Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Pričaćeš sigurno.

Samo se nadam da će se sadržaj priče promeniti..
 
Zasto bi izmestali hipodrom?Beograd ima dugu tradiciju u konjickom sportu i zajedno sa Milosevim konakom,Topciderskim parkom i Kosutnjakom hipodrom cini jednu lepu celinu koja je i istoijski jako bitna.Kada bi izmestili hipodrom i zoo vrt i napravili tri puta vece i bolje u Boljevcima Beograd se ne bi razlikovao od Dubaia. (u najnegativnijem smislu)
Na stranu sto je velika zabluda da Beograd ima manjka prostora.Bar 1/4 strogog centra je u ovom trenutku neuredjena i pod raznim skladistima,propalim preduzecima,rusevinama ili prugama...
 
Tacno, ima toliko zapustenog a neprocenjivo vrednog zemljista. Hipodrom je na tom mestu najmanje zlo. Izmestanje NIS-a i secerane da, ali hipodroma, nam nije bas frka.
 
stf":3eloa62e je napisao(la):
Tacno, ima toliko zapustenog a neprocenjivo vrednog zemljista. Hipodrom je na tom mestu najmanje zlo. Izmestanje NIS-a i secerane da, ali hipodroma, nam nije bas frka.
Da se ja pitam hipodrom bih premestio na 3 Beograd. Ne kazem da i ovd enije na epriferiji, ali nekako treci bi po meni vise odgovarao, jer je neizgradjnen.
 
i sta onda, kada se jednom izgradi "treci beograd", gde onda opet da ga pomeramo ? u Obrenovac, Grocku? Hipodrom, o kome se vodi rachuna, nije nesto sto bi trebalo jedan grad da se stidi i da ga zavlachi gde ga niko nece videti. Posebno ne kada su alternative generichne, sterilne poslovne staklene kule. Ove priche o kulama sa drvecem i vetrenjachama mi necemo videti josh barem 20 godina
 
hipodrom premestiti u Makis,pa bi onda Ada dobila jos jedan bitan sadrzaj, odnosno, podrucje Ade Ciagnilje bi bilo prosireno. da ne pisem sta bi sve moglo da se napravi. pustoite masti na volju :)
 
mradulovic":35dztivb je napisao(la):
i sta onda, kada se jednom izgradi "treci beograd", gde onda opet da ga pomeramo ? u Obrenovac, Grocku? Hipodrom, o kome se vodi rachuna, nije nesto sto bi trebalo jedan grad da se stidi i da ga zavlachi gde ga niko nece videti. Posebno ne kada su alternative generichne, sterilne poslovne staklene kule. Ove priche o kulama sa drvecem i vetrenjachama mi necemo videti josh barem 20 godina
U Pancevu je hipodrom na kraju grada. A i 3 kada se bude izgradio bice to za 50 godna i ne treba ga premestati.
 
A kako mislite da hipodrom bude u Makisu, kad je tu vodoizvoriste, a za vodoizvorista postoje i neka sanitarna pravila? Meni je tu hipodrom super. Sto niko ne kaze da izmestimo marakanu i partizanov stadion, kad se i tu skupljaju razni konji :D a ne hipodrom. Meni je on tu ok, seceranu bi trebalo srusiti, a za skladista NIS-a se pita Gazprom, koji ima vise para od Srbije, pa zavisi kakvi su mu interesi. Mislim da se vise treba pozabaviti urbanom rekonstrukcijom, jer ima toliko zapustenih i neiskoriscenih prostora (partaje, kucice po centru, staro sajmiste...), da nam nije bas zapelo za hipodrom
 
BOKI SMOKI":ohxos6c5 je napisao(la):
mradulovic":ohxos6c5 je napisao(la):
i sta onda, kada se jednom izgradi "treci beograd", gde onda opet da ga pomeramo ? u Obrenovac, Grocku? Hipodrom, o kome se vodi rachuna, nije nesto sto bi trebalo jedan grad da se stidi i da ga zavlachi gde ga niko nece videti. Posebno ne kada su alternative generichne, sterilne poslovne staklene kule. Ove priche o kulama sa drvecem i vetrenjachama mi necemo videti josh barem 20 godina
U Pancevu je hipodrom na kraju grada. A i 3 kada se bude izgradio bice to za 50 godna i ne treba ga premestati.
i u beogradu i u pancevu je hipodrom bio sagradjen na kraju grada svojevremeno. sad sto je beograd porastao ne treba da znachi da treba da sakrivamo hipodrom
 
