Šta je novo?

Upravljanje stambenim zgradama (stambene zajednice, kućni saveti, upravnici zgrada)

Prof a prihvata glasove sa vibera...sve dok mu se ne bude olupalo o glavu. A sažetak tj pojašnjenje po svim tačkama dnevnog reda, isto postavlja na viber?
 
Prof a prihvata glasove sa vibera...sve dok mu se ne bude olupalo o glavu. A sažetak tj pojašnjenje po svim tačkama dnevnog reda, isto postavlja na viber?
Na sastanke dolazi premalo ljudi. Onda se prof. upravnik dovija tako sto posalje sve na viber grupu a i tamo nisu svi prisutni. Ma to je sve smesno. Na kraju krajeva otkud mi znamo ko je za sta glasao i dal on uopste racuna te glasove ili samo kaze radimo to i to.
Proslog upravnika koji je bio godinama tu i cimao se sad neki pljuju a neki hvale a covek se sje*******o zdravstveno zbog svega toga. Bio je dostupan 24/7 cimao se pomagao svima koliko je mogao odrzavao zgradu kako treba.
Ovaj prof. upravnik sada ne znam dal je ikada dosao u zgradu osim na tih par sastanaka. Slao je nekog svog pomocnika kada su u pitanju neki problemi bili pre par meseci sa nekim cevima.
 
Mora zapisnik sa sednice da vam okači na oglasnu tablu. Ma sve je to rasulo, naš je dizao bre po 100.000 na ruke bez pokrića a vi se brinete za Viber. Falsifikovao sednice, dizao cenu svojih usluga na svoju ruku bez odobrenja SZ. Bar da se ijednom od njih bilo šta olupalo o glavu, nego sve prolazi zato i muljaju kako im se ćefne.
 
Imenujte te za koje tvrdite da fade nezakonito. Ti profesionalni upravnici imaju ime i prezime pa neka kada neko idući put traži o njima da vidi kakve stanari gde vode SZ imaju utiske neka vidi vaš komentar.
 
Prof a prihvata glasove sa vibera...sve dok mu se ne bude olupalo o glavu. A sažetak tj pojašnjenje po svim tačkama dnevnog reda, isto postavlja na viber?
Slažem se za vajber. Uopste pre svega nije merodavno ni pouzdano. Zavisi i kolika je zgrada, ali tu ima stanara, svih članova porodice, a jedan vlasnik tj. glas recimo. Korisno je za neku komunikaciju, prijavu, sta se desava u zgradi, informacije. Za glasanje i diskutovanje o nekim ozbiljnijim temama je nepouzdano.
 
eto ideje za sajt - ogledalo profesionalnih upravnika :D
Pošto sam radio u udruženju potrošača i na TV emisiji Potrošački savetnik nekih 5 godina mogu reći da je to bukvalno nemoguće. Sajt koji pominjete ima diskutabilan način poslovanja jer je domen registrovan van Srbije, Primetićete da sajt nije .rs kako poslodavci ne bi mogli da tuže vlasnika sajta zbog negativnih komentara. E sada, problem je što navodno postoji i mogućnost uklanjanja negativnih ocena za određenu naknadu što neki tvrde.

Zato je jedino rešenje neki sajt koji nije registrovan u Srbiji i veliki je pa se neće uplašiti potencijalnih tužbi koje kao bivši novinar znam da dolaze, mene su kada sam bio urednik novinarskog portala o radnim pravima tužili ljudi iza neregistrovane firme (Nisu bili firma već su se samo tako predstavljaji) koji su ilegalno slali medicinske radnike iz Srbije u Nemačku. Ali, ako se prenebegnu te stvari može se to sistematizovati na jednom sajtu koji pruža mogućnost kategorizacije informacija i rangiran je visoko na Googlu.

Zato vas opet pozivam da se priključite https://www.reddit.com/r/StambenaZajednica/
 

Vojislava Ilića kod Super vera


20240905_172039.jpg


20240905_172059.jpg
 
Što se tiče Vibera, ako se napravi anketa glasanja, kada stanari završe, može da se otvori lista onih koji su glasali i sačuva taj ekran. Ne znam što je to problem, posebno ako su stanari svi lepo upisani imenom i prezimenom i brojem stana kao što ih imam u imeniku.Više razmišljam naglas.... Za ključne stvari, kao što je sanacija krova svakako ide kroz listiće za glasanje, ali za sitne i brze stvari ja koristim viber i čuvam sve to. Sad ste me istripovali da prikupim glasove na papiru, mada komšije svakako neće praviti problem
 
Kod mene u zgradi upravnik samo želi da se ugradi na svaki ugovor ,znsci ni brava nam ne radi evo pre neki dan su zamenili ,bas me zanima koliko je kostalo …evo meni krov prokišnjava gradsko stambeno neće da sanira oče novi krov da bi se svi pougradjvali…biće cena oko 45.000€
 
