Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Dajte vi vaše komentare :D

Nisi svestan koliko sam ljubomoran na vas koji ste mogli danas da obiđete unturašnjost. Ko prvi uslika golu fasadu dobije piće po izboru (kao nealkoholičar zadovoljiću se kafom) :kafa:

p.s. hoće li biti moguće da se izađe na krov ili ne, nije mi baš jasna ona vizuelizacija pa zato pitam

p.p.s. šta su vam to lepo gospoda iz MPC-a spakovali u kese, mogli bi da podelite sa masom ;)

p.p.p.s. gledam sad one pokretne stepenice pa se sećam kako smo pre samo nekoliko meseci raspravljali o tome šta bi to moglo biti :cool:
 
Moram novu poruku da ne smaram više sa p.s.

Gledajući slike stičem utisak da prostor deluje mnogo prisnije od delta sitija, naročito zbog spuštenih plafona na pojedinim delovima kao i zbog osvetljenja, koje će verovatno biti jače kad se otvori objekat, ali meni se baš sviđa ta low-light varijanta. Verovatno ljudi koji su obišli jutros mogu bolje da prenesu utisak, ovo pričam samo gledajući slike.
 
Mene se bas i ne svidja ta prisnost (nije da sam klaustrofobican, ali gusi me mali prostor), a jos kad bude puno ljudi... bice kao prolaz na Zelenom vencu, levo-desno ''trgovci", pa ko prodje...
 
shmeksi":2yvi5cdj je napisao(la):
Dajte vi vaše komentare :D

Nisi svestan koliko sam ljubomoran na vas koji ste mogli danas da obiđete unturašnjost. Ko prvi uslika golu fasadu dobije piće po izboru (kao nealkoholičar zadovoljiću se kafom) :kafa:

p.s. hoće li biti moguće da se izađe na krov ili ne, nije mi baš jasna ona vizuelizacija pa zato pitam

p.p.s. šta su vam to lepo gospoda iz MPC-a spakovali u kese, mogli bi da podelite sa masom ;)

p.p.p.s. gledam sad one pokretne stepenice pa se sećam kako smo pre samo nekoliko meseci raspravljali o tome šta bi to moglo biti :cool:
@komentar

Uzimajte ovo sa rezervom s obzirom da tc nije završen :) Ovako beo sa praznim lokalima deluje relativno sterilno, jednostavno belo gde god pogledaš uz neku svetlo braon boju itd, ko hram sajentologa. Ono što moram da pohvalim je da su to uradili prilično konsekventno, odnosno sledili su jednu istu liniju od početka pa do kraja. Siguran sam da će se značajno "produšiti" kada budu uredili sve lokale, postavili bilje i sl. Osvetljenje ovakvo kakvo je bilo je dosta pristojno, meni se sviđa indirektno svetlo odnosno što skoro nikada ne možeš da naletiš na "golo" svetlo (sijalicu, halogenku, neonku...). Unutra je hodnik slične širine kao u DC, ali se stiče utisak skučenosti zbog visine samog objekta + centar nije završen...

@p.s. nisu pominjali izlazak na krov, verovatno neće biti moguće, meni ova fotka pokazuje da je krov krajnje tehnički opremljen.

@p.p.s.
Evo famoznog sadržaja MPC kese :)

sa leva na desna:
šlem, facikla, cd sa PR materijalom (niš spec), PR tekst o Ušću
66f4h3.jpg


@p.p.p.s. da da, sećam se da je bilo i špekulacija kako je to nešto palo :D
 
A iza govornika na promociji planovi koje sam vam vec dostavio :) by the way ima li nekih novosti o lokalima? jel nam nesto promaklo?
Da li ce bioskop biti otvoren odmah ili ce se cekati kao u DC?
 
e da planovi jesu ti samo bez ucrtanih zakupaca samo sa kvadraturom :D tako da mi imamo planove koje oni "nemaju" :D :gobb:
 
honey79":e30x7w28 je napisao(la):
A iza govornika na promociji planovi koje sam vam vec dostavio :) by the way ima li nekih novosti o lokalima? jel nam nesto promaklo?
Da li ce bioskop biti otvoren odmah ili ce se cekati kao u DC?
Oko lokala ništa novo osim da neki kafići i restorani neće biti otvoreni baš 31.03 nego par dana kasnije pošto im treba malo duže da se spreme :)
 
Steva":8dmdpjkt je napisao(la):
@p.s. nisu pominjali izlazak na krov, verovatno neće biti moguće, meni ova fotka pokazuje da je krov krajnje tehnički opremljen.

