Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Da li neko moze da mi da preporuku za gradjevinsku firmu koja bi uradila projekat sanacije nosecih stubova na zgradi, kao i terasa koje nazalost vise nisu bezbedne i vec se desavalo da otpadaju. Nisam upravnik, pisem kao stanar zgrade na NBG koji zeli malo da pogura resavanje ovih problema.
 
Kako ste zadovoljni uslugom Gradskog stambenog koja podrazumeva masinsko pranje hodnika zgrade jednom godisnje? Kod nas su bili pre neki dan i apsolutno nikakav efekat se ne vidi nakon "pranja" masinom. Iskreno, uzalud trud da se organizuju stanari da uklone svoje otirace, saksije sa cvecem i ostale stvari koje drze po hodnicima.
 
Nama su to mašinsko pranje ponudili samo kao freebie ako potpišemo ugovornu obavezu za čišćenje zgrade od 12 meseci. Tada nije bilo dogovora među stanarima pa nije bilo ni mašinskog čišćenja ali ne čudi me ako se ne primećuje efekat.
 
Nama su to mašinsko pranje ponudili samo kao freebie ako potpišemo ugovornu obavezu za čišćenje zgrade od 12 meseci. Tada nije bilo dogovora među stanarima pa nije bilo ni mašinskog čišćenja ali ne čudi me ako se ne primećuje efekat.
Nama je receno da ukoliko koristite usluge ciscenja GS sleduje vas "gratis" jednom godisnje masinsko pranje. Upravnik je otisao i potpisao ugovor za taj angazman, ali smo potpuno nezadovoljni uslugom. Navodno, problem je sto je hodnik betonski, a ne poplocan, masina ne moze da pokaze svoj full kapacitet na betonu.
 
Nadam se da ih je neko stvarno video da su čistili. Da ne bude da su došli, izblejali malo, pokupili se i otišli...
 
Nadam se da ih je neko stvarno video da su čistili. Da ne bude da su došli, izblejali malo, pokupili se i otišli...
Ako cete im stajati non stop nad glavom nesto se i vidi ( ali ko je od nas slobodan da bude prisutan 8 ili 16 casova, zavisno koliki je ulaz.
Nama su tek okrecen ulaz nevidjeno uprljali, sa stepenica curela prljava voda...Znaci, vise nikad!
 
Da li je neko imao skorije iskustvo sa rađenjem krova preko Gradskog Stambenog?
Privatna firma koju smo našli da jedina još daje na odloženo je toliko odužila papirologiju, da je Stambeno uspelo da izradi i da svoju ponudu za to vreme.
E sad i to treba predočiti stanarima da ne bude da smo u kombinaciji itd, pa samo reko da vidim da li je neko imao skoro dodirnih tačaka, posebno po pitanju kvaliteta izrade, to me najviše brine.
 
Da li neko moze da mi da preporuku za gradjevinsku firmu koja bi uradila projekat sanacije nosecih stubova na zgradi, kao i terasa koje nazalost vise nisu bezbedne i vec se desavalo da otpadaju. Nisam upravnik, pisem kao stanar zgrade na NBG koji zeli malo da pogura resavanje ovih problema.
Da nije zgrada blizu Hotela Jugoslavije?
 
Da li je neko imao skorije iskustvo sa rađenjem krova preko Gradskog Stambenog?
Privatna firma koju smo našli da jedina još daje na odloženo je toliko odužila papirologiju, da je Stambeno uspelo da izradi i da svoju ponudu za to vreme.
E sad i to treba predočiti stanarima da ne bude da smo u kombinaciji itd, pa samo reko da vidim da li je neko imao skoro dodirnih tačaka, posebno po pitanju kvaliteta izrade, to me najviše brine.
Ovo i mene zanima. Ove godine planiramo da prikupimo ponude za kompletnu sanaciju krova, pa da vidim kakva su iskustva ovde.
 
Da li je neko imao skorije iskustvo sa rađenjem krova preko Gradskog Stambenog?
Privatna firma koju smo našli da jedina još daje na odloženo je toliko odužila papirologiju, da je Stambeno uspelo da izradi i da svoju ponudu za to vreme.
E sad i to treba predočiti stanarima da ne bude da smo u kombinaciji itd, pa samo reko da vidim da li je neko imao skoro dodirnih tačaka, posebno po pitanju kvaliteta izrade, to me najviše brine.

