Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Primetio sam dok sam prolazio.I niko ne pominje rome a i dalje prodaju i pravec djubriste na trasi ump-a...A bice zurka sa iseljavanjem.

Ne verujem da ce raditi pre novembra,decembra...Bas ce da okasne sa UMP-om,stvarno su nesposobni.
 
Сеп10
DSC_9803.jpg
 
vucko":2i3btcc9 je napisao(la):
Primetio sam dok sam prolazio.I niko ne pominje rome a i dalje prodaju i pravec djubriste na trasi ump-a...A bice zurka sa iseljavanjem.

Ne verujem da ce raditi pre novembra,decembra...Bas ce da okasne sa UMP-om,stvarno su nesposobni.
Ne što prodaju, već su naselili ceo potez od depoa GSP-a do Buvljaka, kao i prostor ispod NBG stanice. Najbolje se vidi kod one nove ulice koja prolazi pored Belvila. Naselje je veće od legendarnog Karton sitija ispod Gazele.
Da li to možda gospodin gradonačelnik :pob: već ima neki tajni plan? :p
 
Cuo sam da gradska vlast kupuje plamenobacace,pitao sam se sta ce im,pomislih da im treba za ambroziju kad ono treba im za "rasciscavanje terena" za UMP :rolleyes:
 
relja":3ci0gp28 je napisao(la):
Da li se sećate vesti iz januara meseca
Четвртак, 28. jануар 2010.

Припрема терена за саобраћајнице до новог моста

Quote:
Рушењем барака у близини Тошиног бунара и Омладинских бригада, општина Нови Београд почела је рашчишћавање терена за изградњу саобраћајнице која ће повезати Бежанијску косу са новим мостом преко Аде. Рушење напуштених барака протекло је брзо и без икаквих проблема. Председник општине Ненад Миленковић, који је присуствовао рушењу, најавио је да ће општина предузети све што је потребно како би се обезбедили услови за почетак изградње ове значајне саобраћајнице.

– Данас смо почели са уклањањем нелегалних објеката са трасе будуће саобраћајнице. У наредним месецима потребно је да ослободимо коридор да би радови на лето могли да почну. Нова саобраћајница омогућиће да се брзо и лако са Бежанијске косе дође до моста преко Аде и биће веза Новог Београда са другим деловима града. Све што се буде налазило на тој траси мораће да буде уклоњено јер је то интерес града – рекао је Ненад Миленковић.

Траса нове улице је позната и ићи ће од моста, преко бродоградилишта и пумпе у Јурија Гагарина, Отвореног тржног центра и даље паралелно са пругом преко Тошиног бунара улицом Николе Добровића према Бежанијској коси. Ова саобраћајница ће бити интегрисана са постојећом саобраћајном мрежом на Новом Београду, што ће омогућити бољи проток саобраћаја у читавој општини.

Поред ових барака, на траси има и других објеката који ће морати да буду срушени.

http://www.beograd.rs/beoinfo/1375568_rusenje_baraka.jpg
(Tekst i slika su sa SSC-a, nisam uspeo da nadjem na nasem forumu)

Za sve koji se pitaju dokle je stiglo rusenje i rasciscavanje od Tošinog bunara:


http://img833.imageshack.us/img833/9154/slika0396.jpg

http://img830.imageshack.us/img830/9963/slika0395.jpg
http://img838.imageshack.us/img838/8170/slika0394.jpg

Pre jedno 3-4 nedelje je Piglet preneo kako je počelo rušenje kućice do zgrade "Inex Ukusa". To je ova kuća sa krovom na "4 vode" sa koje su skinuti prozori i crep.
Pa valjda im je to zadnja stanica, a trebala da bude prva. Kaze u Projektu, Faza II-1. Koliko sam shvatio samo ce prosire T Bunar, a sve ostalo ce ostati u rupi, na zalost. Opet sve vrljavo. Sta ces.:rant:
 
relja":2ks9w1y9 je napisao(la):
vucko":2ks9w1y9 je napisao(la):
Primetio sam dok sam prolazio.I niko ne pominje rome a i dalje prodaju i pravec djubriste na trasi ump-a...A bice zurka sa iseljavanjem.

