Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Apsolutno sam protiv!
Ovaj most simbolizuje samo suprotne vrednosti (ako se one uopšte mogu nazvati vrednostima) od vrlina po kojima svi pamtimo pokojnog patrijarha.
 
A i mislim da će mu se zalepiti ime - "Antena" :p
 
relja":3l0ytsh7 je napisao(la):
Apsolutno sam protiv!
Ovaj most simbolizuje samo suprotne vrednosti (ako se one uopšte mogu nazvati vrednostima) od vrlina po kojima svi pamtimo pokojnog patrijarha.
Да, претпостављам да покојни патријарх Павле који је сам све себи поправљао и штедео где је год могао никако неби волео да мост који је могао много јефтиније да се изгради у време када Срби на Косову и Метохији немају струју, воду и безбедност, носи његово име...

...али са друге стране, он приликом бирања патријарха није волео да он буде патријарх због огромне одговорности, а да није тада изабран небисмо имали таквог патријарха који је својом мудрошћу и скромношћу обележио период до сада, тако да можда гледано са те друге стране није лоше да овако велики објекат подсећа људе да буду што више као покојни патријарх...мислим да би овакав објекат много чешће и више подсећао људе на њега од неке (периферне) уличице...

...нисам паметан...ништа ново...;)
 
ретардињо":1e04gm11 je napisao(la):
...тако да можда гледано са те друге стране није лоше да овако велики објекат подсећа људе да буду што више као покојни патријарх...
...recimo tako što neće ni koristiti automobile za prelaz preko istog. Doesn't work, ha? Oni koji se dive patrijarhovim skromnosnim vrlinama su veoma često isti oni koji bi ubili za sopstveni komfor. Zato je mnogo iskreniji stav ljudi koji smatraju da im patrijarhova pojava ništa bitno nije značila i nastave da se voze sami u svom automobilu posred beogradske špic-gužve i pored debilboda sa gladnom (kosovskom) decom, nego onih koji čine to isto, samo što za razliku od prvih izmantraju ponešto o živom svecu i asketi čisto reda radi.
 
Идеја са патријархом Павлом је толико болидна да сам сигуран да је нико неће узети у разматрање.

Најбоље би било кад би се некако одомаћио назив Мост Симбол :laugh:

Едит: Јел' ја ово добро видим да овој моронској групи припада 4.565 чланова? OMG.
 
http://www.novosti.rs/code/navigate...a Adi&kword_add=nazivi ulica, patrijarh pavle

Pavlov most na Adi
B. STANKOVIĆ, 26.11.2009 20:59:44 Ocena: 3.58 (Glasova: 34) Komentara: 0

Most na Savi

VIŠE od 4.000 sugrađana pokrenulo je ovih dana inicijativu na "Fejsbuku" da novi most na Adi ciganliji dobije ime po nedavno preminulom poglavaru SPC, patrijarhu Pavlu. Korisnici ove društvene mreže smatraju da novi most u prestonici treba da bude - "Pavlov most".
Ovo je predlog Beograđana, a grad je nedavno izneo i mogućnost da jedna ulica u prestonici ponese ime pokojnog patrijarha. Pojedini građani, međutim, kao jednu od mogućnosti naveli su da to bude Rakovički put, koji vodi do manastira Rakovica gde je patrijarh Pavle sahranjen.
Od 18. novembra, kada je osnovana grupa "Most patrijarha Pavla - Pavlov most - inicijativa", broj članova raste iz sata u sat. Za sedam dana, inicijativu je podržalo oko 4.000 članova ovog sajta za druženje, a u četvrtak, za samo pola sata, podršku ovoj ideji dalo je više od 100 sugrađana.
Osnivač grupe Dragan Gulić u početku nikog nije pozivao, već, kako kaže, ljudi su počeli spontano da se priključuju.
- Ova ideja mi je pala na pamet dan pre patrijarhove sahrane - kaže autor grupe Gulić. - Osim što je zaslužio da se po njemu nazove jedna ovakva građevina, lepo bi zvučalo da pored Brankovog, prestonica dobije i Pavlov most. Ime, nedavno preminulog poglavara Srpske pravoslavne crkve, simbolisaće ujedinjenje i podsećati nas na njegova dela.
Većina članova smatra da je podrška ovakvoj inicijativi najmanje što se može učiniti za patrijarha. Pojedini sugrađani na "Fejsbuku" očekuju da ova ideja dobije podršku i gradskih vlasti.
- Ideja je vredna pažnje - komentar je Jove Borojevića. -Čovek koji je ugradio celokupnu svoju ličnost u most našeg usmeravanja od zla prema dobru zaslužuje takvu počast.
Njegov "kolega" iz grupe, Zoran Vujadinović, slaže se sa idejom, i ističe da se patrijarh Pavle tokom celog svog boravka na mestu poglavara SPC trudio da očuva jedinstvo crkve.
- Mostovi su simboli jedinstva i povezanosti naroda i teritorija. Podržavam ideju da novi most preko Save ponese patrijarhovo ime.
- Most je najmanje što je zaslužio od nas - napisala je fan ove grupe Marija Sekulić. - Ipak, najveću počast pokojnom patrijarhu odaćemo ako nastavimo putem kojim je on išao.
Osim fotografija budućeg izleda mosta, "fejsbukovac" Dragan Gulić je "okačio" i video-snimak sa animacijom mosta.

