Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Da li neko zna zasto je ovako uzasan repertoar Kolosej bioskopa, tj zasto nema filmova studija koje zastupaju Tuck i Taramount
(dakle Warner Bros, Sony Columbia, Universal, Paramount, Walt Disney, Touchstone, 20th Century Fox, New Line)?
 
Evo konacno i ja se naterah da posetim tc usce.Vise manje sve je receno u ranijim postovima tako da je glupo da iznosim neku analizu. Uglavnom po izlasku iz limenke zazalio sam sto tih sat vremena nisam iskoristio napolju na lepom vremenu.
Ako sam nekako zamisljao neku vrstu svratista za ljude tokom hipoteticke nuklearne zime ili neke slicne kataklizme onda bi usce bilo najblizi reper tome. Neverovatno hladno sterilno i odbojno mesto. Naravno ukusi su razliciti ali po meni totalni promasaj, i kada bih morao da biram mesto za izlazak DC bi bio prva varijanta.
 
Nije da nema dobrih filmova za gledanje (Mik, Burn after reading, The Reader...), ali bez glavnih distributera imati bioskop sa 11 sala je u najmanju ruku umobolno. Verovato je u pitanju podela kolaca, ne vidim sta drugo.

Za mene je Usce pre svedeno i elegantno, nego hladno i sterilno. Sto se daleko kontroverznijeg eksterijera tice, vec sam rekao da mi je prednja fasada jako dobra, dok su ostale strane totalno neinventivne. Najzalije mi je strane prema Savi, posto je bila opcija da bude otvorena. Ta strana cak nije ni zazidana, samo je, da kazem, prekrivena.

Ono sto je svakako najpozitivniji utisak je to sto sam ulazak na Novi Beograd deluje uzbudljivije, zivlje, monumentalnije, urbanije (ne u pezorativnom smislu te reci). Odnosno, sada kada predjes most nemas utisak da si napustio grad. Ranije je taj utisak, bar kod mene, postojao. Prelaskom na Novi, sve je delovalo znatno mirnije, dosadno, uspavano....

Evo jedne fotkice sa Brankvog mosta.

zjji1h.jpg
 
Vala stvarno su mogli malo manji font da izaberu (onaj kao sto je bio na renderima), ovako je malcice previse napadno, a uostalom svi znaju sta je tu, pa ne znam kolika je potreba za ovime, a i nije da se drugi font ne bi video.. :/
I da, prava steta za fasadu ka uscu, mozda ce je jednom promeniti? Ili su racunali da ce je druga kula pokriti?
 
6D bioskom se tek montira, i jos nije u funkciji... do daljnjeg :o
...a 3D je ono klasika, sa cvidzama :cool:
 
Nekoliko stvari oko Ušća koje mi smetaju

Mislim da bi ona dvojica saobraćajca što stoje na ćošku kod Ušća mogli malo da se osvrnu na trotoar i da oteraju taksiste sa njega, jer koliko je meni poznato to taksi stanica nije. Isto tako da kazne ljude koji dolaze motorima do samog ulaza. Tamo postoji ograda za ostavljanje bicikli, ali ne motorcikala.

Za kraj, ono što sam znao od starta. Ljudi masovno idu preko trave do ulaza jer im je to najkraći put. Mnogo bi bilo logičnije da su stepenice okrenute dijagonalno tj. da kreću odmah od početka parcele.
 
Da to za stepenice sam primetio tacnije za zelenu povrsinu koja vise nije zelena. Nazalost nas narod je prilicno nedokazan i nekulturan pa pravi svoje krace staze tako da pri projektovanju ovkavih pristupnih staza ali i parkova treba razmisljati kao gradjani tacnije praviti najkrace putanje.
 
Mogli bi sad te ogoljene delove travnjaka, gde prolaze posetioci, da popločaju i dodaju nove stepenice, kad već nisu unapred napravili prilaze na tim mestima... Dobar primer ispravnog razmišljanja o pravcima kretanja ljudi mi je Immo centar u Bloku 64, njihov travnjak uz Gandijevu ulicu je netaknut zahvaljujući logično postavljenim trotoarima.
 
Ne mogu da dodaju pošto bi onda prešli liniju svoje parcele, a uz trenutno stanje u javnosti povodom objekta to je poslednja stvar koja im treba. Zanimljivo je da je Immocentar isto MPC-ov objekat, a eto taj problem je lepo rešen.
 
