Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Aha, dobro onda, nego su me bunili oni privremeni stubovi sa NBG strane koji služe za betonsku konstrukciju koja će se naguravati, a koji se polako spuštaju ka zemlji...
 
@medjutim
Mirko, kako god napravio, ne možeš da zabraniš ljudima da koriste Gazelu...

Управо то и ја кажем! Само су, можда, планери помислили да могу, када су, као решење које треба да преузме саобраћај са аутопута, односно - да му КОНКУРИШЕ, изабрали саобраћајницу инфериорну и по брзини и по пропусној моћи. А, само је требало 80 км/х по Новом Београду, тј. без семафора...
 
Da, ali ako svi nagrnu na Gazelu, tamo ce brzina biti oko 10km/h, kao i danas kada je spic, pa ce ogranicenje od 50km/h na UMP-u biti ultramegagiga brzo. Sto znaci, da ce po otvaranju novog mosta, guzve na Gazeli biti mozda par dana, dok ljudi ne skontaju, da je dozvoljena brzina preko nje samo fiktivna.
 
Pričate kao da ima nečeg inherentno lošeg u postojanju gradskog saobraćaja na autoputu i na Gazeli. To što ga trenutno treba izbegavati je posledica nepostojanja obilaznice, inače ne vidim zašto bi trebalo sprečiti ikoga kome to odgovara da koristi Gazelu. A na Brankovom mostu danas imate i semafore i 50km/h, pa ga ljudi koriste jednako kao i Gazelu.
 
Не користе возачи Бранков мост једнако као и Газелу, него два пута мање, иако спаја (директно) важније градске целине (укључујући и центар), иако је шири од Газеле, а једини разлог за то су - гори приступни путеви. Ето, то је и мана УМП-а. Иначе, град треба да живи и ван "шпица", а тада ће се људи, предвиђам, возити Газелом радије него новим мостом, што ће додатно смањити повољне економске, еколошке и др. ефекте скраћења пута изградњом моста тамо где је, иначе, потребан.
 
Ako dozivimo obilaznicu i gazela ce biti znatno rastrecena,samo to treba docekati...Sto se tice UMP-a.ja bih denivelisao i na svom kraju to jest sa tosinim bunarom,verujem da bi bilo i estetski a i posto je tu zeleznicka stanica imalo bi koristi.
 
Мирко":3ds103a1 je napisao(la):
Не користе возачи Бранков мост једнако као и Газелу, него два пута мање, иако спаја (директно) важније градске целине (укључујући и центар), иако је шири од Газеле, а једини разлог за то су - гори приступни путеви. Ето, то је и мана УМП-а. Иначе, град треба да живи и ван "шпица", а тада ће се људи, предвиђам, возити Газелом радије него новим мостом, што ће додатно смањити повољне економске, еколошке и др. ефекте скраћења пута изградњом моста тамо где је, иначе, потребан.
Pretpostavljam da se statistike o korišćenju mostova računaju na dnevnom nivou, a tada ukupno uzevši velikom procentu korisnika Gazele nije i polazište i odredište u Beogradu. Statistiku na stranu meni se čini da se u špicu Gazela i Brankov most otprilike jednako koriste. Van špica je Gazela, naravno, daleko opterećenija - često su i uveče oko 20h redovi na Gazeli a na Brankovom nema nikog.
 
Огромна већина возача на Газели су они који путовање и почињу и завршавају у Београду - у шпицу, чак, ако се добро сећам, неких 97%.
 
Tako je, ali ono što hoću da kažem je da ne treba zanemariti činjenicu da je Gazela na jako bitnom tranzitnom saobraćajnom pravcu, a Brankov most nije. Teza koju plasiram je da kada gledamo samo špic razlika u upotrebi Brankovog mosta i Gazele nije tako drastična.

Inače, ja se dosta često ujutru vozim Gazelom i mogu ti reći da vidim jako, jako puno stranih saobraćajnih tablica, pa sam malo skeptičan u pogledu ovih 97%. Pre će biti 80-90% intragradskih putovanja u špicu.
 
Igor":28smssg9 je napisao(la):
Wile E. Coyote":28smssg9 je napisao(la):
Недостатак рампи из правца Тошиног бунара би још могао да се прогута, али недостатак рампе Сава центар-мост је велики проблем, јер ће терати север Новог Београда на Газелу.
Kako kad imaju ulaz kod bulevara umetnosti i oml brigada ili recimo ovi severniji i preko tosinog bunara. Na kraju krajeva zasto i ne ici gazelom ako ti je blize nije most preko ade alternativa za sve

edit:

takodje da dodam da oni koji dolaze bas iz pravca sava centra mogu da posle prolazenja ispod buduce petlje skrenu kod buvljaka desno i odma gore da idu na most
Па да, и онда ће да се петљају укруг блока и праве гужву у околним улицама. Дефинитивно та рампа фали.
GOJE":28smssg9 je napisao(la):
Мирко":28smssg9 je napisao(la):
Е, да - дозвољена брзина на аутопуту 80 км/сат, на УМП-у 50 км/сат...
Ovo baš i ne mora da znači, jer je 50km/h opšte ograničenje, koje ne mora da važi za sve saobraćajnice u naselju, pa tako neće važiti ni na UMP-u (odnosno bar na delu bez gnusnih semafora).

