Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

O.J. ako bi nekako mogao da uslikaš unutrašnjost, naročito spratove, forumaši bi ti bili zahvalani. Koje boje je food court?
 
"Ušće Shopping Centre"

Pitam se da li je zvaničan jezik u Srbiji - engleski ili srpski?
 
Mile":6t2oshu8 je napisao(la):
"Ušće Shopping Centre"

Pitam se da li je zvaničan jezik u Srbiji - engleski ili srpski?
Mala ispravka: Ušće Shopping Center

U principu se slažem sa opaskom, samo bih ja dodao i sledeće:

Familija Market (Ovaj naziv me posebno iritira)
Delta City
Delta Maxi (Minimaxi, Super Maxi, Tempo)
Merkator
IDEA (Konzum, a i stara Idea veleprodaja)
Univerexport
DIS (nastalo od Diskomerc, a ovo o Disco i Komerc!!!!)

pa zatim:
Getro
Tropic maloprodaja
Pikadili

Nazive tržnih centara bolje i da ne tražim


Nek mi neko ukaže na ijednu srpsku (ili bar reč slovenskog porekla), a to su sve lanci koji su osnovani u slovenskim državama jugoistočne nam Evrope
 
^^ Ljudi ko da se boje da napišu Tržni Centar Ušće... makar je dobra skraćenica za usce odnosno ušće, shopping, center.
 
Pošto sam nepopravljivi optimista zadovoljan sam i ovim jer je moglo da bude i gore kombinacije "Ушће Shopping center", ovako su makar ispoštovali š i ć. Tim iz marketing odeljka MPC-a je tu malo zakazao jer je ipak trebalo razmišljati o lingvistici.

No meni je mnogo interesantnije kako se sada provlači kampanja po internetu protiv ovog objekta. U poslednjih par dana je bukvalno krenula bujica komentara kako je to "zlo" poslala Amerika da bi nas uništila i još je uticala na naziv objekta i slično. Bilo bi mnogo bolje dušebriznicima da gledaju ovaj objekat kroz tri vrednosti: ekonomsku, arhitektonsku i urbanističku i da mu sude na osnovu toga, a da se manu raznoraznih političko državnih stavova.
 
shmeksi":z9zdegll je napisao(la):
O.J. ako bi nekako mogao da uslikaš unutrašnjost, naročito spratove, forumaši bi ti bili zahvalani. Koje boje je food court?
rado al nemam foto aparat. Videcu da sutra uzmem od poznanika da prekosutra da slikam i okacim 26. marta. A food court je bele boje sa roze osvetljenjem.
 
O.J. Mayo":1ryn5gpq je napisao(la):
rado al nemam foto aparat. Videcu da sutra uzmem od poznanika da prekosutra da slikam i okacim 26. marta. A food court je bele boje sa roze osvetljenjem.
Ok, meni se isto tako pričinilo spolja, ali nisam bio baš 100% siguran. To roze osvetljenje mi nekako baš ne ide u glavu, ali ako je ok ljudima iz mpc-a, ok je i meni.

Reci mi, da li ste osim protiv požarne obuke imali još neke treninge ili nešto slično?
 
Evo prve najave kasnjenja...Restoran Vapiano u Uscu tek od maja 2009.
http://www.vapiano.rs/

Nadam se da bioskop i ostali restorani nece kasniti toliko.... :rant:
 
To je verovatno taj restoran što je steva spomenuo + neki kafić da će kasniti. Njima je sada najbitnije da kako god znaju i umeju otvore 31. jer su već objavili i na bilbordima i u novinama kao i na tv reklamama.

Iskreno voleo bih da sam tamo u ulozi glavnog menadžera i da uspem to da izvedem, živim za takve izazove. :kafa:
 
shmeksi":3uqew02p je napisao(la):
Iskreno voleo bih da sam tamo u ulozi glavnog menadžera i da uspem to da izvedem, živim za takve izazove. :kafa:
Haha nisam bas siguran, na pozdravnoj veceri pre dve nedelje zakupci su pitanjima i primedbama unistili neku devojcicu koja je bila postavljena za upravnika centra, a reakcija ECE-a je bila da je smenjena koliko sutra, a sve primedbe zakupaca su prihvacene...

A da, moja firma je jedan od zakupaca ..
 
boris":xdjgafy8 je napisao(la):
Haha nisam bas siguran, na pozdravnoj veceri pre dve nedelje zakupci su pitanjima i primedbama unistili neku devojcicu koja je bila postavljena za upravnika centra, a reakcija ECE-a je bila da je smenjena koliko sutra, a sve primedbe zakupaca su prihvacene...

A da, moja firma je jedan od zakupaca ..
Snašao bih se bolje od te devojke, meni su te krizne situacije i organizacije specijalnih događaja najveći izazov.

Koje primedbe ste imali?
 
shmeksi":jzckxbk3 je napisao(la):
O.J. Mayo":jzckxbk3 je napisao(la):
rado al nemam foto aparat. Videcu da sutra uzmem od poznanika da prekosutra da slikam i okacim 26. marta. A food court je bele boje sa roze osvetljenjem.
Ok, meni se isto tako pričinilo spolja, ali nisam bio baš 100% siguran. To roze osvetljenje mi nekako baš ne ide u glavu, ali ako je ok ljudima iz mpc-a, ok je i meni.