ŠIRI DALJE
GRUPI sugrađana koja podržava inicijativu da novi most na Adi ciganliji ponese ime pokojnog patrijarha Pavla, pristupila je i balerina i koreograf - Lokica Stefanović. Napisala je "da je ovo savršena ideja i da je treba širiti usmeno i pismeno".

RADOVI NAPREDUJU
PILON na Adi raste iz zemlje, oslanjajući se na dve "nožice" – istočnu i zapadnu, a u toku je izgradnja četvrtog i petog betonskog segmenta. Ukupno će ih biti 39 i dostići će visinu od 175 metara, dok će poslednjih 25 metara pilona biti izrađeno od čelika.
Na čukaričkoj strani kompletiran je stub 7, i u toku je montaža opreme za navlačenje konstrukcije mosta. Sama konstrukcija zadnjeg raspona ima 12 segmenata. Prvi segment mostovske grede je završen, a izrada drugog i trećeg privodi se kraju. Istovremeno, u Beograd je stigla i prva od devet isporuka čeličnog dela mosta. Završavaju se i radovi na privremenim stubovima u čukaričkom rukavcu, dok se na levoj obali Save, kao i na gradilištu Male Ade, izvode radovi na pobijanju šipova i izradi temelja preostalih stubova mosta.

ANKETA: Šta mislite o ideji da most na Adi dobije ime po patrijarhu Pavlu?

1. JASNA GAVRANOVIĆ (18)
- POSEBNE ličnosti zaslužuju da neka ulica dobije njihovo ime. Patrijarh Pavle je posebna ličnost, koja je zaslužila da se jedna takva gljađevina nazove po njemu. I ja ću se učlaniti u ovu grupu na "fejsbuku".

2. VERA VUJISIĆ (18)
- Veliki ljudi bi trebalo da dobiju i više od jednog mosta. S obizrom na to da je pokrenuta inicijativa, ja mogu samo da im se pridružim. Naš patrijarh je to zaslužio. Ime velikana kao što je bio patrijarh Pavle pravi je izbor za jednu takvu građevinu.

3. VIDAN BOGDANOVIĆ (22)
- PODRŽAVAM ideju da most dobije ime po najboljem srpskom patrijarhu. Mislim da postoji još ličnosti koje zaslužuju da neka građevina ili ulica dobije njihovo ime, ali to sve zavisi od odluke nadležnih.

4. MILOŠ ĐURIĆ (23)
- ZANIMLjIVA ideja. Nadam se da će se promeniti sadašnji zakon po kome se ime ulici ili građevini može dati tek nakon tri godine od smrti. Patrijarh Pavle je zadužio ovaj narod i nema potrebe čekati.

5. JELENA STANČIĆ (17)
- NIJE mi prikladno da most dobije ime po patrijarhu Pavlu. Ako se već nešto naziva po njemu, onda neka to budu ulice i bulevari, a ne novi most. Ipak, ako tako odluči većina, neću biti nezadovoljna.

Nemam komentar... :bash:
 
Не свиђа ми се идеја о називу. По покојном патријарху би требало назвати неку улицу, а не мост (ниједан мост није добио име по некоме, па чак ни Бранков, који је назив добио по Бранковој улици). Мост преко Аде ми је ипак најбољи назив (а већ га многи људи и зову управо тако).
 
