Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Ушће, 07апр09

Usce7Apr01.jpg

Usce7Apr02.jpg

Usce7Apr03.jpg
 
i ja sam prolazio juce pored usca pa sam malo slikao poslednje sminkanje objekta.

whntrp.jpg

2pzip1x.jpg

ng4vh3.jpg

2jdkrr9.jpg

20ii3x2.jpg

24xf7gx.jpg

2lt6czn.jpg

ets94x.jpg

28we335.jpg

345ioar.jpg

261m355.jpg

34qtso6.jpg
 
jos postoje mesta gde nisu skinute one bele zaszitne trake,a sta se ono dogradjuje na krovu ,da nisu planirani neki kafe restorani na krovu ili nesto trece hmmm.
 
To na krovu što dograđuju može isključivo da služi za potrebe menadžmenta.
 
To na krovu je "bašta" Vapiana ;) Pogledaj one planove lokala što je objavio BB, pa ćeš videti da jedino Vapiano i bioskop imaju prostorije na poslednjem spratu, a Vapiano je baš u tom ćošku.
 
Vidiš, bio sam ubeđen da je to na spratu iznad. Totalno sam zaboravio da je Vapiano na dva nivoa. Bravo HJ :kafa:
 
Videcemo jos sobzirom da su sluzbene prostorije bas na toj terasi tj izlaze na nju da li ce to biti javna povrsina mozda za vapiano ili samo za slubena lica
 
Jos nisam obisla Usce, ali me je jako interesovalo kako izgleda. Zato hvala svima koji su se potrudili da slikaju :)
Koliko sam videla, zahvaljujuci fotkama, meni se dopada. Posebno unutrasnjost, jer volim jednostavnost i preciscene forme, indirektno svetlo.... Spolja je OK, obzirom da je tokom izgradnje delovalo da ce biti mnogo, mnogo gore. Jedino mi smetaju ove lampice u obliku kamencica posutih po travi HEHEHE! I naravno ocekujem da vidim travu umesto blata :)
Bas me interesuje koliko ce mi se promeniti misljenje kada zaista i posetim objekat :/
 
Zar nije Home Centar na poslednjem spratu, iznad bioskopa :) Ja kad sam išao bilo je zabranjeno da se ode gore, još se radilo
 
Trebao je valjda gore da bude neki velnes ali se izgleda od toga odustalo, kasnije sam cuo da bi trebao mozda Ktitor ili Eurosalon gore da bude nisam tacno siguran.
 
I ja sam mislio da je Home centar isto sto i Eurosalon, tj neki njihov brend, ali izgleda da nije. Neka moja ortakinja im je radila neki PR i izgleda da je u pitanju mlada nova firma... Istina je da sada drze onaj centar kod sajma, koji svi zovemo Eurosalon.

Nisam siguran da li ce Vapiano izlaziti na krov, ali konkretno se naslanja na taj cosak koji sad sredjuju, sto mozete videti ovde: http://img515.imageshack.us/img515/392/planlogistike4st2.jpg

Taj se restoran valjda otvara u maju.

A, da. BIOSKOP SE OTVARA 17. APRILA!!!
 
Da bice Home Centar isto kao i kod sajma. Inace Home centar i Eurosalon nisu isto, a o tome je bilo price kada se otvarala radnja kod sajma. koliko se secam Home centar je neka italijanska firma i to je zapravo ona izbacena zgradica iza eurosalona na sajmu.
 
Onaj objekat kod sajma se od starta zvao Home Center - Eurosalon tako da firma baš i nije toliko mlada. Verovatno su povezane firme.
 
"Home Center" je velika izraelska firma koja ima prodavnice na mnogo mesta u svetu. Ukoliko ovo nije taj "Home Center" onda su ovi naši debelo ukrali logo :)

http://www.homecenter.co.il/
Nažalost nisam uspeo da provalim kako da dođem do engleske verzije sajta...
 
ah... možemo da gledamo "Avatar" kad izađe kako treba :D
E sad još samo druga kula, samo ne bih ja voleo bliznakinje da budu :p može ako ova nova bude viša bliznakinja sa pojačanim testosteronima
 
Počinje novi serijal "Insajdera"
12. april 2009. | 11:33 -> 14:02 | Izvor: B92
Beograd -- Izmenama urbanističkog plana, Petru Matiću praktično ustupljena zemlja na kome je sagrađen trgovački centar “Ušće”, otkriva ekipa emisija “Insjader”.

