Šta je novo?

Višnjička ulica

Da li neko moze da nadje negde nesto o podatku da je pre 35-40 god bas u Visnjickoj ulici kopan tunel za mozda tada voz ili bilo sta tog tipa. Nije slucajno tu izabrana linija metroa. Secam se jako dobro da je bila frka posto se pokvarila "krtica" i morali su da je izvlace. Pitajte starije stanovnike Karaburme. Samo kazem ovo. Cak sam ubedjen da postoji dobar deo vec iskopanog dela trase za metro. Eto vam teme pa nadjite nesto negde.
 
Da li neko moze da nadje negde nesto o podatku da je pre 35-40 god bas u Visnjickoj ulici kopan tunel za mozda tada voz ili bilo sta tog tipa. Nije slucajno tu izabrana linija metroa. Secam se jako dobro da je bila frka posto se pokvarila "krtica" i morali su da je izvlace. Pitajte starije stanovnike Karaburme. Samo kazem ovo. Cak sam ubedjen da postoji dobar deo vec iskopanog dela trase za metro. Eto vam teme pa nadjite nesto negde.
Postoji i zna se za tunel 'Karaburma' kod Pancevca, ali nije uopste planiran za metro koliko ja znam.
 
За воз је, није за метро (е сад што смо ми и оно код Вука звали метро...). Излази ближе Дунаву и не прати Вишњичку.
 
За воз је, није за метро (е сад што смо ми и оно код Вука звали метро...). Излази ближе Дунаву и не прати Вишњичку.
Moguce. Bio sam bas klinac kada se to desavalo i znam da je bila "frka". Cudo u to vreme. Sad da li je za voz... svakako je upotrebljiv i iskopan. I nema veze sa Vesicevom pricom od pre 10-ak kodina oko kopanja kolektora.
 
За воз је, није за метро (е сад што смо ми и оно код Вука звали метро...). Излази ближе Дунаву и не прати Вишњичку.
Moguce. Ja kazem cega se secam. I znam da je bilo u to vreme prica Visnjicka. Tada nije postojala ni Visnjicka banja naselje,ni pola Mirijeva. A tunel je tunel,ako moze da prodje voz,moze i metro-mada mi i ne znamo kako izgleda 😉
 
Како "могуће"? Значи, ја сам сањао пробијање тунела Карабурма крајем прошлог века?

Знамо како изгледа, имаш слике по нету па и по форуму, потражи. Тешко да ће ићи метро, пошто се цеви одвајају од железничког Врачарског тунела (то је оно што повезује Карађорђев парк, Вуков споменик и Панчевачки мост).

Едит: Ево, доста лако сам нашао како изгледа. Користите Гугл, то цео свет ради. Укуцаш, дакле: Tunel Karaburma.
 
1678884696637.png



Da li je možda u planu spajanje Stevana Hristića sa VIšnjičkom nekad, možda...? Meni to totalno logičan potez
 
I Vlasenička, kada smo već kod toga, ako je moguće zbog stanja na terenu.
 
6i2gwMY.png


Почетком двехиљадитих су кренули са изградњом пруге до Роспи Ћуприје, међутим пројекат је обустављен. Овде на снимку са краја 2000. се види трасирање.
 
Како "могуће"? Значи, ја сам сањао пробијање тунела Карабурма крајем прошлог века?

Знамо како изгледа, имаш слике по нету па и по форуму, потражи. Тешко да ће ићи метро, пошто се цеви одвајају од железничког Врачарског тунела (то је оно што повезује Карађорђев парк, Вуков споменик и Панчевачки мост).

Едит: Ево, доста лако сам нашао како изгледа. Користите Гугл, то цео свет ради. Укуцаш, дакле: Tunel Karaburma.
Mnogo pre pocetka
Како "могуће"? Значи, ја сам сањао пробијање тунела Карабурма крајем прошлог века?

Знамо како изгледа, имаш слике по нету па и по форуму, потражи. Тешко да ће ићи метро, пошто се цеви одвајају од железничког Врачарског тунела (то је оно што повезује Карађорђев парк, Вуков споменик и Панчевачки мост).

Едит: Ево, доста лако сам нашао како изгледа. Користите Гугл, то цео свет ради. Укуцаш, дакле: Tunel Karaburma.
Da me zanima,nasao bi na googlu. Ja sam samo napisao da postoji tunel,a moguce je znacilo da je za vozove verovatno predvidjen. Secam se samo price o kvaru krtice i da ulica nije radila dok su dolazili do nje. To je bilo mnogo pre pojave googla. A posle sta je bilo nisam pratio,kao ni sada. Hvala na sugestiji i info,kad budem imao vremena onda cu se pozabaviti temom. Samo da Vesic & co nisu menjali vesti od pre 30-ak god
 
Komsije , sva razmatranja i diskusija o Visnjickoj,tramvaju, metrou, vozu je bespredmetna. Struka je pogazena. Ako je neko kompetentan nesto planirao a onda taj plan usvojen onda se to uradi. A ovo dodje ko hoce i kaze METRO, onda dodje drugi pa kaze TRAMVAJ, pa dodje treci i lupi BUS dzaba fakultet, dzaba iskustvo , dundjeri se igraju najpametnijeg.
 
Komsije , sva razmatranja i diskusija o Visnjickoj,tramvaju, metrou, vozu je bespredmetna. Struka je pogazena. Ako je neko kompetentan nesto planirao a onda taj plan usvojen onda se to uradi. A ovo dodje ko hoce i kaze METRO, onda dodje drugi pa kaze TRAMVAJ, pa dodje treci i lupi BUS dzaba fakultet, dzaba iskustvo , dundjeri se igraju najpametnijeg.
A i prvi i drugi i treći ista osoba.
 
Aludiraš da bi se tako ponašali prema tramvaju ovi iz Vuka Vrčevića bb? 😁

Inače, sinoć kad sam prošao Višnjičkom, pao je prvi sloj asfalta na ovom delu između Puta za Adu Huju i Mirijevskog bulevara. Završavaju to, i sele se na sledeći deo uskoro.
 
Da objasnim svoj stav, nema šta tramvaj od 20 tona da deli traku sa biciklom/trotinetom. U slučaju bilo kakve nezgode vozač bicikla/trotineta bi pao pod točkove tramvaja ili točkove automobila u traci desno.

Imao sam nesreću da pre neku godinu mi uleti točak bicikla na kraju Bulevara kod okretnice Ustanička, mnogo sam gore prošao nego ovaj čovek u Briselu.

 
Poslednja izmena:
Vrh