Šta je novo?

Usce Multifunctional Centre - [ Tržni Centar | 130 000 m² ]

ima li neko spisak zakupaca??? osecam da ce biti copy paste istih zakupaca iz delta citija sto je veliko s. . . .. nista novo. . .
 
Trazeci po netu nasao sam intervju koji je Sinisa Brasanac jedan od menadzera MPC grupe dao bugarskom sajtu koji se bavi stranim ulaganjima .Da bi se intervju procitao mora da se plati clanarina...ali i preko gugla se mogu naci delovi intervjua u kojima govori koji ce
brendovi biti u Uscu . (Zara,Zara Home,Oysho,Pull & Bear,Stradivarius, Bershka,IDEA ,Springfield, Mango,Reebok,Sephora,Big Bang (deo Merkura nesto kao Tehnomarket),Marks & Spencer, New Yorker,Peek & Cloppenburg (multibrend radnja).
I u jednom delu spominje H&M i kaze ''sa njima jos pregovaramo'' i '' ja mislim da H&M nece uci na nase trziste pre 2009''

Probajte ukucajte na googlu : Sinisa Brasanac H&M ili Sinisa Brasanac H&M Usce

Nadam se da ce neko platiti i procitati ceo intervju
http://www.propertyxpress.com/inter...e_city_is_still_very_attractive_for_investors
 
Malo sam se promuvao jutros da vidim kako napreduje i blago receno sam bio odusevljen. S' obzirom da je subota, par dana pred novu godinu i minus mislio sam da cu mozda videti par radnika, medjutim surprise, surprise. Ono je vrvelo od radnika (nekoliko firmi trenutno radi, izmedju ostalih i ljudi iz gemaxa) i masina (jedna mobilna dizalica je skidala nesto sa krova, tu je bio i jedan kran, takodje su i izlivali beton na delu ka hajatu, ali nisam uspeo da vidim za sta tacno, mada mislim da je u pitanju nesto vezano za trotoar ili slicno posto sam video oplatu za male zidice). Jedina stvar koja mi je bila cudna jeste ta radnici izlaze sa gradilista da bi se hranili, ocekivao sam da na projektu tih razmera postoji neka sluzba koja je zaduzena za dostavu hrane. U svakom slucaju da ne duzim, evo slika.





























 
Shmeksi, odlicne fotke. :kk: Btw, MPC je postigao dogovor sa zakupcima da datum otvaranja Usca bude 1. april.
 
Super, nadajmo se samo da nece biti aprililili. Iskreno taj rok mi deluje vrlo realno, s' obzirom na situaciju koju sam video u subotu, a u nedelju su inace radnici radili i na onom MPC-ovom objektu kod buvljaka, nazalost pored Usca nisam prosao, pa ne znam tamo situaciju.

evo uvecane pete fotke, gde se vidi da su stakla stavljena i na ovaj deo.

 
Ako je ovo usce onda je ovo prastara slika, posto mi ovo deluje kao da rade tek prvi sprat, tako da je nelogicno da u toj fazi gradnje donose mermerne ploce na gradiliste
 
Ovo je onaj deo ka Savi koji je poslednji radjen, tada su na glavnom delu bila zavrsena sva tri sprata. I meni deluje malo cudno da jos u junu donesu te ploce, ali te naslagane palete tu kod plavog krana me dobrano podsecaju na to. Ko zna, mozda moj mozak toliko zarko zeli da vidi tu fasadu da pocinjem da umisljam stvari.
 
Jos par pitanja (jedno staro i jedno novo).

Da ponovim opet pitanje vezano za fasadu. Ovi sivi paneli sto su sada postavljeni, da li se je ta siva boja, boja zastitnog sloja ispod koga se nalazi crna boja materijala konacne fasade ili ce oni taj crni deo fasade tek da stavljaju preko tih panela?

Da li postoji mogucnost da dobijemo neke rendere unutrasnjosti?
 
