Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

cek cek polako bojance pogresio si definitivno to je jos uvek folija preko kao sto je i bila dosada tako da ipak moramo sacekati jos malo. Ovo sto lafayette kaze je skroz tacno i nazalost tu su napravili veliki propust ali sta da se radi
 
shmeksi":2lpqm5t8 je napisao(la):
@Igor mislim da su ljudi u temi U2 brendovi skoro sve razvrstali pa bi mozda ona neoficijelna lista mogla da bude jos preciznija, u svakom slucaju sto mi rece honey79, sada cekamo koje novine ce prve da objave "ekskluzivno" spisak radnji ;)
Lista je ubacena u poslednjem momentu pa verovatno fali jos koji zakupac u okviru kategorija mada nije strasno tu je plan a slika vredi vise od 1000 reci :D

Inace sutra ce biti zanimljivo videti novine posto je vecina obavestena u ranim jutarnjim casovima , pa da vidimo ko ce se odvaziti da pusti ovo sem 24sata :D
 
Nadam se da gresim, ali mislim da su oni sa te zadnje strane odavno skinuli zastitne folije.

Mozda cu u nedelju ponovo prolaziti tuda pa cu pokusati da zumiram kako bi se bolje videlo da li postoji nekakva zastitna folija.
 
hm evo gledao sam opet i mogu reci da sam mozda ipak pogresio i da je bojance upravu. Mislim vise nisam siguran ni sta vidim ali moguce je da je skinuta folija iza
 
Ajde da zanemarimo zadnju stranu, mene mnogo vise brine prednja strana i paneli na prednjoj strani.

54cdxi.jpg


Posto su na strani usca bile jako velike bare od otopljenog snega nisam izbliza mogao da vidim da li na ovim panelima sa prednje strane ima zastitne folije. Cinimi se da ce gornji deo biti beo, a donji sivi kao i zadnja strana, ali ne mogu da provalim.
 
da cini mi se da se ovde jasno vidi prelaz izmedju skinute i folije koja jos stoji. Ovo preti da bude katastrofa ali nema nista pametnije da kazem nego videcemo za koji dan ili nedelju. A dotle :violina:
 
Skinuta je folija cini mi se... cesto prolazim tuda i ne primecujem foliju... na bacnoj strani na foliji su neke sare, pa se po tome da primetiti! :grand:
 
Prsli ste!!! Ja cu kao i svi imucni penzosi sacekati da se vi bijete u redu za penziju koja jos nije stigla pa cu je prokomentarisati kad je dobijem! Dakle u aprilu!
 
Prošao sam danas pored UŠĆA. Napred sigurno nisu skinute folije.
 
E naterali ste me da u subotu, ako bude lepo vreme, odem do Usca i uslikam iz svih zivih uglova pa cemo valjda napokon utvrditi da li je negde procurela konacna fasada ili ne. Ima da ponesem dva aparata pa da ne bude nikakve zabune. :kafa:
 
Može biti boje koje god hoćete, može biti od suvog zlata, građevina je odvratna i na pogrešnom mestu i tu nema govora!
 
A vole ljudi da pljuju bez osnova, pa to ti je... Dajte da sacekamo taj famozni kraj marta, pa ako ostane ovako gadno, ja cu prvi da ospem paljbu, u protivnom bice vam bzvz sto ste bacali hejt bez razloga... :)
 
Da ce ispred kule biti iygradjen soping centar, koje ce mu biti dimenzije, i kako ce biti pozicioniran, znali smo jos pre 5 godina. Jedino sto nismo znali jeste izgled fasade. E sad, ako je problem u samom objektu, njegovoj poziciji i nameni, zasto smo cutali 5 godina. Trebalo je odmah da se pobunimo, pokrenemo temu na forumu da se prekine izgradnja, ili u ekstremnom slucaju da se vezemo lancima pred bagerima, cuvajuci nas pogled sa Kalemegdana. Medjutim, nismo. Nego su se prva negodovanja javila mesec dana pred otvarnje trznog centra. Pa, kao sto narod kaze - ne vredi kukati za prosutim mlekom.

Ako je do fasade, tu mislim da treba sacekati zavrsetak radova. Ponavljam, ne ocekujem mermer, niti bilo kakav drugi kamen. Mislim da je to vrlo nerealno ocekivanje, bice "plehovi" kao i svuda u gradu, s tim sto oni mogu da budu manje ruzni, vise ruzni, pa cak i vrlo podnosljivi. Ono sto je meni od samog pocetka zasmetalo na Uscu su male staklene povrsine i nekako mi deluje kao da nece biti dovoljno dnevne svetlosti u trznom centru (sto je npr. kod Delta city-ja odlicno resen). Uglavnom, pun efekat ce biti vidljiv onog dana kada trzni centar bude otvoren. Kada na Uscu bude okaceno gomila neonskih reklama za raznorazne brendove, kada fasadu budu krasili ogromni plakati za filmove koji se daju u multileksu, kada plato ispred Trznog centra bude poplocan i na njemu budu postavljeni neki fini kandellaberi, kada tuda bude cirkulisalo dosta ljudi... Ovako je to i dalje samo gradiliste. Videcemo. Sacekajmo jos malo.
 
