Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Voleo bih da neko postavi fotografiju pogleda na ''Ušće'' sa Kalemegdana, da se to malo prokomentariše. Pošto nisam stručnjak za materijale, nisam ni komentarisao kvalitet, već samo izgled celokupnog objekta. Ni sam izgled ustvari nije toliko problematičan koliko je to pitanje mesta gde se nalazi. Bez obzira da li je završen ili ne, i sad je moguće dati ocenu njegovog ''uklapanja'' u okolinu. Po meni, to je ključni problem.
 
Evo nekih slika od letos, ali je slikano sa setalista i onog dela gde su grobnice onih cetiri boraca. Nazalost tog dana mi pobednik nije bio glavna tema tako da nemam slike sa te tacke.

2a64c9l.jpg

n6an7o.jpg

2m6aahg.jpg

4t7xg3.jpg

2149m4w.jpg
 
Mislim da zadnja strana i nije toliko bitna sobzirom da ce se iza naci i kula 2.
 
Juce sam prosao pored Usca i video da se folije nalaze gotovo na svim plocama. Dakle, mozda jeste sivo a mozda i nije, ali ne pricajte unapred.
 
Igor":5daeiook je napisao(la):
Mislim da zadnja strana i nije toliko bitna sobzirom da ce se iza naci i kula 2.
Zaklonice samo deo zadnje strane... Hocu nazad stari CK!!! Sada sa ovim konglomeratima, ipak je mnogo bolje bilo ranije... :(
 
Danas sam prolazio pored USC-a i isfotkao sam sa svih strana sem zadnje. Pošto sam sebi obećao da do otvoranja neću ništa reći ni o rokovima ni o fasadi okačiću samo slike sa nekim detaljima koje slobodno možete da komentarišete. Pa da krenemo.

Prednje strana:
2e4lsn4.jpg

14t0ht3.jpg


Stigle crvene table
2zr3ig4.jpg

15f0w7q.jpg


Malo otkinute zaštite
bemih.jpg


Šta to nama kriju jelčice?
b9eqva.jpg


Full frontal nudity...crvene ploče ugledalo svetlost dana
2uxz9y1.jpg

fxvxc8.jpg

2ebvic8.jpg

og9bq1.jpg


Uočite razliku? Like a puzzle
2hwoif5.jpg

2zsa1yf.jpg

szexxj.jpg


Opet malko pogled na objekat
4tptz8.jpg


Rade ljudi
52j7uv.jpg


Svetla u delu food courta
t7dbth.jpg


Prelazi
4tk7li.jpg

2hcerkx.jpg


Nisam bio jedini koji je danas slikao/snimao
22nxxz.jpg


dadaradam!!!
m97u38.jpg


šta se to vidi ispod znaka?...wait...
15n6gl0.jpg


1zl41zs.jpg

2qc2tmv.jpg


Ušće shopping center
k01vkj.jpg


Neko je malko zakačio zaštitu, koja je to boja? it looks like black, but can it be?
15numfs.jpg


Ulaz u garažu
15nkoyx.jpg


Radnici se trte...poenta je u kablovima :D
15x4kl2.jpg


sajmište i ušće
10fx4y9.jpg


I mi pešaci dušu imamo
103se2p.jpg


Opet prednja strana
ekknlh.jpg


Tu nešto piše, ali šta...ju vidi nema kosih crta...hmmmm
17bar7.jpg


Radnici zaboravili da otkinu deo
239mr5.jpg


Plato ka Brankovom mostu
30xfx4n.jpg


Šta li će ovo da bude
xnvpxt.jpg


Letter "T", maybe part of a greater conspiracy, like "Ušće shopping cenTer"
2ly4e2s.jpg


Strana ka Brankovom
34oc2nl.jpg


This looks black to me
walumu.jpg


Lonely letter T
34g1w1f.jpg


Stepenice
4sjq7o.jpg

105b4on.jpg


Ploče, folije, zaštite i ostala čudesa
104hwz5.jpg

64nktf.jpg


Samo ti radi druže
2ptzbs3.jpg


Hmmmmmmmm
20920ib.jpg
 
Svaka chast!


stvarno se pitam na shta li ce ushce na kraju da ispadne xD
 
алал ти вера шмекси! дакле и даље су боје панела захваљујући тим фолијама велика мистерија за све нас. ај да причекамо још 10-15 дана, верујем да ће их тада коначно скинути.
 
