Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

shmeksi":1mbnmyii je napisao(la):
...bravo brankice otkrila si toplu vodu...super, sad će čitav serijal da objavi o nečemu što ceo grad zna već godinama...istraživačko novinarstvo, ma jeste...
Па знаш како, цео град зна, али ЋУТИ (и гласа за сваке четири године). Свако проговарање је добро и уопште ме не занима са којим мотивима то раде. Сви су знали и да је цар го, али је неко морао да викне.
 
Nisam mislio za taj fazon, već to kukanje nad prolivenim mlekom. Što se nije oglasila kada su vršene te izmene DUP-a, ne treba biti neki stručnjak pa da se ode u zavod ili direkciju i da im lepo tražiš papire, a mogla je i da se pojavi na javnoj raspravi. Ali ne, mnogo je bolje sada praviti "ekskluzivnu" emisiju gde će ona da mi prezentuje nešto na čemu je radila nekoliko meseci što realno mogu da nađem na internetu za manje od sat vremena. Korist od tog naknadnog pametovanja stvarno ne vidim, sad će narednih nekoliko nedelja sve da pršte vesti kako je ovaj kupio ono zemljište, ovaj ono tamo i šta će da se desi njima, jedno veliko ništa.

Normalno, tu će da budu i tvrdnje kako je taj i taj povezan sa tim i tim i kako je ranije radio to i to, ali zato za to papir ili neki drugi dokaz neće moći da nađe, ali će zato da mi pokaže neki papir koji je totalno nebitan za celu priču i opala eto nama insajdera i brankica je još jednom pokazala svima šta je istraživačko novinarstvo. Oni koji se nadaju da će serijal da promeni nešto se grdno varaju jer zbog toga niko neće da bude osuđen, a ako neko i bude to će da bude kap u moru.
 
Ovako im je bolje jer je Ušće aktuelna vest, usled otvaranja, tako da "obaveste" i one koji nisu znali šta se gradi ni gde tačno, ali koji su se zainteresovali za to tek pri otvaranju. Možda grešim dušu :|
 
I Tadic je sinoc u "Utisku nedelje" rekao da je sramota sto je ovakva nakaza napravljena u centru grada...malo je zakasnio :rolleyes:
 
:bash:
Upravo, ono što je meni zabavno je da su svi krenuli da pljuju po tome tek kad je otvoreno, kao Stankica nije znala za te probleme ranije, nego sada, kada neće moći da se zatvori ništa.. Kada su posekli drveće, svi su bili OK, ali sada... Iju, iju..

Napokon se nešto kvalitetno i lepo dizajnira u Beogradu i svi dignu buku i halabuku... Ali zato je Delta City vrhunac arhitektonskog dostignuća moderne Srbije..

Biće zabavno sada gledati ko će koga sve da pljuje kad uđe u priču i Miškovićeva i Bekova luka.. Da li će uspeti da podignu veću buku oko Ušća da prekriju to što se dešava u luci? A Delta dovodi za đaba turističke ture iz Kragujevca u DC.

edit: Brankica, Stankica.... ista osoba :D
 
Можда је сам за себе и леп, али одудара од куле и окружења.

Тај потез од Ушћа до Сава центра је пословно језгро Београда, све је у стакленим фасадама и даје утисак моћи.
Шопинг центар у сивим панелима (од светло сивих до црно-црвених) је прибијен на пет метара до куле која је у тамно зеленом стаклу.

Сама локација (дакле кад не гледамо фасаду) је одлична, садржаји такође.
 
