Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

@belopoljanski
Ja, recimo, ne "serem", ja mislim da je objekat sasvim ok... Nego, nisam zato krenuo da pisem ovo... Elem, ajde ako moze bez takvog recnika, mislim da za time nema potrebe, nisamo dosli ovde da se napusavamo i prozivamo, zar ne? A i niko od ljudi kojima se Usce ne svidja ni u jednom trenutku nije umanjio niti tvoj, niti doprinos ljudi koji 2-3 godine, i po kisi i po suncu, rade na ovom ogromnom objektu...
 
Drugari prica se polako privodi kraju veceras idu verovatno jedne od poslednjih zvanicnih beobuild fotki Usca i izvestaj sa jutarnje konferencije . A od sutra otvoreno za sve pa da vidimo kakav smo to objekat i u praksi dobili :gobb:
 
KONAČNO
(iako baš nije blizu kraja)

Evo slike od pre nekih dva sata. Nažalost vreme je bilo tmurno, a na polovini fotkanja me pljusak uhvatio, ali nisam odustao. Očigledno je da će objekat ući u rad nedovršen, jer teoretske šanse nema da će se do sutra sve završiti. Mislim da glavni porblem predstavlja nedostatak još jedne mobilne dizalice kako bi mogle brže da se urade pojedine stvari. Pretpostavljam da će radnici raditi celu noć pa sve do sutra ujutro, ali i oni su ljudi i ne vidim kako bi sve moglo spolja da se odradi do tog roka (koji je ipak malo isforsiran).

No da mi krenemo sa slikama, a ima ih mnogo (122) slike idu nasumično, nemojte se ljutiti mrzelo me da ih ređam hronološki.

Gledano sa Jugopetrolove pumpe (tačnije puteljka pored)
vsozyd.jpg

2zthfnn.jpg


Fensi šmensi
169jbid.jpg


Fasada iz raznih uglova
9hkpsj.jpg

24v65v6.jpg

wtc8ia.jpg


Manekenke i manekeni
im2bv4.jpg


Plato ka Brankovom
23k6cro.jpg

2eplzsy.jpg


Meni se sviđaju ove šare
30nf5tw.jpg


Baštica
2nbbwgj.jpg


Dosadih sebi sa ovim logom
6y1pxc.jpg


Šare i fasada
14jrtjp.jpg


Fasada
dqhvm1.jpg


Postavljanje sijalica
20f699k.jpg


Još malo svetala
zv78lk.jpg


Na ovu fotku sam nekako ponosan, tako da Stevo ako budeš uzimao nešto za sajt ovu izostavi please
14o536g.jpg


Ovo je malo glupavo rešeno, ali ajde
2qjirs0.jpg


I još šara i fasade :D
2mfdxyc.jpg


This little light of mine, I'm gonna let it shine
2mebf6f.jpg


Bašta i plato na ćošku i kod drugog ulaza u objekat
233ebl.jpg


Krov
28ck4tv.jpg


Opet svetla
nwwmyf.jpg


Drugi ulaz
2as11d.jpg


Sumnjam da će instalirati sijalice do sutra
2z9gpeh.jpg


Crno, crveno, sijalice
5lzz94.jpg

30sy42r.jpg

1zznnts.jpg

2pyajki.jpg

nmn3bp.jpg


I sad krećemo na glavnu/prednju stranu
28v57qw.jpg

zt8zr5.jpg

hst9hf.jpg

2it6239.jpg

2iiiufm.jpg

2yx3f2w.jpg

2ms1qvd.jpg


Malo glavni plato
s2fz10.jpg

dm5e9j.jpg


Ulaz
34tbyw9.jpg


Food court
2h4m0b5.jpg


Ušće shopping center
20qf52b.jpg


Logo
11tmyjq.jpg


Opet prednja strana
2m2f9qu.jpg

rh3hc0.jpg


Hoće čovek da kupuje
4j7ty1.jpg


Baštica na prilazu
ao0z6q.jpg


U 1000 evra da će budžovani da ovuda prolaze kolima i da ih parkiraju ispred samog ulaza
2gv4u3b.jpg