....U stvari pošto će biti semafora skoro celom trasom kroz NBG, onda ništa :bash:
...А не надај се ни тамо где их неће бити да ће бити дозвољена већа брзина (да не помињем поново несрећни Панчевачки пут).
 
ACR":5i8n98xm je napisao(la):
Tako je, ali ono što hoću da kažem je da ne treba zanemariti činjenicu da je Gazela na jako bitnom tranzitnom saobraćajnom pravcu, a Brankov most nije. Teza koju plasiram je da kada gledamo samo špic razlika u upotrebi Brankovog mosta i Gazele nije tako drastična.

Inače, ja se dosta često ujutru vozim Gazelom i mogu ti reći da vidim jako, jako puno stranih saobraćajnih tablica, pa sam malo skeptičan u pogledu ovih 97%. Pre će biti 80-90% intragradskih putovanja u špicu.
agree, 97% mi je apsolutno nemoguce, bar po subjektivnom osecaju dok vozim i gledam tablice... Tako visok procenat je moguc samo od 730-830h i 1600-1730h.
 
15. 09. 2010
PRESS
Mina na novom savskom mostu
Radnici pronašli tromblonsku minu na gradilištu novog savskog mosta na Adi, na novobeogradskoj strani. Iz opštine Novi Beograd kažu da su eksplozivnu napravu najverovatnije bacili neodgovorni građani!

Razbežali se... Preplašeni radnici na gradilištu novog savskog mosta
Radnik S. P. pronašao je juče ujutro neiskorišćenu tromblonsku minu M60 na gradilištu kod Savskog nasipa na Novom Beogradu, prilikom izvođenja zemljanih radova. Nakon poziva uplašenih radnika, stigla je policija i obezbedila teren, a kontradiverziona ekipa je uspešno deaktivirala eksplozivnu napravu. Povređenih nije bilo, a iz opštine Novi Beograd navode da su minu na gradilištu ostavili neodgovorni građani!
MUP: BEZ PANIKE!
Pripadnici policije kažu da prilikom pronalaska neiskorišćene tromblonske mine na gradilištu nije bilo potrebe dizati paniku.
- Da bi se aktivirala tromblonska mina potreban je neverovatno veliki pritisak, pa eksplozivna naprava pronađena juče na gradilištu nije predstavljala veliku opasnost za radnike. U svakom slučaju, poslali smo patrolu da izvrši uviđaj i kontaktirali KD ekipu. Teren je obezbeđen, a naprava deaktivirana - saopštili su iz policije.
- Kada je jedan od radnika pronašao bombu, prvo je zavladala tišina, a onda opšta panika. Svi smo se uplašili! Nismo znali šta da radimo, koga da zovemo! Neki ljudi su počeli i da beže jer su mislili da će da eksplodira svakog trenutka, s obzirom na to da su preko nje danima prelazili buldožeri i bageri. Pokušavao sam da ih smirim, ali uzalud. Onda sam otrčao do telefona i obavestio policiju - ispričao je jedan od radnika na ovom gradilištu.
Odneo bombu golim rukama
On je dodao da je policija stigla u roku od nekoliko minuta i evakuisala gradilište.
- Odmah su naredili da se svi udaljimo od mine, najmanje 100 metara, jer je toliki prečnik eksplozije. Zatim je, na iznenađenje svih, jedan od pripadnika policije uzeo napravu golim rukama i premestio je na bezbednu razdaljinu. Nakon toga, stigla je i kontradiverziona (KD) ekipa policije i odnela bombu na deaktiviranje - rekao je radnik.
fakti
n Radnici na gradilištu ispod Ginekološko akušerske klinike u Višegradskoj, tokom kopanja kanala 9. jula, pronašli su 500 grama plastičnog eksploziva, upakovanog u najlonske kese od po 50 grama, dve ručne bombe, dimnu bombu, protivpešadijsku tromblonsku minu i nekoliko komada puščane municije! Sumnja se da nađeni eksploziv pripada nekoj kriminalnoj grupi i da je tu sakriven pre više od pola godine
n Prilikom čišćenja terena pored autoputa Beograd - Niš na Karađorđevom brdu, gde bi trebalo da prođe trasa gasovoda, ruski demineri su 10. maja naišli na jak signal koji je karakterističan za bombe
n U selu Podina kod Žitorađa, u blizini porodične kuće Trifunović, 13 aprila je pronađena bomba iz Drugog svetskog rata. Vlasnik imanja odmah je obavestio policiju
Iz opštine Novi Beograd istakli su da ovo nije prva mina pronađena na njihovoj teritoriji.
- Sve su češće ovakve prijave, jer je veliki broj zaostalih eksplozivnih naprava iz ratnog perioda. Konkretno, sada je pronađena zastarela tromblonska mina M60 iz Drugog svetskog rata, koju su, prema saopštenju iz policije, tu bacili građani. Apelujem na sve koji poseduju ili pronađu neiskorišćene mine u svom domu da to odmah prijave nadležnima. Ostavljanje eksplozivnih naprava na napuštenim mestima po gradu nije rešenje. Do sada nije bilo opasnosti, ali sledeći put svojom nepažnjom mogu ugroziti nečiji život - naglasio je Nenad Milenković, predsednik opštine Novi Beograd.
Ubija na 100 metara
Nenad Bajić, PR JP „Direkcija za građevinsko zemljište i izgradnju Beograda" potvrdio je juče za Press da je ovo gradilište bezbedno.
- KD ekipa je uspešno odradila svoj deo posla, pa nije bilo potrebe za evakuacijom bilo kakve vrste. Nakon intervencije policije i deaktivacije eksplozivne naprave, radnici na gradilištu su sasvim bezbedni i nastavili su sa izgradnjom mosta na Adi - izjavio je Bajić.
Inače, tromblonska trenutna mina M60 namenjena je za uništavanje žive sile, a njeno „uspešno" dejstvo prilikom eksplozije je u prečniku od 100 metara.

