Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Eto bice da su ukusi razliciti.
Meni se na primer stanica u Oslu bas dopada sa sve 'nakalemljenim' delom.
Inace u Barsi ne postoji nijedan lepi trzni centar osim onog na moru i naravno l'Illa od Monea. Pokusacu da ga uslikam ovih dana.
Uvek se prednost daje unutrasnjooj organizaciji i komforu.
U celom tom kontekstu meni nas TC Usce lici da ce biti skroz OK.
 
24vqkif.jpg


Evo bas na ovoj slici se vidi koliko su zapravo izmenili projekat. U originalu je trebalo da na ovoj desnoj strani polovina gornjeg dela bude u staklu a druga polovina u plocama, dok je u stvarnosti samo 1/4 u staklu, a ostatak je u plocama.

Cak je i deo ispod trebao da bude ulaz u staklu, a sada mi se cini da ulaz izgleda da nece ni biti tu

U globalu na projektu delovalo je da ce biti mnooogo vise staklenih povrsina, a ispostavilo se da je 90% panelna povrsina
 
Mislim i da trzni centri ne moraju biti nuzno lepi, samo moraju biti funkcionalni i van grada. Delta City je recimo lokacijski i arhitetktonskim resenjom skoro OK, ovo sto se trenutno nazire na Uscu, sa naglaskom na USCE me zastrasuje, ogromna limenka, sto neko rece lici na cargo centar, nikakvo nijansiranje tu ne moze nista da promeni.
Imate i recimo Shoping City u Becu, koji je ogroman multifunkcionalan trzni centar i redovno pun ljudi i za kupovinu i za zabavu(bisokopi i sl) i naravo lociran znatno van Beca.
 
Ne, ovi paneli su apsolutna katastrofa...
Trebalo je napraviti fasadu koja ce biti uglavnom staklena.... barem strana prema Hajatu..

Varsava
MallScene3.jpg


Frankfurt
31wz4.jpg


ustvari i ne treba ici mnogo daleko:
Zira
zira.jpg
 
evo kako izgleda dobra fasada trznog centra izgradjenog u centru grada kada je arhitekta svestan polozaja gradjevine koju projektuje:

Wiesbaden (2001/2007)

flaechen.jpg


index.jpg.jpg


thumbnail_345_345_1609_100_1647web.JPG


liliencarre_frontbaum1.JPG


BLbwEb_large.jpg


40NrN4_large.jpg


li2.jpg
 
JER SU POCELI DA SKIDAJU FOLIJE ,I JER ZNA KO DALI CE POSECI ONO DRVECE NA LICU
 
Ne shvatam ovoliko interesovanje za jedan obican trzni centar.
NIti je lep.
Niti je znacajan.

Gradnja u Beogradu je na tako jadnom nivou, da se i ovaj krs od trznjaka posmatra kao nesto ...vazno...?
 
нису били луди ови из бившег централног комитета кад су зграду зидали баш на том месту...

:kafa:
 
Zasto se raspravlja o Uscu:

- lokacija, jedna od najboljih u gradu
- tek drugi trzni centar ovakve vrste u gradu, sto je jos uvek atrakcija za Srbiju :D setite se samo svojevremene fascinacije Merkatorom
- prakticno je jedino i sto se gradi u BG-u. vec godinu dana nije zapoceta izgradnja niceg znacajnijeg, nemamo o cemu vise da pricamo (sem da imamo mokre snove o metrou, savskom amfiteatru, dunavskoj obali i sl, za sada, s/f projektima).
 
Homer Jay":30m4k0v4 je napisao(la):
- prakticno je jedino i sto se gradi u BG-u. vec godinu dana nije zapoceta izgradnja niceg znacajnijeg, nemamo o cemu vise da pricamo (sem da imamo mokre snove o metrou, savskom amfiteatru, dunavskoj obali i sl, za sada, s/f projektima).
:laugh: мокри снови, заиста.
 
Nek mi neko objasni kakve su ove letve ruyne na fasadi kad se ide od brankovog mosta pr ka novom beogradu..
 
Evo slika od danas. Lepo sinoć stavio da se napune baterije za oba fotoaparata i da mogu da slikam kako mi se prohte, ali ne lezi vraže, u jedan sam stavio baterije, a u drugi sam zaboravio tako da ću opet morati za nedelju dana da se iscimam da slikam, a taman ću tada da overim i B23 jer sam danas žurio i ne stigoh.

Kao i u sledećem postu, ništa neću reći o mojim razmišljanjima o rokovima za završetak kao i o izgledu fasade. Kada se otvori progovoriću.

Krećemo.

