Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

zhaba":l6k4l82d je napisao(la):
Brate iz kog si ti horor filma izasao??? Sigurno nekog iz 90ih!
Nemoj da vredjas arhitekte, jel jasno? Ako ti se ne svidja zgrada tvoj problem.
Al da vredjas nije u redu.
A iz koje si ti bajke ispao-la? sta haluciniras? kako sam uvredio arhitekte ? sto sam rekao da je Usce ruzno?

..pa pazi kad je i Boris Tadic zvao Djilasa da ga pita ''kako je moguce da se onakav objekat izgradi na onakvom mestu?''
licno sam gledao kad je to izjavio na B92 kod Olje Beckovic..i jos svasta..nebitno, nego reci mi cemu sluzi ovaj forum?

da se arhitekte ne spominju? pa koga da prozovem za Usce? gradsku cistocu?
Ako si ti arhitekta trebalo bi reagujes protiv tvojih kolega koji ti diskredituju fakultet i diplomu.

PS. cak i iz zablje perspektive Usce je budalastina, samo cuti nema veze..
 
Vladica-86":55fjto7c je napisao(la):
Ja stvarno ne razumem zasto je toliko ljudi protiv izgleda USCA. Meni je bas super, sigurno da je moglo da bude lepse spolja ali mi je i ovako super, pogotovu nocu. A iznutra je najlepsi trzni centar u kome sam ikada bio. Na primer u celom Becu, u celoj Austriji nema takav trzni centar i mislim da je vise dosta raspravljanja svidja li se nekome ili ne. Bas zato sto odudara od plavog nebodera izgleda super.
Haha, sta li to treba da znaci....SCS u Becu je izgradjen pre 3 decenije ( a ne 2009.) pa je i tako nekih 3 puta je veci od USCA i 33 puta nudi veci izbor radnji. Al ono, nije mi bila namera da poredim....vec samo da kazem da izem ti grad, ciji se gradjani hvale trznim centrom, a ne nekim dvorom, operom i sl. .Da ja tako nesto kao ti kazem ovde ljudima u Becu, pa jos ponosno kako cak cela Austrija (pazi megalomanije) nema takvu jednu jednu staklenu zgradetinu, verovatno bi se ljudi pitali sa koje planete dolazim :shok: :rolleyes:
 
P.a.u.L.i.":31w19agi je napisao(la):
Vladica-86":31w19agi je napisao(la):
Ja stvarno ne razumem zasto je toliko ljudi protiv izgleda USCA. Meni je bas super, sigurno da je moglo da bude lepse spolja ali mi je i ovako super, pogotovu nocu. A iznutra je najlepsi trzni centar u kome sam ikada bio. Na primer u celom Becu, u celoj Austriji nema takav trzni centar i mislim da je vise dosta raspravljanja svidja li se nekome ili ne. Bas zato sto odudara od plavog nebodera izgleda super.
Haha, sta li to treba da znaci....SCS u Becu je izgradjen pre 3 decenije ( a ne 2009.) pa je i tako nekih 3 puta je veci od USCA i 33 puta nudi veci izbor radnji. Al ono, nije mi bila namera da poredim....vec samo da kazem da izem ti grad, ciji se gradjani hvale trznim centrom, a ne nekim dvorom, operom i sl. .Da ja tako nesto kao ti kazem ovde ljudima u Becu, pa jos ponosno kako cak cela Austrija (pazi megalomanije) nema takvu jednu jednu staklenu zgradetinu, verovatno bi se ljudi pitali sa koje planete dolazim :shok: :rolleyes:
Na SCS nisam ni mislio, nego na neke koji nisu tako davno sagradjeni kao recimo Lugner City u kojem sam bio juce. Ne da je odvratan nego nemam reci. U WC bih jedino opet otisao ako bi mi zivot zavisio od toga. Donauzentrum-odvratan kao i Lugner City, Millenium City necu ni da spominjem. Ja nisam gradjanin Beograda vec Beca i ne hvalim se Uscem u Beogradu nego sam sve to napisao jer se ljudi stalno zale na izgled Usca, ti si druze pobrkao mnogo a sto se tice toga da bi te ljudi pitali sa koje planete li dolazis, ne brini, pitaju se siguran sam, vec sada!
 
