Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Roma i Lacio, Milan i Inter, Bajern i Minhen 1860.. OFK i BSK Borča :)

Na istom stadionu, ali ne u isto vreme, osim kad je derbi.. lepo vama, lepo nama..
 
medjutim":2k17ivjm je napisao(la):
Koliku posetu imaju ta dva hipodroma?
Veoma dobru, mada realno, konjicki sport kod Francuza ima mnogo vecu popularnost nego kod nas. Ali sve se da promeniti i razviti
 
A mogli bi i Arenu da izmestimo. Zauzima mesto u sred biznis centra NBG-a :/
Gledajuci mapu Beograda, namece se logican zakljucak da su veliki sportski objekti rasporedjeni na jedan korektan nacin. (nisu nabacani na jedno mesto).

Stadioni Zvezde, Partizana, OFK-a, Hipodrom, smesteni su na najmanje zagadjenim mestima, a jako blizu vecine stanovnistva. U prirodi u centru grada. Ne postoje bolja mesta ya sport u gradu, od postojecih.

To sto je Beograd prezasicen automobilima, treba resavati na drugaciji nacin, a ne sklanjati sve da bi automobili nesmetano carovali.
 
A i fakat, u blizini oba stadiona bi mogla da se napravi OGROMNA garaža ili makar parking na više nivoa. Mislim, kad je već parkiranje pred utakmice toliki problem...
 
Jedino su stavili stadione nejvećih rivala u državi i gradu jedan pored drugog. Bar to treba izmestiti iz centra grada i razdvojiti ih jer to nema nigde u svetu da su rivalski stadioni tako blizu jedan drugog. Izmestiti jedan na jug grada a drugi na sever pa neka se tuku po livadama, tamo bar neće imati šta da slome.
 
dovoljno je sve vojne objekte koji su zaposeli najkvalitetnije lokacije izmestiti iza 10-km radijusa od centra BG i eto zemljista koliko volis.

Spoji se lepo i korisno.

P.S. To isto uraditi sa vladinim zgradama i sve ih prebaciti na NBG ili drugde van centra.
 
Ne bi bilo lose da se vratimo na temu,a da price o Hipodromu ,stadionima i slicno budu u temama koje su namenjene njima.

Neko rece da su krenuli da dizu nove segmente sa obe strane mosta, ako ima neko slike mogao bi njima da presece ovaj gornji offtopic.

Pozdrav
 
Kartograf":2bpirsci je napisao(la):
dovoljno je sve vojne objekte koji su zaposeli najkvalitetnije lokacije izmestiti iza 10-km radijusa od centra BG i eto zemljista koliko volis.

Spoji se lepo i korisno.
Kasarna Topčider mi je alternativno mesto za sve ono što mi pada na pamet vezano za Hipodrom :) ali računam da s vojskom to mnogo teže ide nego s nečim što je vlasništvo grada..
 
stranac":2ykl3y21 je napisao(la):
Jedino su stavili stadione nejvećih rivala u državi i gradu jedan pored drugog. Bar to treba izmestiti iz centra grada i razdvojiti ih jer to nema nigde u svetu da su rivalski stadioni tako blizu jedan drugog. Izmestiti jedan na jug grada a drugi na sever pa neka se tuku po livadama, tamo bar neće imati šta da slome.
Stadioni Evertona i Liverpula su npr takođe u neposrednoj blizini ali se slažem sa time da rivalski stadioni trebaju biti na različitim lokacijama u gradu, u našem slučaju bi idealno bilo da se Zvezdin stadion izgradi u podnožju Avale a Partizanov negde u Slancima.

P.S. Na mestu sadašnjih bi naravno trebalo da naprave produžetak UMP-a koji bi išao kroz park mira i prijateljstva sa Šekularcem i Fahrudinom Jusufijem u zagrljaju...
Mada opet, ako uzmemo u obzir huligansku narav i sklonost prema homo(sapijensima) u nas Srba možda bolje da izostavimo pomenuti spomenik...
 
Wile E. Coyote":3cjwu3qe je napisao(la):
Партизан и Звезда на истом стадиону???

Једино ако желите грађански рат.
wile, vec imamo gradjanski rat svaki put kad je derbi, a sve cesce i mimo njega, bez obzira na stadione i sve to. navijaci ne razmisljaju glavom nego, ako uopste razmisljaju, srcem.. a ovakve teme zahtevaju ipak mozak.. a cak i onaj najspori kad isprocesuira infromacije dodju do spoznaje da jedan stadion znaci manje troskova, samim tim i benefit za voljeni klub.. o benefitu za grad, drzavu i sport i kulturu u njoj da ne pricamo. jedan novi stadion, sagradjen po aktuelnim standardima, sa pratecom infrastrukturom i marketingom znacio bi jako mnog za sve nas, ukljucujuci tu i te navijace. dva relikta proslosti na topcideru dala bi se srusiti a novac od lokacija, ako stvarno mislis da pripada tim klubovima a ne drustu u celini, mogao bi biti fina finansijska inekcija crno crveno belima, da se bave onim zbog cega i postoje a to je fudbal a ne trgovanje nekretninama .. naravno, vec znam da se u svetinje ne dira, makar one bile i posrnule u svakom smislu, tako da od ovoga nema nista, nismo mi jos dovojno evoluirali.

i da, izvinjavam se za off topic
 
razgradjevinar":1in994nc je napisao(la):
Wile E. Coyote":1in994nc je napisao(la):
Партизан и Звезда на истом стадиону???