Ovo sto trenutno vidi je folija koju sa nestrpljenjem cekamo da bude skinuta pa da vidimo zavrsni izgled fasade.
 
Evo jedne relativno stare vesti koje pronadjoh na sajtu wikipedie:

Construction of Ušće center started in September 2006. The shopping center will have over 180,000 square meters of commercial space. The center is placed in front of Ušće Office Tower 1 and will be opened in October 2008.The source close to MPC told that first Starbucks and Burger King in Serbia won't be opened in this shopping mall, as it has been previously rumored, but there is another possibility of opening first H&M in Serbia. There are several confirmations about locals in Usce Shopping Centre, like ,,Kolosej Cinema & Bowling" and brands which are part of ,,Cortefiel Group", because of contract which MPC has with them, like Springfield , Pedro del Hierro , Cortefiel, Women's secret , and many more.

link http://en.wikipedia.org/wiki/Ušće_Tower
 
Jos tacno dva meseca do otvaranja.

Mene najvise interesuje kako ce fasada uzivo da izgleda jer je vec opste poznato da se meni ono sa rendera mnogo svidja. :kafa:
 
U nedelju sam se prosetao malo i nemam nista specijalno novo da okacim. Sve staklene povrsine su postavljene. Antene za prijem mobilnog signala isto. Zavrsava se donji/prizemni deo fasade sa onim rupicama kroz koje ce da emituju razna svetla. Pocelo je postavljanje gornje fasade na delu okrenutom ka Hajatu (to su oni crveni okviri sa uzduznim staklima).

Napokon sam uspeo da primetim jedno mesto gde ce se ulaziti/izlaziti kolima u podzemnu garazu. Evo okacicu sliku pa da svima bude lakse. Iskreno cenim da ce biti ogromnih problema sa parkiranjem jer taj ulaz/izlaz meni deluje malo (u pitanju je jedna traka * dva smera). Pretpostavljam da jos negde na objektu postoji prilaz podzemnoj garazi, ali jos nisam uspeo da provalim gde.

rtffop.jpg
 
Pa ne znam da li su budale ili nisu, ali to je jedini deo objekta koji je odmah do ulice. Ma garant postoji negde jos neki prilaz.

Gledam sad ove poslednje slike i vidim da cu ipak morati da okacim ove fotke od nedelje ili veceras ili sutra.
 
Anyway, evo slika od nedelje. Inace prilaz za podzemnu garazu se moze videti i u prethodnoj turi sliki kod kola na kojima pise "instalater". Da ne lupam ko po obicaju evo slika.

2wd6gjd.jpg


vo50ld.jpg


317jq87.jpg


2hq3vnk.jpg


2n8dd39.jpg


1z4bynp.jpg


ouo40w.jpg


14vivqw.jpg


hteccj.jpg


dw5q95.jpg


21kgkll.jpg


cuvdz.jpg


2hx3ok3.jpg


352jb0y.jpg


mijwoy.jpg


29vjkav.jpg
 
Fala na fotkama. Sigurno negde postoji pravi ulaz (ili jos koji ovakav manji) u podzemnu garazu... Ne verujem da bi MPC sebi dopustio takvu ludoriju sa samo jednom rampom/jednom trakom... Go Usce, go... :)
 
Mi nazalost nikada necemo moci da stvarno uzivamo u ovoj fasadi (ako ispadne lepo). Pogledajte rendere, a onda pogledajte slike uzivo i videcete jednu vrlo bitnu razliku, a to je drvece. Na renderima nema drveca i zato se lepo vidi ceo objekat dok ce realnost biti malo drugacija. Jedino ako MPC uspe sa gradskim zelenilom da se dogovori oko izmestanja drveca na neku drugu lokaciju.
 
Ne, ne, ne.....to nije moj stav....nego samo kazem, ako je ono sa rendera merodavno onda ce MPC verovatno to resiti tako....

Nemojte ljudi tako odmah na mene, ako neko voli cvece i drvece to sam ja...ne izabrah za dzabe kao izborni predmet ekoloski menadzment
 
Vrh