Old & new
15wgc9f.jpg


Stepenice
9vd3rd.jpg


Opet prednja fasada (polako se umaram, a tek sam na pola)
2d0aw69.jpg


Tepih za VIP
9tpb7q.jpg


Ćošak
2dmh6bc.jpg

250t211.jpg


Za zaustavljanje horde kupaca
ogcraa.jpg


Zbogom folijo, bilo je lepo poznavati te
9a1ls4.jpg

2r5ukw4.jpg

iqiyix.jpg


Pa sad malo vezano za garažu
jhtz43.jpg

2nvc5xj.jpg

263ttlu.jpg

axiob4.jpg

2mrchzc.jpg


Uslužno osoblje
jg3b0n.jpg


Logo ka Ušću
28uihqe.jpg


Kolosej
1z5kx8j.jpg


Opet prednja fasada (jbg, temeljan sam)
xandbq.jpg

jrdxk3.jpg

dpy05h.jpg

f0yadg.jpg

zkij2t.jpg

8w0go2.jpg

2airpg9.jpg

2vdk6ye.jpg

1263ckm.jpg

29fs46e.jpg

2w4is0y.jpg

30u66vb.jpg

2e4l1k9.jpg

5v2mf6.jpg



Evo te dodate trake u Bulevaru Mihajla Pupina za skretanje ka Ušću
r90ftu.jpg

345lv0n.jpg


Vapiano
16hn91k.jpg


Staza u Bulevaru Mihajal Pupina
2qu2kc1.jpg

29m5c2e.jpg


Staza u Bulevaru Nikole Tesle
2na5vz6.jpg

16a5gck.jpg


Više ne znam šta da pišem ovde
292678z.jpg

2cz5yqe.jpg

e6d3cj.jpg

2a9td8w.jpg

1zchmjr.jpg

167vypw.jpg

x7ea9.jpg


Opet manekenke i manekeni
mil8aq.jpg


Ispod gelendera se nalaze isto sijalice, što je kul, ali ako nisu obezbeđene može da bude opasno
oumerd.jpg


Kad nikne trava izgledaće super
2a7wxnl.jpg


Sad malo zadnja strana koja je u opštem rasulu
fbx2e9.jpg

t7io8l.jpg

10pzq7c.jpg

t040p4.jpg

2z70ad4.jpg


Strana ka Brankovom
24vqpdv.jpg

256sftd.jpg


Ovu sliku isto ne bih voleo da mi neko uzme, ima neke simbolike o vremenu u kojem živimo
hrdhe0.jpg


Evo kako je izgledalo Bulevar Mihajla Pupina danas oko pola pet
20jfd4z.jpg

2ltn487.jpg

2qdr3uu.jpg

11t5w8g.jpg


Ovde je već počelo žešće da pljušti, ali nisam se dao. Na svu sreću pa sam poneo duks sa kapuljačom.
2yjtwz6.jpg

2jb1wgn.jpg

2i097wg.jpg

2hqwitj.jpg

f1wcjb.jpg

2isw3ya.jpg


Obratite pažnju na tablu u donjem desnom uglu. Eh moj Miško :D
zk4sgz.jpg


Na kraju iz već poznate poze, ali morao sam pod nadstrešnicu, jer je stvarno pljuštalo ko iz kabla.
2qkhria.jpg

144398j.jpg

2009p20.jpg

2ptngj9.jpg

qs8g3r.jpg


I još jedna dodatna, slikana iz tramvaja

iwugr7.jpg



Posle ovog kačenja nisam nizašta odoh da odsavam jednu turu pa komentarišem kada se vratim. Još sutra slikam na otvaranju i to je to, a posle toga dobijate moje mišljenje na čitavu ovu tematiku.
 
Nemoj da se uvredis shmeksi ovo sto cu napisati mislim iz najbolje namere ali mozes li da objasnis tvoj fanatizam "Uscem"? Da li si odusevljen samim izgledom objekta ili time sto Beograd dobija odlican "mall"?
Ici i slikati par puta nedeljno iz svih uglova......to se zove posvecenost
 
O.J. Mayo":1aygb704 je napisao(la):
Nemoj da se uvredis shmeksi ovo sto cu napisati mislim iz najbolje namere ali mozes li da objasnis tvoj fanatizam "Uscem"? Da li si odusevljen samim izgledom objekta ili time sto Beograd dobija odlican "mall"?
Ici i slikati par puta nedeljno iz svih uglova......to se zove posvecenost
pa tako treba, kada bi svako od nas fotkao jedan objekat tako, gde bi nam bio kraj :vops:

[sub]kao ovaj lik sto je fotkao burj dubai skoro svaki dan nekoliko godina [/sub]
 
Mogao si jos koji da stavis sliku. Ps Svidja mi se Usce, na kraju je ispalo pristojno.Mogli bi da osvetle onaj zlatan radijator pa da sija nocu.
 
Da,Shmeksi stvarno malo slika si stavio...razocarao si me :lol:
 
Po meni je dovoljno slikati objekat iz cetiri ugla, to je dovoljno.A ne iz 360 uglova.Ili ako neko hoce da bude precizniji nek ponese ili pozajmi kameru pa neka snima jedno petnejstak minuta sa svih mogucih strana pa nek okaci na net tj na ovaj forum.
Ha bas se pitam kada bi neko otisao da razvije slike, kako bi reagovale radnice kada bi ih ugledale.Mislim sve te slike, jedan isti objekad. :lool:
 
Usce stvarno ne da izgleda "pristojno" nego izuzetno upechatljivo i monumentalno, odusevljen sam! Vidi se da se nije stedelo na materjalima, jedino sto zameram je mali visak sive boje na bochnim fasadama, ali dobo sad.