S obizrom na to da je pokrenuta inicijativa, ja mogu samo da im se pridružim
:rolleyes:

Još jedna na listi stvari koja me odbija od registrovanja na FB i sl :)
 
E ne mogu da ocutim na ovakve nebuloze. Do pre 20 god. u nasoj pravoslavnoj drzavi niko nije znao ni da se krsti!
Ne zelim da dovodim u pitanje znacaj rada patrijarha Pavla u SPC. Medjutim ono cega se gnusam su novokomponovani rezimski stvoreni srpski vernici, cija deca danas interpretiraju hriscansko verovanje na licni nacin i kao i ostatku naseg kulturnog dobra svojom ignorantnoscu i gluposti zadaju samar citavom srpskom narodu i nasoj kulturi.
Ako neki objekat treba da dobije ime po patrijarhu Pavlu onda je to neka od novoizgradjenih crkvi kojih ima na pretek (da ne kazem i suvise). Davati nekom infrastrukturnom objektu takvo ime je ravno ludilu u kome se nalazi nase drustvo.
Inace sto se samog pokojnog Pavla tice. Moj otac je bio djakon u SPC za vreme patrijarha Germana, po njegovom misljenju, mozda jednom od naj znacajnijih licnosti moderne SPC uopste. Ne zelim da pricam sta je znacilo u to doba identifikovati se kao vernik.
Smatrao je Pavla za jedinog pravog naslednika Germana. Pavle je bio veliki vernik i veoma skroman covek i i pre nego sto je postao patrijarh njegov rad je bio veoma znacajan SPC...
 
Superiska,sad ih je 5000,ocekujem 20000 hardcore pravoslavaca do nove god da ce podrzati ovu ideju...
 
Veoma je bitno da se zakonom zabrani da ulice, mostovi, aerodromi (i slicno) dobijaju imena po "velikim" licnostima. Imamo takvih sasvim dovoljno.
 
Наравно да је везивање имена патријарха Павла за овај мост потпуно неприкладно. Један је ванвременски и скроман, други модеран и раскошан. Потребно нам је и једно и друго, али их не треба на силу стављати у исти контекст. Улица или булевар да, мост преко Аде никако. Сва срећа па постоји законска препрека од три године.
 
Da je kostunica na vlasti, on bi podeo inicijativu da se most zove Pavlov.Mada i ovi na vlasti sto su ne bi me cudilo da prihvate.
 
sizif":1xrywvta je napisao(la):
Сва срећа па постоји законска препрека од три године.
Koja koliko se secam nije sprecila da se ulice nazovu po Djindjicu vrlo brzo nakon smrti, zar ne?

Kakav bi to bio jeftin politicki marketing. A za ove vernike (i "vernike") koji podrzavaju inicijativu moze se samo reci, "Oprosti im Oce jer ne znaju sta rade..."
 
Ja sam u grupi izneo svoje suprotno misljenje, pristojnim recnikom naravno.Obrisali su mi postove.A pre toga mi je jedna osoba reka da treba uvazavati svacije misljenje.Svasta. :rolleyes:
 
Hehe...Sta ces...Elem,jedva cekam da archangel uslika tu celicnu konstrukciju sto je stigla
 
Aman ljudi rekao je Djilas da se nece most nazvati po Pavlu, da nije prikladno i da ce to biti ulica ili bulevar...
 
Potpi sa reljin i sizifov post (#1859 i # 1864)

+1 i +1

Sva sreća pa se ne zovem Miloš, inače bi sad svi Miloši morali da se opredeljuju (ili ipak ne bi) :pob:
 
I da, inicijativu je podneo onaj voditelj emisije Pisma iz Nemacke, Pisma iz Francuske, Pisma iz Italije, putpiisna emisija...
 
Iskreno, radije bih voleo da se most zove Josipa Broza Tita, nego Patrijarha Pavla... Baš kao što neko reče u nekom postu pre vezano za most/gladnu decu na kosovu (ovu frazu obožavam)... Dok je Tito čovek bio hedonista, nije štedeo, kao što se ni za ovaj most nije štedelo ;) A i eto, taman da ne gasimo baš svaki deo svoje istorije, koliko god se mi sada busali srpstvom, pravoslavljem narodnim veseljem and all that bull....
 
kako su je obrisali kad je još tu. i ima 50% više članova nego juče
 
Vrh