Takođe, snalaženje unutar garaže je katastrofalno i sami koridori između IDEA-e npr i ostatka centra su kriminalni, a najveću blamažu predstavljaju liftovi. Vrata se zatvaraju pre nego što izvedete iole komplikovaniji manevar, prostor unutra je mali, i čekanje lifta se svodi na bar 5,6 prolazaka i čekanja na red (tu dosta uticaja ima i nekultura putnika koji pritiskaju pozivno dugme za oba smera).

Pošto možemo da poredimo Ušće jedino sa Delta City-jem, sve gore navedeno predstavlja ogroman minus na strani Ušća.

Sa druge strane garaže je iznenađujuće velika, a Vapiano tek treba da se dokaže :vops:
 
Da li je neko odgledao neki film u Koloseju u Uscu? Zanima me kakav je bioskop, u odnosu na recimo tuckwood i ster.
Prva stvar koja mi se ne dopada je to da nemaju telefon :bash: a ovi iz koloseja u delta cityju ne znaju nista o bioskopu.

I da li bi mogao neko da mi potvrdi, na osnovu ovog dijagrama ( http://www.kolosej.rs/novosti/2009/4/30/22/ ) :) da li ima Wolverine sutra (nedelja) u 16:50?
 
Hm usce moze li mi neko objasniti sta je sa onim vratima izmedju manga i offis cipela .A za taksiste se slazem katastrofa voze i preko trave ali naj smjesnije idem trotarom sa slusalicama u usima a taksista iz trubi i mili polako.Covjek se iznerviro i izasao i poceo da se dere zasto idem pozevim korakom i da me vuce za ruku .Srecom nasao se tu jedan pametni cajac pamu objasnio par stvari izmedju ostalog da to nije taksi stanica vec trotoar :cool:
 
@bgr

u 16.50 svaki dan, pa i nedeljom :) ali spremi se, kazu da je film veliko razocaranje, cak i za one koji su (kao ja) voleli prvobitnu X-men trilogiju.
 
Ушће, мај09
Usce77.jpg


а ипак поправљају грешке, мислио сам да нико није приметио али су ипак закрпили панел...
некад
Usce3obr.jpg

сад
Usce55.jpg
 
Da, o odvojili su malo office shoes reklamu od marks&spencera (nije bilo ni cm odvojeno ranije).

I sklonili su glupe kablove koji su visili iza providno-bele površine iznad glavnog ulaza. tj. stavili su reklamu. Ovako beše ranije:

2jcsosp.jpg


Evo i jedne nedovršenosti koju sam ja primetio:

10z4u82.jpg


Ne znam da li su to popravili do danas. Ovo je bilo na dan otvaranja.

Speaking of sterility:

6zoa2w.jpg


16h88eb.jpg


28tbcs5.jpg
lol
 
Fakin bolnica. Princeton-Plainsboro Teaching Hospital izgleda interesantnije od ovoga... :grand: <<< Znate ko je čikica sa štapom... ;)
 
Mozda sam ozbiljno pao na glavu kao beba, ali meni Usce unutra nije uopste sterilno (iskljucujem tu taj hodnik sa poslednje slike, jer su to valjda klozet ili nesto sl, tj nikada nisam zalazio u taj cumez)


Da predjemo na bitnije stvari - hranu!

06. 05. 2009. | 16:00
Restoran poznatog svetskog lanca "Vapiano" uskoro u Srbiji - investicija od 2,2 mil EUR

Restoran poznatog svetskog lanca "Vapiano" ( www.vapianointernational.com ) biće otvoren sredinom maja i u Beogradu, u šoping centru "Ušće". Novo mesto za ljubitelje mediteranske kuhinje "Vapiano" uposliće blizu šezdeset radnika, a ukupna investicija u beogradski restoran iznosi 2,2 mil EUR. U naredne tri godine planirano je otvaranje još deset "Vapiano" restorana na teritoriji bivše Jugoslavije (Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji i BiH), u koje će biti ukupno uloženo 23 mil EUR.

- Mladi kadrovi predstavljaju najvažniji resurs u svakoj kompaniji. "Vapiano" je okupio tim entuzijasta, stručnjaka za različite poslove u ugostiteljstvu, koji će ispunjavati želje naših gostiju - izjavio je Branimir Lalić partner i suvlasnik franšize "Vapiano".