@p.p.s.
Evo famoznog sadržaja MPC kese :)

sa leva na desna:
šlem, facikla, cd sa PR materijalom (niš spec), PR tekst o Ušću
http://i41.tinypic.com/66f4h3.jpg
mogu da se kladim u 100 evra da je slika sa krovom nastala nekoliko dana pre današnjeg obilaska. sam u pravu? ;)

hvala za komentare, tvoje mišljenje, šta ti se više sviđa ušće ili dc?
 
Svaka cast ljudi :kk:

Na slikama, enterijer centra deluje OK. U principu mi je nekako stilizovaniji od Delta city-ja, kao da je vise paznje obracano na sitne detalje (npr ovo sto je Steva pomenuo za sijalice). Da kazem, deluje mi dizajnerski izazovnije. Jedino sto mi smeta su spusteni plafoni, deluje zaista skuceno. Ipak mi je to kod Delte fino reseno sa prostranim hodnicima koje ostavljaju utisak da setate otvorenim ulicama.

Recite mi samo kakao izgleda kretanje kroz centar, na fotkama deluje malo haoticno kao da lako mozes da se izgubis :p Doduse, meni se to i u Merkatoru desi, tako da mozda nisam kadar za valjanu orijentaciju u retail prostoru.
 
Homer Jay":7txklggp je napisao(la):
Recite mi samo kakao izgleda kretanje kroz centar, na fotkama deluje malo haoticno kao da lako mozes da se izgubis :p Doduse, meni se to i u Merkatoru desi, tako da mozda nisam kadar za valjanu orijentaciju u retail prostoru.
Postoji video snimak jedne runde oko centra, staviću online već večeras ako mi se smiluje upload groneta ;)
 
^^ vest je apdejtovana sa video snimkom ;)
 
setnja izgleda super. moji prvi utisci su potvrdjeni. bolje nego DC. samo da je malo prostranije i malo vise dnevne svetlosti.
 
Haha, dnevna svetlost u tržnom centru, to ide protivno svim logikama davanja utiska protoka vremena kupcima.. :D
 
Da li je neko možda video bilbord ili reklamu MPC-a za USC? Ja do sada ništa, ali opet nisam mrdnuo sa Voždovca već nedelju dana tako da i nemam gde da gledam. Jedino što sam snimio jeste da je na tramvaju koju je "ukrašen" ecco-vom reklamom stoji da imaju i objekat u ušće shopping centru.
 
meni se čini da je ono što već danima izlazi na prvoj strani ''24 sata'' reklama za Ušće. Jedna od onih kao skrivenih gde se ti pitaš o čemu se radi. U donjem levom uglu je crna pozadina na kojoj belim slovima piše ''hoću.'' a sa leve strane su 4 boje - crvena, plava, zelena i narandžasta.

Ustvari evo:
4k8g01.jpg


Garant će uslediti neka u fazonu: 31. marta budi na ušću... ili tako nekako...
 
^^^ Ja sam mislio da je to neka reklama za ljudska prava, kao "Hocu" zakon o diskriminaciji... plus kao duga sa strane...

Ali da, verovatno je USC. :)
 
Danas sam video verzije sa "hoću da uživam", "hoću da se opustim". Ima smisla da je za USC.
 
Da, da to je definitivno za Ušće. OK, zato što znam da je ovima iz odeljenja za PR u planu bilo da kampanja krene mesec dana pre otvaranja, a ako me sećanje dobro služi bilbordi bi trebalo da počnu da se pojavljuju dve nedelje pre otvaranja što je bilo pre par dana. Moguće da su promenili strategiju od tada jer sam to čuo pre nekih godinu dana od osobe koja je upravo bila zadužena za taj posao.
 
