Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

vucko":2srspqcs je napisao(la):
Fenomenalna slika,odakle si slikao???
Rekao bih da je slikano sa visine pa ili je sa Zapadne kapije ili sa onih solitera preko puta FDU-a. Na tom pravcu je i Holidej In hotel pa ko zna... :rolleyes:
 
Interesuje me, ako neko zna, da li se neko setio da slika napredak u gradnji mosta svaki dan, pa da se po završetku napravi "fancy" film gde bi se videlo kako je most rastao? Gledao sam par dokumentaraca o gradnji na stranim kanalima i uvek mi je bilo interesantno da gledam kako građevina "brzo" raste.
 
radax":12fuiujj je napisao(la):
Interesuje me, ako neko zna, da li se neko setio da slika napredak u gradnji mosta svaki dan, pa da se po završetku napravi "fancy" film gde bi se videlo kako je most rastao? Gledao sam par dokumentaraca o gradnji na stranim kanalima i uvek mi je bilo interesantno da gledam kako građevina "brzo" raste.
verovatno je to neko i radio od nadleznih ili koji imaju vise veze sa mostom nego mi. Npr ljudi koji vode emisiju gradologiju i sl.
 
Nesto slicno je vec uradio Arhangel desetak stana ranije.
 
Ih, pa ako su to uradili kada su dizali kupolu Hrama pre 20 godina sigurno je neko to i sada uradio.
 
Nisam dugo bio da slikam jer su ostali forumaši postavljali slike :) Poslednji put to beše u julu, kad su tek spojili nožice heh :)
 
vucko":2726jz1r je napisao(la):
Ova 2 tornjica su na Moskvi,dakle neko je sa Terazija slikao.(ne veruj mi dok jos neko ne potvrdi,dovoljno se ispalismo jutros ja i goje :) )
Najverovatnije sa krova bivših RK Beograd ......
 
vucko":1007ql87 je napisao(la):
Fenomenalna slika,odakle si slikao???

P.S.Pogodite sta se vidi u pozadini fokte koju sam postovao sa scc-a
Tačan odgovor je Genex (aka Zapadna kapija). Visina sa koje je "opaljena" ova fotografija je oko 120m (visina najvišeg betonskog dela na kuli je oko 119m - računa se kao 38. sprat).

A, čisto da se zna, kada je lep dan (hipotetički, juče je padala kiša, a danas duva solidan vetar i to je taj, "dobar" dan za slikanje) vidljivost može biti i do 60ak km... Sa Terazija (na primer) se može videti ne samo TENT A nego i TENT B koji se mnogo lakše prepoznaje po samo jednom dimnjaku, a u pozadini se vidi Cer. :) Sa Vidikovca/Banjice se vidi Kosmaj bez greške (35km). Iz grada, kada je vrhunski lep dan se vidi Fruška Gora, ali toranj na Iriškom Vencu nije vidljiv bez durbina/dvogleda. ;)

P.S. A da otvorimo temu vezanu samo za slike, sa kratkim objašnjenjem šta je slikano, odakle je slikano, datum/vreme, eventualno aparat sa kojim je slikano, ili tako nešto? :)
 
pre par meseci sam dobio informaciju da uporedo sa gradnjom snimaju dokumentarac o mostu nalik onim vrh emisijama sa Discovery-a, ima li neko novije podatke, neko iz PORR-a? Luj Beržea?
 
Zar nije bilo očekivano da Discovery (ili National Geographic) dodje i snimi vrh emisiju?
 
@ nenad78

Jeste 'off', ali moram da dodam informacije o Genexu, kad je vec pomenut. :D
U clanku, koji je izasao na sajtu "Politike" o bezuspesnoj prodaji Genex kule, stoji citat arhitekte M. Mitrovica da je Genex kula visoka 117,76m (Usce 104m). On je, kako se navodi, zbog stalnog provlacenja informacije da je Usce najvisa kula, angazovao geodetsku kucu da premeri oba solitera ne bi li presekao tu prichu. :laugh: Eto, sad znamo tacne podatke o visini dveju najvishih solitera u BG-u... ;)



Uh, bas bih voleo da ukljucim Discovery i iznenadim se emisijom o nashem mostu! :gobb:
 
