Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Konacno otvoren pa da i ja iznesem svoje impresije...Sto se tiče fasade delim mišljenje većine forumaša-dakle,strana ka Hajatu veoma dobra,zanimljiva kombinacija boja (iako ce neke podsećati na južne nam susede),a posebno su mi interesantni svetlosni efekti u donjem delu fasade.Ne znam samo da li je noću i "radijator" osvetljen,a ako jeste mislim da je to pun pogodak!Ostale strane su definitivno mogle da budu urađene reprezentativnije,mada smatram da je rešenje (vezano za zadnju stranu) u neku ruku racionalno,s obzirom da će biti dobrim delom zaklonjena,pogotovo kada se izgradi druga kula (mislim,valjda će).Sviđa mi se i kako su uređeni platoi ispred ulaza,kao i staza duž prednje strane objekta,a mislim da će silka biti upotpunjena kada trava izraste.O enterijeru ne bih da diskutujem, jer još nisam bio u tržnom centru,a nadam se da ću uskoro biti (iz Šapca sam pa to ide malo teže :) )

P.S. Poštujem i cenim Shmeksijev trud i ne mislim da pati od opsesivno-kompulzivne neuroze,kao što pojedini insinuiraju,već dečko,jednostavno, voli ovaj grad više od drugih! GO SHMEKSI!
 
Da se pridružim sa kratkim komentarima posle prve posete... Zbog stvarno prevelike gužve, nisam se nigde zadržavao, i ništa nisam zagledao...

Spolja - jako lepo, nadam se da će biti završen uskoro...
Unutra - fantastično jednostavno za snalaženje, prodavnice ogromne, prolazi i pored velike gužve prohodni. Ništa ne deluje ni najmanje jeftino a ni previše fensi. Jedino što mi je trebalo par minuta da sačekam red na eskalator sa prizemlja na prvi sprat :)

Sadržaj - tuče Delta City u svakom aspektu.

Garaža - ogromna, ali već vidim naplatna mesta za parking (?!) Mislim da to ipak nije u redu, i da mogu da nađu druge vidove finansiranja za održavanje... Loše obežena i zbog svoje veličine prilično nepregledna. Iako sam dosta dobar sa orijentacijom, trebalo mi je dosta vremena da nađem ulaz u tržni centar iz garaže, a primetio sam i još puno ljudi koji su tako tumarali, kao i ja. Pritom, preveliki broj prolaza, i prevelika distanca koja ponekad treba da se pređe peške kroz garažu, ovo mesto čini malo nebezbednim za pešake.

Pritom, u garažu sam ušao iz (produžetka Milentija Popovića, nisam siguran da se tako i zove), što je bilo ok, a izašao na Bul. N. Tesle... Moguće da sam ja promašio negde putokaz za pravi izlaz, ali ono je potpuno nehumano. Nisam siguran, ali mislim da sam prešao preko nekih ivičnjaka i onda oštrim skretanjem na desno izbio na bulevar NT, gde je neko stvarno mogao da me pokosi, jer se baš ništa nije videlo... Nadam se da je to još deo koji tek treba da se sredi. Inače, na taj izlaz sam došao odmah po izlasku na površinu, mogao sam da idem još ka PC-u Ušće, ali je bilo neko suženje i uzvišenje, gde su išla kola u suprotnom smeru, pa svakako ne bih mogao da se provučem... Moj savet za posetioce kolima - isključivo na ulaz A (iz Milentija Popovića).

Očigledno je da je TC otvoren pre nego što je trebalo, i da su sačekali još svega par dana/nedelja - niko ne bi umro, ali bi sve bilo kako treba, i ne bi bilo potrebe za bilo kakvu kritiku. Moram da navedem još par stvari koje mi se nisu svidele.

- Toalet, bar na 2. spratu... Odavno nisam bio u gorem. Iskustvo je stvarno bilo blago rečeno jezivo, u svakom smislu. Kad bude čist i izvetren, biće ok. Prosto ne mogu da verujem da je otvoren danas!!! Koliko sam čuo, u toku finalnih priprema za otvaranje, neki delovi TC nisu imali struju i/ili vodu, pa možda ni ovaj deo...
- Nekoliko radnji (neke čak i u food courtu) nisu imale struju... Jedan od restorana je pisao račune ručno :) Čak su i prodavnice radile uz pomoć svetla iz prolaza :) Stvarno, ljudima koji rade, svaka čast na trudu.
- Food court mi je skroz bezveze. Suviše je izmešan sa drugim lokalima, i postoji neka pregrada (koliko se sećam otvor ka 1. spratu) između mesta gde se hrana preuzima - do stolova za sedenje. Isprobao sam nešto što nema u Delta City-u, i ne bih ga preporučio, ali neću ni da reklamiram ni da antireklamiram ništa. U svakom slučaju, hrana mi je bila natrpana direkt' na poslužavnik, kao da je tanjir... Sami stolovi u courtu i plafon su lepi, ali se malo ne uklapaju u ostatak. Smena roze i narandžaste boje je ok, ali mogu da zamislim da to spolja izgleda bezveze.