- "Vapiano" će do 2012. godine zaposliti čak sedamsto pedeset radnika u šest zemalja u regionu, koji će imati priliku da završe obuku po "Vapiano" standaradima - dodao je Saša Trišić, takođe partner i suvlasnik franšize "Vapiana".

"Vapiano" restorane karakterišu uvek sveže namirnice, koje se koriste za pravljenje kontinentalnih italijanskih jela. U prijatnom ambijentu, na poslednjem spratu šoping centra "Ušće", gosti restorana moći će da biraju između raznovrsnih testenina, pizza napravljenih od odabranih sastojaka, kao i raznovrsnih svežih salata. Gosti će biti u prilici da nadgledaju proces pripreme jela na maslinovom ulju, i da sami biraju umake i začinsko bilje koje žele u obroku. Priprema jela traje do pet minuta.

Inovativnim pristupom u pripremi hrane i novim konceptom usluge, "Vapiano" menja klasičan princip poslovanja restorana u svetu, što dokazuju i nagrade koje su dobili: u Americi za "hottest new concept", u Mađarskoj za najbolji mediteranski restoran dve godine za redom, kao i brojna priznanja u zemljama gde je "Vapiano" otvoren. "Vapiano" koncept će biti prisutan u Srbiji u Beogradu, Novom Sadu i Nišu.

Koncept "Vapiano" restorana nastao je u Nemačkoj, u Hamburgu 2002. godine, a osmislio ga je Kent Hahne, amerikanac nemačkog porekla. Nakon što se zasitio posla u fast food industriji, pokreće "Vapiano" koncept i franšize prodaje širom sveta. Lanac sada broji 53 restorana širom Evrope, Amerike i Bliskog istoka. Na svetskom nivou planirano je da se otvori stotinak restorana godišnje.
Izvor: Ekapija
 
Oh, so they fixed the hole.

Svi iščekujemo željno taj Vapiano. Otprilike jedina nova stvar koju na USC donosi...
 
Imao sam prilike da u aprilu posetim rodnu grudu i izmedju ostalog malo procunjam i po Usce centru, i moram priznati da mi se dopada.
Zacudjen sam kolicinom komentara upucenog sterilnoscu pomenutog centra. Meni se cinio bas po meri, dok na primer trzne centre na koje sam navikao smatram vrhunskim kichem. (mislim na Barsu). Dopala mi se i ideja o pogledu koji je zaista sjajan. Nista mi nije odavalo utisak jedne ogromne kocke (iako ona to volumenski jeste). Cini mi se da smo mozda previse kritikovali, Beograd je dobio lep trzni centar. Meni se najmanje od svega dopala ekipa koja tamo dolazi. U Srbiji se nekako odmah vidi da oni koji imaju novca nemaju bas mnogo stava ili posebnog stila. Svi su izgledali isto, sa istom odecom, istim parfemima i istim dignutim nosevima. Malo preterujem ali priznacete i sami da ovamo ne dolaze ljudi koji su eto opusteno obuceni krenuli da kupe sebi nesto od garderobe. Svi su bili cakum pakum sredjeni- blago sam se sokirao.
 
Da se vratimo malko na temu bioskopa - Taramaunt i Tuck su usli na repertoar - tu su Star Trek i Wolverine, a sledece nedelje krecu Andjeli i Demoni....

Inace, apsolutno preporucujem i tzv manje filmova, mada se vecina njih vec posteno isprostituisala na piratima - Burn after reading mi je izazvao grceve u stomaku u nekim scenama, Milk je odlican i dobra priprema za film je prelistati temu "srbija crna strana medalje", Citac je film koji svakako vredi gledadi, ne spada u moje omiljene iz 2008, ali obradjuje jednu temu koja je i u Srbiji veoma aktuelna - krivica, Izmedju zidova nisam gleda, ali sam cuo sve najbolje, Sv Georgije ima dosta mana, ali je daleko bolji nego sto se to po diskusijama na netu moze zakljuciti, i za kraj apsolutna preporuka za JCVD, jedno od najvecih filmskih iznenadjenja prosle godine ;) Sledece nedelje u Koloseju krece i Tropa de Elite, takodje izvrsan brazilski film. Ne tako dobar kao Cidade de Deus. Doduse, iako je ambijent slicni, radi se ipak o dva vrlo razlicita filma.
 
Vrh