Štagod da se izgradilo tu odudaralo bi, jer je to prosto mesto za drveće. Ne mogu sa sigurnošću da tvrdim, jer nisam još bio.
Ali, ipak, sigurno mnogo manje odudara od hiljadu i jedne nakazne zgrade koja se gradi širom Beograda, počevši od nedovršenih crkava, protiv kojih se Tadić nije bunio. A mislim da ovo kakvo god bilo ipak više slaže od njih, koje se grade po "kanonima" (samo mi nije jasno kako su izgradili sv. Marka, i gomilu po Americi i Australiji koje se uopšte neuklapaju u te kanone) - ali, nećemo o tome, ima tema za to.
Takođe, mislim da je mnogo stakandalozniji mali milion zgrada koje se grade na Z. Đinđića i Trećem bulevaru... Ili po centru grada..

edit: A da ne spominjemo stručne obnove na "staro", "kako je nekad bilo", pa kad ispadne stara fotografija na kojoj se drveće zapravo vidi na Studentskom trgu, puj pike ne važi.. Zasadićemo novo, lepše, bolje i starije.. I tako dalje, i dako dalje..
 
BGG":2debaatd je napisao(la):
I Tadic je sinoc u "Utisku nedelje" rekao da je sramota sto je ovakva nakaza napravljena u centru grada...malo je zakasnio :rolleyes:
Nisam znao da se taj deo Novog Beograda smatra centrom grada...
 
Taj deo do/oko brankovog mosta se smatra polu centrom :)
Nije ni cudo sto Tadica zovu manekenom...nije los tip tj.nas predsednik, onako psiholog u dusi ali nema muda uopste .. :violina:
 
Cisto kao info Vapiano ce imati izlaz na terasu koja se sredjuje ;)
 
Bice ok mada kako mi je receno problem ce biti nesto visa ograda tako da se nece pruzati tako dobar pogled ukoliko se sedi.
 
Pa u čemu je poenta terase onda? Da gledam u nebo?
Nadam se da će uraditi nešto kul.
Od svega što se otvorilo u Ušću, jedino je taj restoran neka vrsta inovacije i očekujem dosta od njega.
 
Cek da priupitam nesto...
Sta je to "3D sala"? Jel tu ima neki poseban koncept tridea, ili su i dalje u pitanju sarene naocare kao i u Freddy's Dead - The Final Nightmare koji sam gledao u Kozari pre skoro dvajes godina? Mali sestric mi kaze, pre neki dan, da je on u Rodi vise puta gledao 3D filmove. Dakle, sta je toliko posebno u toj sali? Neka nova fensi shemnsi tehnologija, ili ce prosto biti veci izbor 3D filmova nego ranije? :/
 
Rece mi bas poznanik koji inace radi na odrzavanju usce centra da su na nekom od parkinga skoro zatvorili WC kako bi ustedeli na odrzavanju te su ljudi nuzdu obavljali uz neki od stubova na parkingu u okviru centra. Kada su iz odrzavanja skrenuli paznju na to, receno im je da odrzavanje WC-a probija predvidjeni budzet.

Nazalost informacija je sto posto tacna i proverena :notok: :bash:
 
Ma truli su.
Jeste primetili iznad ulaza sa strane koja gleda na Hajat umotane kablove koji se ocrtavaju iza neke bele providnjakaste plastike koja svetli?
Meni to hilarious.
 
e ako im to probija budžet, onda onaj ko je menadžer objekta da uzme kantu govana i da se okupa njom, ako je toliko nesposoban da mu jedan wc kvari računicu.
 
A sta ce to biti tako ekskluzivno i vaaauuuuu na toj terasi !!! Kilogrami i kilogrami S i ostalih stetnih materija koje ce te tako fensi smensi udisati i jesti.. Apsolutno mi nije jasna koncepcija kafea i restorana u kojima se prakticno sedi, pije, jede, prica uz same saobracajnice i to kako prometne!! Zapravo, jasna mi je njihova koncepcija ali mi nisu jasne osobe koje iste posecuju!!!
 
Dovoljno je to daleko i visoko od saobraćajnica da bi ti osetio smog, a pretpostavljam da će biti dosta zelenila na toj terasi, ali možda Igor zna nešto više.
 
Vrh