Sve u svemu, uprkos velikom broju kritika ovde, sviđa mi se, i sledeći put ću ići kad se malo smanji gužva... Nadam se da će do tad da srede izlazak iz garaže, a za ostalo mogu da se strpim :)))

Ipak nisu ispali baš kratki ovi komentari :)
 
Da se nadovezem na MindWind-ov post:

Garaza - ogromna,ogromna,ogromna....i lose obelezena. Svi su tumarali po garazi i trazili izlaz. Svidelo mi se sto postoji obrada plafona u garazi(nije ostavljen go beton) izgleda kao nasprican malter. Ne znam kako se zove tacno ta obrada.

Hodnici - sigurno 50% siri nego u delti

Pokretne stepenice - providne su sa bocne strane pa se vide masinski delovi unutra. Zanimljivo resenje.

Jos uvek nije sve gotovo vlasnici nekih radnji su se ispalili i nisu zavrsili sredjivanje.

Idea u podrumu - nista posebno...zaista nista posebno. Meni je licno Tempo bolji.
 
MindWind":37004ksp je napisao(la):
Garaža - ogromna, ali već vidim naplatna mesta za parking (?!) Mislim da to ipak nije u redu, i da mogu da nađu druge vidove finansiranja za održavanje... Loše obežena i zbog svoje veličine prilično nepregledna. Iako sam dosta dobar sa orijentacijom, trebalo mi je dosta vremena da nađem ulaz u tržni centar iz garaže, a primetio sam i još puno ljudi koji su tako tumarali, kao i ja. Pritom, preveliki broj prolaza, i prevelika distanca koja ponekad treba da se pređe peške kroz garažu, ovo mesto čini malo nebezbednim za pešake.
Mislim da je logicno da ce naplacivati parking jer se centar nalazi jednu do dve autobuske stanice od centra grada, pa ce mnogo ljudi u slucaju besplatnog parkinga ostavljati svoja voliza tu i uhvatiti neki bus i za 2 mina su u gradu...jer sto bi placali na Z Vencu, Obilicevom ili nekom drugom parkingu...
 
I u Merkatoru su u jednom trenutku uveli placanje parkinga, s tim sto ukoliko se nesto kupi u centru, parking se ne placa (ili tako nesto).
Validate parking i te zaje*******ancije. Ne znam da li je bilo vezano za odredjenu sumu novca.
Nije dugo trajalo (par meseci ako se ne varam)
 
Da, ova opcija sa prvim satom gratis nije losa, plus onaj ko kupi nesto da ne placa uopste. Nadam se da ljudi koji idu u grad nece da se "ciganisu" za gratis sat vremena :)))
Mada...
 
evo sad sam bio u centru, i iskreno uopšte mi se ne sviđa, spolja i nekako, ali unutra previše sterilno, jednobojno, bledunjavo, nekako mi je delta delovala bolje kad sam prvi put bio u njoj... hehe eh kad bi napravili neki centar kao što je Bal Harbour, ono mi je bilo jedno od retkih uživanja za kupovati, svuda zelenilo, fish ponds, works of art... prelepo;)

www.balharbourshops.com
hehe no wonder people call it the Taj Mahal of the malls:)
 
meni se dopadaju Shmeksi-jeve fotografije. :kk:
Nadam se da ce ih biti jos na forumu i na drugim temama....
 
bio. spolja onako, kao renovirana starudija, unutra boliglava... jako visoki izlozi, veliki ulazi u prodavnice, vrlo prijatni hodnici, simpaticno iskorisceni bocni prozori... zaposleni neistrenirani, neurbani i manje-vise nadobudni. posle sam bio i do delta cityja jer bioskop u uscu jos ne radi - sve izgleda dosta manje, prostije a nakicenije.
 
upravo tako usce je daleko komotniji soping centar od delte i po meni lepsi na neki jednostavan nacin. Ima prociscene lilnije bez previse detalja. Moze se reci da usce ima taj neki elitisticki pristup za razliku od dc-a sto je mac sa dve ostrice u zemlji srbiji
 
i jeste medju zavrsenim objektima samo sto redirektovan link stoji radi lakseg snalazenja zbog aktuelnosti teme i navike posetilaca
 
Ушће ШЦ, Апр09
Usce2-1.jpg

Usce1-1.jpg

Usce3-1.jpg
 
Još jedna vest. Danas su počeli da zatvaraju ona tri crvena kraka. Po renderu smo se svi nadali da će tu da dođe neka rasveta, ali ne lezi vraže samo su zatvorili kraj istim crvenim panelima tako da od rasvete nema ništa.
 
а и шупица изнад левог ћошка, гледано од стране НИСа ка предњем улазу, се лагано завршава...
 
Nurko7000":swow51x0 je napisao(la):
а и шупица изнад левог ћошка, гледано од стране НИСа ка предњем улазу, се лагано завршава...
i to, ali ne znam da li je ona predviđena projektom ili je naknadna "inspiracija"
 
Ја се заиста дивим службама Ушћа, обезбеђењу, ватрогасцима. Пун центар људи а они ипак координирају радовима, размештају крановима шупице по крову, заварују, брусе а све прође како треба. Мене је са стране било страх гледати, а њима свака част кад успевају...
 
kako je uredjen okolis oko shoping centra,mislim zelenilo,staze,rasveta ,klupe i slicno,jel bila mozda neka fotka,il sam ja to preskocio
 
Vrh