Šta je novo?

Unutrašnji Magistralni Poluprsten, Most preko Ade - [Magistrala]

vucko":22thcpkd je napisao(la):
Kartograf,bez obzira sto ce tu biti lift,opet mi je sasavo da im je bio problem da i tu naprave sirinu staze kao na drugoj strani.Ipak za cenu ovog mosta ocekujem makar pesacko-biciklisticku stazu pristojne sirine.


Za tu cenu mosta nisu mogli da se potrude ni ljudski da naprave pristupnice. Jos ce i o pesackim pravcima da razmisljaju :blah:
 
Ma kakva boja pilona, šta će nam uopšte pilon, šta će nam most kad radi sa 20% kapaciteta, šta će nam osvetljenje kad je crklo posle dva dana, šta će nam pristupne petlje i raskrsnice i kombinacije jednih i drugih! Ovo su činjenice i agumenti, argumentovano duskutijemo, most nije ni za k.... Mogli smo šestopedeset milijardi dvestaosamdesetdve hiljade osamstosedamsesetšest miliona tristapedesetšest hiljada običnih mostova da izgradimo za ovaj jedan!!!!!!! :rant: :dil: :violina: :grand: :blah: :vops:

Da se manem gluposti, slike govore više od reči:

15.12.2011. - neosvetljen most - f/7.1 - 20s (otvor blende i dužina ekspozicije)
DSC00516_Panorama_resize.jpg


18.12.2011. - proba i podešavanje osvetljenja - f/7.1 - 10s
DSC00518_Panorama_resize.jpg


05.01.2011. - sadašnji izgled - f/7.1 - 10s
DSC00531_Panorama_resize.jpg
 
Ја сам јако критичан и стварно морамо да их ГОНИМО као ротвајлери да се наставе радови пристојним темпом и да се сви пропусти исправљају.

АЛИ, имајмо на уму да је мост ОТВОРЕН али није потпуно ЗАВРШЕН. И ја се потпуно слажем са том одлуком с обзиром на гужве по граду и то да се чак и са незавршеним свим рампама може ставити у употребу. И овакав какав је омогућује да се у граду ЛАКШЕ ЖИВИ.

То наравно не значи да не треба оштро критиковати аљкавост и пропусте, само треба имати на уму да се још ваљда ради. Тренутно ме највише занимају извештаји шта се и како даље ради и каква је ситуација са саобраћајем, и на овом мосту и око њега, а и на другим мостовима.

Мора се бити и критичан али и позитиван и реалан.
 
da li ce napraviti mogucnost silaska sa mosta direkt na ostrvo, biciklisticki lift pesacki lift, ili ce se prvo preko mosta pa na adu?
 
@rastafari
au care polako...ja nisam jedan od onih koji mrze ovaj most zato što: "su ga napravili žuti","je moglo još tri za te pare" itd... ja ga volim...ali to ne znači da ne treba da kritikujem...eto ja hoću da bude još lepši... lepo sam postavio pitanje ako ne znaš odgovor nemoj da mi se obraćaš na taj način i da me trpaš u korpu sa ovima ili onima
 
toshke":394xuunk je napisao(la):
@rastafari
au care polako...ja nisam jedan od onih koji mrze ovaj most zato što: "su ga napravili žuti","je moglo još tri za te pare" itd... ja ga volim...ali to ne znači da ne treba da kritikujem...eto ja hoću da bude još lepši... lepo sam postavio pitanje ako ne znaš odgovor nemoj da mi se obraćaš na taj način i da me trpaš u korpu sa ovima ili onima

Pojacana politicka kampanja i prepucavanja na ovom portalu, uz to sto mi idu na jednu stvar, me sve vise navode na razmisljanje da zaista izadjem na izbore i preko celog listica naskrabam FUJ! Da Bog da svi pali ispod cenzusa!

Ako si stari forumas i postiras na raznim temama o arhitekturi, prilazes slike, itd. sasvim sam za to da artikulises i svoje politicke stavove, na kraju, njih je i tesko izbeci u ovom ludilu u kome zivimo. Ali ko se registrovao pre samo par dana i nista drugo ga ne zanimanja osim promovisanja (ili pljuvanja) neka politicke opcije - jako je providan. I mislim kontraproduktivan, ipak ovaj forum ima neki nivo, tako da kad te provale proizvodis kontraefekat.
 
dobro bre ljudi, stalno samo pricate o tim kruznim tokovima umesto semafora, a da li je neko nesto uradio po tom pitanju?
ajde ako treba da se organizuje neka peticija, bilo sta, da apelujemo na nadlezne, da ih pritisnemo da se semafori na odgovarajucim raskrsnicama zamene kruznim tokovima. ali neka to preuzmu neki od vas koji imaju snage i koji su strucni, a mi ostali cemo, verujem, u velikom broju da vas podrzimo :kk:
 
"Ovo na nizvodnim rampama nisu nikakve pešačko-biciklističke staze, već tehničke staze." !?!