Bravo Nurko :D

Koja su tvoja zapažanja, folija skinuta ili ne? :cool:
 
@shemksi

Управо сам због тога и усликао ову последњу фотку. Са десне стране је скинута фолија, док са леве (мрежасто) није.
Иако се уопште не разумемо у високу архитектуру радници обезбеђења и ја смо закључили да ће ускоро скинути и фолију са осталих делова, па ће се свуда појавити ови тамнији панели.
 
Sad sam se izbedačio, ima lepo da sačekam to otvaranje i da vidim da li će me razočarati
 
Морам рећи да се слажем са @goldsteinom, обишао сам Ушће, сликао га са свих страна и просто сам неодлучан са које је најружнији. Можда ме највише иритира то што је преблизу куле, бар да су га одмакли једно 10-15 км, на Ибарској има тако добрих плацева...
 
I sta sam rekao. Eto i drugi su se uverili da su te glupe sive ploce ipak konacno resenje, sto se znalo odavno.

Iskreno imao sam puno nade u ovaj objekat, ali kako se sve zavrsava tako objekat postaje sve veca kocka sive boje.

Nadam se da ce crvena i ovaj naradzasta malo razbiti sivilo, i da ce uvece to sve mnogo bolje izgledati.

Ali kao sto rekoste sacekajmo jos 30 dana pa cemo videti konacan dizajn.
 
Прођох малорпе (нешто после 21), трчкају радници на све стране, под унутрашњим светлом, гледано од Хајата...баш се ради...
Волео бих да тако нешто видим у ,,Прокопу" :D
 
bice to lepo kad se sredi okolina..mozda postavi neka fontanica i posadi trava preko onog blata.... :kk:
i kad bljesne onaj crveno narandzasti prednji deo ..

Naravno da ce sivi deo fasade (koji je iza i sa strana) prekriti billbordi i neonske reklame kao u svakom shopping mallu.

To je na kraju krajeva samo shopping mall....ne muzej savremene umetnosti. a tesko da je ijedan koji sam video
(a video sam ih dosta) ikada na mene ostavio utisak WOW zbog fasade...uvek je za shopping mall bilo bitnije ono sto je unutra.
(dzaba mu fasada kad nema H&M) ;)

ajmo stvarno !! dosta sa pesimizmom :mad:
 
Malo nekritickog optimizma - makar je lepsi od Merkatora :p

Doduse, nije ni to tako naivno zapazanje. Vidite, na pocetku tranzicije Merkator nam je predstavljao neki vrhunac u izgradnji retail prostora, negde na sredini puta su to Delta city i Usce (cekam kraj izgradnje i obilazak kako bih uporedio konkretno ova dva objekta), verujem da ce kako vreme bude prolazilo i arhitektura uopste napredovati, sto se i do sad pokazalo kao zakonitost, jer bez obzira na preovladjujuce kriticki stav koji vlada, primetno je da arhitektura u Beogradu ide uzlaznim trendom od 2000.

Naravno, ne treba se time zadovoljiti, jer bismo u tom slucaju jednostavno stali.

PS Ovi sivi paneli na Uscu i nisu toliko losi za "plehove".
 
Koje ruglo.. :rolleyes:
Podseca me neodoljivo na onu fabriku limenki na Batajnickom putu...
Jos jedan podsetnik u kakvom smo jadnom tranzicijskom vremenu, koja beda... :violina:
 
Mrzim ove situacije kada ispadam kontraš, ali mislim da je ova "udri po Ušću" kampanjica prethodnih dana ipak malo preterana.

Ne moramo ga voleti, ali cenim da je npr "ruglo" preterana reč. Kao prvo, mora da se istakne da objekat nije gotov, to je kod javnih objekata vrlo senzitivna tačka, budući da za razliku od "fabrike limenki", tržni centar svoj potpuni efekat stiče tek otvaranjem istog.

Drugo, "najdramtičniji" deo fasade Ušća je upravo onaj nezavršeni - prednja strana koja gleda na Milentija Popovića. Ona mu dođe kao krov na kući, deo koji je "džerimegvajerovski" kompletira.

Takođe, primetno je da se u posledenje vreme mnogo frljamo sa "materijalima" i odjednom smo postali svi eksperti za iste, tako da kad nam neki objekat ne deluje OK, često potežemo taj "loš izbor materijala" argument. To svakako jeste bitno, ali ne i presudno, materijali su kao salatni preliv - mogu da useru ili da izvuku salatu, ali u principu zeleniš u činiji je i dalje isti.

Sam bih sebi pljunuo u lice kada bih krenuo da hvalim Ušće - jer kao što rekoh, centar je trenutno u fazi kada ne možemo da u potpunosti ocenimo njegov kvalitet - ali preuzimam na sebe ulogu da budem taj tas na vagi koji će da naginje ka stavu da je čaša ipak polupuna.
 
Vrh