Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Са тересе ће бити одличан поглед на предивну зграду НИСа и Хајата и низ Милентија Поповића.
Nis1.jpg


Биће то супер.
 
Sinoc sam bio do USCA, potpuno sam u soku da se bilo ko odusevljava enterijerom, izgleda veoma jeftino i hladno.
Ovo je prvi objekat koji sam posetio u zivotu da mi izaziva toliku antipatiju i bes, neverovatno!
 
Enterijer je totalno sterilan i nije uopšte prostran, tako da ako ga čak i oplemene nekim sadržajem, dodatno će ga smanjiti. Nisam zadovoljan uopšte.

Sa druge strane, sobraćajna gužva koju sam predviđao, apsolutno se nije desila, a garaža je prilično velika.

Eto, nešto dobro i nešto lošo, sa moje strane.
 
Vrlo je tuzno sto je ovaj objekat izgradjen.
Usce je mesto za objekat koji ce biti simbol beograda i nove srbije, focal point i slika koja bi bila brend novog grada.
Ova lokacija je zaista najznacajnija u Srbiji, ona odredjuje fizionomiju grada oko usca, savskog anfiteatra i mnogo sire.

Tuzan je nacin na koji su ljudi koji su ovo izgradili dosli do lokacije, nacin na koji progurali svoje uzasne planove, i ponasanje grada, struke i politicara.

Ovaj objekat i danas mnogo govori o gradu, ljudima i zemlji.

Za vreme dok je tu stajao CK, mogli ste jeasno da citate poruku o relativno prosvecenom i modernom ali totalitarnom rezimu.

Danas ova zgrada govori o primitivizmu i korupciji, nedostatku vizije, disfunkcionalnom drustvu gde se grabez , bezobzirnost i destrukcija slavi ovakvim jednim spomenikom.

Odmah se moze videti zasto je Srbija neuspesna zemlja, cak i zasto je izgubila narod, ratove i teritorije. To je nemogucnost da se opsti interes i kvalitet stavi ispred licnog interesa, grube pljacke, osrednjosti i mnogi cesce primitivizma.

Mnogo je ljudi u Beogradu i Srbiji srecno sto je nikao staklena kula i kubus ogromnih razmera, najveci soping centar na Balkanu.
Ne krivim narod koji pati od grandomanije i primitivizma, gramzive ljude u biznisu i politici, krivim GRAD, ELITU I STRUKU koja je ovo dozvolila.

Arhitektonske prakse iz inostranstva su imale zadatak da ucine ovaj tuzni ansambl vizuelno prihvatljivim.
Potpis Chapman Taylora ili nekog druge komercijalne prakse ne znaci apsolutno nista, oni su poznati po tome da rade sve za proviziju. U celom ovom poduhvatu arhitekte su samo dekoracija.
 
IVANi":upcqma4p je napisao(la):
a prva 3d bioskopska sala u okviru koloseja
NIsta od pravog 3d bioskopa kod nas. Bice kratki animirani filmovi koji ce moci da se gledaju a ne dugometrazni holivudski. KO je bio na XD ride u Delta City zna o cemu pricam. Traje 5 minuta, dobijete cvike za vremem trajanja projekcije i cao. Dokaz je da stoji poster koji prekriva ulaz u bioskop u Uscu na kome pise 3d bioskop Muvajmo na mesec sa nacrtanim vanzemaljcima
 
@dosen

Iako pomalo i sebe prepoznajem u plebsu koji - kako kažeš - pati od grandomanije i primitivizma i koji je bio srećan što se nešto veliko i skupo zida nadomak centra Beograda, moram da priznam da su me tvoje reči žacnule. Valjda zato što, bez obzira na sve pokušaje da vidim i dobre strane ovog projekta, u dubini duše osećam da je najveći deo tvojih zaključaka ispravan.

Sve u svemu - jedan od najboljih postova koje sam pročitao na ovom forumu. Dobro došao. :gobb:
 
Ne samo da ce biti 3D nego i 6D sala

Novi Kolosej u TC Ušće
16. 4. 2009
Slovenačka firma Kolosej u četvrtak 16. aprila svečano otvara najveći zabavni centar u Srbiji u tržnom centru Ušće na drugom spratu.