Posle višemesečnog istraživanja, “Insajder” otkriva da su nadležne institucije, usvajanjem detaljnog urbanističkog plana 2004, i izmenama tog plana 2007. godine vlasniku MPC-a Petru Matiću, bez tendera, na lokaciji Ušće, praktično, ustupile četiri hektara i 58 ari.

http://www.b92.net/video/video.php?nav_category=906&nav_id=355190

Takvom odlukom, prema zaključku “Insajdera”, budžet grada Beograda potencijalno je oštećen za više od 30 miliona evra.

Kada je u pitanju "PC Ušće", postojale su dve odvojene parcele - jedna na kojoj se nalazila zgradan na povrsini oko devet ari, i pored druga odvojena parcela od skoro pet hektara, na kojoj nije bilo izgrađeno ništa, ali je na jednom delu te velike parcele ispod bile podzemna garaža koja pripada "PC Ušće".

Samim tim, pošto je to neizgrađeno državno zemljište, moralo je da ide na licitaciju.

Međutim, Petar Matić je, prema saznjanjima “Insajdera”, došao do svih pet hektara, tako što su dve parcele spojene u jednu.

To je omogućeno izmenom Detaljnog regulacionog plana.

Zoran Alimpić, zamenik predsednika Skupštine grada i bivši v.d, gradonačelnika kaže da je Skupština grada usvojila odluku o tome.

“Takvu odluku nije doneo niko pojedinačno, već je taj plan usvojila Skupština grada. To je prošlo i javnu raspravu”, kazao je on.

B92: Ali, dali ste četiri hektara?

Alimpić: Nismo dali, nego smo promenili urbanistički plan, i tom prilikom je došlo do preparcelacije.

B92: Pa, to je to!

Alipmić: Možda je to to, vi tako gledajte na to, ali tu odluku je donela gradska skupština.

B92: Da li vi znate kolika je cena jednog ara na tako ekskluzivnoj lokaciji?

Alimpić: Postižu se dosta visoke cene na licitacijama, verovatno bi i tu cena bila dosta visoka, ali ne mogu sad da vam procenim.

B92: Evo Vam primer Autokomande, gde je na licitaciji jedan ar dostigao cenu od 76.000 evra?

Alimpić: Dobro, verovatno bi moglo da se postigne i ovde, nije ista lokacija, ovo je ušće, možda bi bilo i više. Ali, taj dobitak koji bi ušao u kasu Grada, evo procenili smo da je manji od dobitka koji dobijamo što je jedna takva investicija u Beogradu napravljena.


Dugačak spisak institucija

U prodaji Poslovnog centra “Ušće“ i celoj proceduri pomoću koje je Petar Matić došao do skoro pet hektara zemljista bez tendera i licitacije učestvovali su:

Bivša Savezna vlada 2001. godine, Savezna direkcija za imovinu SRJ, Ministarstvo urbanizma i građevine Republike Srbije, Skupština grada Beograda, Izvršni odbor Skupštine grada Beograda, Sekretarijat za urbanizam grada Beograda, Urbanistički zavod grada Beograda, Direkcija za gradsko građevinsko zemljište, Republički geodetski zavod i Službe za registar nepokretnosti Zemun i Novi Beograd.


Izvor: B92
Link: http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=04&dd=12&nav_category=120&nav_id=355157
 
...bravo brankice otkrila si toplu vodu...super, sad će čitav serijal da objavi o nečemu što ceo grad zna već godinama...istraživačko novinarstvo, ma jeste...
 
shmeksi":hdxy65in je napisao(la):
...bravo brankice otkrila si toplu vodu...super, sad će čitav serijal da objavi o nečemu što ceo grad zna već godinama...istraživačko novinarstvo, ma jeste...
Nemoj tako, možda ona to već godinama istražuje :)
 
...ma ćuti, ježim se nje i njenog istraživačkog novinarstva...što se tiče petra matića baš me zanima da li će smeti da objavi kako je pokrenuo biznis...baš bih voleo da odgledam emisiju, ali ne znam da li ću zbog fakultetskih obaveza stići...
 
shmeksi":30q4yc2l je napisao(la):
...ma ćuti, ježim se nje i njenog istraživačkog novinarstva...što se tiče petra matića baš me zanima da li će smeti da objavi kako je pokrenuo biznis...baš bih voleo da odgledam emisiju, ali ne znam da li ću zbog fakultetskih obaveza stići...
Biže sigurno bar 5 repriza.
 
u pravu si, a okačiće i na blip.tv tako da ću sve lepo moći kroz nedelju, dve da odgledam
 
Vrh