Lokacija glavni adut centra „Ušće”

Upravljanje trgovinskim centrom u kome će trećinu lokala zakupiti novi brendovi povereno je nemačkoj kompaniji ECE. – Već izdato 140 radnji, a u njima će se prvi put pojaviti „Luj Viton”, „Džej Lo”, „Roj Robinson”, „Koton”, „Epl”…


Novi šoping centar „Ušće”, čije je otvaranje najavljeno za 31.mart, kupoholičarima će ponuditi tek trećinu novih robnih marki. Karte na koje će zaigrati ovaj trgovinski centar su lokacija i grandioznost. Njegovih 160 radnji, hipermarket „Idea”, nekoliko restorana, kafića, 11 bioskopskih sala, kuglana i igraonice smešteni na 130.000 kvadrata svrstavaju ga u red najvećih na Balkanu, a blizina centra trebalo bi da bude glavna prednost u odnosu na konkurenciju.

Šoping molovi se svuda u svetu grade na periferiji i u njihov izgled se, po pravilu, ne ulaže mnogo novca. Okruženje, odnosno blizina luksuznih hotela i poslovnih zgrada, u ovom slučaju su nametnuli tempo, pa je investitor, „MPC propertis”, dosta pažnje posvetio uređenju fasade i unutrašnjosti. Angažovan je engleski arhitektonski studio „Čepmen Tejlor”, koji je u neobičnu fasadu ugradio do sada ne korišćene materijale – cink i titanijum.

Kada se sve sabere „MPC propertis”, firma čiji su vlasnici „MPC holding” Petra Matića i američka investiciona banka Meril Linč sa dvadeset odsto kapitala, u trgovinski centar uložio je 150 miliona evra.

– Ova investicija je realizovana u izuzetno teškom vremenu, u momentu kada strani investitori napuštaju zemlju. Zato je završetak projekta važan ne samo za Beograd, već i za Srbiju i međunarodnu javnost. Pod ovim krovom će se zaposliti 1.200 ljudi, što je veliki uspeh – rekao je juče novinarima Robert Švajcer, direktor „MPC propertisa”, prilikom obilaska trgovinskog centra.

U projekat su bile uključene i EFG Evrobanka, Nacionalna banka Grčke, Pireus i Unikredit banka. Investitor je šoping mol predao u ruke nemačkoj kompaniji ECE, koja treba da upravlja objektom i posreduje u komunikaciji između investitora i zakupaca lokala. Ona je u tom poslu već 40 godina, a na upravljanje su joj povereni šoping molovi u Nemačkoj, Češkoj, Poljskoj, Mađarskoj…

Švajcer otvoreno priznaje da je „Delta siti”, nešto manji trgovinski centar od 85.000 kvadrata, takođe, smešten u Novom Beogradu, najveći rival „Ušću” i da će tako ostati u narednih tri do pet godina.

Da li su zbog konkurencije snizili cene zakupa lokala direktor „MPC propertisa” nije hteo da otkrije samo je rekao da je 140 radnji već izdato, a u njima će se prvi put pojaviti „Luj Viton”, „Džej Lo”, „Roj Robinson”, „Koton”, „Epl”, obuća „Štiflkonig” i „Braunšuz”, francuski „Prenatal”, najveći lanac svetskih prodavnica odeće i igračaka za decu… Lokali se prostiru na četiri sprata, a garaže za 1.300 automobila su smeštene na dva podzemna nivoa.

Švajcer je najavio i da će po završetku tržnog centra početi izrada studije izvodljivosti za izgradnju kula bliznakinja postojeće poslovne zgrade od 25 spratova u okviru poslovnog kompleksa „Ušće”. Izgradnja,kazao je on, neće početi pre 2010. godine.

M. Avakumović
 
Mene zanima još samo kako će funkcionisati saobraćaj u poluprečniku od 500m od Ušća. Naročito vikendima.
 
GOJE":1r9jf33f je napisao(la):
Mene zanima još samo kako će funkcionisati saobraćaj u poluprečniku od 500m od Ušća. Naročito vikendima.
Stanica 15 i 84 gde uvek čekaju samo neki perverznjaci će postati vrlo popularna, mada mislim da će gomila ljudi dolaziti pešice preko mosta.
 
Vrh