Pa zašto se onda stalo navodi u specifikaciji mosta da most ima dve pešačko-biciklistčke staze, a ne kaže se da most ima jednu pešačko-biciklističku i jednu tehničku stazu koja tu stoji iz estetskih razloga da bi držala simetriju mosta!?!
 
roger":pzt5rxxt je napisao(la):
"Ovo na nizvodnim rampama nisu nikakve pešačko-biciklističke staze, već tehničke staze." !?!

Pa zašto se onda stalo navodi u specifikaciji mosta da most ima dve pešačko-biciklistčke staze, a ne kaže se da most ima jednu pešačko-biciklističku i jednu tehničku stazu koja tu stoji iz estetskih razloga da bi držala simetriju mosta!?!

Sam most ima dve pešačko-biciklističke staze, ali način pristupa njima je različit, uzvodno putem rampi i nizvodno stepenicama i liftom. Razmišljanja u vezi razloga za ovakvo rešenje sam naveo u prethodnom postu. Ukratko: Efikasnije povezivanje sa postojećom mrežom pešačko-biciklističkih staza na zemlji i bezbednosni razlozi.
 
Ja sa Novog Beograda vidim kao da je osvetljena samo čukarička strana kablova.

Do kraja mi nije jasno zašto su uopšte osvetljavali kablove, mislim da je dovoljno samo pilon da se osvetli.

MORA OSVETLJENJE NOVOG ŽELEZNIČKOG DA SE POJAČA, potpuno ga je pojeo novi most.
 
dziggy":3hr777nc je napisao(la):
da li ce napraviti mogucnost silaska sa mosta direkt na ostrvo, biciklisticki lift pesacki lift, ili ce se prvo preko mosta pa na adu?
Nisi pratio temu u zadnje vreme.Bice lift na spicu ade a i stepenice i to sa ove sire strane za pesake,uzvodne.
 
Немања (Вентилатор :D ) добродошао на форум. :)
 
Delija":hlfwi981 je napisao(la):
Немања (Вентилатор :D ) добродошао на форум. :)


Bolje vas nasao. :) Vec duze ja pratim teme ovde, mada mi je skyscrapy odvratio paznju od aktivnosti ovde. I evo, iznervirao sam se zbog onog dokumentarca, a vidim ovde komentare ljudi koji ne znaju ni strucne ni estetske pojedinosti u vezi izgradnje, a ni one lopovske, pa podstaknut resih da reaktiviram svoj davno otvoreni nalog. I u tom smislu, evo, pogledajte sta rade bitange, i kakav smo to most dobili.

http://www.youtube.com/watch?v=2e8TddSwL1o
 
Pimecujem, kako se blizi datum izbora da se na forumu sve vise pojavljuju "kocijaski" izrazi. :( Nadam se da nece uzeti previse maha i nadam se da cu i dalje citati strucna misljenja, strucne stavove, i jako korisne informacije koji su da sada preovladjivali...
 
Ventilator_BGD":ev3jivg7 je napisao(la):
I evo, iznervirao sam se zbog onog dokumentarca, a vidim ovde komentare ljudi koji ne znaju ni strucne ni estetske pojedinosti u vezi izgradnje, a ni one lopovske, pa podstaknut resih da reaktiviram svoj davno otvoreni nalog. I u tom smislu, evo, pogledajte sta rade bitange, i kakav smo to most dobili.

http://www.youtube.com/watch?v=2e8TddSwL1o

Obicna propaganda opozicije koja je prihvatila pod svoje krilo Jovina kao strucno lice da im bude advokat jer znaju da je covek ogorcen sto danasnja vlada ne saradjuje sa njim pa ce braniti njihov stav kako most nista ne valja. :kafa:
 
Ventilator_BGD":3iqdj751 je napisao(la):
Delija":3iqdj751 je napisao(la):
Немања (Вентилатор :D ) добродошао на форум. :)


Bolje vas nasao. :) Vec duze ja pratim teme ovde, mada mi je skyscrapy odvratio paznju od aktivnosti ovde. I evo, iznervirao sam se zbog onog dokumentarca, a vidim ovde komentare ljudi koji ne znaju ni strucne ni estetske pojedinosti u vezi izgradnje, a ni one lopovske, pa podstaknut resih da reaktiviram svoj davno otvoreni nalog. I u tom smislu, evo, pogledajte sta rade bitange, i kakav smo to most dobili.

http://www.youtube.com/watch?v=2e8TddSwL1o



Sine jbt bankrotiracemo zbog ovog mosta! a sta kazu ono cudo kod Beske samo 23-4 miliona, ne verujem ... !
 
@toshke
Izvini druže, nisam u opšte na tebe ni mislio niti sam imao nameru tebi da se obratim. Tvoja poruka je bila ispred, pa sam se samo nadovezao i nastavio u "fazonu".

Inače, da pojasnim, da ne bi bilo zabune. Uvod je u fazonu svih onih "stručnjaka", "arhitektata" i "inženjera" koji sve znaju najbolje, za sve imaju zamerku, sve bi oni boje uradili. Zbog takvih "stručnjaka" i njihovih stručnih stavova sam to i napisao.