Ne verujem da ce raditi pre novembra,decembra...Bas ce da okasne sa UMP-om,stvarno su nesposobni.
Ne što prodaju, već su naselili ceo potez od depoa GSP-a do Buvljaka, kao i prostor ispod NBG stanice. Najbolje se vidi kod one nove ulice koja prolazi pored Belvila. Naselje je veće od legendarnog Karton sitija ispod Gazele.
Da li to možda gospodin gradonačelnik :pob: već ima neki tajni plan? :p
To nije nimalo naivno, znaju dobro Romi sta rade. Oslanjaju se na NVO i EU i njihove banke da bi dobili stanove. Kad budu krenuli da ih ruse, ima svi da se dignu, kako smo nehumana drzava, i nece odobriti kredit dok Romi ne dobiju stanove. Kod Gazele smo se izvukli (ili ne? ), ali za ovo sigurno necemo.
Kladim se da medju njima ima i onih sto su vec raseljeni, kao i gomila njih koji vec imaju kuce po obodnim naseljima. Verujte, ovo rade da bi dobili stanove. Zasto bi se inace naseljavali uvek i iskljucivo na livade kuda su planirani vazni infrastrukturni projekti?
 
Mislim da ce biti prgavo,bas sto relja kaze,sada su se dooobro utvrdili jer znaju da im je ovo "last stand" jer nema vise nelegalnih naselja u sirem centru.Bice prgavo,puna podrska Djilasu da izgura ovo,plasim se da ce biti belaja zbog roma a nadam se da nece...
 
relja":21siu209 je napisao(la):
Ta pumpa nikada nije dobro radila (ima nekoliko razloga), pa verujem da će i nju rušiti.
Na suprotnoj strani ulice Jurija Gagarina i dalje ruše one privatne kuće pored Brodogradilišta, ali polako - kao da hoće da ponovo upotrebe materijal.

Buvljak su "suzili", ograda je pomerena, srušeni su kiosci koji su bili najbliži železničkom nasipu, i tu se za sada stalo, još uvek nije odnet šut.
Hoćeš da kažeš da će saobraćajnica biti i uz prugu? Koje širine?
 
little lightning":3ctez4s1 je napisao(la):
relja":3ctez4s1 je napisao(la):
Ta pumpa nikada nije dobro radila (ima nekoliko razloga), pa verujem da će i nju rušiti.
Na suprotnoj strani ulice Jurija Gagarina i dalje ruše one privatne kuće pored Brodogradilišta, ali polako - kao da hoće da ponovo upotrebe materijal.

Buvljak su "suzili", ograda je pomerena, srušeni su kiosci koji su bili najbliži železničkom nasipu, i tu se za sada stalo, još uvek nije odnet šut.
Hoćeš da kažeš da će saobraćajnica biti i uz prugu? Koje širine?
khm... 2+2 kolko ja znam

overview_sb.gif


http://www.savabridge.com/overview_sb.htm
 
nenad78":baeyxwwh je napisao(la):
Romi (da ne upotrebim neku težu reč za koju bi me forumska populacija optužila da sam rasista)... Ccccccccccc... Sramota za ovaj grad!

P.S. Nadam se da ih NGO ovog puta neće spasiti! ;)
Primeniti francuski model
 
Slazem se.Kriv je grad i drzava i onda okrecu po obicaju gradjane u sukob izmedju sebe,stara filozofija zavadi pa vladaj...
 
vucko":1wtoisyp je napisao(la):
Slazem se.Kriv je grad i drzava i onda okrecu po obicaju gradjane u sukob izmedju sebe,stara filozofija zavadi pa vladaj...
ONI IMAJU PLAN !?!? :p
 
Sklonjena gomila nepotrebnih politickih postova u vezi Roma, pustite parole i nastavite diskusiju u duhu teme.