Упс, кад сам рекао да је ружан ја сам га и замишљао у црној боји са црвеним радијатором на предњој страни... Црвено-црна - класичан ефекат...
 
Inace resena je nasa mala dilema da li ce biti Usce ili Ušće :D
 
:( nece va;ljda crveno i crno neeeee
valjda
crveno i cr
crno.
siptarija
 
nele":2hpjou3m je napisao(la):
:( nece va;ljda crveno i crno neeeee
valjda
crveno i cr
crno.
siptarija
Ovo štivo mora da ostane zabeleženo. Da ne ode slučajno....... ili namerno.
 
Sinoc prosao, kao sto vidite na shmeksijevim slikama, skinuta je ograda. Centar vec deluje nekako prisutnije, bile su upaljene i svetiljke ispred centra, a i svetleo je logo koji zaista dobro izgleda nocu. Polako se kockice slazu.
 
Kako vreme prolazi, ovo sve vise lici na neku fabricku halu ili kargo centar u najboljem slucaju :laugh:

Jedno vreme sam se potajno nadao da ce fasada delom biti od kamena :violina:
 
Na osnovu cega to tvrdis kad nismo ni videli konacni izgled fasade. Kockasta forma zagrade i nije bog zna sta ali ako se fasada odradi makar pristojno moglo bi da zalici na nesto. Ono sto je meni ovako prilicno ocigledno je da je fasada radjena pre svega za vecernje i nocne uslove zbog svetlosnih elemenata koji se postavljaju
 
Sumnjam da ce se kamen naci pored alu panela. Nemam ja nista protiv kockaste forme, ali imam protiv metrijala koji se koriste. Tacno je da se radi o komercijalnom projektu cija je osnovna namena da vrati investiciju i pravi profit, no ipak se taj objekat nalazi defacto u centru grada na jednoj od najboljih lokacija, a kao takav zasluzuje da ima vise od pleha na fasadi.
 
Bilo kako bilo, postaviti takvo ruglo na najlepsoj lokaciji u gradu, neko bi trebao zakonski da odgovara za to jednog dana. Takvi trzni centri idu na 20-30km od gradskog jezgra. Kad kod prodjem ovih dana pored veoma se uznemirim.
 
А, мајке ти, што бих морао да идем 20-30 километара да бих купио неку крпицу у некој од пристојних продавница, погледао филм у добром синеплексу или попио кафу у Старбаксу. Па није то Метро. Или Темпо. Зашто је фенси да Дунав плаза у Будимпешти буде близу центра, али је глупо да то буде у Београду?
 
Samo jos jednom da se podsetimo projekta fasade:

080516-USC-VS-02.JPG


Ovo iza desno lici na sive plehove. Prizemlje na cene panele sa neonkama. Onda vidimo crvene panele napred. Naradndzaste panele na ovim rebrima, uokvirene u crni ram. Jedina nedoumica su mi ovi izboceni delovi. Tj. da li je ovo iznad stakla aluminjum ili nekakav sivi kamen.
 
niki":39ignahx je napisao(la):
Bilo kako bilo, postaviti takvo ruglo na najlepsoj lokaciji u gradu, neko bi trebao zakonski da odgovara za to jednog dana. Takvi trzni centri idu na 20-30km od gradskog jezgra. Kad kod prodjem ovih dana pored veoma se uznemirim.
Nisam bas ubedjen da je tako. U Oslu postoji ogroman trzni centar iznad autobuske i zeleznicke stanice, u strogom centru grada. Dosta podseca na ovo sto mi pokusavamo u Prokopu da napravimo. Doduse moram priznati, da ne izgleda mnogo lepo, jer se sastoji iz dva dela, stare zgrade, i nove koja je nekako nakalemljena na staru.
 
Vrh