Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

pusti-snovi.jpg


(D. Petricic)
 
Hteo bih da napomenem da cena od 300 miliona evra za most sa pristupnim saobracajnicama nije bas najbolji izraz za ono sto se trenutno gradi u Beogradu.
Imajte u vidu da od tih para ce se izgraditi i most, ali da pod "pristupnim saobracajnicama" spada nekoliko kilometara UMP-a koji cine pristup mostu a to je vec potpuno druga stvar.

Mi za tih 300 M evra dobijamo i most, i petlje, i potpujno novu saobracajnicu i treba imati u vidu da nije nikako bilo moguce za 120 M evra dobiti i most i deo UMP-a tako da prica o izgradnji 3 mosta uopste ne pije vodu.

Meni ta cena ulazi u visoku granicu normale ali je to samo moje misljenje. :)
 
^^

Gresis,jer 290 tacno kostaju most+petlje juriga garina+petlja sa juzne strane izmedju nisa i raskrsnice kod hipodroma.Dakle dodaj na tih 290 cenu hipodroma+saobracajnica od petlje jurija gagarina do tosinog bunara i dobices pravu cenu.

Zato i napominjem da su uspeli zbuniti narod pricama most+petlje-petlje=karambol

Kako su predstavljali cenu mosta,dobili bi smo ovo

t8ow7k.jpg
 
Duhovita karikatura, ali -
- mosta i pristupnih petlji će biti, makar go*na plivala ulicama - ovo je figurativno, ne mislim da će se zaista i desiti....valjda...
 
Pa da.Ovo je iz marta ipak kada se nista nije znalo,sad je bar jasno da ce biti izgradjene.

A tada nismo ni znali kako ce izgledati juzna petlja.

P.S.A i prozivka je na to sto predstavljase cenu mosta bez petlji.Kao meni sto uvalise pre neki dan novi sporet ali bez kabla,ocigledno je da jedna stvar ne funkcionise bez druge ali sta ces...
 
spatiotecte":30rkp1ck je napisao(la):
Hteo bih da napomenem da cena od 300 miliona evra za most sa pristupnim saobracajnicama nije bas najbolji izraz za ono sto se trenutno gradi u Beogradu.
Imajte u vidu da od tih para ce se izgraditi i most, ali da pod "pristupnim saobracajnicama" spada nekoliko kilometara UMP-a koji cine pristup mostu a to je vec potpuno druga stvar.

Mi za tih 300 M evra dobijamo i most, i petlje, i potpujno novu saobracajnicu i treba imati u vidu da nije nikako bilo moguce za 120 M evra dobiti i most i deo UMP-a tako da prica o izgradnji 3 mosta uopste ne pije vodu.

Meni ta cena ulazi u visoku granicu normale ali je to samo moje misljenje. :)
E niko ti nije dao plus do sada, evo ja cu. Nije samo most i saobracajnice, nego i raseljavanje i doplate i isplate i sve drugo.:dil:
 
To sam i ja pricao , mi potpuno dobijamo novo sve, znaci most i put na stubovima od par kilometra. 300 miliona je OK, ali na kraju krajeva videcemo sta ce se sve izdesavati :|
 
300 miliona je ok, samo dok ne pogledash da su prvo rekli da ce sve da kosta 160 miliona, jer onda ukapirash da se tvojim parama (parama za vracanje kredita) igraju likovi kojima je izgradnja mosta i pristupnih saobracajnica koktel sarlatanstva, korupcije, demagogije....
 
Pa još kada bi provukli BGVoz preko mosta pa ajde... :kafa:
 
Da ne bude da drzim samo jednu stranu :D Evo sta kaze google - vest o pocetku izgradnje mosta od 1.12.2008. kaze da je cena mosta 118 miliona evra. Dakle, cena konstantno raste od tada. Kopati najave iz 2004. je tek besmisleno jer bi se uklapale o naglabanje o tri mosta po ceni jednog.

Taj konstantan rast cene radova i nedefinisan projekat su, priznajem, najveca mana mosta na Adi. Za zaduzivanje, s druge strane, imam razumevanja jer priliv sredstava u gradski budzet je daleko ispod suma koje su bile ocekivane u trenutku kada se krenulo u realizaciju ovog projekta. Dakle, muka nas naterala.