VIP otvaranje će početi premijerom najgledanijeg slovenačkog filma svih vremena Petlov doručak u kome epizodnu ulogu tumači hrvatska pevačica Severina, a koja u filmu igra samu sebe. Film je režirao Marko Naberšnik, jedan od najperspektivnijih slovenačkih režisera, a muziku je komponovao Saša Lošić.

Od 17. aprila Kolosej će širom otvoriti vrata i poželeti toplu dobrodošlicu svim posetiocima centra i pružiti im nezaboravan provod i nove vidove zabave.

U okviru zabavnog centra Kolosej je kuglana, 11 bioskopa (3D i 6D), arkadne igre, Rio gambling palata (najnoviji elektronski ruleti i automati Aristokrat), lounge barovi.

Kolosej ima 11 sala opremljenih sa najnovijom tehnologijom. Postoji veliki broj posebnih ponuda. Jedna od njih je VIP sala sa VIP barom koja se od drugih bioskopa može izdvojiti po modernom i pre svega luksuznom ambijentu.

Kolosej se najviše ponosi svojim XPAND salama (postoje dve) - obe pružaju digitalne i 3D projekcije, dok jedna ima specijalne efekte (6D) programirane za svaki film ponaosob (pomeranje stolica, magla, munje, vetar, kiša, mirisi...)

Nedeljni bioskopski program od 17. do 22. aprila!


Maradona by Kusturica 12:40, 14:30,16:20, 18:10, 20:00, 21:50,23:55

Milk 11:00, 13:30,16:00, 18:30, 21:00,23:30

Muvajmo na Mesec 3D (6D)10:50, 12:50, 14:5016:50, 18:50, 20:50,22:50

Muvajmo na Mesec 3D11:50, 13:5015:50, 17:50, 19:50,21:55

Petlov doručak11:10, 13:4016:10, 18:40, 21:10,23:40

Spaliti nakon čitanja11:20, 13:2015:30, 17:30, 19:30, 21:30,23:35

Sveti Georgije ubiva aždahu12:00, 14:2016:40, 19:00, 21:20,23:45

Transporter 3 11:35, 13:35 15:40, 17:40, 19:40, 21:40 23:50
 
:kk: 6D, veomaaaa zanimljivo... bio sam u jednom takvom u Spaniji, i bilo je super! (nista vwow, ali zanimljivo)
 
Homer Jay":217431xu je napisao(la):
Novi Beograd je od sinoc opstina sa najvise bioskopskih sala u drzavi :)
A do skora, najveca opstina bez bioskopa! ehh Srbijo....
 
A ceo Novi Sad, ako se ne varam, vec neko vreme nema NI JEDNU bioskopsku salu koja radi...
 
Ako je neko bio danas u bioskopu u Uscu nek napise utiske. I ima li Usce sajt kao sto Delta City ima????
 
O.J. Mayo":aez8fdt2 je napisao(la):
I ima li Usce sajt kao sto Delta City ima????
To i mene jako interesuje, ali izgleda da ne.
Verovatno bi morali da zatvore sve toalete ne bi li mogli da plate hosting i izradu prezentacije. :lol:
 
O.J. Mayo":16p0rnvm je napisao(la):
Ako je neko bio danas u bioskopu u Uscu nek napise utiske. I ima li Usce sajt kao sto Delta City ima????
Ima Beobuild :p jel kad kucnes u googletu Usce Shopping Center ili u bilo kojoj slicnoj polu srpskoj varijanti dobices prvo Beobuild
 
Kahm...

Evo, kao neko kome je preko glave shopingmolomanie, te bio je bio "prisiljen" da poseti doticni objekat, mogu reci da sam sasvim zadovoljan (za razliku od DC-ja) ...
Prolaza ima sasvim dovoljno, u objektu cete se tesko izgubiti, garaza je prostrana, ne sudarate se sa napirlitanim cicama koje nose po 4 (pune?) brendirane kese u svakoj ruci, niti sa decom koja su (bez) pratnje roditelja i trce na sve strane...

Stil enterijera je mozda minimalisticki ali, pobogu, ovo je u sustini velika prodavnica...

Za one koji vole "mesingane kvake i pozlaćene česme", malo razočaranje....
 
Vrh