@ Validica-86

A vidis, mi za sada citamo samo ono sto pise ovde na forumu...a ne sta je u glavi, pa sam shodno tome i odgovorio tacno na to sto si napisao. Vrati se malo unazad, pa citaj sam svoj post. A sto se tice Donau Zentruma i ostalih, ne znam sta je tu odvratno...manji, 'lokalni' trzni centar kao i svi ostali. I ne, jedini koji se prevario si ti..jer kad vec poredis, poredi Donau Zentrum sa Staklencom, a SCS sa Uscem, po onome sto jesu ili sto pretenduju da budu. Btw. Lugner je otvoren davne 1990. godine ili skoro pre 20 godina, tako da nista vise necu reci.
 
BgdBrat":360eytdz je napisao(la):
zhaba":360eytdz je napisao(la):
Brate iz kog si ti horor filma izasao??? Sigurno nekog iz 90ih!
Nemoj da vredjas arhitekte, jel jasno? Ako ti se ne svidja zgrada tvoj problem.
Al da vredjas nije u redu.
A iz koje si ti bajke ispao-la? sta haluciniras? kako sam uvredio arhitekte ? sto sam rekao da je Usce ruzno?

..pa pazi kad je i Boris Tadic zvao Djilasa da ga pita ''kako je moguce da se onakav objekat izgradi na onakvom mestu?''
licno sam gledao kad je to izjavio na B92 kod Olje Beckovic..i jos svasta..nebitno, nego reci mi cemu sluzi ovaj forum?

da se arhitekte ne spominju? pa koga da prozovem za Usce? gradsku cistocu?
Ako si ti arhitekta trebalo bi reagujes protiv tvojih kolega koji ti diskredituju fakultet i diplomu.

PS. cak i iz zablje perspektive Usce je budalastina, samo cuti nema veze..
Rekao si da to nije radio arhitekta. E pa vidis jeste, i projekat kao projekat ima svoje vrline i mane. A sama ideja da se podigne na tom konkretnom mestu nema nikakve veze sa arhitektama, stoga tvoj komentar nije na mestu. Da, forum sluzi da se cuju razlicita misljenja, i bilo je puno negativnih komentara vezanih za Usce. Ja to postujem. Ni ja se ne bi svrstao u kategoriju oni koji ga samo hvale. Ali ne volim kada ljudi govore stavri tipa: kakav je to arhitekta, pogotovu za jedan objekat do te mere razradjen kao sto je Usce.. Tvoj komentar bi pre svega trebao biti upucen onim silnim ''arhi-tetkama'' koji velelepnim nadogradnjama i novogradnjom i dalje unistavaju Beograd.
 
Juce sam bio u novom shopping mall "MyZeil" u Frankfurtu. Nalazi se u strogom centru grada.
Kao i planirano u Beogradskom USCE centru u pozadini se nalaze dve kule vece visine.
Stvarno impozantno stvorenje. Evo par slicica kako su tu temu nemci resili. staklo, staklo i opet staklo.
sve bocne strane u opste nemaju zidove. pa cak i krov sve staklo.

9.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

01.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

800px-PalaisQuartier-03-09-1.jpg


i jedan mali video snimak centra. http://www.youtube.com/watch?v=UvK-atqnmQw&feature=related
 
Kačio je neko već slike tog tržnog centra. USC je takvo kakvo je, deal with it.
 
pa i centar u frankfurtu prokisnjava... to ima je jedino zajednicko... ipak je poredjenje neuspelo... rec je u frankfurtu o lokaciji tipa okretnica u rajivecoj ili slavija
 
"Ušće" evakuisano zbog poplave

Jaka kiša je izazvala i pucanje jedne cevi za kišnicu i izlivanje vode u butiku “Salsa”, koji se nalazi u prizemlju tržnog centra “Ušće”.

Kako je saopšteno iz tog tržnog centra, radi bezbednosti kupaca i osoblja nadležno osoblje momentalno je isključilo sve dovode struje i naredilo evakuaciju svih ljudi.