Једино ако желите грађански рат.
wile, vec imamo gradjanski rat svaki put kad je derbi,
mislish gradjansku tuchu? posto je za rat ipak potrebno malo vishe od 200 navijacha koji idu na domace fudbalske mecheve :D. Smeshno mi je sto je broj navijacha u Beogradu najveci kada se desavaju stvari koje uopste nemaju veze sa klubovima za koje "navijaju"
 
stranac":3bz8gdga je napisao(la):
Jedino su stavili stadione nejvećih rivala u državi i gradu jedan pored drugog. Bar to treba izmestiti iz centra grada i razdvojiti ih jer to nema nigde u svetu da su rivalski stadioni tako blizu jedan drugog. Izmestiti jedan na jug grada a drugi na sever pa neka se tuku po livadama, tamo bar neće imati šta da slome.
Da al onda nebi moglo da se kaže
natpis na Auto komandi

PORUKA ZA CIGANE
EVROPA 200m UZBRDO
(stadion paretizana)
 
Koliko puta treba da ponovim hipodrom je legat kralja aleksandra i ostaje narednih 90 god tu ili se zemljiste vraca karadjordjevicima .Juce sam bio na adi do veslackog kluba crvena zvezda i nedleko od prostorija kluba pocinje pilon mostast moze se prici do gradilisne ograde .Ko ima vremena i aparat moze da uslika super je pozicija ja juce nisam imao aparat kod sebe :gobb:
 
pa naravno da sa vojskom ne ide lako, jer vojne objekte koje vidite su samo jedan deo onoga sto se nalazi ispod njih, pa ko ce da gradi silne tunele koji izlaze na razne delove grada i bunkere u kojima se moze mesecima ziveti, elem to je u sferi vojne tajne, pa da se mi vratimo na temu o mostu :cool:
 
Eto savrsenog opravdanja za nekopanje tunela ispod senjaka(a i ostalih),drzavna bezbednost!!! :laugh:
Nego let's get cracking...

PDR-ovi koji se ticu dve pumpe u ulici tosin bunar i proisrenja i spajanje nje sa UMP-om.Koliko razumeh prva leti,dok druga ostaje

katlistjn100.gif


http://img72.imageshack.us/img72/3517/katlistjn100.gif

katlistjn101.gif


http://img151.imageshack.us/img151/9893/katlistjn101.gif
 
E Vucko ajde malo pojasni molicu lepo! Pa zar ovo nije sto je vec planirano? Gde je izmena? Zar ovo nije N/dobrovica - TBunar?
 
Свиђа ми се идеја о заједничком стадиону. Нека "Маракана" буде заједничка, а на Партизановом нека буде главна аутобуска.
Може и на помоћном, ближи је Прокопу.
 
medjutim":1p4j1udv je napisao(la):
Roma i Lacio, Milan i Inter, Bajern i Minhen 1860.. OFK i BSK Borča :)

Na istom stadionu, ali ne u isto vreme, osim kad je derbi.. lepo vama, lepo nama..
mogu samo da zamislim benfiku na sportingovom stadionu , ili enspanjol na camp nou. zapravo tesko mogu da zaamislim. cak i kada marakana ili jna nisu u funkciji timovi igraju na stadionu ofka, dotle to ide :)
 
Ne znam odakle Vucku ovaj dokument deluje mi da ga je iskopao sa sajta urbanistickog zavoda ali kao sto je vec prikazano u glavnoj vesti na sajtu i prikazu izmena PDR-a za UMP vidi se da je uradjeno jedno prosirenje u odnosu na ranije resenje koje omogucava izgradnju pumpne stanice verovatno kao kompenzacija za onu kod buvljaka koja je na trasi UMP-a.

crophs.jpg
 
Jesam,sa urbela,u pitanju su svi planovi benzinskih stanica iz 2008. godine.Sasvim je dovoljno,dakle bice dve pumpe za ump sto je vise i nego dovoljno.

Da li ce moci da se denivelise jednog dana ump raskrsnica sa omladinskim briganadama ili to otpada zbog ovoj projekta blok 65??
 
U planu nije nikakva denivelacija te raskrsnice a mislim da nije ni izvodljivo praviti tu neku petlji nego eventualno samo na stubovima u sirini regulacione linije prelaz ako je i to uopste dovoljno prostora
 
Vrh