Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Sad bas nesto gledam.Nekako mi Novobeogratska strana slabo napreduje ili se ja tripujem. Neko rece da su kasno otkupili zemljiste?
 
Wile E. Coyote":2vz5wdqs je napisao(la):
relja":2vz5wdqs je napisao(la):
Igor":2vz5wdqs je napisao(la):
U planu nije nikakva denivelacija te raskrsnice a mislim da nije ni izvodljivo praviti tu neku petlji nego eventualno samo na stubovima u sirini regulacione linije prelaz ako je i to uopste dovoljno prostora
Realno, ako bi se srušli svi objekti koji su i ovako predviđeni za rušenje, bilo bi dovoljno prostora, prostor nije problem.

NIje u tome stvar, već što se denivelaciom ne bi ništa dobilo - par stotina metara dalje, u Nikole Dobrovića, se nalaze ležeći policajci semafori na mali rastojanjima jedan od drugog. Ukrštanje Tošinog bunara i UMPa koji to nije bi postalo protočno, ali sama brzina saobraćaja na pravcu B.kosa - most preko Ade bi i dalje bila ograničena stanjem na B. kosi i semaforom na raskrsnici sa Omladinskih brigada.

I zbog toga nije u planu denivelacija, ne zbog prostora.
Реља, говори се о раскрсници УМП штрасе (добар израз! :) ) са Омладинских бригада, а не са Тошиним бунаром.
Tako je Wille! Samo sto je, ako pogledas Vuckov post, ima raskrsnica TBunar/NDobrovica i sa Oml. Brigada. Tu je nastao kurCslus.
Nego gde je sada Vucko kad nam treba da pojasni!:dil:
 
BOKI SMOKI":281oao9c je napisao(la):
Sad bas nesto gledam.Nekako mi Novobeogratska strana slabo napreduje ili se ja tripujem. Neko rece da su kasno otkupili zemljiste?
He, He! Kasno!? Nisu uopste ni razgovoril na nekim lokacijama poceli! Typical Bull Shit!
 
:(

Nego niko mi nije odgovorio, Zna li se otprilike kada ce doci do spajanja mosta sa predpristupnim(hipodrom intersection.)?
 
LUCAS":26qip1bu je napisao(la):
BOKI SMOKI":26qip1bu je napisao(la):
Sad bas nesto gledam.Nekako mi Novobeogratska strana slabo napreduje ili se ja tripujem. Neko rece da su kasno otkupili zemljiste?
He, He! Kasno!? Nisu uopste ni razgovoril na nekim lokacijama poceli! Typical Bull Shit!
Prosto je.Ovaj plan je iz 7/2008 godine.A most i ump se rade po sistemu gradi i projektuj,dakle ono sto oni rade je validno i steta je sto nema na netu(osim ovog pregleda cele te deonica UMP-a koju je Igor postavio na sajt)
 
Malo je vucko zakomplikovao stvar sa postavljanjem plana pumpi bez nekom objasnjenja gde i sta a ja sam postavio isecak aktuelnog plana gde je ostavljeno mesto za pumpu iza Belgrade Office Parka kao kompenzacija za pumpu koja ce se rusiti kod buljvaka.

Na sledecem linku postavljam KMZ model Izmene Detaljnog Plana Regulacije UMP-a koji mozete otvoriti u Google Earthu pa da ga gledate iz vise uglova. Nazalost kvalitet nije mogao biti bolji ali je zadovoljavajuci link : http://drop.io/x0dw5qr
 
slika 20- kvalitet Djura :laugh: pazi ladno skinuo logo eurosporta
 
Igor":2f4ru5ml je napisao(la):
Malo je vucko zakomplikovao stvar sa postavljanjem plana pumpi bez nekom objasnjenja gde i sta a ja sam postavio isecak aktuelnog plana gde je ostavljeno mesto za pumpu iza Belgrade Office Parka kao kompenzacija za pumpu koja ce se rusiti kod buljvaka.