Offtopic

Felipe,
da dolijemo još malo "ulja na vatru"... Tačna visina Ušća je 104.75m. :)
Za Genex sam bio ubeđen da je 119m visina poslednje betonske ploče + 16-17m antenskog stuba (VHF&UHF + FM; RTS+FOX+Pink).
Ušće ima 34 ili 36m čeličnog, rešetkastog stuba na sebi, tako da ako računamo i visinu stuba, ono je definitivno najviša zgrada u BGDu. Na stubu ima svega i svačega, a ponajviše mobilnih operatera & kamera.
Beograđanka bi trebala da ima nešto oko 98-99m, a StudioB već godinama priča da će podići stub od 36m na zgradi, ali konstantno su u nedostatku sredstava za tako nešto (naročito posle plaćanja odštete onom pijancu što je pre par godina napravio saobraćajku u centru, vraćajući se sa "jednog izuzetnog puta").

Od "ultra" visokih zgrada u BGDu su ostali Istočna kapija (Rudo), Soliteri na Banjici (5 "ludaka"), Zmajevi soliteri u Zemunu, soliteri u Karađorđevoj u Zemunu, INEX zgrada u 27og marta (ne mogu da se setim aktuelnog imena ulice), TKC, Lido soliter kod hotela Jugoslavija i soliteri na Julinom brdu. Retko koja od njih prelazi 70i metar. ;)

Dakle, da se vratimo na most na UMPu. Kada bude bio završen, definitivno će biti najviša građevina u Beogradu (viša i od Avalskog tornja, ako se ne varam). :)
 
Pomeren Derik kran na poslednji podignuti čelični segment. Upravo se postavlja treći par kosih kablova sa novobeogradske strane pilona. Obzirom da segment M4 deluje gotov, može se skoro očekivati njegovo dizanje, sto bi bilo mnogo brže od projektovane dinamike od 28 dana po segmentu.
 
Iz pomenutih ''Novosti'':

MODERNO I BRZO
NADVOŽNjAK "Hipodrom" će biti široka i moderna trokraka raskrsnica sa prilaznim rampama, koja će omogućiti nesmetano kretanje u pravcu Banovog brda ili dalji prolaz Bulevarom vojvode Mišića. Kada izgradnja bude završena, vozilima će biti na raspolaganju po dve saobraćajne trake u svakom smeru.
Wille, jesi li zadovoljan :)
 
ZokyNBGD":e7bkl7tw je napisao(la):
pre par meseci sam dobio informaciju da uporedo sa gradnjom snimaju dokumentarac o mostu nalik onim vrh emisijama sa Discovery-a, ima li neko novije podatke, neko iz PORR-a? Luj Beržea?
relja":e7bkl7tw je napisao(la):
Zar nije bilo očekivano da Discovery (ili National Geographic) dodje i snimi vrh emisiju?
Wile E. Coyote":e7bkl7tw je napisao(la):
Е што си кваран...
Koliko ja znam, taj dokumentarac snima upravo Discavery ;)
 
Goldstein":285tjtri je napisao(la):
Iz pomenutih ''Novosti'':

MODERNO I BRZO
NADVOŽNjAK "Hipodrom" će biti široka i moderna trokraka raskrsnica sa prilaznim rampama, koja će omogućiti nesmetano kretanje u pravcu Banovog brda ili dalji prolaz Bulevarom vojvode Mišića. Kada izgradnja bude završena, vozilima će biti na raspolaganju po dve saobraćajne trake u svakom smeru.
Wille, jesi li zadovoljan :)
Као што рекох у теми о надвожњаку, ово је једина објективна реченица, јер се у целом остатку текста говори о ''петљи''. Чак су и реч ''раскрсница'' ублажили са ''широка и модерна трокрака'', прећуткујући будући четврти крак.

Али битно је да се ствар померила с мртве тачке, и у то име +1 за тебе :kk:
 
Ronche":2hih28cg je napisao(la):
ZokyNBGD":2hih28cg je napisao(la):
pre par meseci sam dobio informaciju da uporedo sa gradnjom snimaju dokumentarac o mostu nalik onim vrh emisijama sa Discovery-a, ima li neko novije podatke, neko iz PORR-a? Luj Beržea?
relja":2hih28cg je napisao(la):
Zar nije bilo očekivano da Discovery (ili National Geographic) dodje i snimi vrh emisiju?
Wile E. Coyote":2hih28cg je napisao(la):
Е што си кваран...
Koliko ja znam, taj dokumentarac snima upravo Discavery ;)
Jedva čekam da gledam, zbog uvoda i obrazloženja ;)
 
Vrh