaza mira" u najavi.
 
Pozdrav svima u VK.
Da smo zadovoljni VK kupci, nismo, ima razocarenja i stvari zbog kojih se vecina oseca prevareno... Licno mi je doslo zbog te promene projekta i kanalizacije da prodam odmah stan i preselim se pre veceg ulaganja u njega. Ali kad se suzbiju emocije i urodjeni balkanski gen za hejtovanje i onog sto valja i sto ne valja, ipak nije uopste rdjavo. Cak naprotiv, ima stvari sa kojima mi stanari cemo uspeti da se izborimo, sa nekima naravno ne mozemo, ali da ne preterujemo... danas, STO JE STRASNO SAMO PO SEBI, svuda, u svakom kompleksu i sa svakim investitorom bi bilo problema i nezadovoljstva...takav je sistem, lopovski, napravljen za "legalne" prevarante ili sto bi preko bare rekli, pa za kapitaliste... svako hoce da zaradi, a kad su velike pare u pitanju, to ne moze bas 100% posteno.... citam s vremena na vreme objave na forumu pa se ponekad iznerviram naravno, ali nije mi poznato da se neko odselio jer je tako "lose". Budimo iskreni, vecina komsija smo ipak relativno materijalno ok kad smo ovde kupili stanove, pa poruka svima, umesto da samo ovako pljujemo u prazno, bolje da se organizujemo na vreme, uzmemo advokate i smanjimo stetu gde got to moze, ako moze...a onima koji ovde ne zive, a komentarisu tako ostrasceno...a sta vas briga, pa nije vasa stvar, nastavite da pljujete Novaka Djokovica kad se desi da izgubi jer spadate u taj profil ljudi. Toliko.
 
Znaci Novak Djokovic je u prenesenom znacenju ovaj investitor #lol

Jedno pitanje,pominjete da ste mislili da se odmah preselite pre ,,veceg ulaganja u stan'' na koja ulaganja mislite kad ste kupili stan u novoj zgradi?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686187#p686187:1dolltka je napisao(la):
Assad84 » Pet Dec 06, 2019 11:50 am[/url]":1dolltka]
na koja ulaganja mislite kad ste kupili stan u novoj zgradi?
:lol: :lol: pa samo opremanje stana moze da kosta od najmanje 10% vrednosti stana do koliko hoces
 
Pa to je slozice se svi individualno zar ne.... moze da bude i 5%, a moze i 50% i ne bih pricao o tome, nije ni lepo, svako prema svojim mogucnostima...a nije ni tema.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686189#p686189:25n3afj7 je napisao(la):
build_beo » Pet Dec 06, 2019 12:56 pm[/url]":25n3afj7]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=686187#p686187:25n3afj7 je napisao(la):
Assad84 » Pet Dec 06, 2019 11:50 am[/url]":25n3afj7]
na koja ulaganja mislite kad ste kupili stan u novoj zgradi?
:lol: :lol: pa samo opremanje stana moze da kosta od najmanje 10% vrednosti stana do koliko hoces

Cemu taj isiljeni smeh,znaci kupite nov stan od 100K i treba da ulozite po vama min. 10K ,zasto samo 10K zasto ne jos 50K,i zar se opremanje stana racuna kao ulaganje u njega kad sve te stvari nosite kad se selite(ili ste vi jedni od onih sto prvo zastakle terasu kad udju u stan)cak je i preporucljivo jer vecina ljudi voli da namesti kuhinju i sve ostalo kako se njima svidja i ne vole stare stvari koje je neko nepoznat koristio.
 
Nisam mislio nista lose :)
Nema potrebe dalje da ulazimo u diskusiju, da ljudima na prljamo temu
 
Vrh