Na sledecem linku postavljam KMZ model Izmene Detaljnog Plana Regulacije UMP-a koji mozete otvoriti u Google Earthu pa da ga gledate iz vise uglova. Nazalost kvalitet nije mogao biti bolji ali je zadovoljavajuci link : http://drop.io/x0dw5qr
uh mnogo komplikovano.....
 
Hvala Igore.
Uzdržao sam se pri kucanju prethodnog posta, ali mi je sve apsurdnije da Buvljak opstaje na tom mestu i da se zbog Buvljaka prave ovakvi kompromisi.
 
Na kakve sad kompromise mislis kod buvljaka ako se uklanja pumpa sem ako ne mislis na nesto drugo
 
Mislim da bi se uklanjanjem Buvljaka dobio prostor za pravu petlju koja bi povezala sve okolne ulice sa mostom. Drugi prostor, osim Buvljaka ne postoji, zbog malog rastojanja između mosta iulice Jurija Gagarina.
Za neme su ove male "rampice" - kompromis. Ovo nije "onaj" UMP, već će da postoji samo most između dva beogradska predgrađa i stoga bi most trebao da ima dobru vezu sa uličnom mrežom. Ove rampice to nisu, više liče na uključenja i isključenja na neki autoput.
Ja sam savršeno svestan da je ovo u domenu teoretisanja pošto je već kasno za bilo kakve drastične promene, plus, od guranja UMP-a se neće odustati uprkos svemu, pa makar ostalo samo ime.
Veroventno se nećemo složiti...
 
Slazem se reljo.Stvarno Buvljaku nije tako blizu centra mesto,zapravo buvljaku nije nigde mesto u takvom obliku.

Jasno je da ce tu niknuti neka zgrada jednog dana,ipak ne treba zaboraviti i novac od gradjevinskog zemljista koji im je u planu ipak.
 
Naravno da buvljaku nije mesto tu i verovatno ce vremenom biti iseljen itd. Ali nikako da vidim taj plan skicu crtez kako relja receg "onog" umpa koji je kao bio dobar a ovaj sada nije :)
 
Igor":3fmdaquj je napisao(la):
Naravno da buvljaku nije mesto tu i verovatno ce vremenom biti iseljen itd. Ali nikako da vidim taj plan skicu crtez kako relja receg "onog" umpa koji je kao bio dobar a ovaj sada nije :)
Igore, to nije fer. Ja NIKADA nisam rekao ni reč hvale za koncept UMP-a. Uvek sam pisao da je ideja auto magistrale pogrešna, preskupa i nepraktična. Isto tako, pisao sam da je priča o UMPu samo izgovor za ovo "grandiozno" rešenje mosta - mnogi su se i ovde bili primili na tu priču: "Relja, to nije običan most, to je deo Unutaršnjeg magistralnog prsten koji prlazi kroz ceo grad"... e, pa zaustavila se priča na gradskom mostu na koji ćemo se penjati segmentima neopostojeće magistrale. Nema "dobrog UMP-a" u mojim očima, to traži od nekog drugog. A takva skica ni ne postoji, zato što se, iz nekog razloga, insistira na nekakvom obliku nekakvog magistralnom putu, iako od magistrale nema ništa.
U upotrebi je u dalje termin UMP - koji je postao besmislen. Kakva magistrala i kakav prsten, poluprsten, ovo je možda četvrtina prstena? Samo se stvara konfuzija, ali dobro zvuči za marketing, onome kome treba...
 
Igore, +1 za trud, ali ja i dalje ne kapiram onu petljavinu kod Hipodroma u dve dimenzije...

Vučko, FUMP može da bude i Fušeraj UMP...
 
Wile E. Coyote":1lywc1m4 je napisao(la):
Vučko, FUMP može da bude i Fušeraj UMP...
Dobra ideja takodjer,nek bude FUMP pa nek tumaci ko kako oce.A mozda je i bolje da ga zovemo FFUMP
Fuseraj Frtalja UMP-a.
 
Njile +1 za UMP štrase.

Mislim da je to dosad najbolja definicija. Nešto kao JAT Airways. Znači da JAT ostaje samo kao sećanje, a ne smislena skraćenica.

Tako da sam budući bulevar može komotno da se zove "ulica UMP".
 
Vrh