Kako se navodi, inspekcije će odmah utvrditi šta je uzrokovalo pucanje ove cevi za kišnicu, a potom će se pristupiti otklanjanju kvarova.
Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=07&dd=08&nav_category=12&nav_id=370187
 
'bar dan, evo i ja se priključio forumu, pozdravljam sve forumaše i imam jedno pitanje, apropo ovog Frankfurta.

postoji li neko na ovom forumu da objasni razliku između ovih naših centara tipa Delta City i Ušće i ovakvih u Frankfurtu, u delu koji se tiče mašte? da li se naši investitori odlučuju za ovakve bezlične kocke i grobove koje grade zbog cene, tj. da li je cena projektovanja i izgradnje toliko veća u ovom drugom slučaju. U Beogradu gde god se okreneš nešto se gradi, ali svuda su generalno nekakve kvadri i kocke, nigde nekih izvijenih linija, nečega što skreće pažnju i ostavlja nekakav utisak, prilično dosadna arhitektura.

pozdravljam!
 
Pa naravno da su u pitanju pare. Ljudi nikako da shvate da mi nismo Frankfurt,London,Pariz,itd itd.
Mi smo mali i shodno tome treba da svedemo zelje i mogucnosti.Usce i DC nisu nista losiji od proseka shopping mall-ova u svetu.
Nisu medju najboljima jer jednostavno ...prvi su na trzistu pa ce valjda svaki sledeci biti sve bolji,ali da se ne bi postideli sa njima
pred 95% takvih objekata u Evropi i to stoji.
Pre svega jer su novi i sredjeni,a u vecini drugih zemalja ti objekti su gradjeni pre 10-20 godina i u velikoj meri su zapusteni i pohabani.

http://www.myzeil.de/index.php?modul=shop_list&item=kategorien&id=1&lang=en
( ako je za utehu imamo bolji izbor lokala nego ovaj mall u frankfurtu a ni on nema H&M ) ;)
 
Da, al oni imaju radnju sa gaborima, a kod nas su rastrkani po celom centru, pa mora da se pesaci :kafa:
 
pa sigurno zbog para. taj u frankfurtu je sa okolnim neboderima kosto blizu 1 Miliardu Evra.
bolje te pare kod nas na pametnije stvari upotrebiti nego za zgrade...
 
pa sad, zavisi čije su pare, valjda neko ko tamo investira tolike pare zna zašto to radi, zna šta mu je pametnije.
Isto tako i kod nas, ako neko oće da spuca milijardu u tržni centar samo napred, njegove su pa nek radi šta hoće, problem je kad neko(država) moj novac hoće da potroši bez smisla!
 
Bezveze je i pricati o gradnji tako skupog trznog centra. A o poredjenju Beograda i Frankfurta..... :kafa:

Realno takve stvari se grade kada su svi zasiceni sa ovim kutijama od lima koje se prave. I kada sam pojam Trzni Centar ne moze da privuce kupce. Onda mora da se primeni nesto drugacije da bi se privukli kupci.

Kada u Beogradu bude postojalo 10-12 trznih centara kao delta-usce-city tek tada ce se neko dosetiti da bi moglo da se uradi i nesto drugacije. Do tada..ajmo svi u usce-dela-city :) na kafu.

----------------------------------------------

Video sam da se na vrhu usca vijore neki suncobrani,da li je to neki kafic na krovu ili sta nisam se jos uvek popeo toliko visoko?
 
Uopste ne kapiram ovakve Lignjoslav-Mrgud tekstove. (mrzim ovo - mrzim ovo - kako neko moze ovo)

Zasto lepo ne bi legao i odlucio da prestane da dise nego sto pise ovakve tekstove.
 
Ne vidim zašto je tekst toliko hejterski? :) Sasvim je ok. Ja sam uvek za Višnjica-park varijante.. :D
 
ima smisla u delu koji se odnosi na likove koji tržni centar doživljavaju kao ne znam kakvo mesto za izlazak, pričali su mi ljudi iz Podgorice kad je tamo otvoren DC da su cele porodice u "najboljim odelima" izlazile vikendom da prošetaju, onako ponosno :cool:
jedino što valja u celoj priči je kuglanje :D
 
Vrh