Sjajan posao Shmeksi! Pusti ove shto in nishta ne valja :)

Inache iskreno se nadam da se iza ovog belog na slici dole kriju prozori :)

http://i39.tinypic.com/xandbq.jpg
 
Prošao sam malopre, ove neonke u zidovima su jako cool dodatak po noći :cool:
Inače, sviđa mi se samo strana prema Hajatu, ove ostale su baš nikakve.
P.S. Shmeksi, svaka čast na slikama.
 
vratili smo se, info na glavoj stranici :kafa:
 
Slazem se, vise nego dobro. Cestitke! Kako smo se nadali, dobro smo prosli! Objekat deluje ozbiljno, elegantno a opet ne dosadno. Kako prilici centru grada. Jako dobar izbor boja tj. nijansi. Jednostavan mobilijar, rukohvati, lepo reseno poplocavanje... Zamerka su i dalje lose resene bocne fasade i nedostatak staklenih povrsina. A to horizontalno i vertikalno osvetlenje, ne znam koliko dugo ce da prezivi! Prvi utisak je pozitivan.
 
haha smeksi bio sam brzi jutros pre kise a ti vidim pokisao :)

nego hoces li nam konacno reci sta mislis o centru nekako imam utisak da si napravio mit od svog misljenja pa bi svi voleli da cujemo :gobb:
 
Odlican update.

Evo mog konacnog utiska o objektu.

Sve u svemu prednja strana je dobila upecatljiv izlged i izgleda odlicno. Odlicno uklopljene boje, elegantan natpis trznog centra. Ako ga gledamo samo sa prednje strane objekat zasluzuje 9 od 10.

Problem nastaje sa bočnih strana, a pogotovo sa zadnje strane. Zadnja strana je odradjna u jednoličnim panelima bez ikakog odstupanja od izgleda obične kutije. Bočne strane su nešto bolje, ali njihov utisak kvare po mom mišljenju previše nakaradne reklame za zakupce centra. Ukoliko ne bi bilo ovih reklama objekat bi bio odličan, ovako sa svim ovim reklama moja sveukupna ocena je 7 od 10.

Sto se tice unutrasnjosti prema slikama koje je Steva postavio moze se reci da zasluzuje 9 od 10. Unutrasnjost objekta deluje cisto, elegantno i odlicno organizovano.
Nakon što ga i licno posetim moćiću da dam svoj konačni sud o unutrašnjosti, ali i ovako preko slika deluje mnogo bolje nego neki slični shoping mallovi koje sam imao prilike da posetim.

Toliko od mene za sada a kada budem i lično posetio centar preneću vam utiske o unutrašnjosti objekta.
 
onaj "zuti zlatni radijator" na fasadi deluje malo retro... meni se licno bas i ne dopada, za razliku od ostalih elemenata na fasadi.... ukusi su razliciti. :cool:
 
De gustibus non est disputandum...

Moje misljenje o unutrasnjosti objekta se svodi na: impozantno, hladno, ostro, ravno, otudjujuce... no sve to ocigledno reflektuje savremeno doba i zivot coveka u istom. Slazem se da je elegantno, bez previse detalja, ali imam utisak da je citav jedan zivot koji se odvija u Delta City-ju dosta topliji, prisniji, zivopisniji, meni ugodniji. Iako nisam od onih koji tesko i dugo prihvataju novitet pa i u ovom smislu, ostaje nam da vidimo kakav ce zivot zaziveti u Ušću. Hoce li se srca beogradjana stopliti u njemu ili ce ostati samo status-mesto.
 
Nema sta enterijer je stvarno izuzetan cak i fasada nije losa sobzirom koliko smo lose ocekivali
 
Vredi podsetiti se ;)

septembar 2006
tjIMGP1102.JPG


decembar 2006
Usce2.jpg


februar 2007
5.Feb-3.Bul-U263e_095.jpg


april 2007
ck1.jpg


jul 2007
u25ia0.jpg


avgust 2007
26.Avg._024.jpg


takodje avgust 2007
26.Avg._034.jpg


novembar 2007
071111-USCC-03.jpg


januar 2008
080113-USCC-07.jpg


mart2008
080305-USCC-08.jpg


jun2008
080606-USC-01.jpg


jul2008
080703-USCC-01.jpg


septembar2008
080827-USCC-02.jpg


oktobar2008
081021-USCC-01.jpg


decembar2008
081128-USCC-04.jpg


januar2009
081230-USCC-03.jpg


mart2009
090308-USCC-07.jpg


zavrsetak
090330-USCC-66.jpg


Izvinite na malo duzem postu i na dosta fotografija ali mislim da je vredelo videti jedan interesantan presek od pocetka gradnje do sada :gobb: :gobb:
 
Vrh