A što se politike tiče: Politika me savršeno ne zanima! Sere mi se od svih vas koji prozivate ovog ili onog političara, spominjete žute, crvene, plave, narandžaste,.. pa onda Đileta, Vuleta, Mrleta,... i iznosite još svoje "stavove" o njima, pa ko je koliko ukrao, pa ovo pa ono. Zabole me! Ja tu ništa ne mogu da promenim (jel vi možete?). Niti me interesuje. Ono što mogu da uradim, je da na je*******enim (neću da stavim h umesto j) izborima koje već uveliko spominjete (i smarate sa istim, jer to ovde nije tema), zaokružim onoga koga ja mislim da treba. A ko će to biti, to je moja lična stvar, i ne tiče se nikoga osim mene.

A na ovaj forum sam se prijavio da bih sa vama podelio po koju sliku ili eventualno informaciju, a forum sam pratio i pre nego što sam se prijavio i to iz istog razloga, da vidim slike i pročitam neku informaciju.

Svoje "komentare" sam počeo da dajem jer mi se smučilo da po nekoliko strana čitam gomile gluposti, nazovi kritike i svačijih "stavova" koji su prepuni mržnje. Znam da to ništa neće promeniti na ovom forumu, al' ko ga je********. :cool:
 
Sorry za off
^Ne razumem faZon ... Na forumu si, ne očekuješ valjda da će se ovde pisati samo što se tebi dopada. Da, da ovde su "svačiji-kakvi" stavovi i kritike - to je forum.... Dobronameran savet: ne čitaj ako te nešto smara - kao što si ti savetovao one kojima se most ne sviđa da ga zaobilaze. Drugo, ni meni se ne sviđa da čitam od čega se sve nekom ide na "šolju"... A ako ne možeš da iskuliraš bar onda dokaži da neko lupeta, daj bar neku uljudnu rečenicu, ili je i ovo još jedno pro..."šoljavanje".

I da : hvala za doprinos i fotke!

PS I za one forumske puste želje...DOBRODOŠLI NA FORUM!!!! Raskpetlja - kad nešto nije petlja a nije ni raskrsnica. Naučih to ovde (to je + ovog foruma), kome je rogobatno ne mora da koristi, neka ne čita, neka preskače, ali neka uvažava mišljenja i ljude u diskusiji.

Lep pozdrav, Srećan praznik!
 
Ja recimo ocekujem da gradonacelnik objavi cenu mosta sa svim troskovima makar na sajtu grada Beograda.To je valjda normalno jer on radi za nas a ne mi za njega,jel da?A s obizrom da je most gotov vec skoro 10 dana bio bi red da se to uradi.
 
nova":2ldah3y2 je napisao(la):
Sorry za off
^Ne razumem faZon ... Na forumu si, ne očekuješ valjda da će se ovde pisati samo što se tebi dopada. Da, da ovde su "svačiji-kakvi" stavovi i kritike - to je forum.... Dobronameran savet: ne čitaj ako te nešto smara - kao što si ti savetovao one kojima se most ne sviđa da ga zaobilaze. Drugo, ni meni se ne sviđa da čitam od čega se sve nekom ide na "šolju"... A ako ne možeš da iskuliraš bar onda dokaži da neko lupeta, daj bar neku uljudnu rečenicu, ili je i ovo još jedno pro..."šoljavanje".

I da : hvala za doprinos i fotke!

PS I za one forumske puste želje...DOBRODOŠLI NA FORUM!!!! Raskpetlja - kad nešto nije petlja a nije ni raskrsnica. Naučih to ovde (to je + ovog foruma), kome je rogobatno ne mora da koristi, neka ne čita, neka preskače, ali neka uvažava mišljenja i ljude u diskusiji.

Lep pozdrav, Srećan praznik!

Raskrpetlja je odlican termin koji je samo jedan od doprinosa ovog foruma jasnoci jezika i misljenja.

Jezik korumpira mozak a mozak korumpira jezik. Kad ti neko godinama prica o auto-putu za Novi Sad i jos naplacuje putarinu za nesto sto NIJE auto-put onda je prvi korak pobune da odbijas da to zoves auto-put. Ako ti neko prodaje da je napravio "petlju" a nije - treba ga raskrinkati. A ako bas nije ni raskrsnica ne treba se svrstavati ni sa onima koji sve pljuju iz nekih svojih racuna. Raskrpetlja je dakle nesto sto odredjenu stvar karakterise na pravi nacin. A to da je to u inat onima koji bi da ti korumpiraju i jezik i mozak iz nekih svojih racuna je samo dodatni +.

Taj srednji, nepristrasni, i pragmaticni kurs je po meni potreban i sa ovim mostom. Niti je sve sjajno (i nedostatke treba kritikovati tako da se sto vise njih otkloni) niti je sve crno (beskorisan, na pogresnom mestu, monstruozan i druge gluposti).
 
Vrh