Da dosta različitih mišljenja,ali jasno da je taj prostor vrlo intrigantan i da pobuđuje maštu ali i interes kapitala,u nekoj bliskoj budućnosti kada se most završi kao i okolna saobraćajna mreža siguran sam da će taj prostor tek dobiti na ceni kao i interesu za menjanje na bolje ili na gore. :kafa:
 
mradulovic":dt4shilv je napisao(la):
BOKI SMOKI":dt4shilv je napisao(la):
mradulovic":dt4shilv je napisao(la):
i sta onda, kada se jednom izgradi "treci beograd", gde onda opet da ga pomeramo ? u Obrenovac, Grocku? Hipodrom, o kome se vodi rachuna, nije nesto sto bi trebalo jedan grad da se stidi i da ga zavlachi gde ga niko nece videti. Posebno ne kada su alternative generichne, sterilne poslovne staklene kule. Ove priche o kulama sa drvecem i vetrenjachama mi necemo videti josh barem 20 godina
U Pancevu je hipodrom na kraju grada. A i 3 kada se bude izgradio bice to za 50 godna i ne treba ga premestati.
i u beogradu i u pancevu je hipodrom bio sagradjen na kraju grada svojevremeno. sad sto je beograd porastao ne treba da znachi da treba da sakrivamo hipodrom
Pa bas zbog toga ga i treba premestiti.
 
a zasto lepo odrzavani hipodrom ne bi bila nova, lepa gradska atrakcija, kao centar konjickog sporta, inteligentno integrisan u tkivu grada na sadasnjoj poziciji, a ne da se tretira kao neka smrdljiva neprijatnost koja mora da se sklanja. Pariz ima 2 hipodroma u Bulonjskoj shumi, oba na manje od pet kilometara od Trijumfalne kapije - Longchamp i Auteuil, koje niko ne zeli da skloni ili ih se stidi. Zasto smanjivati izbor aktivnosti kojima moze da se bavi jedan stanovnik Beograd, posebno ako se radi o zrtovavanju ove povrshine za josh jedan "biznis" park za 9-5 dronove, kojih kao da nije dosta
 
Ја јесам за то да хиподром остане где је сада, али питање је колико ће то сметати коњима кад УМП профункционише у пуном обиму. :/
 
Pa upravo na to sam i mislio, to će mu biti kao da je hipodrom pored Gazele,a sva ta infrastruktura oko ravne idelne površine kakva je okolina hipodroma će mamiti investitore da je rasparčaju, i desiće se pre ili kasnije te je bolje da se već sada uradi projekat poput onog u Luci Beograd,a ne da krene stihijski...tj. na sve te lokacije treba da gledamo pragmatično ,hipodrom vs mosta na adi+ump+nis+interes kapitala ne deluje mi kao svetla budućnost za hipodrom.. :kafa:
 
Pa ako se posadi drveće izmeđi hipodroma i saobraćajnice može da se smanji nivo buke i da paripi trče do mile volje.
 
medjutim":2hcia459 je napisao(la):
.. a možda bi mogao zoo vrt na mesto Hipodroma, i taman da se od Topčidera do Hipodroma sve pretvori u dostupan park.. a između da bude zabavni park poput Pratera u Beču.. i sve to na mestu koje je odlično povezano sa svim delovima grada..
Jedna od boljih ideja u poslednje vreme. Kakva bi to bila fantastična celina - zoo, zabavni park, Topčider, blizu Košutnjak, preko Ada... Čak i previše dobro da bi bilo istinito - odmah bi se selio na Banovo Brdo :D
 
mradulovic":jyevohu5 je napisao(la):
a zasto lepo odrzavani hipodrom ne bi bila nova, lepa gradska atrakcija, kao centar konjickog sporta, inteligentno integrisan u tkivu grada na sadasnjoj poziciji, a ne da se tretira kao neka smrdljiva neprijatnost koja mora da se sklanja. Pariz ima 2 hipodroma u Bulonjskoj shumi, oba na manje od pet kilometara od Trijumfalne kapije - Longchamp i Auteuil, koje niko ne zeli da skloni ili ih se stidi.
Koliku posetu imaju ta dva hipodroma?

Nemam ništa protiv hipodroma kao hipodroma, samo mislim da u Beogradu nema dovoljno interesovanja za njega, a sumnjam i da će biti..

mradulovic":jyevohu5 je napisao(la):
Zasto smanjivati izbor aktivnosti kojima moze da se bavi jedan stanovnik Beograd, posebno ako se radi o zrtovavanju ove povrshine za josh jedan "biznis" park za 9-5 dronove, kojih kao da nije dosta
ja baš zato i pričam da je to idealno mesto za zabavni park koji se nastavlja na istorijski :)

inače pomenu neko stadione, i stadioni Partizana i zvezde treba da se mrdnu odande ako je do urbanizma..
 
Podizu novi segment sa NBG strane a i poceli su da stavljaju 5. par kablova sa cukaricke strane :kk: :kk:
 
@medjutim

Ако ни због чега другог онда се оба стадиона морају изместити на периферију због функционалности. Направили су стадионе за 30000-50000 људи на простору који не може да прими ни пола од тога.
 
Stadioni su umeli da primaju i 50-100000 gledalaca, ali u vreme kad je bilo mnogo manje automobila.

Skroz je smisleno i spojiti ih u jedan kji će biti tamo negde na periferiji.

Ali od toga nažalost neće biti ništa..
 
Vrh