Ipak, stojim i dalje iza toga da je ovakav most dobro resenje za Beograd, da je funkcionalan, estetski lep i da cemo moci (uz dosta muke doduse) da ga otplatimo. Jos uvek smo daleko od "duznickog ropstva" (ah, ta omiljena antiimperijalisticka krilatica).

Sve mane koje se pokazuju na ovom projektu (uz to, da je ponesto verovatno i posledica decijih bolesti) se svode samo na jedno - nedostatak sistemskih reformi u zemlji. Nesto sto narod zna da mu smeta, ali ipak ne bi da se time bavi. Kao odlazak kod zubara, npr.
 
2012":7m5kzsq3 je napisao(la):
Pa još kada bi provukli BGVoz preko mosta pa ajde... :kafa:
Колико се сећам, било је речи да тамо може да прође само лака артиљерија типа трамвај/ЛРТ.
 
Зависи шта сматра под метроом (читај ЛРТ :rolleyes: ).

Али како лупају, мост код Аде хује део источне обилазнице... Коме све дају да пише за новине... :bash:

И не знам о ком саобраћајном прстену причају... Оном који ће да се везује на гомилу семафора и пролази кроз Земун...
 
Bar kazu to jest kaze da je u pitanju bulevar(UMP),a ne autoput
 
Igor":3cvbexb1 je napisao(la):
dragan44":3cvbexb1 je napisao(la):
Delija":3cvbexb1 je napisao(la):
Cena mosta i pristupnih saobracajnica - 300 miliona evra i raste :kafa:
a lepo su preračunali pre nekoliko godina da bi tunel ispod Ade sa pretljama bio oko 200 miliona evra i sa dve ventilacione kule na Adi Ciganliji i Adi Međici
Kakav je to argument kad je to skuplje od mosta naravno ne racunajuci petlje i pristupne puteve. Takodje petlje bi bilo nezgodno raditi u sklopu sa tunelom zbog visinske razlike
neznam koju petlju ti i sad imaš onaj most preko obrenovačkog puta kojim izlaziš na lazarevački drum samo produžiti put i u delu između tog mostića i terena fk milicionar napraviti ulaz u tunel i on izlazi u nehruovu kod okretnice do sledeće raskrsnice imaš 500 m.
 
LRT je planiran od samog pocetka! Citaj projekat SL iz 2006. Stoje tacne cifre za ceo projekat, a koliko se secam negde oko 450 mil Eura (U ta doba vezali su se za Euro od 70 dinara) . Uzmite pa procitajte sta je usvojeno, ostavite sta kazu novine i kojekakve gluposti. Zna se od samog pocetka koliko treba da kosta, stavka po stavka. :dil:
 
Slazem se ali nism mislio na to, ali ajde. 300 miliona za zgradu?! Pitam se da li oni imaju forum i diskutuju odakle im lova? :lool:
 
Ali pristina nije na 2 velike reke pa mogu put da poteraju gde god hoce,sto nije slucaj i kod nas
 
LUCAS":2mp6xbmc je napisao(la):
Slazem se ali nism mislio na to, ali ajde. 300 miliona za zgradu?! Pitam se da li oni imaju forum i diskutuju odakle im lova? :lool:
Kao što rekoh u gornjem postu, u pitanju su sluge zapada pa i bliskog istoka a kao takvi će od istih uvek imati priliv investicija za razliku od onih izolovanih sa sedištem u našem glavnom gradu, tako da je diskusija o izvoru finansiranja na njihovim forumima po tom pitanju nepotrebna...
 
eska":18lp76of je napisao(la):
LUCAS":18lp76of je napisao(la):
Slazem se ali nism mislio na to, ali ajde. 300 miliona za zgradu?! Pitam se da li oni imaju forum i diskutuju odakle im lova? :lool:
Kao što rekoh u gornjem postu, u pitanju su sluge zapada pa i bliskog istoka a kao takvi će od istih uvek imati priliv investicija za razliku od onih izolovanih sa sedištem u našem glavnom gradu, tako da je diskusija o izvoru finansiranja na njihovim forumima po tom pitanju nepotrebna...
Mda. Jedino neznam kako da nazovem te "investicije". Ali njihov problem.
 
Vrh