Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

Po onome sto vidim na planovima tu je Identico caffe, Buongorno kao i deo ispred multiplex sala. E sad ne znam da li su sledece radnje isto kafici, ali po poziciji deluje tako: Meeting Point, Urko, Lollipops, Monument. Neka me neko ispravi za ova poslednja imena jer sam to cisto po osecaju.
 
Brend Quicksilver je odličan, iako već postoji u Ziri, ovde dobija svoju radnju. Eto barem nešto. Za USCE i ovakvu lokaciju u ovakvom gradu ipak sam očekivao daleko više.
 
zhaba":371gv68g je napisao(la):
Na primer H&M!!!
Za one koji su, kao nas drug zhabac, malo kasnije dosli na forum.

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=25536#p25536

inace da ne bi vise davili o brendovima i radnjama ovde, bolje da nastavimo raspravu u odgovorajucoj temi

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?id=560&p=1

Inace, evo mog pokušaja da sastavim spisak svih radnji koje se nalaze u USC

http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=42806#p42806
 
Ja se nadam da nece biti puno sportskih radnji (kojih ima i previse u centru), jer trebalo bi smanjiti sa takvim radnjama definitivno! Jer mi stvarno nismo neka sportska nacija; po jednom istrazivanju kazu, vise gledamo sport nego sto se stvarno bavimo sportom...stvarno guse sa trenerkama i patikama na svakom cosku i nekim opremama, kao da narod samo to kupuje...a kad bi to smanjili, manje bi gledali one debile sto dodju u grad u trenerci kompletnoj od pete do glave... Treba konacno da nauche gde se ljudi oblache i sta se nosi u gradu, a ne po selu..
 
Nije da ću da bacam hejt, ali sam danas dobio neke nove insajderske informacije.

Iako je otvaranje najavljeno za 31.03. postoji mogućnost da će rok ipak biti probijen (šanse su pola-pola). Inače po ugovorima sa zakupcima MPC bi već trebalo da im isplaćuje penale, ali to ne čini. Izuzetak je Zara (ne znam da li se odnosi i na ostale inditexove marke) kojoj je do sada isplaćeno 2.000.000 dinara na ime penala, ostali zakupci su ostali kratkih rukava. Sa druge strane, MPC već sada prima pare od zakupaca za lokale i to dva meseca unapred iako objekat još nije završen.

Ono što je meni bilo zanimljivo je da osim rente, zakupci MPC-u daju i 8% svog prihoda. Lokali unutar objekta se uveliko sređuju i tu isto ima zanimljiva stvar. Zakupci sami plaćaju uređenje svojih lokala, ali moraju da koriste firme koje je MPC odabrao, što će reći da sve izloge radi jedna firma, sav mobilijar isto jedna firma i tako za ceo objekat.

Svi ljudi koji će biti zaposleni u USC-u su od 20. februara na protiv požarnoj obuci.

Toliko od mene za ovo javljanje.
 
ivana-bg":ny08sxdd je napisao(la):
Ja se nadam da nece biti puno sportskih radnji (kojih ima i previse u centru), jer trebalo bi smanjiti sa takvim radnjama definitivno! Jer mi stvarno nismo neka sportska nacija;
Mozda nismo sportska nacija, ali smo zato dizelaska nacija :)

Inace, i ja sam cuo da ce biti burger king, pa je ovo sada prilicno razocarenje..
 
To za mobilijar nije tacno...jer firma mog kucnog prijatelja radi 3 lokala u Uscu i njih nije niko birao drugi do samih vlasnika lokala.
Tako da automatski nece samo jedna firma raditi sav mobilijar! a verujem da i Delta ima nekog svog coveka (pogotovo izloge..znajuci proceduru Inditexa) i sigurno nece dozvoliti da im MPC namece.
 
MPC mora da odobri sve izvođače radova, ok možda nisam dobro razumeo svoj izvor, ali poenta je glavna da oni to moraju da odobre tj. imaju spisak firmi koje mogu da rade.

Iskreno i meni to deluje čudno, ali s' obzirom da je u pitanju vest potvrđena iz dva nezavisna izvora verovaću joj kao takvoj.
 
Kako se radovi približavaju kraju, meni je taj metalni kvadar sve odvratniji i ružniji. O pogledu s Kalemegdana da i ne govorim!!!
 
Vest je i zvanicno online :vops: Hvala svima koji su pomogli sto se tice informacija i naravno spec. pozdrav za Honey79 za ustupljen materijal :kk:

Pozz svima u ime redakcije Beobuilda :gobb:
 
Slazem se, sto se radovi sve vise priblizavaju kraju objekat je sve ruzniji. Sa svih strana je umotan u ruzno sive aluminijumske ploce, i trenutno deluje kao ruzno skladiste u sred grada.

Inace poceli su da postavljaju i prednje panele i to u nekoj drvo naradzastoj boji, iskreno sada pocinje da lici na vrtic, jos kada postave i drecavo crvenu utisak ima da bude kompletan.