Što se tiče Vibera, ako se napravi anketa glasanja, kada stanari završe, može da se otvori lista onih koji su glasali i sačuva taj ekran. Ne znam što je to problem, posebno ako su stanari svi lepo upisani imenom i prezimenom i brojem stana kao što ih imam u imeniku.Više razmišljam naglas.... Za ključne stvari, kao što je sanacija krova svakako ide kroz listiće za glasanje, ali za sitne i brze stvari ja koristim viber i čuvam sve to. Sad ste me istripovali da prikupim glasove na papiru, mada komšije svakako neće praviti problem
E bas tako. Viber grupa moze ali da svi budu potpisani imenom i prezimenom da se zna ko sta pise. Moja zgrada i moja viber grupa se pretvorila u prepucavanje nekoliko baba i nekoliko nervoznih komsija koji samo prete jedni drugima i upravniku i svima redom :D
 
Ko garantuje da neko ne moze uzeti fals broj i da bude upisan kao neki stanar?
 
Иначе, јел може неко од Вас да препоручи некога ко се бави уређивањем светларника? Такође, да ли можда знате некога ко би могао да посече дрво унутар самог светларника (дрво висине 5 спратoва и више, морао би да се сече делић по делић да не би дошло до оштећења тераса и прозора)?
 
Imaš ovog momka za sečenje drveća pa probaj s njim. Ima i svoj YT kanal pa možda i snimi sve to.

 
Sve te drustvene mreze, mogu samo da sluze kao nacin komunikacije, dogovora, a kao sredstvo finalne odluke ne. Meni, kao prof upravniku, je to bitno, da se te stvari resavaju u skladu sa zakonom, e sad, kako to drugi resavaju i sta rade, to je vec njihova stvar.
 
Мај 2¢:
Наш наметнути управник (јер није било теорије да се договоримо сами), испоставио се као ок тип, и није ни разматрао вајбер групу. Претпостављам да искуством вођен, зна да ту свако мало смарају за штошта.
 
Мај 2¢:
Наш наметнути управник (јер није било теорије да се договоримо сами), испоставио се као ок тип, и није ни разматрао вајбер групу. Претпостављам да искуством вођен, зна да ту свако мало смарају за штошта.
E, pa ti prinudni upravnici uopšte ne moraju da budu los izbor. To su isto profesionalni upravnici kao i svi drugi. Osim ako otaljava, ili ne radi, jer ne želi da radi po minimalno propisanoj ceni. Ali i u tom slučaju može biti prijavljen da ne radi svoj posao.
 
Da li neko zna do koje iznosa upravnik može sam da donosi odluku da nesto naplati iz fonda?
I gde se takvo "pravilo", ako ga ima, može procitati?
Nas bezobrazni upravnik na ovo kaže da je to "njegova procena" (do kog iznosa mu ne treba odluka sz).
 
Ne znam inace da li je neko primetio, u mnogim zgradama, ako ne i svim, ima čini mi se nekih "lidera", koji se predstavljaju da "im je jako stalo da zgrada bude odrzavana". (Ostalima kao nije). Pa se onda bas angazuju da nametnu svog upravnika, da preporuce firmu za mesečno odrzavanje ili popravke itd. Onda "sufliraju" upravniku sta treba da radi, dosta se nameću. Znam primer jedne zgrade gde žena bukvalno maltretira ljude telefonom za šta treba da se glasa, ide od vrata do vrata (tamo gde moze). Upravnika zove svaki dan, gura svoje ponude, ideje. To nekad može i da se zloupotrebi. Npr da taj isti izdejstvuje nesto za sebe, zauzimanje dela zajednickih prostorija, vrlo lako ugradjivanje u cenu ili slicno. Većina ostalih ljudi tu nastupa "da se ne zamera", "da ne pravi probleme", "da ne zateze" pa onda po nekom automatizmu sve odluke prolaze. Ono što sam dosad videla, nema baš tog koncepta "slobodnog izbora" u odlučivanju (iz nekog neobjasnjivog razloga, sto se mene tice). Iz tog razloga ponekad mi se cini da je prinudni upravnik i bolje rešenje, nije "niciji".
 
Ja sam uvek govorila komšijama da iznesu svoje mišljenje ali činjenica je da mnogo ljudi ćuti i neće ništa na sastancima da kaže. To su uglavnom starije komšije, dal su ljudi tako naučeni, ne znam.
 
Moja zgrada je mala i većinom je gerijatrija. Zato je profi i mogao da radi šta je hteo, nije imao ko da se buni. Jeste jedan mlađi komšija ali on se odselio pre kovida.
 
Vrh