Reci mi, da li ste osim protiv požarne obuke imali još neke treninge ili nešto slično?
Ne nismo imali nikakvu protiv pozarnu obuku. Nikakve druge treninge takodje. Ja sam bre ljudi prodavac u jednom od lokala a ne gradjevinac.
 
O.J. Mayo":lj2oe8pj je napisao(la):
Ne nismo imali nikakvu protiv pozarnu obuku. Nikakve druge treninge takodje. Ja sam bre ljudi prodavac u jednom od lokala a ne gradjevinac.
Pa to je bilo kao obavezno za sve ljude koji ce da rade u objektu, e sad ja sam razumeo da u tu grupu spadaju i zaposleni u lokalima, ali izgleda da se odnosi samo na mpc-ovo osoblje po tvojoj priči.
 
@reklame za ušće, super mi je ova grafika iz Mc-a

2yxf9qb.jpg
 
Opet će biti one grozne gužve na otvaranju. Ljudi koji se pobiju da bi kupili nešto po nižoj ceni. :(
 
B'ate, ako daju kupus po promo cenama, pregazicu penzose :grand:
Ja bas imam neki visak para koji sam hteo da potrosim na garderobu, al sam ipak odlucio da kupim bajs, pa mi se ne zuri. Jedino ako proradi biJoskop odmah. U suprotnom, sacekacu malo da prodje pocetni hype.
 
Da ne davim mnogo, evo nove ture slike na kojima se napokon vide delovi prednje fasade. Na Ušću je pravi haos od automobila, kamiona, kombija koji dostavljaju materijale i robu za objekat. Kao što je neko već rekao, Bulevar Mihajla Pupina se proširuje za još jednu traku koja će služiti samo za skretanje ka Ušću.


Strana ka Brankovom sa gotovim natpisom
ouxxd1.jpg

15gdy4x.jpg


Dva Ušća
2gtalib.jpg


I ovde će ići neke reklame
2s822q1.jpg


ŠĆ
1124ju8.jpg


Ovo je onaj prvi deo otkrivene fasade na koji će izgleda da dođe neki svetleći bilbord, mada ko zna možda instaliraju i neki tv :D
3163uqg.jpg


Malo reklama
2mg5rwx.jpg

141tuol.jpg

9kbi1l.jpg

2wci49t.jpg

2zp4dq9.jpg

2u5tlpf.jpg


Garaža tj. "Гаража", nema šta objekat je multijezičan 100% :D
fxb2vq.jpg


Kostur za crvene panele van objekta
2zy8qhk.jpg


Konačno prednja fasada, namerno kačim više slika da shvatite kako se boja menja u zavisnosti od osvetljenja
wgrbb4.jpg

6ozs41.jpg

2mwto3b.jpg

axcydl.jpg

2d26b79.jpg

2q3n1fp.jpg

1zv8y2c.jpg

2vjr61e.jpg

15oe4bn.jpg

15mbamg.jpg

k6iwo.jpg

o6za4n.jpg

28us1o4.jpg

152kpaw.jpg

110bokk.jpg

29y331t.jpg

29uvfah.jpg

24axriq.jpg

2450c3o.jpg

qqsavc.jpg

2nrg7lt.jpg

156th04.jpg

2ic2jhg.jpg

2u5tjm0.jpg

4l2106.jpg

20s9fmo.jpg

296kl0w.jpg

1zdar2o.jpg

2lld98z.jpg

e2hdy.jpg


Pranje
im6t5z.jpg


i za kraj bezuspešan umetnički pokušaj
ou8dgy.jpg



p.s. slike se možda ponavljaju iz istih pozicija, ali su pravljene sa dva različita aparata
 
Sad sam se setio zašto mi se sviđa ovaj objekat - podseća me na muzej Kraljice Sofije (Museo de la Reina Sofia) u Madridu.... Baš isti stil. U centru grada - ovo je valjda za sve one koji kažu da u Evropi ne bi gradili ovakve objekte u centru... :D

MUSEOS_reinaSofia3.jpg
 
jovanovm":1ocs0ets je napisao(la):
Sad sam se setio zašto mi se sviđa ovaj objekat - podseća me na muzej Kraljice Sofije (Museo de la Reina Sofia) u Madridu.... Baš isti stil. U centru grada - ovo je valjda za sve one koji kažu da u Evropi ne bi gradili ovakve objekte u centru... :D
Istina, mada je solidno zaebano porediti 1 Madrid sa jednim gradom u kome su 1 Hala Sajma i bivša zgrada generalštaba (pa x 2) proglašene Objektima od posebnog značaja. (kako li već...).

Shmeksi-u svaka čast na trudu.
 
Kako skidaju ove zastite tako meni objekat postaje sve ruzniji i ruzniji. Nekako su mi svi ovi paneli ruzni, mnogo bolja varijanta je ona u DC gde su stavljali one ploce.
 
Vrh