Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

O, lepo, lepo! :)
Koliko je karta? Kakav je bioskop u poredjenju sa onim u DCu?
 
čudno ali nisam bila ni u delta citiju niti u ušću
nemam želju da kročim ni u jedan shopping mall beogada... ne znam zašto.
 
Ako neko zna, da li bi mogao da mi objasni razliku između IMAX bioskopa i ovog na Ušću. :) Hvala.
 
^^ Ja milsim da su to konkurentske kompanije koje se bave istom tehnologijom. Imao sam prilike da gledam 'Titanik' u Imax-u, ali nisam bio ni u Uscu ni u bilo kom drugom XpanD bioskopu, tako da nisam siguran dali postoje razlike u dozivljaju.
 
Ja sam bio u Imaxu u Vankuveru, i gledao sam neke dokumentarce.. (Možda sam još negde bio, ne sećam se.) Ali je tu fora da je platno ogromno, zaobljeno i da moraš da uđeš u kao neku loptu.. A to bi mi bilo čudno gde bi ovde ubacili.. :/

Ko bi ih sve pohvatao sa raznoraznim tehnikama/licencama/imenima, *ebeš im mater...
 
Прошетао сам се пре неколико дана први пут до ,,Ушћа" да видим за неке патике...Тржни центар к'о тржни центар...солидно је оно скроз што се унутрашњости тиче (једино су ми мало чудни они тунели...:D)...немам неке претеране замерке...мада ја нисам меродаван јер на таква места идем искључиво кад имам циљ...дакле куповина или биоскоп и одмах напоље, не задржавам се ја много тамо...Што се пића тиче, увек ми је боља река...

Особље је прилично љубазно и ако махом немају појма о карактеристикама робе коју продају...

Неко је већ поменуо проблем који је мени исто запао за око, а то је хрпа мотоцикала испред улаза, поред места где се паркирају бицикли...Јако ружно!!!...за моторна возила је предвиђена гаража...било би глупо да почну са комбијима и аутомобилима да се ту паркирају...:D
 
XpanD ima normalno platno, ali se filmovi sa digitalnog projektora emituju u 3D tehnici. Dakle, moras da nosis one naocare. Ja se secam da su se i ranije filmovi tako prikazivali, ali ovde je navodno ta digitalna tehnologija podigla 3D na visi nivo, a navodno, za razliku od star, ne izaziva nikakve glavobolje ili sta slicno.

XpanD 6D sala u Uscu je malo vece ludilo, jer pored 3D tehnike pri projekciji filma ima ugradjene razne druge dzidza-bidze u sali, tako da se uz film pomeaju sedista, postoje posebni efekti za kisu, grmljavinu itd.
 
Otici cu do kraja nedelje da pogledam Angels and Demons, ali prava stvar ce biti Terminator Salvation.
Prilika da se isprobaju sve cari 3D+6D x (4÷X²) projekcije ...
 
MOZDA ODEM I JA DA POGLEDAM TERMINATORA.
JA SAM IMAO OPERACIJU OCIJU KADA SAM IMAO 8 GODINA, I OD TADA VIDIM DUPLO.NE ZNAM KADA CU ICI OPET NA OPERACIJU.ALI AKO BIH SADA ISAO U BIOSKOM MISLIM DA NE BI VIDEO CARI 3D SVETA.ALI PROVERICU TO SAM.
 
Ambassador":2lzjtgtu je napisao(la):
Ja sam bio u Imaxu u Vankuveru, i gledao sam neke dokumentarce.. (Možda sam još negde bio, ne sećam se.) Ali je tu fora da je platno ogromno, zaobljeno i da moraš da uđeš u kao neku loptu.. A to bi mi bilo čudno gde bi ovde ubacili.. :/

Ko bi ih sve pohvatao sa raznoraznim tehnikama/licencama/imenima, *ebeš im mater...
ma da i ovo je bio neki dokumentarno-naucni fillm, ne onaj sa DiCapriom :D Doduse bio je iz Kameronove kuhinje jer su koristili iste snimke koje su pravile podmornice za onaj blockbuster. Navodno su XpanD bioskopi karakteristicniji za Evropu i jako retki u Americi.
 