Siđoh sa devetke i krenuh u pohod
2zrneqx.jpg


Najverovatnije nosači za reklame, ali ne mora da znači + čudan nastavak staklenog dela
j6mo82.jpg


Prednja strana
20i71if.jpg


Hvala bogu pa sam napokon poneo ovaj aparat sa 10x zoomom da napokon vidim kako izgledaju svetla u food court-u. Nisu loša
65pf9k.jpg


Opet malo očerupane zaštite
jie3us.jpg


Vrlo čudan ćošak
14kayxk.jpg


I ovde je malko otkinuta zaštita
2lxh755.jpg


Prednja strana i malo iz profila
1553tbp.jpg


Još malo pokidane zaštite
2heerya.jpg


Još jedan logo je osvanuo
epq0ib.jpg

8yyxsi.jpg

5jwg1j.jpg


Lampe na travnjaku, koje su btw bile uključene
20koyt.jpg

b495hx.jpg


Firma koja je zadužena za fasadu se zove "VM Zinc" pa ko hoće da istražuje dalje...
hv9zys.jpg


Ovo nije bilo prošli put
9zq004.jpg


Projekat finansiraju
a2slzd.jpg


Svetla....baš me zanima kako će ovaj deo da zatvore.
9ghkzp.jpg

2hxssqs.jpg


Još jedan ulaz u garažu
30w5piq.jpg


Još jedan ulaz u objekat
35avqrb.jpg

30ksyf9.jpg


Počeli su da postavljaju panele u prizemlju gde će biti smeštena ona svetla
2ngahpf.jpg


Njih dvojica kuliraju gore
rvlob5.jpg


Počela je priprema oko glavnog ulaza
1c7l4.jpg


Objekat u svojoj veličini
348rdkn.jpg

k4xk7m.jpg


Stakla ka Hajatu sa sve odsjajem
11uhjzq.jpg


U daljini Beograđanka + oni "štapovi" što vire iz zemlje
wbfhci.jpg

24uvmgw.jpg


Pobednik
2rmbccg.jpg
 
Kad se otvara ovo cudo i hoce li biti veci od delta cityja?
 
trialin":2jgyrpfl je napisao(la):
Kad se otvara ovo cudo i hoce li biti veci od delta cityja?
Po poslednjim izjavama ljudi iz MPC/Balkan Real Estate-a objekat bi svečano trebalo da bude otvoren 31. marta (za sada nije najavljeno da će taj rok biti probijen). Objekat je veći od Delta City-ja 20.000 kvm u realnom prostoru sa radnjama, a nekih 40.000 kvm u ukupnoj površini.
 
најблаже речено- контраверзан објекат. а шмекси само још долива уље на ватру и распаљује машту нас доконих посматрача.

:rolleyes:

е а кад се то ушће и званично отвори, сви одавде има да се нацртају на главном улазу да нас чика шмекси фотограф услика ђутуре.
и да каже оно чувено "реците сиииир" :D
 
okačio je honey79 par postova pre, ali od viška glava ne boli
 
Otvaranje tržnog centra Ušće zakazano za 31. mart

BEOGRAD, 17. marta 2009. (Beta) - Tržni centar "Ušće" na Novom Beogradu, u koji je uloženo 150 miliona evra, biće otvoren 31. marta, najavili su danas predstavnici kompanije MPC propertis (Properties).

Izvršni direktor MPC propertisa Robert Švajcer (Schweizer) kazao je novinarima da će u centru površine oko 130.000 kvadratnih metara biti otvoreno 1.200 novih radnih mesta.

Novi tržni centar imaće 143 prodajna objekta, supermarket, restorane brze hrane, multipleks bioskop sa 11 sala, kuglanu i igraonice, koji će se prostirati na četiri nivoa, naveli su u kompaniji i dodali da će posetioci moći da koriste i garažu sa 1.300 parking mesta.

Švajcer je kazao da su svi lokali u trenutno najvećem tržnom cetru u Srbiji iznajmljeni i da će oko jedne trećine zakupaca doneti nove brendove na srpsko tržište.

Izgradnju tržnog centra, naveo je, finansirale su EFG Eurobanka, Nacionalna banka Grčke, Pireus i Unikredit banka, a prodajnim prostorom će upravljati nemačka kompanija ECE.

Kako je rečeno na konferenciji za novinare, projekat uređenja enterijera, spoljašnjosti i prostora oko centra uradio je arhitektonski studio Čapman Tejlor (Chapman Taylor), a u fasadu su ugrađeni elementi od cinka i titanijuma.

Švajcer je kazao i da će nakon završetka tržnog centra početi izrada studije izvodljivosti za izgradnju kule bliznakinje postojeće poslovne zgrade od 25 spratova u okviru poslovnog kompleksa "Ušće". "Izgradnja neće početi pre 2010. godine", kazao je on. Kako je ranije najavljeno, kula će imati površinu od 25.000 kvadratnih metara i u nju će biti uloženo oko 40 miliona evra.

Američka investiciona banka Meril Linč (Merrill Lynch) postala je u januaru 2008. godine vlasnik 25 odsto kapitala MPC propertisa, koji je poslovao u okviru MPC holdinga srpskog biznismena Petra Matića.

Kako su naveli u MPC propertisu, ta kompanija je krajem decembra 2008. izbrisana iz Agencije za privredne registre Srbije i poslovala je u okviru kompanije Balkan ril estejt (Real estate) zbog transformacije vlasništva.

Krajem marta će MPC propertis biti ponovo upisan registar Agencije, kazali su u toj kompaniji za razvoj i izgradnju nekretnina.


Napokon.

:kafa:
 
Vrh