http://pressonline.rs/sr/vesti/beograd/story/133303/Mina+na+novom+savskom+mostu.html
 
vucko":376kkoof je napisao(la):
n Prilikom čišćenja terena pored autoputa Beograd - Niš na Karađorđevom brdu, gde bi trebalo da prođe trasa gasovoda, ruski demineri su 10. maja naišli na jak signal koji je karakterističan za bombe
genijalno

zamisli, raščišćavali teren posle eksplozije vojnog magacina i našli signal karakterističan za bombe.. ko bi to očekivao..
 
Evo trenutnog skylina sa aerodroma. Iznenadio sam se ne samo veličinom pilona, nego i položajem u odnosu na ostale značajne objekte gledano iz te perspektive. Slika je jako velika, pa je zato thumb.



Uploaded with ImageShack.us
 
@medjutim Vidi stvarno,danas svi znaju da ciste mine :lol:

Jel ono betonsko cudo na sredini pilon???Ne lici mi na most,mada nikad ga ne videh iz tog pravca.
 
vucko":2ducekg0 je napisao(la):
Jel ono betonsko cudo na sredini pilon???Ne lici mi na most,mada nikad ga ne videh iz tog pravca.
Ne liči, ali jeste, proverio sam na GE, i daljina je samo 10km, a npr. Rudo je 16.5km.
 
Proverih i ja,jeste.Da ovako vidim zakleo bih se da je to betonski dimnjak toplane na Konjarniku kod istocne kapije.Heh tek ima 130 metara,tek ce da naraste.Pravi simbol :gobb:
 
Genijalci, u pitanju je dimnjak na konjarniku... kakav crni pilon, vidite li vi igde oplate na njemu? :bash:
 
U pravu si,goje siris dezinformacije sram te bilo :)
Previse je uzak za most,nema zica,a i krunski dokaz je da je moja zgrada 3 cm levo na slici.dakle dimnjak je.

Mozda se ne vidi most jer je surcin na vecoj nadmorskoj visini
 
Pilon se nalazi taman tu negde sa desne strane van okvira fotografije, kao da je autor svesno hteo da ga izostavi :kafa:
 
Dobrodosao eska,ne znam,goje,imas li jos neku fotku il si se zeznuo? :)
 
Kuku mene šta me snađe, pokrivam se ušima, i očinjim kapcima :(

Ko priznaje - pola mu se dodaje. :vops:

A slikao sam samo ovu jednu. :bash:
 
vucko":3u4llllg je napisao(la):
Proverih i ja,jeste.Da ovako vidim zakleo bih se da je to betonski dimnjak toplane na Konjarniku kod istocne kapije.Heh tek ima 130 metara,tek ce da naraste.Pravi simbol :gobb:
E dobro si ga proverio svaka cast :p

ako ocete mogu da obrisem poslednjih par postova greota po stare forumske dane da se brukate :)
 
meni brisi bruku slobodno,cekaj i da goje potvrdi :) A eske-u daj + jer nije tupadzija ko nas dvojica
 
obzirom da je skroz desno na fotografiji nbgd toplana onda nema šanse da pilon bude levo od dimnjaka toplane! jbg da imam vremena sad bih bacio prikaz sa google eartha.
 
Vrh