Evo slika od juce.

nl27vb.jpg

64njw2.jpg

2utrdj4.jpg

2gwygcx.jpg

2mff30h.jpg

nle81l.jpg

91a49w.jpg

eb24ba.jpg
 
Boki hvala na slikama. Upravo sam hteo da krenem da slikam danas i rekoh ajde da svartim na forum i vidim slike. :D Ustedeo si mi vreme

Paneli nece biti drecavo crveni vec zagasito crveni. Inace, ne znam koliko vas se seca prvog probnog crvenog panela koji je stvarno delovao drecavo; e pa u medjuvremenu je taj panel promenjen i postavljen drugi koji je dosta tamnije nijanse, mozete i sami da pogledate kad prolazite. Ovo sto je sada sivo ce uskoro da budu crne mermerne ploce.

@Igor
mislim da su ljudi u temi U2 brendovi skoro sve razvrstali pa bi mozda ona neoficijelna lista mogla da bude jos preciznija, u svakom slucaju sto mi rece honey79, sada cekamo koje novine ce prve da objave "ekskluzivno" spisak radnji ;)
 
procitao sam listu brendova. pitanje: sto se tice apple-a, jel ce to biti pravi apple-shop ili apple retail store?

koliko ja znam, u celoj kontinetalnoj evropi postoji samo jedan pravi apple shop, i to u rimu.

inace me zanima dali vec postoji neki apple retail store u bg-u?
 
Mislim da ce vam utisak biti drugaciji kada centar bude zavrsen. Odnosno kada ga "otpakuju" posto je cela fasada sada obmotana u foliju - delovi fasade ce biti razlicitih nijansi. Mada sam ja skeptican za te navode da je u pitanju crni mermer, mislim da su u pitanju samo paneli razlicitih boja. Takodje, mislim da ce pun efekat da se postigne sredjivanjem platao ispred centra, zatim instalacijom svih svetlosnih drangulija, cime ce se posticio odlican efekat nocu kada prolzite kroz taj kraj, jerbo trenutno kad padne mrak iskreno izgleda avetski.
 
Boban":ddfm9lw9 je napisao(la):
procitao sam listu brendova. pitanje: sto se tice apple-a, jel ce to biti pravi apple-shop ili apple retail store?

koliko ja znam, u celoj kontinetalnoj evropi postoji samo jedan pravi apple shop, i to u rimu.

inace me zanima dali vec postoji neki apple retail store u bg-u?
99,9999% je reč o retail storeu, apple shop je sasvim druga dimenzija i sigurno bi najavljivali na sva zvona.
 
^^^ sa zadnje strane su skinute sve folije i jako tupavo izgleda, recimo kao kutija u dve sive nijanse :D

A te iste sive ploce su postavljanje i sa bocnih strana kao i u osnovi centra prednje strane. Gore idu ove narandzaste ploce, a jedino sto nismo do sada videli jeste crvena nijansa konacna verzija. E sad ove rupe po ne otpakovanim plocama predstavljaju mesta za svetlosne ploce ( tako bar izgleda na promo slikama ) sto ce mozda poboljsati efekat.

Ali trenutni dojam je da izgleda kao velika kutija bez prozora i vrata :D, ali nadam se da ce se to promeniti kada se sve zavrsi

Evo i slika zadnje strane

2li8vmq.jpg

ny71wm.jpg
 
Ovo sto ja vidim na zadnjoj strani i dalje na sebi ima zastitnu foliju koja stoji jos od postavljanja, jedino ako sam zesce corav.

Pogledao sam sad render i poslednje slike koje sam uslikao i sad sam 99% siguran da zastitna folija nije jos nigde skinuta na ovim poslednjim slikama. Lepo se vidi da je ista boja panela i u delu prizemlju kao i na zadnjoj strani, a s obzirom da taj deo u prizemlju treba da bude crn zakljucak je da i na zadnjoj strani treba da bude takva boja.

evo tih slika na koje se pozivam
http://www.beobuild.rs/forum/viewtopic.php?pid=41437#p41437

Jedini deo konacnog izgleda fasade koji se trenutno vidi jeste sivi kockasti na poslednjem spratu, sve ostalo je i dalje u zastitnoj foliji ili jos nije postavljeno.
 
Goldstein":17tu9bi8 je napisao(la):
Kako se radovi približavaju kraju, meni je taj metalni kvadar sve odvratniji i ružniji. O pogledu s Kalemegdana da i ne govorim!!!
slazem se potpuno. ja jos uvek ne mogu da poverujem da je jedna od najlepsih, najatraktivnijih , vizuelno najupadljhivih delova grada odredjen za ni manje ni vise trzni centar.... :shok: :rant:

pogledajte kako je moronski pribijena uz USCE toranj...:shok:



od toliko slobodnog prostora po nbg i po celoj BG periferiji mall-ovi se grade u najuzem centru.....:shok:
 
не, заиста је ово за сада разочарење.
и где нађоше ту сиву боју? зар нису београдске фасаде већ довољно сиве? мени се стаклена кула ушћа и овај магацин никако не уклапају. на жалост, морамо констатовати још један промашај у сваком смислу... и то на оваквој локацији, неко је приметио и могу само да замислим како ово изгледа гледано са калемегдана. :(
 
Ljudi moji, pa Shmeksi vam već nekoliko puta kaže da je reč o zaštitnoj foliji, a vi zapeli „siva, pa siva“. Sačekajmo par dana.
:/
 
Vrh