Stambeno verovatno angažuje podizvođače (kao i za sve ostale moguće vrste radova) tako da je preporučljivo i da se ispita sa kojom firmom/firmama sarađuju za sanacije krovova pa se onda mogu i na internetu pronaći neke reference. A može se i direktno od te firme tražiti ponuda čisto da se vidi koliko je Stambeno naduvalo troškove.
 
Danas vrlo nesretan dan u Beogradu. Dva pozara...Da li neko od vas ugradjivao detektore pozara? Ako jeste, sta preporucujete i ko vam je ugradjivao? Razmisljam da jedan stavim i u stan...
 
Da li je neko ugradjivao interfon u skorije vreme? Zanima me koja oprema je sada neki standard, koja je cena i koja firma se preporucuje. Mi imamo neki prastari interfon koji vise ne moze da se popravlja, tako da nam treba ugradnja potpuno novog sistema.
 
Poslednji put kad sam video pacova u Beogradu bilo je pre par meseci na promenadi u BnV, verovatno im odgovara blizina reke za život. Izgleda da pacovi neće da odu tako lako iz Savskog amfiteatra.
 
,,....Poslednji put kad sam video pacova u Beogradu bilo je pre par meseci na promenadi.... ,,

Pacovi su naj aktivniji nocu
Gotovo svaki Bg restoran i prodavnica je laka pacovska meta . Kafedjijama i trgvcima je bitno samo da gost-kupac ne vidi pacova.
Magacini i komore za skladištenje hrane puni pacova zbog ne mogucnosti upoteebe agresivnijih otrova. Pacov lako progrize betonski zid...Apsurd je da ni jedno mesto za odlaganje otpada restorana ili prodavnica se ne štiti otrovima - pacovski rajevi.
Šta tek reci za stambene podrume ?
Pacovi koriste i plafone liftova za ordiniranje po visokim zgradama
Jedan pacov jedan bolesnik 100 000 Bg pacova koliko je to bolesnika.... ?
 
Стара канализациона мрежа, вц шоље увек отворених поклопаца, многи угоститељски објекти имају нпр. рупе у зиду око цеви инсталација довољне ширине да се провуку глодари. Смеће на улици стоји дуго по врећама, има погодних ћошкова, буџака, напуштених објеката и сл. да се ту коте, мање има предатора, мачке луталице хране људи, ветрушке и сове све мање имају где да се гнезде.
 
U Bgdu više pacova nego dece,
mere su samo kozmetičke prirode, istinske brige i borbe nema.
Jedina ispravna borba započinje podizanjem lične svesti pojedinca . Promena u odbrani može doći jedino masovnom histerijom od straha od zaraze ali to ce vec biti kasno kad počne košenje jer uljuljivanje u verovanje u postojecu nadležnost kao što sad ni tad nece dati rezultate.
Upravnici stambenih zajednica, kafedjije, trgovci stavku poslova o borbi protiv pacova drže negde na dnu liste ....
 
Renomirana firma za pružanje usluga obezbeđenja u jednom kondominijumu u centru grada(CG) je dala otkaz stanarima jer nisu prihvatili povećanje cena usluga te firme.Ta firma je imala ugovor samo na 4 meseca,ali je bilo potrebno puno vremena da rukovodeći kadar te firme shvati da ih stanari više neće kvalitet usluga kakav pružaju.Renomirana PU je izbegavala da daje odgovore u vezi dužine trajanja tog ugovora kao i na mnoga druga važna pitanja vezana za održavanje CG,ali je redovno dostavljala uplatnice na adrese stanara i posle isteka tog perioda.
 
Zdravo,upravnik sam jedne zgrade u Beogradu od pre neki mesec.U zgradi imamo zajedničku prostoriju koju su nekoliko stanara uzurpirali i napravili skladište.Moje pitanje je sledeće,koja su moja ovlašćenja vezana za istu zato što planiram da prostoriju ispraznim i da imaju pravo svi da je koriate?Napominjem da sam imao sastanak sa stanarima gde se pojavio mali broj ljudi i na moj predlog da se isprazni nije bilo primedbi.Nedugo zatim jedan stanar koji nije prisustvovao sastanku a drži stvari u toj prostoeriji se usprotivio i rekao da neće da izbacuje stvari?Da li ja,kao upravnik,mogu da uradim nešto po tom pitanju?Hvala unapred
 
Vrh