Pa to sto se prikazuje u toj njihovoj 3d sali ne znaci da ce film biti u 3d-u. Hocu reci Star Trek, Angels and Demons, Terminator Salvation
nisu filmovi radjeni za 3d i u toj sali ce biti prikazani u 2du kao svaki standardan film. Ove godine u 3d-u ce biti Disney/Pixar-ov UP,
Ice Age 3, Cloudy with a Chance of Meatballs, A Christmas Caroll sa Jim Carrey-em i Avatar, novi sf film James-a Cameron-a.
 
Blah :rolleyes:
Ja mislio da oni gotov film samo dorade crvenim i plavim flomasterom... :p
Mada, koliko sam primetio, dosta filmova na imdbu ima i alt naslov IMAX 3D experience. Valjda ce doci i nesto vredno gledanja
 
Evo mene u Ušću.. I moram reći - sviđa mi se. Uopšte ne razumem besmislene komentare.. I slažem se sa svime što je Homer Jay rekao. :D Čak mi se čini da je izbor prodavnica vrlo zabavan i dobar, cene još nisam video i ne verujem da ću uskoro... A super je onaj de capo, ima wireless i lep pogled.. :D
 
Ima milion wireless mreža u Ušću... O_O

A ako je de capo onaj na ćošku, gde su prozori iznad sporednog ulaza, moram da konstatujem da su preskupi.
 
Bio i ja, TC ko TC...nista specijalno, takih po svetu a dime a dozen.
 
Preskupi? Moguće, još nemam osećaj za cene ovde..
Ali, da TC kao TC, samo ipak bolji od DC.. I garaža je smkroz OK, ja nisam imao nikakvih problema u njoj?
 
Garaza ima uske ulaze/izlaze. Mi smo se provukli s Hondom Civic, ali ako imas neki malo veci auto tesno je.
Najsmesniji mi je znak odmah kada se udje u garazu, gde pise iznad kolovoza "Iskljuci motor napusti vozilo" kao da treba u tom trenutku to da uradis na licu mesta :D
 
Ambassadore, postoji jedna bitna razlika u tvojoj poseti i ranijim komentarima. Naime, većina komentara o unutrašnjosti je ostavljena u prvih nekoliko nedelja nakon otvaranja, dok si ti posetio USC sada kada je tamo izložba formula i slično i prostor deluje malo drugačije nego onda kada su ga drugi komentarisali.

Na svom primeru mogu to da potvrdim jer su mene mnogo nervirali skroz beli stubovi bez bilo kakve aplikacije ili neke minimalne šare. Sa ovim formulama su na stubove stavili one crno bele zastavice i prostor odmah deluje malko drugačije, mada iskreno to i dalje nije ono što bih želeo.
 
Meni čudno, sad ovde odjednom svi vole Ušće u odnosu na DC...

Nedavno ponovo posetih DC posle tri posete Ušća i kad sam ušao kao da je neko svetlo sa neba mene osvetlilo i čulo se ono horsko "Aaaaaa" koliko je prostor skladniji, koliko lepše i prijateljskije izgleda, koliko su klime bolje podešene...
 
Delta CIty ima dusu u odnosu na Usce. Nekako mi je Usce......sta znam.....antipaticno......
 
Evo sad odjednom kontre svima, i ja se opet javljam sa tvrdnjom da DC ima dušu, a da je Ušće sterilno. Garaža, unutrašnje osvetljenje i prednja srana Ušća su doduše izuzetni.

Ušće Liftovi :bash: :bash: :bash: :bash: :bash:
 
Ušće je očigledno htelo da zaobiđe korišćenje liftova iz nekog razloga.
A ja više volim providne liftove nego eskalatore...

I slažem se sa dva posta iznad.
 
Da bre, gde su liftovi u Uscu? Jeste da sam bio samo par puta, ali ih nisam primetio. Doduse, eskalatori su postavljeni blizu, pa ne moram kao u DCu da idem sa kraja na kraj da bih se popeo sprat vise. Then again, u DCu je lift odmah pored ulaza...
 
Vrh