Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

Uzak kolosek, tako da od nekih većih nema ni pomena. To je što je, klasičan tramvaj i cepaj.

Ovako pametni ljudi rešavaju, tamvaj koristi klasične šine i lepo provuku liniju kroz sami centar.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=R55ZjfUE0f0[/youtube]



[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611881#p611881:1l0u7apt je napisao(la):
relja » Sre Mar 27, 2019 11:49 am[/url]":1l0u7apt]Mi sa NBG pamtimo onu prvu veliku zamenu tramvajskih šina u Jurija Gagarina, kada su mašine i danju i noću razbijale onaj asfalti i beton iz ranih 80-tih...
Tada su stavili tucanik i od tada popravke šina idu daleko brže.
(da, nisam pogrešio, tada su radili i noću...)

Beč je kulturno rešio sa betonskim pločama oko šina. Povade se ploče, odlože, odrade radovi na šinama i opet sve poslaže. Nema pucanja ploča i lepo izgleda.

Koliko sam sabrao oni su kompetnu prugu za Banovo brdo završili za godinu dana. 1985. započeli završili u februaru 1986.

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=611996#p611996:7yfp5vzk je napisao(la):
direktor » Sre Mar 27, 2019 9:42 pm[/url]":7yfp5vzk]I sta bi radio taj lrt na prokopu pored bg voza i pruge koja moze vrlo lako da se produzi do aerodroma

To da je lako povezati aerodrom sa postojećom prugom, naložio te Vesić. Nije lako, ni praktično, niti logično, niti bi to bila brza veza, a i ta pruga ne može da bude jedina pruga u zapadnom delu Bg-a koja bi po logici naprednih trebalo da služi za sve i svašta: gradsku železnicu, brze međudržavne vozove, interkontinentalni transport i ostalo. Jeste, ali malo sutra :lol: .

LRT bi od Prokopa dalje mogao da ide prema Slaviji i dalje ka Trgu i eto prve linije metroa. Dodaj drugu liniju Zemun- Ustanička i dva kraka prethodne linije od Prokopa prema Banovom brdu i dalje i jedan krak prema V. stepe i pokriven je veći deo grada :sesir: .

Ovaj aktuelni kružeći tramvajčić je totalna i kontraproduktivna šteta :fijasko: .
 
To da mi nesto sivec govori mislim stvarno
Postoji vise varijanti pruge do aerodroma i mnogo je bolje i jeftinije izgraditi parce pruge koje fali sa koje god strane se prislo aerodromu i surcinu itd ali za tu pricu postoji posebna tema i velika steta sto pruga nije uvrstena u koncesiju aerodroma ti ocigledno nisi ispratio sve to kako treba
 
Večeras nema dekorativne rasvete na mostu ni signalnog svetla na vrhu pilona. Da li je moguće da su je namerno isključili?! Svetiljke koje osvetljavaju kolovoz uredno su upaljene.
 
Meni je logično da su sva svetla na mostu na istom trafou, pa ako opljačkaš taj, onda nema ništa, ali nije da se razumem u to. :) Do sada puno puta nije radila ona horizontalna traka duž mosta kad ukradu kablove, ali se ne sećam da ranije nije bio osvetljen pilon i one čelične spone (ili kako god da se zovu).
 
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=gF-dLo-PoBQ[/youtube]
 
Prilikom jutrošnjeg obilaska budućeg gradilišta NCR-a, video sam (i čuo) petnaestak radnika kako marljivo rade na skidanju ostataka asfalta kod železničke stanice Novi Beograd. To mi je odmah bilo neobično za naše radnike, koje ne možemo da vidimo više od dvojice da rade istovremeno. Kad sam malo bolje pogledao, video sam da su to Kinezi!


Pogledajte prilog 1
 
Чини ми се, како ствари стоје, могло би се испоставити да је "Ђитлер" Мост на Ади подигао једнако брзо као актуелна ВеУправа пешачку пасарелу подно Калемегдана.

_____________
ВеУправа (рег. зашт. знак Пантографа) = Весићева управа
 
Kolika je razlika, ja se ni ne secam koliko je proslo od prve lopate mosta na adi do otvaranja. Otvaranje bese negde za novu godinu 2012 beshe?
 
Велика је грешка што није све одрађено тада.
 
Sa ove strane nisu kinezi ali rade.I ima ih,ali se nešto odužilo.
46597b149a55f4491a713f65043b1759.jpg
eeee0ed42b563885d2dd62de40f245de.jpg
c2589254d368851aa02a726adf12aba9.jpg
ba049f187aa48b03d3ca2e80c9feeb92.jpg
9d47feb404e909a5ea68fd52bbdca5b7.jpg
267ac146b9104ed78bc69775f4ae2149.jpg
a723403d10ff20318aa067624ad6c288.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nisam trčao zvanično jer ih bojkotujem zbog neisplaćivanja nagrada pobednicima i užasno loše slike koja je zbog toga bačena na ovu manifestaciju.

Ima tu još par razloga (loša organizacija, siromašan paket, FUSH majica (zaista se tako zove proizvođač)).

Trčao sam 10-ak kilometara po Novom Beogradu sa drugarom kao podrška.
 
E ali te FUSH majice nisu loše...na kraju krajeva sve je to poliester...
 
Materijal mi je OK, ali dizajn mi je bezveze. Taman su dve godine imali extra Asics majice (pre toga pamučna sranja) i onda je došao skandal sa neisplaćivanjem nagrada, a mislim da je tada Fush uleteo

Послато са SM-G800F уз помоћ Тапатока
 
Vrh