:pob:
 
vucko":wrqosk8n je napisao(la):
little lightning":wrqosk8n je napisao(la):
relja":wrqosk8n je napisao(la):
Ta pumpa nikada nije dobro radila (ima nekoliko razloga), pa verujem da će i nju rušiti.
Na suprotnoj strani ulice Jurija Gagarina i dalje ruše one privatne kuće pored Brodogradilišta, ali polako - kao da hoće da ponovo upotrebe materijal.

Buvljak su "suzili", ograda je pomerena, srušeni su kiosci koji su bili najbliži železničkom nasipu, i tu se za sada stalo, još uvek nije odnet šut.
Hoćeš da kažeš da će saobraćajnica biti i uz prugu? Koje širine?
khm... 2+2 kolko ja znam

http://www.savabridge.com/images/overview_sb.gif

http://www.savabridge.com/overview_sb.htm
HE, HE, kladim se u $100 da nece tako biti kao sto je nacrtano!:laugh:
 
Па, надам се да ће кроз Нови Београд бити 3+3, неће ваљда бити уже од Миланковићевог булевара који је саобраћајница нижег реда, побогу!
Из ове мапе могу да закључим да ће бити прилаз рампама из Пролетерске солидарности. Како то мисле да убуџе тамо уз пругу? Да ли ће ту улицу УМП уопште прећи на стубовима, како је уцртано? Не знам, што више размишљам о прилазима том мосту, мислим да ће бити тотални промашај...
 
Bice 3+3 izvinite sto sirim dezinformacije pogubih se...Sto se tice mesta gde ce biti denivelisano sigurno je preko jurija gagarina i one ulice kod buvljaka
 
iz prvobitnog plana koji je menjan ali verujem da je ovo ostalo isto

Планирани профил улице на деоници од Тошиног бунара до почетка конструкције садржи три траке по смеру ширине по 3.5м, разделно острво од 8м, обострано зеленило ширине 4м и обостране тротоаре ширине 3м.
 
Ово је добро за ширину, мада сматрам да ће семафори то прилично да обезвреде. Да је денивелисано са Ј. Гагарина знам, али ми још није јасно укрштање са Пролетерске солидарности (сада има неко ново име, мислим "Антифашистичке борбе"), као и са Шпанских бораца. Ако се то лоше одради, онда пропада веза са аутопутем, преко кружних петљи код Арене, а то би била права штета...
 
LUCAS":1hndqd4m je napisao(la):
Koliko sam shvatio samo ce prosire T Bunar, a sve ostalo ce ostati u rupi, na zalost. Opet sve vrljavo. Sta ces.:rant:
Биће добро ако ипрошире Тошин бунар и коначно склоне све оне Душко Дугоушко ситуације.
Мирко":1hndqd4m je napisao(la):
Да је денивелисано са Ј. Гагарина знам
Само ту фали гомила рампи. Само да и ту на крају не звекну семафор.
 
@Wile E. Coyote:

Мирко wrote:
Да је денивелисано са Ј. Гагарина знам

Само ту фали гомила рампи. Само да и ту на крају не звекну семафор.


Колико схватам са цртежа, неће бити факинг семафора, јер није предвиђен прилаз мосту из правца подвожњака испод пруге.
 
Wile E. Coyote":299l42o1 je napisao(la):
LUCAS":299l42o1 je napisao(la):
Koliko sam shvatio samo ce prosire T Bunar, a sve ostalo ce ostati u rupi, na zalost. Opet sve vrljavo. Sta ces.:rant:
Биће добро ако ипрошире Тошин бунар и коначно склоне све оне Душко Дугоушко ситуације.
Мирко":299l42o1 je napisao(la):
Да је денивелисано са Ј. Гагарина знам
Само ту фали гомила рампи. Само да и ту на крају не звекну семафор.
He, pa eto neko je i postovao fotku pa se vidi kako napreduju tj koliko se interesuju za ceo taj deo. Ili jos bolje, da li je iko nasao negde kada ce i kako da rade odatle?
 
Tu nece 100%,u pravu si Mirko.Wille nemoj da baksuziras molim te,ako to urade tebe cu da jurim!
 
Vrh