Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Wile E. Coyote":1fi96lw7 je napisao(la):
times12":1fi96lw7 je napisao(la):
Не знам какав је први рендер.
Имаш на претходној страни.
Па на овако нешто сам мислио. По овом рендеру има довољно места.
 
Da li se zna kada će da počne izgradnja UMPa na Novom Beogradu, i koja deonica će prvo da se radi? Da li će prvo da prave nadvožnjak kod buvljaka ili deo 'na zemlji' od tošinog bunara sa svim onim raskrsnicama.... Kad će da se spoje Agostina Neta i Bulevar Umetnosti?
 
mekbejn":gsab6eqx je napisao(la):
djakovac":gsab6eqx je napisao(la):
Kad će da se spoje Agostina Neta i Bulevar Umetnosti?
Koliko znam, nije skoro u planu. A vrlo je jednostavno - samo jedan podvoznjak je potreban...
Nije baš toliko jednostavno zbog uslova da se ne prekida železnički saobraćaj.
 
Pruga kroz Novi Bg, kao što je poznato, ide zemljanim nasipom takoda je NBG potpuno podeljen na dva dela. Mislim da zemljani nasip postepeno treba zamenjivati betonskim stubovima koji su dovoljno razmaknuti tako da je jednostavna komunikacija između dela NBG sa jedne i druge strane pruge. Pruga bi se možda morala i malo izdići u visinu a to se može lako uraditi kada se bude završavala (posle 35 godina) stanica Novi Beograd. Pošto postoje dva koloseka saobraćaj se ne bi prekidao.
 
Зар није у плану са делом УМП на Новом Београду и да се пробије тај насип?
 
Na palanovima je tako bilo ucrtano. Da li će se ostvariti, videćemo.
 
Znam da je u planu da se probije taj nasip, ali mislim da se neće raditi kad i UMP na NBG.
 
Pre pola sata sam slikao prve rupe(?), vodjice(?) za kablove na pilonu, provirile su ispod oplate, ali mi je bezveze mobilni, pa se nista ne vidi...

U svakom slucaju, uskoro mozemo da ocekujemo kablove!

Na licu mesta se jasno vidi :(
slika099.jpg
 
[video]http://www.youtube.com/watch?v=8Y2KVm3_2aA[/video]
 
Dobra animacija (kad već Diskaveriju i NG nije dovoljno interesantan :p ), ali opet su "sakrili" stvarnu visinu pilona, uprkos "kotiranju". Most uvek crtaju iz neke "lebdeće" perspektive, da se izbegne prikazivane stvarne veličine stuba.
Na prikazima Ispada manji u odnosu na visinu koju već danas vidimo sa oko 50-60% izgradjenog.
 
Oh no, dacu sve od sebe da izbegnem pricu od pre 3 godine kada smo dokazivali visinu pilona metodom nevestih mitbastersa, pogotovo sada kada je vise nego ocigledno da je pilon potpuno proporcijalan sa saobracajnom konstrukcijom i nije prenaduvan i sta ti ja znam nego je elegantan i taman kako treba i zadovoljava potrebne konstrukcijske zahteve u odnosu na sirinu mosta i raspon bez stuba u vodi i sl.
 
Ima ovde negde moja skica, pa ćemo videti kada most bude završen.
Meni je ovo ružno i neprimereno, kao neka kulisa koja pokušava da imitira nikad ranije pokušano savladavanje ne znam kako velike prirodne prepreke. Ovo je jedinstven slučaj u svetu.

ps konkursne zahteve je pisao konstruktor mosta :)
 
Neko je na google earthu 3d odradio most preko ade i koliko toliko mi deluje da je dobro odradjena visina.
 
pa zavisno sta racunaju.

P.s.fala bogu da su ovi pajseri iz gradologije postavili makar ovu animaciju,a mogli bi onu emisijicu o mostu od pre neki mesec...
 
vucko":178l57ej je napisao(la):
pajseri iz gradologije
preteruješ malo. jedna od retkih pristojnih emisija koja još i kači epizode na net iako im je gledanost redovno < 1000.. ne bih ih baš zvao pajserima
 
U pravu si...Preterah,trebali su postaviti tu emisiju oko mosta,verujem da bi im povecala popularnost i studjiu b a i gradskoj vlasti sto im je interes...
 
Uh kakva je ovo razlika u boji betona, plasio sam se da ce neki segment zeznuni i izgleda da su uspeli u tome sa ovim tamnijim :bash:

takodje ova reklama porra sto stoji nije mi jasno jel to kao neka velika nalepnica tj nadam se da je tako jel to ne sme ostati na mostu po zavrsetku sto mislim da je mala verovatnoca ali treba imat i na umu i to
 
mali off, medju majstorima generalno vlada misljenje da je beocinski cement svetliji, tako da znate ako privatno budete salovali nesto :)
 
Definitivno most treba da se ofarba u belo jer, jer se vide razlike u boji segmenata, naravno i vide se zute fleke (sad bas ne znam od cega). Ali most MORA da se ofarba, jer ako ovako ga ostave bice bas ruzno. No videcemo :/
 
Sećam se kada je podigbut Brankov most on je imao crvenu boju, kao sada Gazela. Mislim da je to neka zaštitna boja sa kojom metalni elementi mosta izlaze iz fabrike. Brankkov most je dugo (oko 20 godina) nosio tu crvenu boju a onda su ga obojili u zeleno koje je postepeno malo izbledelo. Ali gazela nikad nije ofarbana u neku defintivnu boju već je ostala ona prvobitna crvena koja treba da bude samo privremena. Valja će sad kad je rekonstruišu i da je oboje. Izvanrednu boju ima čuveni Golden Gate u USA. Tu boju je birala posebna komisija stručnjaka koja je uzela u obzir sve faktore okoline.
 
Vrh